Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ κορίτσι μου δεν θα το καθαρίσω το καρότσι να ξέρεις. Όπως είπε και η Ξένη, είναι μέσα σε σακούλες, θα το βγάλω στον ήλιο μια μέρα και έτοιμο για χρήση με την απαραίτητη πάνα από κάτω. 

@Μαρία_Λ και @kastel τον Απρίλη αναμενεται να γίνει το μεγάλο μπαμ με τον ιό και ίσως να μην μπορέσουν να ταξιδέψουν οι μαμάδες σας. Τώρα δεν θέλω να σας πανικοβαλω, ίσως να λέω και βλακείες, αλλά εδώ λένε ότι τον Απρίλη περιμένουν την μεγάλη έξαρση. 

Εκτός αν βρεθεί το εμβόλιο!!!

ρε κορίτσια, τι θα κάνουμε με την κατασταση; 

Δεν χρειάζεται πανικός...θα προσέχουμε πάρα πολύ,  δεν θα έρθουμε σε επαφή με κανέναν,  θα γεννησουμε και θα γυρίσουμε στα σπίτια μας,  θα βγούμε το καλοκαίρι έξω ξανά και όλα καλά θα πάνε...

Εγώ αρχές Απριλίου θα γεννήσω,  έχω ειδοποιήσει τους πάντες ότι απαγορεύεται η είσοδος σε όλους..Ούτε απ έξω κανένας ώστε ο άντρας μου να μην έρθει σε επαφή με κανέναν,  θα πάρουμε το παιδάκι μας, σπίτι Θα μείνουμε και θα περάσει και ο Απρίλιος....Από Μάιο που θα γεννήσετε εσείς θα είναι καλύτερα τα πράγματα πιστεύω...

Θα σκεφτόμαστε θετικά για να μας πάνε και θετικά!!!!Προσοχή και μακριά απ όλους!!!Εγώ με τον άντρα μου και την μάνα μου είμαστε κλεισμένοι μέσα εδώ και 10 μέρες...Τη Δευτέρα θα πάμε γιατρό και πάλι μέσα....χαχαχα ωραιότατα περνάμε,  βγαίνουμε και ταράτσα και λιαζομαστε,  ψήνουμε και τα κοψίδια μας.....ουυυυυ τέλεια!!!Έχω και παρέα!!!Πριν τον κορωνοιο ήμουν μόνη μέσα σε 4 τοίχους...βέβαια δεν λέω ότι προτιμώ τον κορωνοιο αλλά αφού μας έτυχε και αυτό δεν θα πέσουν τα κεφάλια κάτω....εχω να σκεφτώ την κορακλα μου και πως να την προστατέψω!!!την μικρή μας κορωνιτσα!!!!!

  • Μου αρέσει 5

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Δεν χρειάζεται πανικός...θα προσέχουμε πάρα πολύ,  δεν θα έρθουμε σε επαφή με κανέναν,  θα γεννησουμε και θα γυρίσουμε στα σπίτια μας,  θα βγούμε το καλοκαίρι έξω ξανά και όλα καλά θα πάνε...

Εγώ αρχές Απριλίου θα γεννήσω,  έχω ειδοποιήσει τους πάντες ότι απαγορεύεται η είσοδος σε όλους..Ούτε απ έξω κανένας ώστε ο άντρας μου να μην έρθει σε επαφή με κανέναν,  θα πάρουμε το παιδάκι μας, σπίτι Θα μείνουμε και θα περάσει και ο Απρίλιος....Από Μάιο που θα γεννήσετε εσείς θα είναι καλύτερα τα πράγματα πιστεύω...

Θα σκεφτόμαστε θετικά για να μας πάνε και θετικά!!!!Προσοχή και μακριά απ όλους!!!Εγώ με τον άντρα μου και την μάνα μου είμαστε κλεισμένοι μέσα εδώ και 10 μέρες...Τη Δευτέρα θα πάμε γιατρό και πάλι μέσα....χαχαχα ωραιότατα περνάμε,  βγαίνουμε και ταράτσα και λιαζομαστε,  ψήνουμε και τα κοψίδια μας.....ουυυυυ τέλεια!!!Έχω και παρέα!!!Πριν τον κορωνοιο ήμουν μόνη μέσα σε 4 τοίχους...βέβαια δεν λέω ότι προτιμώ τον κορωνοιο αλλά αφού μας έτυχε και αυτό δεν θα πέσουν τα κεφάλια κάτω....εχω να σκεφτώ την κορακλα μου και πως να την προστατέψω!!!την μικρή μας κορωνιτσα!!!!!

ταράτσα είδα...βγάλε γάμπα έξω για μαύρισμα σ λεω...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@kastel εμάς κλείνουν το αεροδρόμιο από Δευτέρα. Άγνωστο μέχρι πότε. Κοίταξα αλλά δεν υπήρχε πλέον πτήση να φέρω τη μαμά μου. Τη βλέπω να έρχεται με τα πόδια :rolleyes: Για να πω την αλήθεια έχω πανικοβληθεί λίγο. Θέλω τόσο πολύ να είναι εδώ, πιο πολύ για το γιο μου. Αυτόν σκέφτομαι και στενοχωριέμαι.

 

  • Λυπημένη/-ος 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Σημερα πηγα γιατρο,με φοβο καρδιας

Ολα καλα ευτυχως,!!Ο κορονο-υιος μου ειναι 1880γρ.Εκανα κ ενα εμβολιο για τον κοκκιτη κ μου εγραψε και τις τελευταιες αιματολογικες...επιτελους!!!!!

  • Μου αρέσει 5

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Σημερα πηγα γιατρο,με φοβο καρδιας

Ολα καλα ευτυχως,!!Ο κορονο-υιος μου ειναι 1880γρ.Εκανα κ ενα εμβολιο για τον κοκκιτη κ μου εγραψε και τις τελευταιες αιματολογικες...επιτελους!!!!!

Μπράβο για το μικρό σου πλασματάκι!!!!  Γιατί όμως τελευταίες αιματολογικές;!;!;! Θα γεννήσεις προωρα;

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο για το μικρό σου πλασματάκι!!!!  Γιατί όμως τελευταίες αιματολογικές;!;!;! Θα γεννήσεις προωρα;

Οχι !!Σε τρεις εβδομαδες εχω ραντεβου παλι...τοτε πρεπει να τις κανω...οταν μπω στον μηνα μου δεν θα κανω...μπορει να κανω ουρων,αιματολογικες παντως αλλη μια φορα θα κανω κ τελος...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@kastel εμάς κλείνουν το αεροδρόμιο από Δευτέρα. Άγνωστο μέχρι πότε. Κοίταξα αλλά δεν υπήρχε πλέον πτήση να φέρω τη μαμά μου. Τη βλέπω να έρχεται με τα πόδια :rolleyes: Για να πω την αλήθεια έχω πανικοβληθεί λίγο. Θέλω τόσο πολύ να είναι εδώ, πιο πολύ για το γιο μου. Αυτόν σκέφτομαι και στενοχωριέμαι.

 

Πλάκα κάνεις!!!! Λογικό να τα έχεις χάσει ρε συ... Κ εγω το έχω φόβο γιατί ακούγεται ότι θα κλείσουν και στην Ελλάδα τα αεροδρόμια. Τι να κάνουμε όμως...θα προσαρμοστουμε και θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Έχεις δίκιο για το γιο σου, τον γλυκούλη. 

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Σημερα πηγα γιατρο,με φοβο καρδιας

Ολα καλα ευτυχως,!!Ο κορονο-υιος μου ειναι 1880γρ.Εκανα κ ενα εμβολιο για τον κοκκιτη κ μου εγραψε και τις τελευταιες αιματολογικες...επιτελους!!!!!

❤️ Μια χαρά ο γιόκας σου!! Το εμβόλιο το έκανα κ εγώ πριν κανένα 2μηνο. Δεν ήξερα καν ότι το κάνουν στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Οχι !!Σε τρεις εβδομαδες εχω ραντεβου παλι...τοτε πρεπει να τις κανω...οταν μπω στον μηνα μου δεν θα κανω...μπορει να κανω ουρων,αιματολογικες παντως αλλη μια φορα θα κανω κ τελος...

Άντε καλέ και με ανησύχησες....χαχα 

Εγώ σήμερα στις 630 έχω ντοπλερ.... αχ Ανυπομονώ να δω τον σπορο μου,ειμαι σίγουρη ότι όλα είναι μια χαρά...μακάρι αυτην την φορά να μου βγάλουν και 3d ... 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kastel είπε:

Πλάκα κάνεις!!!! Λογικό να τα έχεις χάσει ρε συ... Κ εγω το έχω φόβο γιατί ακούγεται ότι θα κλείσουν και στην Ελλάδα τα αεροδρόμια. Τι να κάνουμε όμως...θα προσαρμοστουμε και θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Έχεις δίκιο για το γιο σου, τον γλυκούλη. 

❤️ Μια χαρά ο γιόκας σου!! Το εμβόλιο το έκανα κ εγώ πριν κανένα 2μηνο. Δεν ήξερα καν ότι το κάνουν στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. 

Κορίτσια πόσο μηνών πρέπει να κάνεις το εμβόλιο? Προλαβαίνω να το κάνω? Είναι το τριπλό που λένε? Boostrix?

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια πόσο μηνών πρέπει να κάνεις το εμβόλιο? Προλαβαίνω να το κάνω? Είναι το τριπλό που λένε? Boostrix?

Δεν έχω ιδέα πως λέγεται. Απλά μου είπε ότι είναι για τον κοκκιτη πριν κανένα 2μηνο. Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν όλοι.. Ίσως δεν είναι από τα σημαντικά;;; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Δεν έχω ιδέα πως λέγεται. Απλά μου είπε ότι είναι για τον κοκκιτη πριν κανένα 2μηνο. Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν όλοι.. Ίσως δεν είναι από τα σημαντικά;;; 

Εμένα μου το πε η παιδιατρος του μικρού να το κάνω κ ξέχασα να ρωτήσω τον γυναικολόγο.. το κάνουμε εμείς για να περάσουμε τα αντισώματα στο μωρό  μας μου πε η παιδιατρος.. διορθώσετε με αν  κανω λαθος.. 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια τι είναι αυτό το εμβόλιο για τον κοκκιτη? Είναι για εμάς η για το μωρό?

Ειναι για εμας αλλα και το μωρο...το κανεις μεταξυ 31ης με 34ης εβδομαδας απ οτι μου ειπε ο γιατρος...ναι αυτο που λεγεται boostrix ειναι αλλα εγω εκανα μια φορα(σημερα) κ τελος...

Εκανα κ ντοπλερ..ολα καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ειναι για εμας αλλα και το μωρο...το κανεις μεταξυ 31ης με 34ης εβδομαδας απ οτι μου ειπε ο γιατρος...ναι αυτο που λεγεται boostrix ειναι αλλα εγω εκανα μια φορα(σημερα) κ τελος...

Εκανα κ ντοπλερ..ολα καλα!!!

Ναι @Ξένηείναι μια δόση και μετά τέλος. Περνάς τα αντισωματα στο μωρό. 

Just now, Athina3 είπε:

Εμένα μου το πε η παιδιατρος του μικρού να το κάνω κ ξέχασα να ρωτήσω τον γυναικολόγο.. το κάνουμε εμείς για να περάσουμε τα αντισώματα στο μωρό  μας μου πε η παιδιατρος.. διορθώσετε με αν  κανω λαθος.. 

Όχι έτσι είναι... Ρώτησε τον, αν μπορείς και θέλεις να το κάνεις, γιατί όχι 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ναι @Ξένηείναι μια δόση και μετά τέλος. Περνάς τα αντισωματα στο μωρό. 

Όχι έτσι είναι... Ρώτησε τον, αν μπορείς και θέλεις να το κάνεις, γιατί όχι 

Έχει τίποτα παρενέργειες? 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...