Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Έχει τίποτα παρενέργειες? 

Εγω απ το πρωι που το εκανα δεν παρατηρησα κατι,περα απ το γεγονος οτι ποναει λιγο το μπρατσο μου...ουτε ο γιατρος μου ειπε οτι θα εχει καποια συνεπεια...:D

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσιααα...γυρίσαμε από τον γιατρο. Ειμαστε 2 κιλά και 10 γραμμάρια. Είναι πολύ καλές οι μετρήσεις του και κάνει και αναπνευστικές κινήσεις.  Εγώ πήρα σε 2 βδομάδες εγκλεισμού 2 κιλά και ο γιατρός είπε απλά να μην παρω άλλα. 

Τι είναι αυτο το εμβόλιο για τον κοκκιτη; δεν μου έχει πει τπτ εμενα ο γιατρός. 

  • Μου αρέσει 4

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσιααα...γυρίσαμε από τον γιατρο. Ειμαστε 2 κιλά και 10 γραμμάρια. Είναι πολύ καλές οι μετρήσεις του και κάνει και αναπνευστικές κινήσεις.  Εγώ πήρα σε 2 βδομάδες εγκλεισμού 2 κιλά και ο γιατρός είπε απλά να μην παρω άλλα. 

Τι είναι αυτο το εμβόλιο για τον κοκκιτη; δεν μου έχει πει τπτ εμενα ο γιατρός. 

Μπραβο!!!

Εγω ευτυχως πηρα 1 κιλο αυτο το μηνα!!

Δλδ εμενα ειναι μικρουλακος;;Μου ειπε ο γιατρος οτι πανω κατω θα γεννηθει γυρω στα 3400...καλα δεν ειναι βρε κοριτσια;;

Το εμβολιο ειναι για αντισωματα πιο πολυ στο μωρο ..γι αυτη την ασθενεια...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Μπραβο!!!

Εγω ευτυχως πηρα 1 κιλο αυτο το μηνα!!

Δλδ εμενα ειναι μικρουλακος;;Μου ειπε ο γιατρος οτι πανω κατω θα γεννηθει γυρω στα 3400...καλα δεν ειναι βρε κοριτσια;;

Το εμβολιο ειναι για αντισωματα πιο πολυ στο μωρο ..γι αυτη την ασθενεια...

Όχι κορίτσι μου δεν είναι εσενα μικρός.... εμένα ειναι γιγαντακος ...αλλα που να σωθει το παιδι με μαμά και μπαμπά παχουλούς....χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Μπραβο!!!

Εγω ευτυχως πηρα 1 κιλο αυτο το μηνα!!

Δλδ εμενα ειναι μικρουλακος;;Μου ειπε ο γιατρος οτι πανω κατω θα γεννηθει γυρω στα 3400...καλα δεν ειναι βρε κοριτσια;;

Το εμβολιο ειναι για αντισωματα πιο πολυ στο μωρο ..γι αυτη την ασθενεια...

Τελειος θα ναι αν βγει 3400.Ο μικρος γεννηθηκε 2830 και τοσο περιπου μου πε θα βγει κι ο μπεμπης.Εγω τι να πω;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν είναι εσενα μικρός.... εμένα ειναι γιγαντακος ...αλλα που να σωθει το παιδι με μαμά και μπαμπά παχουλούς....χαχαχα 

καλα κ εμεις δεν ειμαστε μοντελα :P Εγω γεννηθηκα 4200 φαντασου...:P

Μακαρι να ειμαι υγιης και ολα τα αλλα γινονται!!!

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .. 

Πήγαμε κ εμείς στο γιατρό ..2100 ο υιός μου στις 32κ 0.. Μόνο που είναι κάθετα μπρούμυτα κ έχει στριμώξει στραβά το κεφαλάκι του στο δεξί κόκκαλο της λεκάνης μου...ελπίζω να το κατεβάσει γιατί απορώ πως μπορεί κ βολεύεται ο καημενουλης τόσο στραβά...

Όσο για το εμβόλιο εμένα μου είπε στην 36 με 38η εβδομάδα να το κανω...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσιααα...γυρίσαμε από τον γιατρο. Ειμαστε 2 κιλά και 10 γραμμάρια. Είναι πολύ καλές οι μετρήσεις του και κάνει και αναπνευστικές κινήσεις.  Εγώ πήρα σε 2 βδομάδες εγκλεισμού 2 κιλά και ο γιατρός είπε απλά να μην παρω άλλα. 

Τι είναι αυτο το εμβόλιο για τον κοκκιτη; δεν μου έχει πει τπτ εμενα ο γιατρός. 

Αχχχχχ το αγόρι σου θα βγει με μπουτακια έτοιμα για φίλημα!! Μια χαρά, γερός να ναι έτσι μέχρι να έρθει! 

Just now, Mar-micky είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. 

Πήγαμε κ εμείς στο γιατρό ..2100 ο υιός μου στις 32κ 0.. Μόνο που είναι κάθετα μπρούμυτα κ έχει στριμώξει στραβά το κεφαλάκι του στο δεξί κόκκαλο της λεκάνης μου...ελπίζω να το κατεβάσει γιατί απορώ πως μπορεί κ βολεύεται ο καημενουλης τόσο στραβά...

Όσο για το εμβόλιο εμένα μου είπε στην 36 με 38η εβδομάδα να το κανω...

 

Μία χαρά ο μπουμπουκος σου κ εσένα! Όσο για τη στάση είναι πρόβλημα για τον τοκετό αν επιλέξεις φτ ή τελείως άσχετο; 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Μία χαρά ο μπουμπουκος σου κ εσένα! Όσο για τη στάση είναι πρόβλημα για τον τοκετό αν επιλέξεις φτ ή τελείως άσχετο; 

Προς το παρον μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις σαν γέφυρα όπου βοηθάνε να μεγαλώσει ο χώρος μήπως κ καταφέρει να περάσει το κεφάλι του στη σωστή θέση.. Εγώ φυσιολογικά θέλω κ μου είπε ότι θα το προσπαθήσουμε...Τώρα βλέποντας...

Βρε κορίτσια εγώ με τον κορωνοιο έχω μια απορία...Ακόμα κ αν έχουμε μόνο έναν συνοδό μαζί μας πως ξέρει η κλινική που θα μας βάλει σε δίκλινο ή τρίκλινο ότι η αλλη κοπέλα ή ο συνοδός δεν έχουν τον ιο;;; έχει ρώτησε καμια;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Προς το παρον μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις σαν γέφυρα όπου βοηθάνε να μεγαλώσει ο χώρος μήπως κ καταφέρει να περάσει το κεφάλι του στη σωστή θέση.. Εγώ φυσιολογικά θέλω κ μου είπε ότι θα το προσπαθήσουμε...Τώρα βλέποντας...

Βρε κορίτσια εγώ με τον κορωνοιο έχω μια απορία...Ακόμα κ αν έχουμε μόνο έναν συνοδό μαζί μας πως ξέρει η κλινική που θα μας βάλει σε δίκλινο ή τρίκλινο ότι η αλλη κοπέλα ή ο συνοδός δεν έχουν τον ιο;;; έχει ρώτησε καμια;;;

Καλημέρα...Την ίδια απορία έχω και εγω...Αλλά το ίδιο συμβαίνει και με τους γιατρούς, τις νοσοκόμες....Που ξέρουμε μετά από μέρες αν αυτοί δεν εμφανίσουν συμπτώματα κορωνοιου??Εγώ τη Δευτέρα θα πάω για ντοπλερ και θα του πω , αν είναι να με βάλει σε δίκλινο μόνη μου,  αλλιώς αν δεν γίνεται μόνη μου , ας με βάλει σε τρίκλινο με άλλη μια κοπέλα,  όχι τρεις όμως...μονοκλινο δεν γίνεται είναι πολλά τα λεφτά και δεν έχουμε...Αφήστε που φτιάχνω βαλίτσα και ψάχνω σε όλα τα φαρμακεία και σούπερ για ένα σπρέι dettol και δεν βρίσκω  πουθενά...ήθελα να ψεκαζω το δωμάτιο και τουαλέτα....

Απ ότι μου είπαν στα ιδιωτικά δεν μπαίνεις μέσα αν δεν σε θερμομετρησουν και χωρίς μάσκα και γάντια...ελπίζουμε να πάνε όλα καλά και να μην κολλήσουμε εμείς και τα μωρά μας...Εγώ θα φωνάζω πάντως και στις νοσοκόμες,  αν δω ότι είναι χωρίς γάντια η με γάντια που έχουν πιάσει και άλλη κοπέλα...ας με βγάλουν και σκύλα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μ...τι κάνετε...

καλέ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ  όλη την προίκα θα μας φάτε με τον γαμπρό...υγεία να έχει παναγια μ κ τίποτες άλλο...μπράβο αγάπη μ με τα νέα σ...

Ποια κουνήθηκε από ήπειρο??? 

χαίρομαι για ολες σας που τα μωρά σας είναι καλά...πάμε δυνατά αγαπες μ....έρχονται τα μωράκια μας....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλε κοριτσια μ τι κάνετε??? που χαθήκατε??? αν κλείσουν την κυκλοφορία κ δεν έρθει ο άντρας μ θα πλακωσω τους μαλακές μαγκες που πάνε βολτες ...

Δεν φτάνει που μαι μονη μ ένα βήμα πριν γεννήσω θα πληρώνω εγώ τις μαλακιες τον υπόλοιπων...

Πολλά νεύρα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλε κοριτσια μ τι κάνετε??? που χαθήκατε??? αν κλείσουν την κυκλοφορία κ δεν έρθει ο άντρας μ θα πλακωσω τους μαλακές μαγκες που πάνε βολτες ...

Δεν φτάνει που μαι μονη μ ένα βήμα πριν γεννήσω θα πληρώνω εγώ τις μαλακιες τον υπόλοιπων...

Πολλά νεύρα εχω.

Καλησπέρα Ραφαέλα....Και εμένα τα νεύρα μου δεν είναι καλά...Έχω να βγω τόσο καιρό από το σπίτι και αύριο που έχω γιατρό απαγόρευσαν την κυκλοφορία,  αυτό είναι το λιγότερα....το ότι θα γεννησουμε σε λίγες εβδομάδες και έχω ταραχθεί με τον κωλοκορωνοιο,  μην τυχόν κολλήσω μέχρι τότε,  μην κολλήσουμε κανένας μέσα στο νοσοκομείο και πάθει τίποτα το μωρό, ότι δεν θα το χαρώ όπως ήθελα....ότι δεν θα μπορεί να μας δει κανένας,  ούτε οι γονείς μας....έλεος....Γιατί κάποιοι ήταν μαλακές και έκαναν πειράματα και τους ξέφυγε το μικρόβιο...Δεν είδα όμως να τιμωρείται κανενας....άσε τα νεύρα μου και από το μέσα και απ όλα δεν είναι καθόλου καλά!!!!

Τώρα για να μην μπορεί ο άντρας σου να έρθει,  δεν υπάρχει περίπτωση.....αν δηλαδή χτύπα ξύλο ήταν άρρωστος δεν θα μπορούσε να έρθει σε γιατρό στην Αθήνα...? Δεν υπάρχει περίπτωση,  μην αγχώνεσαι γι αυτό!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...