Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

εγώ αυτή τη φορά παρήγγειλα τα pampers pure protection. Υποτίθεται ότι κατασκευάζονται από βαμβάκι και δεν υπόκεινται σε τροποποιήσεις με χημικά. Να δούμε βέβαια πότε θα έρθουν. Μωρομάντηλα επίσης παρήγγειλα. Τα mama bear ultra sensitive. Τα χρησιμοποιούσα μόνο όταν ήμουν έξω και δεν είχα άλλη επιλογή. Αλλιώς στο σπίτι με χλιαρό νεράκι. Μην βάζεις σαπούνι όλη την ώρα :) 

Εμείς κορίτσια από χθες είμαστε σε κατάσταση κρίσης. Τα κλείσανε όλα. Οι γείτονες μας οι Βέλγοι έχουν απαγόρευση κυκλοφορίας και φοβάμαι ότι θα το εφαρμόσουν και σε εμάς άμεσα. Έχω αγχωθεί γιατί κλείνουν πλέον και τα ιατρεία. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να κάνω τα ραντεβού μου. Και είμαστε πλέον τελική ευθεία! Τι να πω... Να βάλει ο Θεός το χέρι Του για όλες μας!!

Πιστεύω ότι η απαγορευση έρχεται για όλους σιγά σιγά.. Εδώ απαγόρευσαν τις συγκεντρώσεις πάνω από 5 άτομα μέσα κ έξω.! Ε μαντέψτε ποιο θα είναι το επόμενο βήμα... 

@Μαρία_Λτι θα κάνεις με τη μαμά σου; ;δεν ξέρω τι να κάνω.. Ήταν να έρθει μέσα Απρίλη αλλά το σκέφτομαι μήπως έρχονταν πιο νωρίς. 

Κορίτσια, ξεκινήσατε δουλειές;;; εγώ όχι και λέω "μήπως άργησα;;;;" 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;

Παρε να εχεις γιατι το βραδυ αν κανει κακα(ο δικος μου εκανε παντα απο λιγο 2 φορες το βραδυ ) αν πας να το πλυνεις δεν κοιμαται μετα.Ετσι εκανα στην αρχη και τα χα δει ολα,μου παν μετα το βραδυ να χρησιμοποιω μωρομαντηλο και βρηκα την υγεια μου.Εγω παιρνω απο την αρχη τα babycare sensitive  τα μοβ και ειναι 96% νερο.

 

10 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Σε νιώθω.  Κι εμένα με πιάνει ώρες ώρες και αναρωτιέμαι σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδια μας.... είναι πολυ δύσκολο ολο αυτο, είναι και οι ορμόνες και κάνουν πάρτυ όλα μεσα μας. Σκεψου θετικα, οταν γεννησουμε τουλαχιστον δεν θα εχουμε περιττες επισκεψεις και θα εχουμε ολο το χρονο να τον περασουμε με τα μωρακια μας και με τα μεγαλυτερα παιδακια σας (για εσας που είναι το δευτερο). 

Κορίτσια λεω να παραγγειλω 4 μπιμπερο. 2 των 150 ml και 2 των 260ml. Θα προσπαθησω θηλασμο βέβαια. Φτάνουν για αρχή ε; φυσικά θα παραγγείλω και σφουγγάρι να τα πλένω, ειδικό πράγμα να τα στεγνώνω και ειδικό υγρό πλυσίματος. 

Μια χαρα ειναι.Κι οσες γεννησετε φυσιολογικα παρτε γαζες αποστειρωμενες(σε πακετο) για σας.Μετα τη γεννα στο μαιευτηριο μετα την τουαλετα πλενομουν με χλιαρο νερο και σκουπιζομουν ταμποναριστα με 2 γαζουλες.2 πακετα φτανουν.Στο σπιτι μου κανονικα με το χαρτι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;

εγω πηρα τα καινουργια της pampers ..τα pure,γραφει οτι εχουν 99%νερο...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα. Από μπιμπερό τι έχεις παρει; μπορείς να δεις αν αυτα που θα παραγγείλω φτάνουν για αρχη;

Έχετε πολλά κρούσματα στο Λουξεμβούργο ή τα έκλεισαν για προληπτικούς λογους; πω πω υπομονή...Θα υπάρχει λύση και για τις εξετάσεις...Δεν μπορεί....

Αντικειμενικά έχουμε πολλά περισσότερα απο Ελλάδα. Για 600.000 κόσμο έχουμε 203 προς το παρόν. Υπομονή όπως λες... Τί να γίνει. Για όλες μας :) 

Εγώ είχα πάρει το πακέτο της avent που είχε 2 μικρά και 2 των 260. Τα μικρά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ μιας και θήλασα. 260 έχω 4 τα οποία τα χρησιμοποιώ από τότε που σταμάτησα να θηλάζω. Μην πάρεις πολλά. Δες πώς θα πάει και αγοράζεις μετά. ;)  Άποψή μου βέβαια!

2 hours ago, kastel said:

Πιστεύω ότι η απαγορευση έρχεται για όλους σιγά σιγά.. Εδώ απαγόρευσαν τις συγκεντρώσεις πάνω από 5 άτομα μέσα κ έξω.! Ε μαντέψτε ποιο θα είναι το επόμενο βήμα... 

@Μαρία_Λτι θα κάνεις με τη μαμά σου; ;δεν ξέρω τι να κάνω.. Ήταν να έρθει μέσα Απρίλη αλλά το σκέφτομαι μήπως έρχονταν πιο νωρίς. 

Κορίτσια, ξεκινήσατε δουλειές;;; εγώ όχι και λέω "μήπως άργησα;;;;" 

@kastel δεν έχω ιδέα! Το εισιτήριο είναι για 28/4. Διατηρώ ακόμη ελπίδα... Αλλά πανικοβάλλομαι κιόλας:P Για πιο νωρίς το φοβάμαι ακόμη. Ήλπιζα ότι μετά τις διακοπές του Πάσχα (καθολικές και ορθόδοξες) θα ηρεμήσουν τα πράγματα. Αν μπορεί να έρθει νωρίς η μαμά σου ας έρθει. Εμένα μπορεί να έρθει αλλά προσπαθώ να κρατήσω και ισορροπίες με τον άντρα μου και τα πεθερικά :) 

  • Χαχα 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Αντικειμενικά έχουμε πολλά περισσότερα απο Ελλάδα. Για 600.000 κόσμο έχουμε 203 προς το παρόν. Υπομονή όπως λες... Τί να γίνει. Για όλες μας :) 

Εγώ είχα πάρει το πακέτο της avent που είχε 2 μικρά και 2 των 260. Τα μικρά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ μιας και θήλασα. 260 έχω 4 τα οποία τα χρησιμοποιώ από τότε που σταμάτησα να θηλάζω. Μην πάρεις πολλά. Δες πώς θα πάει και αγοράζεις μετά. ;)  Άποψή μου βέβαια!

@kastel δεν έχω ιδέα! Το εισιτήριο είναι για 28/4. Διατηρώ ακόμη ελπίδα... Αλλά πανικοβάλλομαι κιόλας:P Για πιο νωρίς το φοβάμαι ακόμη. Ήλπιζα ότι μετά τις διακοπές του Πάσχα (καθολικές και ορθόδοξες) θα ηρεμήσουν τα πράγματα. Αν μπορεί να έρθει νωρίς η μαμά σου ας έρθει. Εμένα μπορεί να έρθει αλλά προσπαθώ να κρατήσω και ισορροπίες με τον άντρα μου και τα πεθερικά :) 

Χαχαχαχαχαχα! Η μαμά μου μπορεί να έρθει αλλά δεν ξέρω πόσο θα μπορεί να μείνει. Όχι ότι θα ήθελα να μείνει και παααρα πολύ! :P. Αργά έκλεισες εισιτήριο κ εσύ... Κ έλεγα μήπως εγώ το άφησα για τελευταία στιγμή. Εν τω μεταξύ θα κάνεις δουλειες μόνη; Δεν ξέρω τι να κάνω η δόλια μάνα.. Να ξεκινήσω μόνη ή να περιμένω να έρθει η μητεριτσα;;; μουχαχα 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια ξεκινησα να πλενω, θα καθαρίσω την ντουλαπα της κ θα τα τακτοποιήσω σιγα σιγά. Τωρα με ολα αυτά που γίνονται δεν ξερω τι θα γίνει με τα επιπλα.. ποτε θα έρθουν..  ελπιζω να μη μεινουμε χωρίς κούνια..

Εσεις που πήρατε καινούργιο καρότσι, πως θα το καθαρίσετε?! Δεν θέλω να βγαλω τα υφασματα μήπως δυσκολευτω να τα βαλω μετά. Υπάρχει άλλη λύση?! 

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Εγω κορίτσια ξεκινησα να πλενω, θα καθαρίσω την ντουλαπα της κ θα τα τακτοποιήσω σιγα σιγά. Τωρα με ολα αυτά που γίνονται δεν ξερω τι θα γίνει με τα επιπλα.. ποτε θα έρθουν..  ελπιζω να μη μεινουμε χωρίς κούνια..

Εσεις που πήρατε καινούργιο καρότσι, πως θα το καθαρίσετε?! Δεν θέλω να βγαλω τα υφασματα μήπως δυσκολευτω να τα βαλω μετά. Υπάρχει άλλη λύση?! 

Εγώ δεν το έπλυνα το καρότσι,  καινούργιο είναι,  μέσα σε σακούλες και στην κούτα ,  απλά θα το βγάλουμε μια μέρα στον ήλιο, έτσι και αλλιώς το μωρό δεν Θα έρθει σε επαφή με το καρότσι όσο είναι μωράκι, θα βάζεις η πανιτσα η κάλυμμα καροτσιού από κάτω...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Εγω κορίτσια ξεκινησα να πλενω, θα καθαρίσω την ντουλαπα της κ θα τα τακτοποιήσω σιγα σιγά. Τωρα με ολα αυτά που γίνονται δεν ξερω τι θα γίνει με τα επιπλα.. ποτε θα έρθουν..  ελπιζω να μη μεινουμε χωρίς κούνια..

Εσεις που πήρατε καινούργιο καρότσι, πως θα το καθαρίσετε?! Δεν θέλω να βγαλω τα υφασματα μήπως δυσκολευτω να τα βαλω μετά. Υπάρχει άλλη λύση?! 

Εγώ κορίτσι μου δεν θα το καθαρίσω το καρότσι να ξέρεις. Όπως είπε και η Ξένη, είναι μέσα σε σακούλες, θα το βγάλω στον ήλιο μια μέρα και έτοιμο για χρήση με την απαραίτητη πάνα από κάτω. 

@Μαρία_Λ και @kastel τον Απρίλη αναμενεται να γίνει το μεγάλο μπαμ με τον ιό και ίσως να μην μπορέσουν να ταξιδέψουν οι μαμάδες σας. Τώρα δεν θέλω να σας πανικοβαλω, ίσως να λέω και βλακείες, αλλά εδώ λένε ότι τον Απρίλη περιμένουν την μεγάλη έξαρση. 

Εκτός αν βρεθεί το εμβόλιο!!!

ρε κορίτσια, τι θα κάνουμε με την κατασταση; 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Εγω κορίτσια ξεκινησα να πλενω, θα καθαρίσω την ντουλαπα της κ θα τα τακτοποιήσω σιγα σιγά. Τωρα με ολα αυτά που γίνονται δεν ξερω τι θα γίνει με τα επιπλα.. ποτε θα έρθουν..  ελπιζω να μη μεινουμε χωρίς κούνια..

Εσεις που πήρατε καινούργιο καρότσι, πως θα το καθαρίσετε?! Δεν θέλω να βγαλω τα υφασματα μήπως δυσκολευτω να τα βαλω μετά. Υπάρχει άλλη λύση?! 

Καλησπέρα!! τα κορίτσια εδώ μου είπαν να το πλύνω με καθαρό σφουγγαράκι κουζίνας λίγο νερό και υγρό πιάτων και μετά είχα μια καθαρή πετσετούλα την βουτούσα σε νερό και ξέπλενα ταμποναριστά. Μετά το άφησα στον ήλιο να στεγνώσει. Το ίδιο έκανα και με το αυγό και με το κάθισμα του αυτοκινήτου και λειτούργησε μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ κορίτσι μου δεν θα το καθαρίσω το καρότσι να ξέρεις. Όπως είπε και η Ξένη, είναι μέσα σε σακούλες, θα το βγάλω στον ήλιο μια μέρα και έτοιμο για χρήση με την απαραίτητη πάνα από κάτω. 

@Μαρία_Λ και @kastel τον Απρίλη αναμενεται να γίνει το μεγάλο μπαμ με τον ιό και ίσως να μην μπορέσουν να ταξιδέψουν οι μαμάδες σας. Τώρα δεν θέλω να σας πανικοβαλω, ίσως να λέω και βλακείες, αλλά εδώ λένε ότι τον Απρίλη περιμένουν την μεγάλη έξαρση. 

Εκτός αν βρεθεί το εμβόλιο!!!

ρε κορίτσια, τι θα κάνουμε με την κατασταση; 

Αχ δεν ξέρω...! Μέχρι στιγμής μόνο η Αμερική έχει κλείσει τα εναέρια σύνορα.. Ίσως της αλλάξω το εισιτήριο να έρθει τώρα.. Σκέφτομαι τι να κάνω και με τις δουλειές. Δεν έχουμε και ιδέα πότε θα έρθουν τα μωρά ❤️ 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Παρε να εχεις γιατι το βραδυ αν κανει κακα(ο δικος μου εκανε παντα απο λιγο 2 φορες το βραδυ ) αν πας να το πλυνεις δεν κοιμαται μετα.Ετσι εκανα στην αρχη και τα χα δει ολα,μου παν μετα το βραδυ να χρησιμοποιω μωρομαντηλο και βρηκα την υγεια μου.Εγω παιρνω απο την αρχη τα babycare sensitive  τα μοβ και ειναι 96% νερο.

 

Μια χαρα ειναι.Κι οσες γεννησετε φυσιολογικα παρτε γαζες αποστειρωμενες(σε πακετο) για σας.Μετα τη γεννα στο μαιευτηριο μετα την τουαλετα πλενομουν με χλιαρο νερο και σκουπιζομουν ταμποναριστα με 2 γαζουλες.2 πακετα φτανουν.Στο σπιτι μου κανονικα με το χαρτι.

Εγώ θυμάμαι με κρύο νερό πλένομουν.. κ εγώ αυτά τα μωρομαντιλα είχα πάρει 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

γαμωτο μ μισό ήρθε το μνμ μ....κ έγραφα ένα σωρό....πήγαμε γιατρο όλα τελια μεγαλώνουμε κ μεις πάρα πολύ καλά...εγώ τον κορονοιο δεν τον φοβάμαι....τι να βάλω ανχος πάνω μ??? όχι βέβαια άλλη όρεξη δεν είχα...εχω αλλα πραματα να ασχοληθώ....κ πολλά μάλιστα...

διαβάζω...βλέπω μαρια η άσχημη από την αρχή πολύ γέλιο μιλάμε...κάνω τα νύχια μ..τα μαλλιά μ...μαγειρευω τρώω βαφομαι ξεβαφομαι λανω μάσκες πιλινγξ κτλ μιλάω με βίντεο με τον άντρα μ( μονο αυτο με πειράζει γιατί ειβαι μακρια) δίνω διαταγές για το δωμάτιο της μικρής να τελειώσουν τα τελευταία...πάω βόλτα με το αμάξι.. μικρή εδώ γύρω δεν βγαίνω...κτλ κτλ κτλ...

 ...παραγγέλνω βλακείες.βγακιμω μπαλκόνι κ μιλάω με γείτονες γνωριζόμαστε ( να ένα καλο) κάνω καινούργιες συνταγές μαρμελάδες μιλάω τηλ με πολλούς παρακολουθούμε έναν ματάκια από το μπαλκόνι μας που παρακολουθεί μια χηρα από απέναντι κ τις κανεο κανάλι.. αχχαχαχαχα ( πολυ γελιο) πάω ταράτσα κ μαυριζω τα πόδια μ τα άσπρα...αλλαζω γλάστρες κ λουλούδια κτλ κτλ .νομίζω είπα αρκετά πραματα για να κάνετε κ σεις....κατα τα άλλα όλα ΤΕΛΙΑ .ΥΓ.ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΚ ΚΟΡΗ Μ Κ ΠΑΛΙ.ΑΧΧΑΧΑ ΦΙΛΟΥΜΠΑΚΙΑ

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

γαμωτο μ μισό ήρθε το μνμ μ....κ έγραφα ένα σωρό....πήγαμε γιατρο όλα τελια μεγαλώνουμε κ μεις πάρα πολύ καλά...εγώ τον κορονοιο δεν τον φοβάμαι....τι να βάλω ανχος πάνω μ??? όχι βέβαια άλλη όρεξη δεν είχα...εχω αλλα πραματα να ασχοληθώ....κ πολλά μάλιστα...

διαβάζω...βλέπω μαρια η άσχημη από την αρχή πολύ γέλιο μιλάμε...κάνω τα νύχια μ..τα μαλλιά μ...μαγειρευω τρώω βαφομαι ξεβαφομαι λανω μάσκες πιλινγξ κτλ μιλάω με βίντεο με τον άντρα μ( μονο αυτο με πειράζει γιατί ειβαι μακρια) δίνω διαταγές για το δωμάτιο της μικρής να τελειώσουν τα τελευταία...πάω βόλτα με το αμάξι.. μικρή εδώ γύρω δεν βγαίνω...κτλ κτλ κτλ...

 ...παραγγέλνω βλακείες.βγακιμω μπαλκόνι κ μιλάω με γείτονες γνωριζόμαστε ( να ένα καλο) κάνω καινούργιες συνταγές μαρμελάδες μιλάω τηλ με πολλούς παρακολουθούμε έναν ματάκια από το μπαλκόνι μας που παρακολουθεί μια χηρα από απέναντι κ τις κανεο κανάλι.. αχχαχαχαχα ( πολυ γελιο) πάω ταράτσα κ μαυριζω τα πόδια μ τα άσπρα...αλλαζω γλάστρες κ λουλούδια κτλ κτλ .νομίζω είπα αρκετά πραματα για να κάνετε κ σεις....κατα τα άλλα όλα ΤΕΛΙΑ .ΥΓ.ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΚ ΚΟΡΗ Μ Κ ΠΑΛΙ.ΑΧΧΑΧΑ ΦΙΛΟΥΜΠΑΚΙΑ

Τι χαζή είσαι γελαω μωρέ έλεος 

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kastel said:

Χαχαχαχαχαχα! Η μαμά μου μπορεί να έρθει αλλά δεν ξέρω πόσο θα μπορεί να μείνει. Όχι ότι θα ήθελα να μείνει και παααρα πολύ! :P. Αργά έκλεισες εισιτήριο κ εσύ... Κ έλεγα μήπως εγώ το άφησα για τελευταία στιγμή. Εν τω μεταξύ θα κάνεις δουλειες μόνη; Δεν ξέρω τι να κάνω η δόλια μάνα.. Να ξεκινήσω μόνη ή να περιμένω να έρθει η μητεριτσα;;; μουχαχα 

Το έκλεισα αργά για να κάτσει μετά. Γιατί στο πρώτο ήταν πολύτιμη η βοήθεια τις 40 μέρες που έκατσε. Θήλαζα κάθε 1,5 ώρες και έτρωγα το καταπέτασμα. Ήταν τόσο σηματνικό να βρίσκω φαγητό και σιδερωμένα ρούχα. Συγγνώμη αν ακούγεται εγωιστικό αλλά αυτό με αναστήλωσε. Και φυσικά η παρουσία της με έκανε να αισθάνομαι πιο σίγουρα. Γιατί για να πω την αλήθεια δεν ήξερα ακριβώς τί μου γινόταν :) . Εγώ δεν θα περιμένω τη μαμά μου. Άρχισα το ΣΚ με καθάρισμα ντουλάπας, έπλυνα μάλλινα και άδειασα τη συρταριέρα μου γιατί τώρα θα τη χρησιμοποιήσω για το μωρό. Θα βάλω τώρα τον άντρα μου να τη μεταφέρει στο γραφείο μαζί με την αλλαξιέρα. Έφερα τις κούτες με τα ρούχα και μόλις ταχτοποιήσω τα έπιπλα θα πλύνω ρούχα, θα τα σιδερώσω και μετά θα αρχίσω να πλένω καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου. Θα τα ετοιμάσω όλα μόνη μου. Και στον πρώτο γιο μου μόνη τα είχα κάνει. Πάλι τελευταία στιγμή την είχα φέρει. Κουράγιο!! Συγκεντρώσου σε αυτά που είναι τα πιο σημαντικά και άσε  τα άλλα στη μαμά :) 

Just now, Μαρία_Λ said:

Το έκλεισα αργά για να κάτσει μετά. Γιατί στο πρώτο ήταν πολύτιμη η βοήθεια τις 40 μέρες που έκατσε. Θήλαζα κάθε 1,5 ώρες και έτρωγα το καταπέτασμα. Ήταν τόσο σηματνικό να βρίσκω φαγητό και σιδερωμένα ρούχα. Συγγνώμη αν ακούγεται εγωιστικό αλλά αυτό με αναστήλωσε. Και φυσικά η παρουσία της με έκανε να αισθάνομαι πιο σίγουρα. Γιατί για να πω την αλήθεια δεν ήξερα ακριβώς τί μου γινόταν :) . Εγώ δεν θα περιμένω τη μαμά μου. Άρχισα το ΣΚ με καθάρισμα ντουλάπας, έπλυνα μάλλινα και άδειασα τη συρταριέρα μου γιατί τώρα θα τη χρησιμοποιήσω για το μωρό. Θα βάλω τώρα τον άντρα μου να τη μεταφέρει στο γραφείο μαζί με την αλλαξιέρα. Έφερα τις κούτες με τα ρούχα και μόλις ταχτοποιήσω τα έπιπλα θα πλύνω ρούχα, θα τα σιδερώσω και μετά θα αρχίσω να πλένω καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου. Θα τα ετοιμάσω όλα μόνη μου. Και στον πρώτο γιο μου μόνη τα είχα κάνει. Πάλι τελευταία στιγμή την είχα φέρει. Κουράγιο!! Συγκεντρώσου σε αυτά που είναι τα πιο σημαντικά και άσε  τα άλλα στη μαμά :) 

Θα περιμένω λίγο να δω πώς θα πάει. Εμάς 3η μέρα καραντίνας και ήδη ανακοίνωσαν ότι τα σχολεία μένουν κλειστά μέχρι 19/4. Προς το παρόν γίνεται πανικός και ήδη πολλές αεροπορικές ακυρώνουν όλες τις πτήσεις ή σχεδόν όλες. Αν προτιμάς να τη φέρεις τώρα να το κάνεις. Εγώ προσπαθώ να διατηρώ λίγη αισιοδοξία και θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα να δω πώς θα πάει. Και αλλιώς θα τη φέρω αρχές Απρίλη. Οψόμεθα! Είναι δύσκολη η κατάσταση δυστυχώς. Και πραγματικά πιο πολύ σκέφτομαι το γιο μου γιατί ξέρω ότι μαζί της θα είναι τρισευτυχισμένος και δεν θα ανησυχώ όταν με το καλό θα έρθει το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...