Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Φοβούνται μην έχω κορωνοιο,  αν και είμαι σίγουρη εγώ πως δεν έχω γιατί δεν έχω πάει πουθενά...Όταν λέω πουθενά,  εννοώ πουθενά...Μόνο στην ταράτσα έχω ανέβει,  αν κολλάει με τον αέρα...με κανέναν δεν έχω έρθει σε επαφή,  ούτε ο άντρας μου έχει πάει πουθενά, ούτε έχει συμπτώματα...Εγώ έχω το λαιμό μου και με πονάνε λίγο τα αυτιά μου..Στο Ιασώ θα γεννήσω,  τους είπα για καρδιοτοκογραφο αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι από τον καρδιοτοκογραφο,  αν είναι να γίνει θα γίνει στο λεπτό.. ελπίζω το κοριτσάκι μας να είναι δυνατό και γερό...

Μα αν δουν ότι πέφτουν οι σφυγμοι θα σε βάλουν αμέσως για γέννα...συγνωμη που επιμένω, προφανώς τα ξέρεις κι εσύ, αλλά μια και ο καρδιοτοκογραφος δείχνει πως είναι οι παλμοί του μωρού, θα μπορούν να ελέγξουν την υγεια του και αν κάτι δεν πάει καλά να το πάρουν άμεσα. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Μα αν δουν ότι πέφτουν οι σφυγμοι θα σε βάλουν αμέσως για γέννα...συγνωμη που επιμένω, προφανώς τα ξέρεις κι εσύ, αλλά μια και ο καρδιοτοκογραφος δείχνει πως είναι οι παλμοί του μωρού, θα μπορούν να ελέγξουν την υγεια του και αν κάτι δεν πάει καλά να το πάρουν άμεσα. 

Αυτήν την απορία είχα και εγω πέρυσι και είχα πάει σε πολλούς γιατρούς...Η απάντηση ήταν η ίδια,  στην περίπτωση που έχει κόμπους ο ομφάλιος λώρος η στην περιτυληξη που δεν είναι τόσο ανησυχητική απλά τώρα σε μένα δεν το διακινδυνεύουν,  δεν σημαίνει ότι αν το αφήσουμε μέχρι τέλους ότι θα γίνει και το κακό,  πολλά παιδιά γεννιούνται με περιτυληξη και οι γιατροί το βλέπουν εκείνη τη στιγμή,  τεσπα σε αυτές τις περιπτώσεις οι απαντήσεις των γιατρών είναι ότι γίνεται ακαριαία,  δεν έχεις συμπτώματα πιο πριν, αυτό είπα στο γιατρό να εμένα σήμερα μέσα και να το παρακολουθούμε ώστε αύριο να μου το έπαιρνε,  μου απάντησε πως δεν έχει νόημα...

Μου είπε και παράδειγμα κοπέλας αλλά δεν είναι της παρούσης...Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και επειδή έχει το δικό μου περιτυληξη δεν σημαίνει ότι έχουν και όλες οι έγκυες...Και δεν σημαίνει ότι η περυτιληξη είναι και επικίνδυνο σε φάση να το πάρουμε τώρα αμέσως...εμένα απλά είναι καλά στα κιλά και δεν έχει νόημα να μου το αφήσει μια εβδομάδα ακόμα,  γιατί να το διακινδυνευσουμε με αυτό το ιστορικό...τεσπα...πίστη έχουμε και θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και η μπεμπουλα αύριο θα είναι υγιεστατη και ας ειναι και στην θερμοκοιτιδα,  ας την έχω από μεθαύριο αγκαλιά....25η Μαρτίου αγκαλιά με την μονάκριβη μου!!!επαναστάτρια θα την λέω...

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Αυτήν την απορία είχα και εγω πέρυσι και είχα πάει σε πολλούς γιατρούς...Η απάντηση ήταν η ίδια,  στην περίπτωση που έχει κόμπους ο ομφάλιος λώρος η στην περιτυληξη που δεν είναι τόσο ανησυχητική απλά τώρα σε μένα δεν το διακινδυνεύουν,  δεν σημαίνει ότι αν το αφήσουμε μέχρι τέλους ότι θα γίνει και το κακό,  πολλά παιδιά γεννιούνται με περιτυληξη και οι γιατροί το βλέπουν εκείνη τη στιγμή,  τεσπα σε αυτές τις περιπτώσεις οι απαντήσεις των γιατρών είναι ότι γίνεται ακαριαία,  δεν έχεις συμπτώματα πιο πριν, αυτό είπα στο γιατρό να εμένα σήμερα μέσα και να το παρακολουθούμε ώστε αύριο να μου το έπαιρνε,  μου απάντησε πως δεν έχει νόημα...

Μου είπε και παράδειγμα κοπέλας αλλά δεν είναι της παρούσης...Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και επειδή έχει το δικό μου περιτυληξη δεν σημαίνει ότι έχουν και όλες οι έγκυες...Και δεν σημαίνει ότι η περυτιληξη είναι και επικίνδυνο σε φάση να το πάρουμε τώρα αμέσως...εμένα απλά είναι καλά στα κιλά και δεν έχει νόημα να μου το αφήσει μια εβδομάδα ακόμα,  γιατί να το διακινδυνευσουμε με αυτό το ιστορικό...τεσπα...πίστη έχουμε και θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και η μπεμπουλα αύριο θα είναι υγιεστατη και ας ειναι και στην θερμοκοιτιδα,  ας την έχω από μεθαύριο αγκαλιά....25η Μαρτίου αγκαλιά με την μονάκριβη μου!!!επαναστάτρια θα την λέω...

Επαναστάτρια Ναι!!!! Ωραίο όνομα το Λασκαρινα  ;) χιχι

  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Αυτήν την απορία είχα και εγω πέρυσι και είχα πάει σε πολλούς γιατρούς...Η απάντηση ήταν η ίδια,  στην περίπτωση που έχει κόμπους ο ομφάλιος λώρος η στην περιτυληξη που δεν είναι τόσο ανησυχητική απλά τώρα σε μένα δεν το διακινδυνεύουν,  δεν σημαίνει ότι αν το αφήσουμε μέχρι τέλους ότι θα γίνει και το κακό,  πολλά παιδιά γεννιούνται με περιτυληξη και οι γιατροί το βλέπουν εκείνη τη στιγμή,  τεσπα σε αυτές τις περιπτώσεις οι απαντήσεις των γιατρών είναι ότι γίνεται ακαριαία,  δεν έχεις συμπτώματα πιο πριν, αυτό είπα στο γιατρό να εμένα σήμερα μέσα και να το παρακολουθούμε ώστε αύριο να μου το έπαιρνε,  μου απάντησε πως δεν έχει νόημα...

Μου είπε και παράδειγμα κοπέλας αλλά δεν είναι της παρούσης...Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και επειδή έχει το δικό μου περιτυληξη δεν σημαίνει ότι έχουν και όλες οι έγκυες...Και δεν σημαίνει ότι η περυτιληξη είναι και επικίνδυνο σε φάση να το πάρουμε τώρα αμέσως...εμένα απλά είναι καλά στα κιλά και δεν έχει νόημα να μου το αφήσει μια εβδομάδα ακόμα,  γιατί να το διακινδυνευσουμε με αυτό το ιστορικό...τεσπα...πίστη έχουμε και θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και η μπεμπουλα αύριο θα είναι υγιεστατη και ας ειναι και στην θερμοκοιτιδα,  ας την έχω από μεθαύριο αγκαλιά....25η Μαρτίου αγκαλιά με την μονάκριβη μου!!!επαναστάτρια θα την λέω...

Ξένη μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγο να κρατάς την επαναστάτριά σου στην αγκαλιά σου!! Θα περιμπενυομε εννοείται νέα σου! Όλα τα καλά με όλη μου την καρδιά!!!

Σας παρακολουθώ αλλά πλέον πού χρόνος να γράψω. Μόλις τον έβαλα για ύπνο και είμαι κομμάτια. Πονάει όλο μου το σώμα. Ο γιόκας μου μόλις βγει με το καλό θα με πλακώσει στο ξύλο. Περίμενα να ξεκουραστώ αλλά αυτή η κατάσταση αλλιώς μου τα έφερε. Όλη μέρα στο τρέξιμο. Πώς να εξηγήσεις σε ένα παιδί 2,5 χρονών τον εγκλεισμό...; Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες σας!!! :) 

Πολλά φιλιά!! 

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη η ώρα η καλή! Με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου! Οι γιατροί δε θα ήθελαν να βάλουν σε κίνδυνο ούτε εσένα ούτε εκείνη. Προφανώς για να το ζητάνε είναι η κατάλληλη η στιγμή! 

Όσο για τον ιό και βλακείες που να τον κολλήσεις στους τέσσερις τοίχους ενός σπιτιού; Μπορεί τα δέκατα να είναι από κούραση, από υπερένταση χίλια δυο μπορεί. 

Περιμένουμε τα καλά σου νέα!

Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα!

<3 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ,  μου δίνετε δύναμη....Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά και είναι λογικό αλλά και έχω πίστη...Αύριο το βράδυ ελπίζω να σας λέω τα καλά μου νέα!!!!Και όταν έρθει ο καιρός σας να διαβάζω για τις γέννες σας και εμείς να είμαστε σπίτι 1,5 μηνών τότε....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ,  μου δίνετε δύναμη....Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά και είναι λογικό αλλά και έχω πίστη...Αύριο το βράδυ ελπίζω να σας λέω τα καλά μου νέα!!!!Και όταν έρθει ο καιρός σας να διαβάζω για τις γέννες σας και εμείς να είμαστε σπίτι 1,5 μηνών τότε....

Ολα να πανε καλα!Σε εχουμε στο νου μας.Με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου,γερο να ναι

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ,  μου δίνετε δύναμη....Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά και είναι λογικό αλλά και έχω πίστη...Αύριο το βράδυ ελπίζω να σας λέω τα καλά μου νέα!!!!Και όταν έρθει ο καιρός σας να διαβάζω για τις γέννες σας και εμείς να είμαστε σπίτι 1,5 μηνών τότε....

Θα περιμένουμε νέα σου! Τι ωρα Θα πας Ιασω; ξέρω από τον γιατρο μου ότι είναι αποκλεισμένο. Μπαίνει συγκεκριμένος αριθμός ατόμων και ειναι όλοι με πολύ καλή προστασία. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Θα περιμένουμε νέα σου! Τι ωρα Θα πας Ιασω; ξέρω από τον γιατρο μου ότι είναι αποκλεισμένο. Μπαίνει συγκεκριμένος αριθμός ατόμων και ειναι όλοι με πολύ καλή προστασία. 

Το πρωί στις 9 θα πάω...Δεν μπαίνει κανένας απ ότι μας ενημέρωσαν,  μόνο ο σύζυγός θα μπει αφού γεννήσω,  θα το φωνάξουν που θα κάθεται κάπου εξω....οι γονείς μου και τα πεθερικά δεν θα μπουν , απαγορεύεται..Και σήμερα ήταν αυστηρά,  δεν κουνιόταν φύλλο. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Το πρωί στις 9 θα πάω...Δεν μπαίνει κανένας απ ότι μας ενημέρωσαν,  μόνο ο σύζυγός θα μπει αφού γεννήσω,  θα το φωνάξουν που θα κάθεται κάπου εξω....οι γονείς μου και τα πεθερικά δεν θα μπουν , απαγορεύεται..Και σήμερα ήταν αυστηρά,  δεν κουνιόταν 

Ακριβώς....μόνο ο σύζυγός και το βράδυ γυναίκα συνοδός....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ακριβώς....μόνο ο σύζυγός και το βράδυ γυναίκα συνοδός....

Το βράδυ μανούλα....

Σας καληνυχτιζω... να είμαι φρέσκια αύριο...αν κοιμηθώ...χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καροτσια πως είστε?Χωρίς να θέλω να σας στεναχωρησω αλλά προσπαθοντας να μοιραστώ τι έγινε σήμερα  από την ώρα που κάναμε το dopler  ... Όταν τελιωσαμε μου πε ότι βρήκε μικρότερα όλα τα άκρα στις μετρήσεις κ πρέπει να κάνω άμεσα αμνιοπαρακέντηση για να δούμε για νανισμο από τι κατάλαβα..Όσο κ αν έψαξα δε βρήκα αμνιοπαρακέντηση στη 32 βδομάδα σαφώς θα ναι επικυνδυνο αλλά αυτή την στιγμή αναγκαίο. Δύο βδομάδες θα περιμένουμε για τα αποτελέσματα.. Έχω κακό προαίσθημα αλλά πιστεύω να ετοιμάσω τον εαυτό όσο μπορώ για αυτό που θα ακολουθήσει μετά.. Σίγουρα δεν θέλω να σκεφτείτε αυτό που έγινε μου παν πολύ σπάνια περίπτωση να φανεί τόσο αργά αλλά συμβαίνει.. θα θελα τις εμπειρίες από την αμνιοπαρακέντηση κ τι πρέπει να προσέχω αν σας είναι ευκολο. Κ θετική ενέργεια αν μπορείτε τι χρειαζόμαστε!!

@Ξένη τα dopler μας δεν ήταν τόσο τυχερά μας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!

1 hour ago, Ξένη είπε:

Το βράδυ μανούλα....

Σας καληνυχτιζω... να είμαι φρέσκια αύριο...αν κοιμηθώ...χαχαχα

Εύχομαι με το καλό να σου πάνε όλα κ να πάρεις αγκαλίτσα την πιο γλυκια επαναστατρια!!

  • Ευχαριστώ 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καροτσια πως είστε?Χωρίς να θέλω να σας στεναχωρησω αλλά προσπαθοντας να μοιραστώ τι έγινε σήμερα  από την ώρα που κάναμε το dopler  ... Όταν τελιωσαμε μου πε ότι βρήκε μικρότερα όλα τα άκρα στις μετρήσεις κ πρέπει να κάνω άμεσα αμνιοπαρακέντηση για να δούμε για νανισμο από τι κατάλαβα..Όσο κ αν έψαξα δε βρήκα αμνιοπαρακέντηση στη 32 βδομάδα σαφώς θα ναι επικυνδυνο αλλά αυτή την στιγμή αναγκαίο. Δύο βδομάδες θα περιμένουμε για τα αποτελέσματα.. Έχω κακό προαίσθημα αλλά πιστεύω να ετοιμάσω τον εαυτό όσο μπορώ για αυτό που θα ακολουθήσει μετά.. Σίγουρα δεν θέλω να σκεφτείτε αυτό που έγινε μου παν πολύ σπάνια περίπτωση να φανεί τόσο αργά αλλά συμβαίνει.. θα θελα τις εμπειρίες από την αμνιοπαρακέντηση κ τι πρέπει να προσέχω αν σας είναι ευκολο. Κ θετική ενέργεια αν μπορείτε τι χρειαζόμαστε!!

@Ξένη τα dopler μας δεν ήταν τόσο τυχερά μας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!

Εύχομαι με το καλό να σου πάνε όλα κ να πάρεις αγκαλίτσα την πιο γλυκια επαναστατρια!!

Αθήνα μου, μήπως να ξανακάνεις την ντοπλερ? Μήπως δεν είστε και εσείς αρκετά ψηλοί? Έχω ακούσει περίπτωση να βλέπουν το μωράκι μικροκαμωμενο αλλά ήταν και οι γονείς κοντουληδες...σου εύχομαι να είναι όλα ένα κακό όνειρο και να πέρασες απλά μια άσχημη μέρα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Αθήνα μου, μήπως να ξανακάνεις την ντοπλερ? Μήπως δεν είστε και εσείς αρκετά ψηλοί? Έχω ακούσει περίπτωση να βλέπουν το μωράκι μικροκαμωμενο αλλά ήταν και οι γονείς κοντουληδες...σου εύχομαι να είναι όλα ένα κακό όνειρο και να πέρασες απλά μια άσχημη μέρα...

Κοριτσάκι μου κοιμήσου να ξεκουραστείς χρειάζεσαι δυνάμεις αύριο πάω για αμνιοπαρακέντηση εγώ δείμαι 1.57 ο άντρας μου 1.80.. ύπνος δε με παίρνει ευτυχώς κοιμούνται κ κλεω με την ησυχία μου.. προσπαθώντας να σκεφτώ τι θα ακολουθήσει κ τι γίνετε μετά δυστυχώς εχω  κακό προαίσθημα..

  • Λυπημένη/-ος 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου κοιμήσου να ξεκουραστείς χρειάζεσαι δυνάμεις αύριο πάω για αμνιοπαρακέντηση εγώ δείμαι 1.57 ο άντρας μου 1.80.. ύπνος δε με παίρνει ευτυχώς κοιμούνται κ κλεω με την ησυχία μου.. προσπαθώντας να σκεφτώ τι θα ακολουθήσει κ τι γίνετε μετά δυστυχώς εχω  κακό προαίσθημα..

Όλα θα πάνε καλά...το παιδί σ είναι δυνατό λ συ επίσης...μην λυγίζεις ...εισαι δυνατή....

Η παναγια μαζί σ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...