Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγώ φόρεσα και πάνα-βρακάκι γιατί ένιωθα πολύ άβολα. Φοβόμουν ότι θα έχω αιμορραγία και σε συνδυασμό με τη φροντίδα του μωρού (εμείς τα έχουμε μαζί μας συνέχεια) δεν θα προλάβαινα να πηγαίνω τόσο συχνά στην τουαλέτα. Είχα αγοράσει όμως κάτι εσώρουχα τύπου μποξεράκι και αυτές τις τεράστιες σερβιέτες. Όπως είχα σχολιάσει και πιο παλιά, εμένα με βόλεψαν πολύ τα κολάν εγκυμοσύνης που τα φορούσα αντί για πυτζάμα.

ωραίες συμβουκες ....ευχαριστούμε φιλη μας

12 ώρες πρίν, kastel είπε:

Μία χαρά τώρα... Η αλήθεια είναι ότι πέθανε η γιαγιά μου και δεν ήμουν πολύ καλά. Ε θέλω να το βάψω τώρα για να φύγει η μυρωδιά. 

Αντε τέλεια μωρέ! Έτσι να κάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.. Πότε γεννας με το καλό; έχεις ημερομηνία; 

συλλυπητήρια αγαπη μ...ζωη  σε έσας κ πάντα όλοι σας να έχετε υγεία...τώρα το είδα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγώ φόρεσα και πάνα-βρακάκι γιατί ένιωθα πολύ άβολα. Φοβόμουν ότι θα έχω αιμορραγία και σε συνδυασμό με τη φροντίδα του μωρού (εμείς τα έχουμε μαζί μας συνέχεια) δεν θα προλάβαινα να πηγαίνω τόσο συχνά στην τουαλέτα. Είχα αγοράσει όμως κάτι εσώρουχα τύπου μποξεράκι και αυτές τις τεράστιες σερβιέτες. Όπως είχα σχολιάσει και πιο παλιά, εμένα με βόλεψαν πολύ τα κολάν εγκυμοσύνης που τα φορούσα αντί για πυτζάμα.

ειχες γεννησει φυσιολογικά; γιατί τα κολαν δεν νομιζω να μασ βολέψουν εμάς που είμαστε με καισαρική. οσο για τις πανες βρακακι.... ελπιζω να βρω στο μεγεθος μο και θα παρω κι εγω, τι να κανουμε κοριτσια; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ωραίες συμβουκες ....ευχαριστούμε φιλη μας

συλλυπητήρια αγαπη μ...ζωη  σε έσας κ πάντα όλοι σας να έχετε υγεία...τώρα το είδα...

Σε ευχαριστώ πολύ.. Όλα οκ τώρα. Πότε γέννας εσύ;;;;; σου έδωσε ημερομηνία; έτοιμη είσαι; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. Όλα οκ τώρα. Πότε γέννας εσύ;;;;; σου έδωσε ημερομηνία; έτοιμη είσαι; 

Ακόμα ημερομηνία όχι...στις 36 μ χε πει...θα τα μιλήσουμε από κοντά τώρα που θα έρθω Αθήνα...ναι σχεδόν έτοιμη ειμαι...μες το Σαββατοκύριακο θα κλείσω βαλίτσα της μικρής κ να χω μονο  την δικιά μ την άλλη βδομάδα να κάνω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κορίτσια! 

@kastel λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου! ζωή σε εσάς! 

@Rafaelatarzan αχου η νύφη μας ετοιμάζεται σιγά σιγά. Εμείς τον γαμπρό θα τον δούμε την άλλη εβδομάδα όπου και θα σε ενημερώσουμε. Απο που είσαι; Αντε αφού θα έρθεις Αθήνα να κανονίσουμε να πιούμε καφέ! 

@Ξένη.... το αυγό και το μοσχάρι σε τι βοηθάει; 

εγώ πήρα κορίτσια νυχτικιές για το μαιευτήριο, βρακια της γιαγιάς (αυτά τα πολύ σέξυ εσώρουχα που φτάνουν μέχρι και πάνω απο τον αφαλό) και τα είδη για το δωμάτιο, Μου λείπει το καρότσι που θα παω να το πάρω τώρα, σεντόνια και είμαι κομπλέ. 

2 μήνες και κάτι έμεινε περίπου και μετράω πια 4 εργάσιμες και σήμερα (ήταν αν φύγω αύριο αλλά τελικά μου ζήτησαν αν μπορώ να μείνω 3-4 μερες παραπάνω και το δέχτηκα)

 

Καλημέρα....διάβασα σε μια κοπέλα στις μανούλες Μαρτίου ότι της είχε πει ο γιατρός να τρώει μοσχάρι και αυγό για να πάρει βάρος το μωρό και όντως πήρε, νομίζω 36 εβδομάδα ήταν 3 κιλά το μωράκι της...Τώρα αν ισχύει δεν ξέρω,  εγώ νομίζω είναι στο σώμα της κάθε γυναίκας,  βέβαια έχω αρχίσει και τρώω πιο συχνά αυγά και μοσχάρι.. θα δούμε!!!

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

ειχες γεννησει φυσιολογικά; γιατί τα κολαν δεν νομιζω να μασ βολέψουν εμάς που είμαστε με καισαρική. οσο για τις πανες βρακακι.... ελπιζω να βρω στο μεγεθος μο και θα παρω κι εγω, τι να κανουμε κοριτσια; 

Εγώ όταν έκανα καισαρική και μετά από δύο μέρες βγήκα από το νοσοκομείο με παντελόνι εγκυμοσύνης βγήκα και δεν με ενοχλούσε καθόλου...πρώτα απ όλα η περιοχή γύρω από την τομή είναι σαν μουδιασμένη τους πρώτους 2-3 μήνες...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 said:

ειχες γεννησει φυσιολογικά; γιατί τα κολαν δεν νομιζω να μασ βολέψουν εμάς που είμαστε με καισαρική. οσο για τις πανες βρακακι.... ελπιζω να βρω στο μεγεθος μο και θα παρω κι εγω, τι να κανουμε κοριτσια; 

Ναι είχα γεννήσει φυσιολογικά. Με δυσκολία και ανακγαστικά με έκοψαν στο τέλος οπότε είχα και ράμματα. Αλλά καταλαβαίνω αυτό που λες. Όπως πιστεύουμε ότι θα αισθανόμαστε πιο άνετα :)

@kastel γενικά έχουν πολύ ζέστη στο νοσοκομείο. Όταν γέννησα το γιο μου αν και Αύγουστος, έξω είχε κρύο και έβρεχε ασταμάτητα. Μέσα φούρνος! Ακόμη και το νεογέννητο το είχα με κοντομάνικο body και τίποτε άλλο. Ούτε φορμάκι ούτε ζακετάκι. Εγώ ήμουν την 1η μέρα με κοντομάνικο νυχτικό και τις άλλες 2 με κολάν και κοντομάνικο. Και τώρα κοντομάνικα θα πάρω και μια λεπτή ζακετούλα. Και εκεί φαντάζομαι θα σας έχουν στα ζεστά. Μην κουβαλήσεις πουλόβερ γιατί νομίζω θα σκάσεις ;)  Και παντόφλες είχα σαγιονάρες.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Ακόμα ημερομηνία όχι...στις 36 μ χε πει...θα τα μιλήσουμε από κοντά τώρα που θα έρθω Αθήνα...ναι σχεδόν έτοιμη ειμαι...μες το Σαββατοκύριακο θα κλείσω βαλίτσα της μικρής κ να χω μονο  την δικιά μ την άλλη βδομάδα να κάνω...

Μπραβο τέλεια! Άρα αρχές Απριλίου με το καλό... ❤️

1 hour ago, Μαρία_Λ είπε:

Ναι είχα γεννήσει φυσιολογικά. Με δυσκολία και ανακγαστικά με έκοψαν στο τέλος οπότε είχα και ράμματα. Αλλά καταλαβαίνω αυτό που λες. Όπως πιστεύουμε ότι θα αισθανόμαστε πιο άνετα :)

@kastel γενικά έχουν πολύ ζέστη στο νοσοκομείο. Όταν γέννησα το γιο μου αν και Αύγουστος, έξω είχε κρύο και έβρεχε ασταμάτητα. Μέσα φούρνος! Ακόμη και το νεογέννητο το είχα με κοντομάνικο body και τίποτε άλλο. Ούτε φορμάκι ούτε ζακετάκι. Εγώ ήμουν την 1η μέρα με κοντομάνικο νυχτικό και τις άλλες 2 με κολάν και κοντομάνικο. Και τώρα κοντομάνικα θα πάρω και μια λεπτή ζακετούλα. Και εκεί φαντάζομαι θα σας έχουν στα ζεστά. Μην κουβαλήσεις πουλόβερ γιατί νομίζω θα σκάσεις ;)  Και παντόφλες είχα σαγιονάρες.

Αύγουστο λογικό ρε κορίτσι μου.. Τώρα όμως θα είναι Μάιος ίσως και Απρίλιος και λέω μακρυμανικο και για μένα και για το μωρό αλλά ναι εσείς δίκιο μπορεί να έχει και σκασμό μέσα στο νοσοκομείο!!!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο τέλεια! Άρα αρχές Απριλίου με το καλό... ❤️

Αύγουστο λογικό ρε κορίτσι μου.. Τώρα όμως θα είναι Μάιος ίσως και Απρίλιος και λέω μακρυμανικο και για μένα και για το μωρό αλλά ναι εσείς δίκιο μπορεί να έχει και σκασμό μέσα στο νοσοκομείο!!!! 

Κοριτσι μου εγώ γέννησα πριν 1 βδομάδα και έξω είχε πολύ πολύ κρύομου έλεγαν.. μέσα στο νοσοκομείο δεν αντεχες με τίποτα το μακρυμανικο .. είχε τόση ζέστη που κι εγώ και οι άλλες κοπέλες με αμανικα κ κοντομάνικα είμασταν.  Είχα γεμίσει την βαλίτσα μακρυμανικα κ είχα πάρει μόνο 1 κοντό. Ζήτησα από τον άντρα μου να φέρει κι άλλα φαντάσου. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο τέλεια! Άρα αρχές Απριλίου με το καλό... ❤️

Αύγουστο λογικό ρε κορίτσι μου.. Τώρα όμως θα είναι Μάιος ίσως και Απρίλιος και λέω μακρυμανικο και για μένα και για το μωρό αλλά ναι εσείς δίκιο μπορεί να έχει και σκασμό μέσα στο νοσοκομείο!!!! 

Εμένα μου πήρε η μάνα μου πιτζάμες λεπτές μακρυμανικες,  δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω την μπλούζα ,θα πάρω Κοντομανικα φανελάκια για από πάνω με μακρύ παντελόνι και νυχτικο και την πρώτη μέρα κοντό μανίκι θα πάρω,  έχουν υπερβολική ζέστη στα νοσοκομεία. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Εμένα μου πήρε η μάνα μου πιτζάμες λεπτές μακρυμανικες,  δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω την μπλούζα ,θα πάρω Κοντομανικα φανελάκια για από πάνω με μακρύ παντελόνι και νυχτικο και την πρώτη μέρα κοντό μανίκι θα πάρω,  έχουν υπερβολική ζέστη στα νοσοκομεία. 

:D

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοριτσι μου εγώ γέννησα πριν 1 βδομάδα και έξω είχε πολύ πολύ κρύομου έλεγαν.. μέσα στο νοσοκομείο δεν αντεχες με τίποτα το μακρυμανικο .. είχε τόση ζέστη που κι εγώ και οι άλλες κοπέλες με αμανικα κ κοντομάνικα είμασταν.  Είχα γεμίσει την βαλίτσα μακρυμανικα κ είχα πάρει μόνο 1 κοντό. Ζήτησα από τον άντρα μου να φέρει κι άλλα φαντάσου. 

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ όμως η διαφορά είναι ότι εσείς είστε Ελλαδιτσα κ εγώ Ελβετία που όσο να πει μια διαφορά θερμοκρασίας την έχουμε :Dχιχι. Νομίζω ότι κ εδώ θα έχει ζέστη μέσα στο νοσοκομείο αλλά αυτό θα εξαρτάται κ από την έξω θερμοκρασία... Πφφφ νομίζω τελευταία στιγμή θα πάρω κάτι. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

:D

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ όμως η διαφορά είναι ότι εσείς είστε Ελλαδιτσα κ εγώ Ελβετία που όσο να πει μια διαφορά θερμοκρασίας την έχουμε :Dχιχι. Νομίζω ότι κ εδώ θα έχει ζέστη μέσα στο νοσοκομείο αλλά αυτό θα εξαρτάται κ από την έξω θερμοκρασία... Πφφφ νομίζω τελευταία στιγμή θα πάρω κάτι. 

Ελβετία? Αχ τι ωραία!!!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastel είπε:

:D

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ όμως η διαφορά είναι ότι εσείς είστε Ελλαδιτσα κ εγώ Ελβετία που όσο να πει μια διαφορά θερμοκρασίας την έχουμε :Dχιχι. Νομίζω ότι κ εδώ θα έχει ζέστη μέσα στο νοσοκομείο αλλά αυτό θα εξαρτάται κ από την έξω θερμοκρασία... Πφφφ νομίζω τελευταία στιγμή θα πάρω κάτι. 

Το πρώτο μας ταξίδι με τον τότε σύντροφο, νυν σύζυγο, ηταν Ελβετια. Εχω ερθει γενικοτερα στην Ζυρίχη 6 7 φορές λόγω δουλειάς αλλά 3 4 φορές το συνδύασαμε με διακοπές. Πολύ ωραία χώρα  . 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Γυρισα απο το γιατρο μολις!!Ολα καλα ο μπεμπουκος 1330 οι εξετασεις μου καλες...ευτυχως δεν πηρα ουτε γραμμαριο !!γιουχου!!!Ψωνισαμε κ καποια πραγματακια!!Ολα καλααααα....

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Γυρισα απο το γιατρο μολις!!Ολα καλα ο μπεμπουκος 1330 οι εξετασεις μου καλες...ευτυχως δεν πηρα ουτε γραμμαριο !!γιουχου!!!Ψωνισαμε κ καποια πραγματακια!!Ολα καλααααα....

Καλημέρα Ντινακι μου,  τέλεια ♡ καλή αρχή και με το καλό το αντράκι σου!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...