Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου κοιμήσου να ξεκουραστείς χρειάζεσαι δυνάμεις αύριο πάω για αμνιοπαρακέντηση εγώ δείμαι 1.57 ο άντρας μου 1.80.. ύπνος δε με παίρνει ευτυχώς κοιμούνται κ κλεω με την ησυχία μου.. προσπαθώντας να σκεφτώ τι θα ακολουθήσει κ τι γίνετε μετά δυστυχώς εχω  κακό προαίσθημα..

Οσο μπορεις μην κανεις ασχημες σκεψεις...μεσα απ την καρδια μου σου ευχομαι ολα να ειναι καλα!!!Εχει ο Θεος!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Οσο μπορεις μην κανεις ασχημες σκεψεις...μεσα απ την καρδια μου σου ευχομαι ολα να ειναι καλα!!!Εχει ο Θεος!!!!

Ευχαριστω πολύ!!Το σοκ είναι μεγάλο!! Κάθομαι κ κλαίω τώρα που κοιμούνται δε θέλω να στεναχωρώ τον άνδρα μου κ τον μικρό!! Τίποτα δεν είναι δεδομένο!! Φοβάμαι τόσο πολύ κ όμως δε θέλω να τους το πω δε θέλω να τους στεναχωρω άλλο πρέπει να μη λυγίσω μπροστά τους μιας κ μας περιμένουν κ τα χειρότερα από αυτό!! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Όλα θα πάνε καλά...το παιδί σ είναι δυνατό λ συ επίσης...μην λυγίζεις ...εισαι δυνατή....

Η παναγια μαζί σ.

Ευχαριστώ πολύ μακάρι να τανε ένα κακό όνειρο αλλά δυστυχώς δεν είναι είναι ακόμα μια δοκιμασια καλύτερα να κλαίω τώρα κάποια στιγμή θα στερέψουν κ τα δάκρυα κ ίσως είναι καλύτερα τότε..

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Ευχαριστω πολύ!!Το σοκ είναι μεγάλο!! Κάθομαι κ κλαίω τώρα που κοιμούνται δε θέλω να στεναχωρώ τον άνδρα μου κ τον μικρό!! Τίποτα δεν είναι δεδομένο!! Φοβάμαι τόσο πολύ κ όμως δε θέλω να τους το πω δε θέλω να τους στεναχωρω άλλο πρέπει να μη λυγίσω μπροστά τους μιας κ μας περιμένουν κ τα χειρότερα από αυτό!! 

Σε καταλαβαινω θα σοκαριστηκες...Πιστευω οτι καποιο λαθος εγινε!!Δεν μπορει να μην φαινοταν τοσο καιρο...μηπως να εκανες παλι την εξεταση πριν κανεις αμνιο;;Γιατροι δεν ειμαστε αλλα εχουμε δει απειρες περιπτωσεις λαθων

Απ τη στιγμη π δχεις ηδη ενα παιδακι που ειναι μια χαρα κ δεν εχετε ιστορικο,αυτο δεν παιζει τον ρολο του;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Σε καταλαβαινω θα σοκαριστηκες...Πιστευω οτι καποιο λαθος εγινε!!Δεν μπορει να μην φαινοταν τοσο καιρο...μηπως να εκανες παλι την εξεταση πριν κανεις αμνιο;;Γιατροι δεν ειμαστε αλλα εχουμε δει απειρες περιπτωσεις λαθων

Απ τη στιγμη π δχεις ηδη ενα παιδακι που ειναι μια χαρα κ δεν εχετε ιστορικο,αυτο δεν παιζει τον ρολο του;;;

Μου παν πρέπει να χα κάνει την αμνιο χθες είμαι ήδη 32 βδομάδες ο χρόνος είναι κατά μου δεν έχουμε χρόνο.. Παίζει ρόλο ότι έχουμε το αγοράκι μας μια χαρά αλλά δε λέει κ κάτι.. Πήγα πήρα κ δεύτερη γνώμη αύριο  θα πάρω κ τρίτη στο εμβρυογενιτιστη μου παν πολύ σπάνιο αλλά μπορεί να συμβεί  το κακό είναι που σκέφτομαι ότι θα πρέπει να υποβληθω σε μια φυσιολογική γέννα κ μετά τι να κηδεψουμε το παιδί μας?? Δε τι χωράει ο νους μου!!

Χίλια συγνώμη κορίτσια εδώ είναι ευχάριστο φόρουμ κ εγώ σας έχω στεναχωρήσει χίλια ευχαριστώ που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας γιατί θα εσκαγα αλλιώς οι δικοί μου άνθρωποι έχουν στεναχωρηθεί χωρίς να ξέρουν την σκληρή συνέχεια εγώ αυτά σκέφτομαι Την συνέχεια κ θλίβομαι βαθια..


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Μου παν πρέπει να χα κάνει την αμνιο χθες είμαι ήδη 32 βδομάδες ο χρόνος είναι κατά μου δεν έχουμε χρόνο.. Παίζει ρόλο ότι έχουνε το αγοράκι μαεμς μια χαρά αλλά δε λέει κ κάτι.. Πήγα πήρα κ δεύτερη γνώμη αύριο  θα πάρω κ τρίτη στο εμβρυογενιτιστη μου παν πολύ σπάνιο αλλά μπορεί να συμβεί  το κακό είναι που σκέφτομαι ότι θα πρέπει να υποβληθεί σε μια φυσιολογική γέννα κ μετά τι να κηδεψουμε το παιδί μας?? Δε τι χωράει ο νους μου!!

Χίλια συγνώμη κορίτσια εδώ είναι ευχάριστο φόρουμ κ εγώ σας έχω στεναχωρήσει χίλια ευχαριστώ που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας γιατί θα εσκαγα αλλιώς οι δικοί μου άνθρωποι έχουν στεναχωρηθεί χωρίς να ξέρουν την σκληρή συνέχεια εγώ σκέφτομαι την συνέχεια κ θλίβομαι βαθια..

Μην ζητας συγγνωμη!!Καλα κανεις κ τα λες...Ευχομαι ολο αυτο να ειναι ενα λαθος κ να τελειωσει γρηγορα!Μην απελπιζεσαι,εχε πιστη!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Μην ζητας συγγνωμη!!Καλα κανεις κ τα λες...Ευχομαι ολο αυτο να ειναι ενα λαθος κ να τελειωσει γρηγορα!Μην απελπιζεσαι,εχε πιστη!!

Η αλήθεια είναι κ έχεις δίκιο κ το χω πάρει βαριά !! Πρέπει να σκεφτώ κ το ποσοστό του λάθους να το ευχηθώ να εκλυπαρισω να ναι λάθος!!

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου κοιμήσου να ξεκουραστείς χρειάζεσαι δυνάμεις αύριο πάω για αμνιοπαρακέντηση εγώ δείμαι 1.57 ο άντρας μου 1.80.. ύπνος δε με παίρνει ευτυχώς κοιμούνται κ κλεω με την ησυχία μου.. προσπαθώντας να σκεφτώ τι θα ακολουθήσει κ τι γίνετε μετά δυστυχώς εχω  κακό προαίσθημα..

Αθηνα μου Καλημέρα....

Σχεδόν τα ίδια λέγαν στην κουμπάρα μου,δήθεν τάχα το παιδί είναι πολύ κοντό και να κάνει σώνει και ντε αμνιο....δεν έκανε εκείνη θέλω να σου πω, το παιδάκι γεννήθηκε πρόωρο μεν αλλά τώρα είναι σπίτι του με την οικογένεια του και το κυριότερο...είναι πανυψηλό.... Ο γιατρός σου τι σου ειπε; 

Αναφορικά με την αμνιο , εχω κάνει σε εξναν εξαιρετικο γιατρο, και όπως έχω ξαναπεί , πιο πολυ ηταν ο φοβος μου παρα η εξεταση . Εκλαιγα επι 2 εβδομαδες πριν την εξεταση . Αν δλδ το διανοησε, από την ώρα που έκλεισα ραντεβού να παω να την κανω,έκλαιγα μέχρι και που έφτασα στο ιατρείο για την εξέταση. Η εξέταση δεν πονάει θέλω να σου πω, ένα τσίμπημα νιώθεις και λίγο σα να σου πιέζουν την κοιλιά.μην την φοβάσαι σαν εξεταση.

Επίσης άσε τα προαισθηματα κατά μέρος, είμαστε ευάλωτες τώρα και δεν έχουμε καλή κρίση. Κι εγώ θυμάμαι έκανα την αμνιο Παρασκευή, και πήγα Πέμπτη στον γιατρό και του λέω, επειδή ξέρω ότι σήμερα θα δω το παιδί μου τελευταία φορά ζωντανό, κάνε μου έναν υπέρηχο να το δω. Και να το κλάμα και ο σπαραγμος. Αφου ο γιατρός τα παιξε , αληθεια στο λεω, μου είπε μόνη μου θα κάνω κακό στο παιδί τελικά. 

Αν κάνεις αμνιο ( Εγώ θα πηγαινα να ξανακανω ντοπλερ στην θεση σου) σε θέλω ηρεμη, ώστε να είναι και το μωρό κάπως ήρεμο . Επειδή είναι πια και προχωρημένη εγκυμοσύνη, δεν θα σε τρυπήσουν βαθια , έχει όμως καποιους κινδύνους για πρόωρο τοκετό. Επειδή ομως είμαστε ακριβώς τις ίδιες μέρες, να ξέρεις ότι το μωρό θα ζήσει χωρις προβληματα έστω κι αν γεννηθει πρόωρα...ποσα κιλα στο βγαλανε;

Πιστεύω οτι δεν είναι κατι , κι επειδη το εζησα και με την κουμπάρα μου το ίδιο ακριβώς , πολλά γίνονται στο βωμό του χρήματος.  Ηρέμησε σε παρακαλώ και σκέψου θετικά. 

Έχε πίστη αγαπημένη κι ότι θες μου λες .

Υγ ο γιατρος σου τι σου ειπε;

Φιλιά 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !1764 ήταν μακάρι όλο το βράδυ κλαίω θα με δουν στο νοσομειο με μάτια κόκκινα μύτη κόκκινη κ θα φοβηθούν ότι έχω κάτι φαντάσου.. μακάρι να ναι όπως τα λες!! Χίλια ευχαριστώ!!πόσο μηνών ήταν το μωρό στην κουμπάρα σου?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Ευχαριστώ πολύ !1764 ήταν μακάρι όλο το βράδυ κλαίω θα με δουν στο νοσομειο με μάτια κόκκινα μύτη κόκκινη κ θα φοβηθούν ότι έχω κάτι φαντάσου.. μακάρι να ναι όπως τα λες!! Χίλια ευχαριστώ!!πόσο μηνών ήταν το μωρό στην κουμπάρα σου?

Γεννήθηκε 34 και 3 ημερών με βαρος 2 κιλά...εμεινε  2 μιση εβδομαδες στην θερμοκοιτιδα και τον πήραν σπίτι...


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Γεννήθηκε 34 και 3 ημερών με βαρος 2 κιλά...εμεινε  2 μιση εβδομαδες στην θερμοκοιτιδα και τον πήραν σπίτι...

Σε ευχαριστώ τωρα πάμε για την αμνιο όλη τη θετική ενέργεια σας κορίτσια!! Φιλάκια!!

  • Μου αρέσει 3

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Καροτσια πως είστε?Χωρίς να θέλω να σας στεναχωρησω αλλά προσπαθοντας να μοιραστώ τι έγινε σήμερα  από την ώρα που κάναμε το dopler  ... Όταν τελιωσαμε μου πε ότι βρήκε μικρότερα όλα τα άκρα στις μετρήσεις κ πρέπει να κάνω άμεσα αμνιοπαρακέντηση για να δούμε για νανισμο από τι κατάλαβα..Όσο κ αν έψαξα δε βρήκα αμνιοπαρακέντηση στη 32 βδομάδα σαφώς θα ναι επικυνδυνο αλλά αυτή την στιγμή αναγκαίο. Δύο βδομάδες θα περιμένουμε για τα αποτελέσματα.. Έχω κακό προαίσθημα αλλά πιστεύω να ετοιμάσω τον εαυτό όσο μπορώ για αυτό που θα ακολουθήσει μετά.. Σίγουρα δεν θέλω να σκεφτείτε αυτό που έγινε μου παν πολύ σπάνια περίπτωση να φανεί τόσο αργά αλλά συμβαίνει.. θα θελα τις εμπειρίες από την αμνιοπαρακέντηση κ τι πρέπει να προσέχω αν σας είναι ευκολο. Κ θετική ενέργεια αν μπορείτε τι χρειαζόμαστε!!

@Ξένη τα dopler μας δεν ήταν τόσο τυχερά μας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!

Εύχομαι με το καλό να σου πάνε όλα κ να πάρεις αγκαλίτσα την πιο γλυκια επαναστατρια!!

καλημερα σημερα μολις διαβασα το ποστ σου που θα ηθελα να το ειχα διαβασει πιο πριν κοριτσι μου απο οτι διαβασα θα κανεις αμνιο διοτι ο γιατρος σου ειδε οτι το μωρο μπορει να εχει νανισμο θα θελα πρωτον να σου πω οτι η εβδομαδα που κανεις την αμνιο ειναι τρομερα ριψοκινδυνο αλλα ευτυχως αν γινει κατι το μωρο θα μπει θερμοκοιτιδα επισης θα ηθελα να σου πω οτι πιστευω και στο λεω οτι ολα αυτα ειναι μετρησεις και σε μια γνωστη μου της ειπε εδω ο γιατρος το ιδιο και πως καλο θα ητανε να σκεφτει την διακοπη της κυησης και κατι τετοια αυτη δεν εκανε ουτε αμνιο ουτε τιποτα και μπορω να σου πω οχι μονο νανισμο δεν εχει το μωρο αλλα τωρα ειναι 1,5 χρονων ψηλη και ομορφη για την ηλικια της θα ηθελα να εχεις περισσοτερη πιστη στην Παναγια εγω σου λεω δεν ειναι τιποτα κοριτσακι μου γιατι πολυ απλα ειναι μετρησεις στατιστικες το μονο που θα σου ευχηθω ειναι να παει καλα η εξεταση γλυκια μου ποσο σε νιωθω ποσο θελω να ερθω και να σου πιασω το χερι και να σε παρω μια αγκαλια η Παναγια να σε φυλαει κοριτσακι μου

 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Σε ευχαριστώ τωρα πάμε για την αμνιο όλη τη θετική ενέργεια σας κορίτσια!! Φιλάκια!!

Καλημέρα Αθήνα!!! Συγκλονιστικα με αυτά που έγραψες. Μακάρι όλα να είναι ένα μεγάλο λάθος κ να τελειώσει σαν κακό όνειρο ανώδυνα! Τα φιλια μου κ την αγάπη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

@Athina3κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι είναι μια καλά το μωρό σου.. Αλήθεια το λέω. Έχουμε ακούσει πολλές περίεργες περιπτώσεις που τελικά οοοολα πήγαν καλά. Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη, να πάνε όλα καλά, που θα πάνε. 

@Ξένημου να είσαι δυνατή και μακάρι να δεις την κόρη σου σήμερα.. ❤️. Περιμένουμε νέα σου. 

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες. 

 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Athina3 είπε:

Σε ευχαριστώ τωρα πάμε για την αμνιο όλη τη θετική ενέργεια σας κορίτσια!! Φιλάκια!!

Athina3 σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου ολα να πανε καλα! Η Παναγια θα σε βοηθησει και το μωρακι σου θα ναι μια χαρα!!!??

Σου στελνω ολη τη θετιλη μου σκεψη και τα φιλια μου!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστω για όλα! Έκανα κ ντοπλερ κ αμνιο όντως υπάρχει πρόβλημα κ στα άκρα κ στο θώρακα.. θα περιμένουμε δέκα μέρες τα αποτελέσματα τις αμνιο τώρα στο κρεβάτι ξαπλωμενη έχω ήδη κ λιγότερα αμνιακα εύχομαι να μη μου συμβουν  τα χειρότερα!! Ευχαριστώ όλες σας μια μια ξεχωριστα!!!

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...