Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Κορίτσια μου χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!!!Με το καλό σας εύχομαι να έρθουν τα μπεμπακια σας!!!Όσο για το θηλασμό όποια μπορέσει, δεν είναι και εύκολο...Εγώ έχω δει και τις δύο πλευρές,  η αδερφή μου ματωνε για να το βγάλει γιατί έτσι ήταν οι θηλές της και την δική μου πλευρά που δεν πόνεσα ποτέ αλλά δεν με πειράζει να πιει και ξένο,  αν με κουράσει θα το κόψω και μια χαρά θα γίνει το μανάρι μου....είπα να δοκιμάσω κάποια στιγμή να δω τι γεύση έχει αλλά σιχαίνομαι...χαχαχα..τα φάρμακα της μπέμπας πάντως τα δοκιμάζω όλα...

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!!!Με το καλό σας εύχομαι να έρθουν τα μπεμπακια σας!!!Όσο για το θηλασμό όποια μπορέσει, δεν είναι και εύκολο...Εγώ έχω δει και τις δύο πλευρές,  η αδερφή μου ματωνε για να το βγάλει γιατί έτσι ήταν οι θηλές της και την δική μου πλευρά που δεν πόνεσα ποτέ αλλά δεν με πειράζει να πιει και ξένο,  αν με κουράσει θα το κόψω και μια χαρά θα γίνει το μανάρι μου....είπα να δοκιμάσω κάποια στιγμή να δω τι γεύση έχει αλλά σιχαίνομαι...χαχαχα..τα φάρμακα της μπέμπας πάντως τα δοκιμάζω όλα...

❤️ Χρόνια Πολλά! Πως είναι η μπέμπα; βρήκατε τα πατήματα σας στο σπίτι; θηλάζεις; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,χριστος Ανεστη και χρονια πολλα.Με το καλο τα μωρακια μας κι οσες γεννισανε να ναι παντα γερα κι ευτυχισμενα!Ποσο θα θελα να μουν στο μινα μου αλλα εχω λιγο ακομι.Ετοιμασα τα παντα απο ψωνια για την κλινικη ,απλα εχω να πλυνω τα ρουχα του μωρου.Λεω απο βδομαδα...

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

❤️ Χρόνια Πολλά! Πως είναι η μπέμπα; βρήκατε τα πατήματα σας στο σπίτι; θηλάζεις; 

Μια χαρά ειναι η μπεμπουλα....μαμ κακά και νάνι είναι...το καλύτερο παιδί!!!Δεν θηλάζω γιατί κάνει πτώσεις και μου είπαν μόνο για 5 λεπτά την ημέρα να την βάζω για να παίζει ώστε σε κάνα μήνα να έχει συνηθίσει...το βγάζω με θήλαστρο όμως και της το δίνω. Ευτυχώς έχω την μαμα μου και μου δείχνει,  είναι και έμπειρη....

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Μια χαρά ειναι η μπεμπουλα....μαμ κακά και νάνι είναι...το καλύτερο παιδί!!!Δεν θηλάζω γιατί κάνει πτώσεις και μου είπαν μόνο για 5 λεπτά την ημέρα να την βάζω για να παίζει ώστε σε κάνα μήνα να έχει συνηθίσει...το βγάζω με θήλαστρο όμως και της το δίνω. Ευτυχώς έχω την μαμα μου και μου δείχνει,  είναι και έμπειρη....

Μπραβο το κοριτσι μας,γερο να ναι.Εχεις κι εσυ την μανουλα σου.Ολα καλα...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be said:

Οταν λες δεν θηλαζουμε για ευκολία τι εννοείς;Γιατί εγώ όσες γυναίκες ξέρω που δεν θηλασαν, έχουν στεναχωρηθεί πολυ και έλεγαν ότι προσπαθησαν όσο άντεχαν και ξέρεις κάτι;τις πιστευω . Δεν έχω ακουσει καμια να λέει ότι δεν θέλει να θηλασει γιατί βαριέται η θα χαλάσει το στήθος της. Και στο κάτω κάτω ποια θα κρίνει τις αντοχές της κάθε γυναίκας ;Υπάρχουν γυναίκες που θηλάζουν ευκολα, το έχω δει με τα μάτια μου. Θηλαζει, χορταινει το μωρό κοιμάται. Υπάρχουν γυναίκες που  εχουν 24 ώρες το 24 ώρα το μωρό στη στήθος και αυτό να κλαίει συνήθως και να χάνει βάρος. Οι μητέρες μπαίνουν στη διαδικασία να πιστευουν ότι δεν χορταινει το μωρό και να μην ξέρουν  τι να κάνουν. Να δώσουν ξένο γάλα και να θεωρηθούν κακές μητέρες η να επιμείνουν μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχηθεί. Δεν έχουν όλες την ίδια ψυχολογία. Ουτε όλες έχουν βοήθεια στο σπίτι. Μια γυναίκα που έχει όλη μέρα το μωρό στο στήθος δεν μπορεί να ασχοληθεί με άλλες δουλειές. 

Εδώ μέσα δεν λέμε ότι είναι κακό να θηλαζουμε, το αντίθετο, λέμε μακάρι να τα καταφέρουμε, αλλά αν δεν μπορέσουμε δεν πρεπει να αποκτήσουμε ψυχολογικά, ουτε να οδηγηθούμε στην επιλόχεια κατάθλιψη επειδή μια μερίδα γυναικών πιστευουν ότι μόνο όσες θηλάζουν είναι αξίες . 

Ευτυχισμένα παιδια είναι αυτά που έχουν γονείς που τους μεγαλώνουν σωστά ,τους μαθαίνουν αξίες και παίρνουν απέραντη αγάπη . Γιατί ένα παιδι ,τι να το κάνει τον θηλασμό, αν αυριο μεθαυριο όταν μεγαλώσει κακοποιείται ψυχικά και σωματικά ;

Και όχι δεν δέχομαι από καμια γυναικα να με κρίνει για το ποσο καλή μητέρα είμαι από τον θηλασμό. 

Ποσο συμφωνώ, με εκφράζεις απόλυτα. 

Ευκολία εννοώ το γεγονός πως υπάρχουν γυναίκες μάνες που ναι αγαπάνε τα παιδιά τους, αλλά αποφασίζουν να μην θηλάσουν γιατί θέλουν να συνεχίσουν κανονικά να καπνίζουν και να πίνουν τα ποτάκια τους ή τους καφέδες τους... Ούτε αυτό είναι κατακριτέο, αλλά δεν σημαίνει πως με το που γινόμαστε μάνες αυτόματα κάνουμε και το καλύτερο για τα παιδιά μας...  Και το ξένο δεν σε κάνει κακή μάνα, ούτε ο θηλασμός σε αγιοποιει... Τα πράγματα είναι απλά...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ευκολία εννοώ το γεγονός πως υπάρχουν γυναίκες μάνες που ναι αγαπάνε τα παιδιά τους, αλλά αποφασίζουν να μην θηλάσουν γιατί θέλουν να συνεχίσουν κανονικά να καπνίζουν και να πίνουν τα ποτάκια τους ή τους καφέδες τους... Ούτε αυτό είναι κατακριτέο, αλλά δεν σημαίνει πως με το που γινόμαστε μάνες αυτόματα κάνουμε και το καλύτερο για τα παιδιά μας...  Και το ξένο δεν σε κάνει κακή μάνα, ούτε ο θηλασμός σε αγιοποιει... Τα πράγματα είναι απλά...

Ο αμερικανικός Παιδιατρικός οργανισμός συστηνει τον θηλασμό ακόμη και αν η μητέρα κάνει και τα τρία. Εκτός και αν καπνιζει ένα πακετο, κατεβάζει κάθε μέρα 4-5 ποτηρακια και 4 καφέδες. Ε νομίζω οι περιπτωσεις αυτές είναι ελάχιστες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ευκολία εννοώ το γεγονός πως υπάρχουν γυναίκες μάνες που ναι αγαπάνε τα παιδιά τους, αλλά αποφασίζουν να μην θηλάσουν γιατί θέλουν να συνεχίσουν κανονικά να καπνίζουν και να πίνουν τα ποτάκια τους ή τους καφέδες τους... Ούτε αυτό είναι κατακριτέο, αλλά δεν σημαίνει πως με το που γινόμαστε μάνες αυτόματα κάνουμε και το καλύτερο για τα παιδιά μας...  Και το ξένο δεν σε κάνει κακή μάνα, ούτε ο θηλασμός σε αγιοποιει... Τα πράγματα είναι απλά...

Καταλα βαινω πως το εννοεις.Τιποτα δεν πρεπει να ειναι κατακριτεο,ναι το μιτρικο ειναι το καλυτερο γαλα ,νομιζω καμια δεν διαφωνει σε αυτο.Αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις το ιδιο.Πχ Εγω ειχα μια εγκυμοσυνι χαλια,υπερεμεσι κυισις και πολλα αλλα.Οταν γεννισα ημουν αυπνι και υποσιτισμενι 9 Μηνες.Το μωρο δεν με πλιγωσε ποτε και εδειχνε να χορταινει ομως εκανε μαρατωνιους θιλασμους το βραδυ κι ειχε τρελους κολικους απο 10 ημερων.Κι επειδι γεννιτικε τελειομινο 2800 κι εχασε και 100 γρμ.επρεπε να θιλαζω  θε 2 ωρες μερα νυχτα.Το καταφερα 5 μινες με αποκλειστικο  θιλασμο χαρι στη μαμα μου.Κοιμομουν 2 ωρες το πρωι που τον κρατουσε.Αν δεν τιν ειχα δεν θα αντεχα ουτε Μηνα.Ο μικρος  σαραντισε μετα το Πασχα και ντρεπομαι που το λεω αλλα το θυμαμαι σαν το χειροτερο που εχω ζισει..Ναι ηταν το γαλα μου το καλυτερο για το μωρο αλλα δεν "αξιζε"  και μια μανουλα που δεν εκλαιγε ολη μερα απο την κουρασι;

Δεν μπορουμε να ξερουμε τι περναει η καθε μανουλα.Καλο ειναι νομιζω να λεμε στις νεες μανουλες οτι δεν πειραζει αν δεν μπορεσουν η δεν θελουν να θιλασουν.( σιγουρα εχουν καποιο λογο).

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

πόρδες λέει...αχαχχαχαχαχαχα εισια θεα...καλημερααααααα

τι χρώμα μαλλί έβαψες όμως δεν μας είπες...αχαχαχαχαχαχχαχα καλημερααααααα

Καλημέρα φουσκες μ....χρόνια πολλά Χριστός ανέστη....με υγεία τα σπίτια μας κ με το καλο τα μωρά σας.....

@Rafaelatarzan ε μα τι να πω είναι μερικές για κλωτσιές... Χαχαχαχα είσαι από Πρέβεζα?? Εγώ έχω καταγαγω από Πρέβεζα αλλά έχω γεννηθεί και μεγαλώσει Αθήνα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ρε γαμωτο κορίτσια πέσαμε και πάνω στον κορονοιο και είναι θέμα τα ψώνια.... Ευτυχώς εγώ ή βιαστική τα τελείωσα όλα όλα πριν 1,5 μήνα.... 3 μέρες πριν ξεσπάσει όλο μου είχαν έρθει όλα τα πράγματα... Από ρούχα έως έπιπλα... Ρούχα λέτε τα 0-3 να μη μας βγάλουν ως Ιούλιο??? Έκανα τη χαζομάρα κ πήρα πάρα πολλά 0-3 μπορεί να πήρα κ 30 κ new born πήρα 10 κ μάλιστα πανάκριβα η βλαμμένη .. Εκανα μεγάλες υπερβολές... Το μετάνιωσα ήδη... Γτ νόμιζα θα γεννήσω 20 Μαΐου τότε ήταν να γεννήσω κανονικά κ λέω ε μέχρι μέσα Αυγούστου κομπλέ... Αμ δε!!!! 

@ZOIRITA20813που είσαι καλέ χάθηκες!!! Όλα καλά??? @kastelφίλε σε καταλαβαίνω για τη βιασύνη σου θες να ελευθερωθείς...

SOS   SOS  SOS  SOS SOS

 

Για πείτε τώρα με ρούχα τι κάνουμε με νούμερα?? 

Επεξεργάστηκαν by Mariaia
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Το Οιδηποδειο συμπλεγμα που αναπτυσεται στα 3 ετη το χει ακουστα πες της;;;; Ας ρωτησουν και καναν παιδοψυχολογο που το παιζουν ολες εξυπνες!!!! 

Χρονια πολλα κοριτσια!! Καλο Πασχα με υγεια και με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!!!!!

Αντε και μ εναν πονο βρε!!!!!

Χρονια πολλα κοριτσια!! Καλο Πασχα με υγεια και με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!!!!!

Αντε και μ εναν πονο βρε!!!!!

Άστα να πάνε @tzoukos. Είναι γνωστή κατά κάποιο τρόπο του άντρα μου και μας είχε καλέσει σπίτι της να μας δώσει την κούνια του παιδιού γτ δεν έκατσε κ δεν κοιμήθηκε ποτέ εκεί και κάτι άλλα πράγματα... Και εκεί μ πε. Ότι τον θηλάζει ακόμα. Το. Παιδί είναι 4.5χρονων αγοράκι μεγάλο... Το οποίο. Όταν πήγα σπίτι με κοίταζε στο στήθος...... Κορίτσια δεν είπα να μην θηλάσει κάποια ούτε κατά του θηλασμού είμαι αλλά αυτό για εμένα είναι υπερβολικό δεν το. Θεωρώ νορμάλ. 

Just now, Comet είπε:

Καταλα βαινω πως το εννοεις.Τιποτα δεν πρεπει να ειναι κατακριτεο,ναι το μιτρικο ειναι το καλυτερο γαλα ,νομιζω καμια δεν διαφωνει σε αυτο.Αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις το ιδιο.Πχ Εγω ειχα μια εγκυμοσυνι χαλια,υπερεμεσι κυισις και πολλα αλλα.Οταν γεννισα ημουν αυπνι και υποσιτισμενι 9 Μηνες.Το μωρο δεν με πλιγωσε ποτε και εδειχνε να χορταινει ομως εκανε μαρατωνιους θιλασμους το βραδυ κι ειχε τρελους κολικους απο 10 ημερων.Κι επειδι γεννιτικε τελειομινο 2800 κι εχασε και 100 γρμ.επρεπε να θιλαζω  θε 2 ωρες μερα νυχτα.Το καταφερα 5 μινες με αποκλειστικο  θιλασμο χαρι στη μαμα μου.Κοιμομουν 2 ωρες το πρωι που τον κρατουσε.Αν δεν τιν ειχα δεν θα αντεχα ουτε Μηνα.Ο μικρος  σαραντισε μετα το Πασχα και ντρεπομαι που το λεω αλλα το θυμαμαι σαν το χειροτερο που εχω ζισει..Ναι ηταν το γαλα μου το καλυτερο για το μωρο αλλα δεν "αξιζε"  και μια μανουλα που δεν εκλαιγε ολη μερα απο την κουρασι;

Δεν μπορουμε να ξερουμε τι περναει η καθε μανουλα.Καλο ειναι νομιζω να λεμε στις νεες μανουλες οτι δεν πειραζει αν δεν μπορεσουν η δεν θελουν να θιλασουν.( σιγουρα εχουν καποιο λογο).

@Cometεπειδη παρόμοια κύηση εχω κ γω... Κ υπερεμεση και ταχυκαρδιες να μην μπορώ να κοιμηθώ... Κάποια βραδιά καθόλου όπως πχ χτες που κοιμήθηκα 1 ώρα και τώρα τσούζουν τα μάτια μου κ. Είμαι σαν ζόμπι. Δυσφορία. Αποκόλληση ως τον 5ομηνα σχεδόν ακίνητη σε ένα καναπέ και φυσικά τώρα απίστευτες καούρες ειδικά το βράδυ. Δεν φαντάζεσαι πόσο. Πολύ με αγχώνει αν θα μπορώ να Στάθω μετά από. Όλα. Αυτά στα πόδια μου να φροντίσω το μωράκι μου. Νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω γτ είμαι ήδη πάρα πολύ ταλαιπωρημενη. Σκέφτομαι θα φύγουν τα συμπτώματα? Θα μπορώ να κοιμάμαι εστω κ 3 ώρες γτ τώρα υπάρχουν βραδιά που από τις 12 που ξαπλώνω να χω κοιμηθεί ένα μισάωρο 7 με 7μιση το πρωί. Αυτό έλεγα το πρωί στον άντρα μου και έκλαιγα με λυγμούς για μια ώρα ότι δε θα γίνω καλή μαμά κ ότι είμαι ήδη σαν ζόμπι δε θα τα καταφέρω. Από αυτή την άποψη εγραψα και γ το θηλασμό ότι κάποιες που ίσως είχαν μια πιο. Εύκολη κύηση να έχουν αποθέματα σωματικά. Κ ψυχικά περισσότερα από εμενα. Εμενα αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος. Καλά δε Θα σχολιάσω τι σε κάνει καλή μάνα. Μάνα είναι αυτή που γαλουχει και ανάθρέφει με αγάπη και πονάει  ένα παιδί ακόμα κ αν δε το χει βγάλει από τη κοιλιά της.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Άστα να πάνε @tzoukos. Είναι γνωστή κατά κάποιο τρόπο του άντρα μου και μας είχε καλέσει σπίτι της να μας δώσει την κούνια του παιδιού γτ δεν έκατσε κ δεν κοιμήθηκε ποτέ εκεί και κάτι άλλα πράγματα... Και εκεί μ πε. Ότι τον θηλάζει ακόμα. Το. Παιδί είναι 4.5χρονων αγοράκι μεγάλο... Το οποίο. Όταν πήγα σπίτι με κοίταζε στο στήθος...... Κορίτσια δεν είπα να μην θηλάσει κάποια ούτε κατά του θηλασμού είμαι αλλά αυτό για εμένα είναι υπερβολικό δεν το. Θεωρώ νορμάλ. 

@Cometεπειδη παρόμοια κύηση εχω κ γω... Κ υπερεμεση και ταχυκαρδιες να μην μπορώ να κοιμηθώ... Κάποια βραδιά καθόλου όπως πχ χτες που κοιμήθηκα 1 ώρα και τώρα τσούζουν τα μάτια μου κ. Είμαι σαν ζόμπι. Δυσφορία. Αποκόλληση ως τον 5ομηνα σχεδόν ακίνητη σε ένα καναπέ και φυσικά τώρα απίστευτες καούρες ειδικά το βράδυ. Δεν φαντάζεσαι πόσο. Πολύ με αγχώνει αν θα μπορώ να Στάθω μετά από. Όλα. Αυτά στα πόδια μου να φροντίσω το μωράκι μου. Νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω γτ είμαι ήδη πάρα πολύ ταλαιπωρημενη. Σκέφτομαι θα φύγουν τα συμπτώματα? Θα μπορώ να κοιμάμαι εστω κ 3 ώρες γτ τώρα υπάρχουν βραδιά που από τις 12 που ξαπλώνω να χω κοιμηθεί ένα μισάωρο 7 με 7μιση το πρωί. Αυτό έλεγα το πρωί στον άντρα μου και έκλαιγα με λυγμούς για μια ώρα ότι δε θα γίνω καλή μαμά κ ότι είμαι ήδη σαν ζόμπι δε θα τα καταφέρω. Από αυτή την άποψη εγραψα και γ το θηλασμό ότι κάποιες που ίσως είχαν μια πιο. Εύκολη κύηση να έχουν αποθέματα σωματικά. Κ ψυχικά περισσότερα από εμενα. Εμενα αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος. Καλά δε Θα σχολιάσω τι σε κάνει καλή μάνα. Μάνα είναι αυτή που γαλουχει και ανάθρέφει με αγάπη και πονάει  ένα παιδί ακόμα κ αν δε το χει βγάλει από τη κοιλιά της.

Ρε φίλε δεν ήξερα ότι τραβάς τόσα πολλά στην εγκυμοσύνη σου κ εσύ.... Έλα μια ανηφόρα έμεινε τι να πω.... Στο τέλος θα αποζημίωθουμε όλες.... Εύχομαι να γεννήσεις όσο πιο εύκολα γίνεται κ να τελειώσει η ταλαιπωρία σου εύχοντας ένα ήσυχο μωράκι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχ ρε γαμωτο κορίτσια πέσαμε και πάνω στον κορονοιο και είναι θέμα τα ψώνια.... Ευτυχώς εγώ ή βιαστική τα τελείωσα όλα όλα πριν 1,5 μήνα.... 3 μέρες πριν ξεσπάσει όλο μου είχαν έρθει όλα τα πράγματα... Από ρούχα έως έπιπλα... Ρούχα λέτε τα 0-3 να μη μας βγάλουν ως Ιούλιο??? Έκανα τη χαζομάρα κ πήρα πάρα πολλά 0-3 μπορεί να πήρα κ 30 κ new born πήρα 10 κ μάλιστα πανάκριβα η βλαμμένη .. Εκανα μεγάλες υπερβολές... Το μετάνιωσα ήδη... Γτ νόμιζα θα γεννήσω 20 Μαΐου τότε ήταν να γεννήσω κανονικά κ λέω ε μέχρι μέσα Αυγούστου κομπλέ... Αμ δε!!!! 

@ZOIRITA20813που είσαι καλέ χάθηκες!!! Όλα καλά??? @kastelφίλε σε καταλαβαίνω για τη βιασύνη σου θες να ελευθερωθείς...

SOS   SOS  SOS  SOS SOS

 

Για πείτε τώρα με ρούχα τι κάνουμε με νούμερα?? 

Εγώ την πατησα έτσι, δεν είχα παρει τίποτα νωρίς γιατί σκεφτόμουν ότι έχω πολυ χρόνο μπροστά μου. Που να ήξερα η καημένη. Απο το ιντερνετ πηρα τα απαραίτητα, κουνια και καρότσι δεν πηρα ακόμη , γιατί πως να παραγγειλω χωρις να τα δω απο κοντά ;παλι καλα μια φίλη μου μου εδωσε καλαθουνα να το έχω καλου κακου. Ελπίζω να ανοίξουν συντομα τα καταστήματα να αρχίσω να ψωνιζω. Μπράβο σου που τα πηρες νωρίς. Σου βγήκε σε καλο η προνοητικότητα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχ ρε γαμωτο κορίτσια πέσαμε και πάνω στον κορονοιο και είναι θέμα τα ψώνια.... Ευτυχώς εγώ ή βιαστική τα τελείωσα όλα όλα πριν 1,5 μήνα.... 3 μέρες πριν ξεσπάσει όλο μου είχαν έρθει όλα τα πράγματα... Από ρούχα έως έπιπλα... Ρούχα λέτε τα 0-3 να μη μας βγάλουν ως Ιούλιο??? Έκανα τη χαζομάρα κ πήρα πάρα πολλά 0-3 μπορεί να πήρα κ 30 κ new born πήρα 10 κ μάλιστα πανάκριβα η βλαμμένη .. Εκανα μεγάλες υπερβολές... Το μετάνιωσα ήδη... Γτ νόμιζα θα γεννήσω 20 Μαΐου τότε ήταν να γεννήσω κανονικά κ λέω ε μέχρι μέσα Αυγούστου κομπλέ... Αμ δε!!!! 

@ZOIRITA20813που είσαι καλέ χάθηκες!!! Όλα καλά??? @kastelφίλε σε καταλαβαίνω για τη βιασύνη σου θες να ελευθερωθείς...

SOS   SOS  SOS  SOS SOS

 

Για πείτε τώρα με ρούχα τι κάνουμε με νούμερα?? 

@Mariaiaκαλέ μην αγχώνεσαι για τα ρούχαλακια... Θα πάρεις αλλά τότε τα μαγαζια θα είναι ανοιχτά και θα χεις βρει κάπως ρυθμούς με τ μωράκι. Όλες κάνουμε λάθος αγορές ειδικά στο πρώτο κ γω αγόρασα κάτι υπερβολές που λέω ότι ίσως ήταν περιττές αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμά είναι. Εγώ που περιμένω κάτι νυχτικα από   oysho και εδώ και 20 μέρες ακομα να μου έρθουν. Σκέφτομαι θα γεννήσω και μετά θα ρθουν χαχαχ θα πάω σα γύφτος στο μαιευτήριο. Βαλίτσα σιγά σιγά φτιάχνω αλλά λείπουν πραγματάκια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...