Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη said:

Ουου τέλειος είναι ο μικρός σου,  είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα,  είχα πάει πριν μιάμιση βδομάδα στο γιατρό και η μικρή ήταν 1130γραμμάρια,  μας είπε ότι δεν είναι ούτε μικρή αλλά ούτε και μεγάλη....ελπίζω τα αυγά και το κρέας να κάνουν δουλειά,  τουλάχιστον να φτάσει τα 2500 κιλά μέχρι την 36η εβδομάδα...και μετά όταν γεννηθεί....ουου έχω να το μπουκωσω φουλ για να μεγαλώσει...Πάνω απ το κεφάλι της θα κάθομαι μέρα νύχτα...υστερική!!!χαχαχα

χεχε! Ελπίζω να πετύχεις το στόχο σου! :) Εύχομαι να πίνει το γαλατάκι της χωρίς πρόβλημα και να μεγαλώνει!!

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello κοριτσια!!!ποσο ζυγιζαν/ζυγιζουν τα μωρακια σας στην 29η εβδομαδα;;;Εμενα ειναι 1330 ..μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο,λιγο κατα απ το μεσο ορο...υπολογιζει οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300-3400,πρωτα ο Θεος ..καλα δεν ειναι;;;τι λετε;;;

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Hello κοριτσια!!!ποσο ζυγιζαν/ζυγιζουν τα μωρακια σας στην 29η εβδομαδα;;;Εμενα ειναι 1330 ..μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο,λιγο κατα απ το μεσο ορο...υπολογιζει οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300-3400,πρωτα ο Θεος ..καλα δεν ειναι;;;τι λετε;;;

Σουπερ ειναι.Ο μικρος μου γεννηθηκε 2830 τελειομηνος.Ελπιζω αυτος να βγει στα 3 τουλαχιστον

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Hello κοριτσια!!!ποσο ζυγιζαν/ζυγιζουν τα μωρακια σας στην 29η εβδομαδα;;;Εμενα ειναι 1330 ..μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο,λιγο κατα απ το μεσο ορο...υπολογιζει οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300-3400,πρωτα ο Θεος ..καλα δεν ειναι;;;τι λετε;;;

Νομίζω μια χαρά είναι το μπουμπούκι σου!! Εμενα τη περασμένη εβδομάδα ήταν 1300,ήμουν 29 ακριβώς. 

@Μαρία_Λέτσι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και να είναι υγιής ο γιόκας σου!

@Ξένηεσένα σου έδωσε ημερομηνία για την καισαρική ή όχι ακόμη; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Hello κοριτσια!!!ποσο ζυγιζαν/ζυγιζουν τα μωρακια σας στην 29η εβδομαδα;;;Εμενα ειναι 1330 ..μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο,λιγο κατα απ το μεσο ορο...υπολογιζει οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300-3400,πρωτα ο Θεος ..καλα δεν ειναι;;;τι λετε;;;

Ντινακι μου μια Χαρούλαααααα. Με το καλό κορίτσι μου. Κι εμένα κάπου εκεί ζυγιζε. Βέβαια εμείς τις τελευταίες βδομάδες σταματήσαμε να βάζουμε βάρος οπότε βγήκε 2860. 

Όλα καλά θα πάνε πρώτα ο Θεός. Μην ανησυχείς καθόλου!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, kastel είπε:

Νομίζω μια χαρά είναι το μπουμπούκι σου!! Εμενα τη περασμένη εβδομάδα ήταν 1300,ήμουν 29 ακριβώς. 

@Μαρία_Λέτσι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και να είναι υγιής ο γιόκας σου!

@Ξένηεσένα σου έδωσε ημερομηνία για την καισαρική ή όχι ακόμη; 

Οχι ακόμα,  στις 23 Μαρτίου που θα κάνουμε ντοπλερ θα μας πει αν ισχύει το 6-9 Απριλίου,  ανάλογα τα κιλά της...Στην 28η εβδομάδα ήταν 1130γραμμάρια, μικρούλα...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Οχι ακόμα,  στις 23 Μαρτίου που θα κάνουμε ντοπλερ θα μας πει αν ισχύει το 6-9 Απριλίου,  ανάλογα τα κιλά της...Στην 28η εβδομάδα ήταν 1130γραμμάρια, μικρούλα...

Πάντως φαντάζομαι μέχρι τα μέσα του Απριλίου θα έχει έρθει η μπουμπού σου..! Όλα να έρθουν καλώς κορίτσι μου.. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!πως ειστε;;

Εμενα ο μπεμπης μαλλον εχει κατσικωθει με τα ποδια πανω στο στομαχι μου νομιζω!Οοοσο κ να φαω δυσφορω...επισης δυσκολευεται η αναπνοη μου και το βραδυ ποοονος και μουδιασμα στο ενα χερι...εσεις την παλευετε;;εγω ανυπομονω να ερθει ο Μαης!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!πως ειστε;;

Εμενα ο μπεμπης μαλλον εχει κατσικωθει με τα ποδια πανω στο στομαχι μου νομιζω!Οοοσο κ να φαω δυσφορω...επισης δυσκολευεται η αναπνοη μου και το βραδυ ποοονος και μουδιασμα στο ενα χερι...εσεις την παλευετε;;εγω ανυπομονω να ερθει ο Μαης!!!!!!

Καθολου δεν την παλευω!Ανυπομονωωωωω......Εμενα παλι ειναι ψηλα και δεν μπορω να σκυψω.Τι κακο κι αυτο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!πως ειστε;;

Εμενα ο μπεμπης μαλλον εχει κατσικωθει με τα ποδια πανω στο στομαχι μου νομιζω!Οοοσο κ να φαω δυσφορω...επισης δυσκολευεται η αναπνοη μου και το βραδυ ποοονος και μουδιασμα στο ενα χερι...εσεις την παλευετε;;εγω ανυπομονω να ερθει ο Μαης!!!!!!

Ούτε εγώ την παλεύω!! Δεν έχω βέβαια τα δικά σου τα θέματα αλλά νιώθω βαριά (είμαι κ όλας :P) και κουράζομαι λες και με έχεις βάλει να σκαβω!! Αχχχχχχχχχ... Γερά να ναι.. Που είναι ο Μαης οεο??? 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!Ξερετε αν κανει να φαμε ταραμοσαλατα;;;;Με αυτο τον καημο ξυπνησα!!χαχαχα 

Χαχαχχαχ Καλημέρα...Εγώ πάντως χθες έφαγα ταραμοσαλατα με μακαρόνια με κιμά....τέλειο? Αφού με το που γυρίσαμε από το σούπερ μάρκετ σκεφτόμουν την ταραμοσαλατα..Χαχαχαχ...Δεν έπαθα κάτι...

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!Ξερετε αν κανει να φαμε ταραμοσαλατα;;;;Με αυτο τον καημο ξυπνησα!!χαχαχα 

 

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχχαχ Καλημέρα...Εγώ πάντως χθες έφαγα ταραμοσαλατα με μακαρόνια με κιμά....τέλειο? Αφού με το που γυρίσαμε από το σούπερ μάρκετ σκεφτόμουν την ταραμοσαλατα..Χαχαχαχ...Δεν έπαθα κάτι...

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Από όσο μου είχαν πει εμένα δεν θα πρέπει να καταναλώνεται ωμό ή μισοψημένο κρέας, θαλασσινά, ψάρια και θαλασσινά προϊόντα που τρώγονται ωμά (στρείδια, σούσι, ταραμάς) 

Απεφυγα να φαω ωμά αυγά και φαγητά που περιέχουν ωμά ή ελαφρώς μαγειρεμένα αυγά .... Αυτό για να αποφευχθεί ο κίνδυνος της σαλμονέλας, η οποία δημιουργεί έναν τύπο τροφικής δηλητηρίασης.

 Τώρα βέβαια δεν νομίζω να πάθεις κάτι με μια μικροποσοτητα. Άλλοι λένε πως κάνει και καλό λόγω της βιταμίνης Α.

Τι να πω, πάντως εγώ τα απέφυγα για καλό και για κακό. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!Ξερετε αν κανει να φαμε ταραμοσαλατα;;;;Με αυτο τον καημο ξυπνησα!!χαχαχα 

εγω τρώω τα πάντα κ όλα κανονικά...δεν μ απαγορέψε κάτι ο γιατρός μ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...