Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα Ραφαέλα....Και εμένα τα νεύρα μου δεν είναι καλά...Έχω να βγω τόσο καιρό από το σπίτι και αύριο που έχω γιατρό απαγόρευσαν την κυκλοφορία,  αυτό είναι το λιγότερα....το ότι θα γεννησουμε σε λίγες εβδομάδες και έχω ταραχθεί με τον κωλοκορωνοιο,  μην τυχόν κολλήσω μέχρι τότε,  μην κολλήσουμε κανένας μέσα στο νοσοκομείο και πάθει τίποτα το μωρό, ότι δεν θα το χαρώ όπως ήθελα....ότι δεν θα μπορεί να μας δει κανένας,  ούτε οι γονείς μας....έλεος....Γιατί κάποιοι ήταν μαλακές και έκαναν πειράματα και τους ξέφυγε το μικρόβιο...Δεν είδα όμως να τιμωρείται κανενας....άσε τα νεύρα μου και από το μέσα και απ όλα δεν είναι καθόλου καλά!!!!

Τώρα για να μην μπορεί ο άντρας σου να έρθει,  δεν υπάρχει περίπτωση.....αν δηλαδή χτύπα ξύλο ήταν άρρωστος δεν θα μπορούσε να έρθει σε γιατρό στην Αθήνα...? Δεν υπάρχει περίπτωση,  μην αγχώνεσαι γι αυτό!!!

Για τον ιό δεν αγχώνομαι...όσο για τους γονείς μ.δεν θα ερχόντουσαν ούτως ή αλλιως γιατί ο πατέρας είναι με μπουκάλα οξυγόνου χρόνια τώρα οπότε κ να ήθελε δεν γίνεται...

μη με κολλήσει κάποιος πάλι δεν φοβάμαι γιατί εγώ είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ  κ είμαι μέσα σπίτι μ κ όχι ΖΩΟ σαν αυτούς που βγαίνουν...

το ότι τους ξέφυγε το μικρόβιο θα το πω χύμα κ ας με συγχωρήσει ο συντονιστής τ φορουμ να το βάλουν στον κωλο τους κ όλοι αυτοί οι υπόλοιποι που μας κατάντησαν έτσι....

πληρώνουμε εμείς τα παρατράγουδα των άλλων...γιαυτο εχω νεύρα κ όχι μη κολλήσω...

κ επίσης όπως είπα αν τυχόν κ δεν έρθει ια βγω στον κουλη να ξέρετε...αν δείτε μια κοντή να βρίζει Παναγιές εγω θα είμαι να ξέρετε....

κ γω αύριο εχω γιατρό...καρδιτακογραφο...καλη μας επυτιχια φιλη μ....

αχ τα πα κ ξεθυμανα κοριτσα μ...σορυ για τα καντήλια μ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια μου τρέμω μην κολλήσει ο άντρας μου που δουλεύει ή ο γιατρός μου και δεν με ξεγεννήσει αυτος....σήμερα ξύπνησα με χαρά γιατί άρχισα τα πλυσίματά, και κλαίω με μαύρο δάκρυ από τις 6 και μετά....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Athina3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Αύριο έχουμε κ εμείς ντοπλερ!! Από αύριο απαγόρευση κυκλοφορίας.. καλό κουράγιο κ δύναμη σε όλες μας!!

καλη επιτυχια με το ντοπλερ σας! να μας ενημερωσεις.... τι ωρα το εχεις;

για την απαγορευση αστα μην τα συζηταμε... εγω δεν εχω συνελθει ακομα

@Rafaelatarzan πιστευεις οτι θα σταματησει η απαγορευση τον συζυγο σου να κατεβει; πιστευω οτι ουτε καν θα το σκεφτει... ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να μην τον αφησουν να ερθει, μην αγχωνεσαι, ειμαστε στις ευπαθεις ομαδες. Ακομα και οι γονεις μας μπορουν  να ερχονται να μας βλεπουν και να μας βοηθανε ,εστω και με την απαγορευση.

@Ξένη εχεις πολυ δικιο , η πιο ωραια στιγμη της ζωης μας και μας εχουν κανει να την ζουμε με φοβο και τρομο. Κυριως γιατι φοβομαστε για την υγεια των μωρων....

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina3 είπε:

Αύριο 9.30 ώρα . . Να σας ρωτήσω έχετε κάνει κορτιζόνη για τα πνευμόνια του μωρού? Πόσες μέρες τρωγατε ανάλατα?

Εγώ έκανα πριν 2 βδομάδες,  για 4 μέρες μου είπε οχι αναλατα και γλυκά...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Υπάρχει συγκεκριμένη εβδομάδα που πρέπει να γίνει? 

Νομίζω όχι, έχω ακούσει κοπέλα να τις κάνει 2 μέρες πριν γεννήσει...Όχι αλατισμενα ήθελα να γράψω...χχαχα


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!

Γιατι να κανουμε κορτιζονη;;;ολες κανουν;;;

Επισης λυστε μου μια απορια που με ταλαιπωρει απ την ωρα που ανοιξα τα ματια μου...τονο κανει να φαμε;;;(ριο μαρε) ξερετε;;;

Κατα τ αλλα η "χουντα" συνεχιζεται,ας ελπισουμε να εχει τα επιθυμητα αποτελεσματα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!

Γιατι να κανουμε κορτιζονη;;;ολες κανουν;;;

Επισης λυστε μου μια απορια που με ταλαιπωρει απ την ωρα που ανοιξα τα ματια μου...τονο κανει να φαμε;;;(ριο μαρε) ξερετε;;;

Κατα τ αλλα η "χουντα" συνεχιζεται,ας ελπισουμε να εχει τα επιθυμητα αποτελεσματα...

Καλημέρα....Δεν κάνουν όλες κορτιζόνη,  μόνο όταν ο γιατρός δει ότι μπορεί να εξελιχθεί σε πρόωρο τοκετό η ξέρεις από πριν ότι θα γεννήσεις πρόωρα...αν δεν κάνω λάθος.. τόνο εμένα μου είχε απαγορεύσει να τρώω όπως και ψάρια ιχθυοτροφείου,  τόνο γιατί είναι κονσέρβα και έχει υδράργυρο νομίζω....Και ψάρια ιχθυοτροφείου γιατί τους ρίχνουν φορμολη,  που την βάζουν και στους νεκρούς για να συντηρηθούν..Τώρα αν έχεις λιγουρα και φας λίγο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για μια φορά...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Καλημέρα. Κι εμένα τα λευκά μου είναι στο 12 με μέγιστο κανονικό το 10. Ο γιατρός δεν ανησύχησε, συμβαίνει είπε στις εγκυμονούσες. Τώρα για τις άλλες εξετάσεις δεν ξέρω να σου πω. Μάλλον τα αποτελέσματα είναι συνδυαστικά οπότε θα έλεγα να επιμείνεις να σου πει σήμερα αν είναι καλές οι απαντήσεις ή οχι. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Καλημερα. Μια χαρα ειναι οι εξετασεις σου.Τα λευκα ανεωαινουν λιγο στγν εγκυμοσυνγ και τα αλλα ειναι οριακα.Μγν αγχωνεσαι. Εμενα παλι ολα ειναι χαμιλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Κοριτσάκι μου καλημέρα κι εμένα τα λευκά μου είναι ανεβασμένα μη φοβάσαι όλες οι τιμές στην εγκυμοσύνη ανεβοκατεβαίνουν! Μην αγχώνεσαι με όλα, νομίζω εισαι λίγο φοβιτσιαρα ε; χαχαχα 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Καλησπερα evi μου! Τα λευκα ανεβαινουν στην εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικο. Εγω εχω 17000. 

Οσο για τα ηπατικα δεν το ξερω αλλα δεν ειναι και τοσο ανεβασμενα για να σε ανησυχει.. 

Εγω κοριτσια δεν με εφτανε το χαλι που περναμε, βγηκα εχθες το πρωι ε το κουταβι μου να περπατησω και γκρεμοτσακιστηκα...!!!  Εχω εναν πρισμενο και μελανιασμενο αστραγαλο με τα βιας παω τουαλετα...ο ερημος ο αντρας μου κανει οτι μπορει κι εγω θελω να πλανταξω στο κλαμα αλλα κρατιεμαι... Ορθοπεδικο κι ακτινογραφια ουτε να ακουσω...θα περιμενω με ακινησια και παγο κι οποτε περασει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...