Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! Εμάς εδώ τα μέσα δεν υπερβάλλουν αλλά θα πω ότι και εδώ βλέπω τσούρμο τα παιδιά να πηγαίνουν στα πάρκα και τις παιδικές χαρές. Αν και όλες οι εταιρίες πλέον σου λένε να δουλεύεις από το σπίτι, χθες που πήγα στο γιατρό είχε κίνηση στους δρόμους. Στο ιατρείο είχε σημείωμα στην πόρτα ότι επιτρέπεται η είσοδος μόνο στους "ασθενείς" και σε κανέναν άλλο. Το ραντεβού που έχω με τον αναισθησιολόγο θα γίνει πλέον μέσω τηλεφώνου. Καλό κουράγιο σε όλες!! Θα περάσει κι αυτό! Το μόνο που ελπίζω για εμένα είναι να μπορεί να έρθει η μαμά μου :) 

Καλημερα. Παντως χτες που κατεβηκα στην αριστοτελους το πρωι για να παω στον ιατρικο συλλογο για την αδεια(ηταν κλειστος,τζαμπα το ταξι) να ειδα 5 ατομα πανω στην πλατεια.Εγω δεν προκειται να ξαναβγω μεχρι την Δευτερα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου Καλημέρα. Είπα να σας πω κι εγώ τα του ΙΚΑ. Εγώ πήρα τηλ στο ΕΦΚΑ του Κορυδαλλού όπου και μένω και κου είπαν να τα στείλω όλα με φαξ ή μειλ , θα τα ετοιμάσουν και όταν είναι έτοιμα να περάσει κάποιος (θα τους ενημερωσω στο μειλ με ονοματεπώνυμο και ΑΔΤ ) να τα πάρει. Εγώ δεν θα χρειαστεί να βγω καθόλου από το σπίτι. Για δειτεντο μήπως μπορείτε να το κάνετε κι εσείς. 

Σημερα περιμένω να δω τι θα γίνει με την αιματολογο γιατί δεν κάνει ιατρείο και δεν ξέρω πώς θα γράψω εξετάσεις και τις ενέσεις. Ντοπλερ επισης θα κλείσω σήμερα. 

Κατά τ αλλά τα πλακακια στην κουζίνα είναι 200 και σήμερα θα μετρήσω του μπάνιου...χαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εγω εχω κανει λακουβα στον καναπε!!Χθες εκανα φασινα κ σημερα πλυντηρια...

Εχω μια ζαλαδαααα...δεν ξερω γιατι!!:blink:

Μου ηρθαν τα pampers που ειχα παραγγειλει!!Ποσο μικρουλικα...συγκινηθηκα...

Εσεις πως την παλευετε;;;;

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!!

Εγω εχω κανει λακουβα στον καναπε!!Χθες εκανα φασινα κ σημερα πλυντηρια...

Εχω μια ζαλαδαααα...δεν ξερω γιατι!!:blink:

Μου ηρθαν τα pampers που ειχα παραγγειλει!!Ποσο μικρουλικα...συγκινηθηκα...

Εσεις πως την παλευετε;;;;

Εγω εχω παλι το μικρο και τη μαμα μου εδω οποτε εχω ξανα παρεα.Εννοειται δεν τον φιλαω και του χαιδευω το κεφαλακι απο πισω και κραταει αποστασεις απο τον αντρα μου,τον βλεπει λιγο ,παιζουν κρυφτο η κυνηγιουνται για να χαιρεται και τελος.Και ειχα σκοπο(πριν τον ιο) να κοιμαται σε μας αλλα τον κραταει παλι η μαμα μου στο δικο της σπιτι για να μην ειναι πολυ με τον αντρα μου.Παντως μου λειψε τοσο κι θα θελα να το ζουπιξω και να του ρουφηξω τα μαγουλακια αλλα κρατιεμαι:rolleyes:

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;

Μωρομαντιλα για αρχή δε κάνει όντως μόνο πλύσιμο από τι θυμάμαι .. αλλά παράγγειλε κ μωρομαντιλα σίγουρα χαμένα δε θα σου πάνε!!

  • Ευχαριστώ 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα πήρα τηλ στο ρεα να ρωτήσω για το ντοπλερ.. κ μου είπαν ότι ο σύζυγος δεν επιτρέπεται να μπει στο νοσοκομείο αφού είναι εξεταση στεναχωριέμαι που θα μαι μονη μου.. 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια τώρα πήρα τηλ στο ρεα να ρωτήσω για το ντοπλερ.. κ μου είπαν ότι ο σύζυγος δεν επιτρέπεται να μπει στο νοσοκομείο αφού είναι εξεταση στεναχωριέμαι που θα μαι μονη μου.. 

κι εγω εχω τελικα αυτην την Παρασκευη ντοπλερ και μονο εγω θα μπω, ο συζυγος δεν θα μπει καν στο ιατρειο . 

επισης εχει ο αντρας μια ξαδελφη μαια στο Ρεα και του ειπε 1 ατομο επισκεψη (ο μπαμπας δλδ) και στην καισαρικη πια 2 μερες τις κρατανε τις κοπελες και μετα τις διωχνουν. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κι εγω εχω τελικα αυτην την Παρασκευη ντοπλερ και μονο εγω θα μπω, ο συζυγος δεν θα μπει καν στο ιατρειο . 

επισης εχει ο αντρας μια ξαδελφη μαια στο Ρεα και του ειπε 1 ατομο επισκεψη (ο μπαμπας δλδ) και στην καισαρικη πια 2 μερες τις κρατανε τις κοπελες και μετα τις διωχνουν. 

Φαντάσου μόνες μας θα μαστε αν κρατήσει μέχρι τότε.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Αχ αυτός ο κορονοιος να δούμε πότε θα τελειώσει.

Με έχει φάει το άγχος και η στεναχώρια. Εργάζομαι πλέον από το σπίτι, το παιδί δεν κάθεται με τίποτα σε ησυχία γιατί έχουν κλείσει τα σχολεία. 

Σήμερα με έπιασαν δυο φορές τα κλάματα. Νιώθω τόση πίεση τόσο χάλια... είναι πάνω από εβδομάδα που είμαστε με τόση υπερένταση.

Φοβάμαι ότι θα γίνει κακό στο μωρό. Αλλά δε μπορώ να σταματήσω... Δυσκολεύομαι τόσο πολύ.

Αγορές δεν έχω κάνει σε πάνες αλλά ελπίζω ότι αφού τα σούπερ μάρκετ θα είναι ανοιχτά οτι θα βρούμε. 

Μωρομάντηλα εγώ δε χρησιμοποίησα στην αρχή, είχα βαμβάκι και ζεστό νεράκι ή ιδανικά πλύσιμο.

Αγοράστε και ένα καθαρό οινόπνευμα να βρίσκεται για τον ομφάλιο λώρο. Δεν κάνει αλκοολούχος λοσιόν μόνο καθαρό οινόπνευμα.

Για το ντόπλερ έχω ακόμα δυο εβδομάδες ελπίζω να γίνει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αχ αυτός ο κορονοιος να δούμε πότε θα τελειώσει.

Με έχει φάει το άγχος και η στεναχώρια. Εργάζομαι πλέον από το σπίτι, το παιδί δεν κάθεται με τίποτα σε ησυχία γιατί έχουν κλείσει τα σχολεία. 

Σήμερα με έπιασαν δυο φορές τα κλάματα. Νιώθω τόση πίεση τόσο χάλια... είναι πάνω από εβδομάδα που είμαστε με τόση υπερένταση.

Φοβάμαι ότι θα γίνει κακό στο μωρό. Αλλά δε μπορώ να σταματήσω... Δυσκολεύομαι τόσο πολύ.

Αγορές δεν έχω κάνει σε πάνες αλλά ελπίζω ότι αφού τα σούπερ μάρκετ θα είναι ανοιχτά οτι θα βρούμε. 

Μωρομάντηλα εγώ δε χρησιμοποίησα στην αρχή, είχα βαμβάκι και ζεστό νεράκι ή ιδανικά πλύσιμο.

Αγοράστε και ένα καθαρό οινόπνευμα να βρίσκεται για τον ομφάλιο λώρο. Δεν κάνει αλκοολούχος λοσιόν μόνο καθαρό οινόπνευμα.

Για το ντόπλερ έχω ακόμα δυο εβδομάδες ελπίζω να γίνει κανονικά. 

Σε νιώθω.  Κι εμένα με πιάνει ώρες ώρες και αναρωτιέμαι σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδια μας.... είναι πολυ δύσκολο ολο αυτο, είναι και οι ορμόνες και κάνουν πάρτυ όλα μεσα μας. Σκεψου θετικα, οταν γεννησουμε τουλαχιστον δεν θα εχουμε περιττες επισκεψεις και θα εχουμε ολο το χρονο να τον περασουμε με τα μωρακια μας και με τα μεγαλυτερα παιδακια σας (για εσας που είναι το δευτερο). 

Κορίτσια λεω να παραγγειλω 4 μπιμπερο. 2 των 150 ml και 2 των 260ml. Θα προσπαθησω θηλασμο βέβαια. Φτάνουν για αρχή ε; φυσικά θα παραγγείλω και σφουγγάρι να τα πλένω, ειδικό πράγμα να τα στεγνώνω και ειδικό υγρό πλυσίματος. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι που κοντευουμε κορίτσια για αυτό... Και εγώ σκέφτομαι πως όλοι μου ελεγαν ..ααα τι καλά την καλύτερη εποχή θα γεννήσεις... Η αλήθεια είναι πως μετά από χρόνια θα μας φαίνεται σαν ένα μακρινό όνειρο όλο αυτό ... Αισιοδοξία και όλα τα καλά θα έρθουν... Μαζί και τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ZOIRITA20813 said:

κοριτσιααααα ,ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα παμπερς και θελω τα φωτο σας..να παραγγειλω και μωρομαντηλα; νομιζω οτι δεν κανει να τα χρησιμοποιουμε σε βρεφη΄, σωστα;

εγώ αυτή τη φορά παρήγγειλα τα pampers pure protection. Υποτίθεται ότι κατασκευάζονται από βαμβάκι και δεν υπόκεινται σε τροποποιήσεις με χημικά. Να δούμε βέβαια πότε θα έρθουν. Μωρομάντηλα επίσης παρήγγειλα. Τα mama bear ultra sensitive. Τα χρησιμοποιούσα μόνο όταν ήμουν έξω και δεν είχα άλλη επιλογή. Αλλιώς στο σπίτι με χλιαρό νεράκι. Μην βάζεις σαπούνι όλη την ώρα :) 

Εμείς κορίτσια από χθες είμαστε σε κατάσταση κρίσης. Τα κλείσανε όλα. Οι γείτονες μας οι Βέλγοι έχουν απαγόρευση κυκλοφορίας και φοβάμαι ότι θα το εφαρμόσουν και σε εμάς άμεσα. Έχω αγχωθεί γιατί κλείνουν πλέον και τα ιατρεία. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να κάνω τα ραντεβού μου. Και είμαστε πλέον τελική ευθεία! Τι να πω... Να βάλει ο Θεός το χέρι Του για όλες μας!!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

εγώ αυτή τη φορά παρήγγειλα τα pampers pure protection. Υποτίθεται ότι κατασκευάζονται από βαμβάκι και δεν υπόκεινται σε τροποποιήσεις με χημικά. Να δούμε βέβαια πότε θα έρθουν. Μωρομάντηλα επίσης παρήγγειλα. Τα mama bear ultra sensitive. Τα χρησιμοποιούσα μόνο όταν ήμουν έξω και δεν είχα άλλη επιλογή. Αλλιώς στο σπίτι με χλιαρό νεράκι. Μην βάζεις σαπούνι όλη την ώρα :) 

Εμείς κορίτσια από χθες είμαστε σε κατάσταση κρίσης. Τα κλείσανε όλα. Οι γείτονες μας οι Βέλγοι έχουν απαγόρευση κυκλοφορίας και φοβάμαι ότι θα το εφαρμόσουν και σε εμάς άμεσα. Έχω αγχωθεί γιατί κλείνουν πλέον και τα ιατρεία. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να κάνω τα ραντεβού μου. Και είμαστε πλέον τελική ευθεία! Τι να πω... Να βάλει ο Θεός το χέρι Του για όλες μας!!!

Καλημέρα. Από μπιμπερό τι έχεις παρει; μπορείς να δεις αν αυτα που θα παραγγείλω φτάνουν για αρχη;

Έχετε πολλά κρούσματα στο Λουξεμβούργο ή τα έκλεισαν για προληπτικούς λογους; πω πω υπομονή...Θα υπάρχει λύση και για τις εξετάσεις...Δεν μπορεί....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...