Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mum to be είπε:

Εγώ την πατησα έτσι, δεν είχα παρει τίποτα νωρίς γιατί σκεφτόμουν ότι έχω πολυ χρόνο μπροστά μου. Που να ήξερα η καημένη. Απο το ιντερνετ πηρα τα απαραίτητα, κουνια και καρότσι δεν πηρα ακόμη , γιατί πως να παραγγειλω χωρις να τα δω απο κοντά ;παλι καλα μια φίλη μου μου εδωσε καλαθουνα να το έχω καλου κακου. Ελπίζω να ανοίξουν συντομα τα καταστήματα να αρχίσω να ψωνιζω. Μπράβο σου που τα πηρες νωρίς. Σου βγήκε σε καλο η προνοητικότητα. 

Κάτι διάβασα για 4 Μαΐου.... Μακάρι τι να πω....!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

@Rafaelatarzan ε μα τι να πω είναι μερικές για κλωτσιές... Χαχαχαχα είσαι από Πρέβεζα?? Εγώ έχω καταγαγω από Πρέβεζα αλλά έχω γεννηθεί και μεγαλώσει Αθήνα :)

κοντά στην Πρέβεζα είμαι ναι.....πως το κατάλαβες???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Άστα να πάνε @tzoukos. Είναι γνωστή κατά κάποιο τρόπο του άντρα μου και μας είχε καλέσει σπίτι της να μας δώσει την κούνια του παιδιού γτ δεν έκατσε κ δεν κοιμήθηκε ποτέ εκεί και κάτι άλλα πράγματα... Και εκεί μ πε. Ότι τον θηλάζει ακόμα. Το. Παιδί είναι 4.5χρονων αγοράκι μεγάλο... Το οποίο. Όταν πήγα σπίτι με κοίταζε στο στήθος...... Κορίτσια δεν είπα να μην θηλάσει κάποια ούτε κατά του θηλασμού είμαι αλλά αυτό για εμένα είναι υπερβολικό δεν το. Θεωρώ νορμάλ. 

@Cometεπειδη παρόμοια κύηση εχω κ γω... Κ υπερεμεση και ταχυκαρδιες να μην μπορώ να κοιμηθώ... Κάποια βραδιά καθόλου όπως πχ χτες που κοιμήθηκα 1 ώρα και τώρα τσούζουν τα μάτια μου κ. Είμαι σαν ζόμπι. Δυσφορία. Αποκόλληση ως τον 5ομηνα σχεδόν ακίνητη σε ένα καναπέ και φυσικά τώρα απίστευτες καούρες ειδικά το βράδυ. Δεν φαντάζεσαι πόσο. Πολύ με αγχώνει αν θα μπορώ να Στάθω μετά από. Όλα. Αυτά στα πόδια μου να φροντίσω το μωράκι μου. Νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω γτ είμαι ήδη πάρα πολύ ταλαιπωρημενη. Σκέφτομαι θα φύγουν τα συμπτώματα? Θα μπορώ να κοιμάμαι εστω κ 3 ώρες γτ τώρα υπάρχουν βραδιά που από τις 12 που ξαπλώνω να χω κοιμηθεί ένα μισάωρο 7 με 7μιση το πρωί. Αυτό έλεγα το πρωί στον άντρα μου και έκλαιγα με λυγμούς για μια ώρα ότι δε θα γίνω καλή μαμά κ ότι είμαι ήδη σαν ζόμπι δε θα τα καταφέρω. Από αυτή την άποψη εγραψα και γ το θηλασμό ότι κάποιες που ίσως είχαν μια πιο. Εύκολη κύηση να έχουν αποθέματα σωματικά. Κ ψυχικά περισσότερα από εμενα. Εμενα αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος. Καλά δε Θα σχολιάσω τι σε κάνει καλή μάνα. Μάνα είναι αυτή που γαλουχει και ανάθρέφει με αγάπη και πονάει  ένα παιδί ακόμα κ αν δε το χει βγάλει από τη κοιλιά της.

Αυτι τη φορα ειμαι ακομη χειροτερα και το σκεφτομαικι εγω πως θα τα καταφερω και με ενα 2χρονο κολλιμενο πανω μου.Ελπιζω οτι δεν θα ειναι τοσο μικρο και ισως ταιζω ανα 3ωρο.Και ισως δεν εχει κολικους.Καπως θα τα καταφερουμε.Θα δουμε οταν ερθει η ωρα.Αυτος ειναι και ο μοναδικος λογος που δεν  Θα κανω rooming in.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ωραία η Λούτσα πλαστά πλουτσα το καλοκαίρι.....πας καθόλου???

Τελευταία φορα πήγα το 2017.μετα επέλεγα να πάω κάπου που δεν έχω πάει. Φέτος δεν το. Κόβω να πηγαίνω καθόλου. Του χρόνου τώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2020 at 8:48 PM, Mariaia said:

Μίλησες στην καρδια μου τώρα! Άσε αυτή η τρέλα με τον θηλασμό με έχει φτάσει στα όρια μου.... Μια μέρα θα βρίσω καμία έτσι κατά πρόσωπο να το ευχαριστηθώ.... Σαν χαζές κάνουν λες κ οι μάνες μας που δε μας θηλασαν είναι κακές μάνες... Χθες είπα στην ξαδέρφη μου που γέννησε τον Αύγουστο ότι θα έχω μεικτό θηλασμό στην κλινική κ όχι αποκλειστικο κ ότι αυτό με συμβούλεψε κ η μαία λόγω καισαρικής... Έβγαλε την μαία άχρηστη...της λέω δε θέλω να το συζητήσουμε γιατί θα χεστουμε... Έλεος με τις υπερβολές....πολλες γυναίκες αρχίζει κ σταματάει η ζωή τους στο μωρό τους( δε μιλάω για την ξαδέρφη μου αυτή μας τα πρήζει μόνο με τον θηλασμό αλλά την λατρεύω κατά τα άλλα ) .... Συγγνώμη παιδιά τώρα θα πω κάποια πράγματα να ανακουφίστω... Εννοείται ότι είναι ότι πιο σημαντικο υπάρχει το παιδί σου, αλλά δόξα τον Θεό έχω προσωπικοτητα, τρέλα, φίλους όνειρα, δουλειά κ έχω όρεξη να κάνω πολλά πράγματα στη ζωή μου... Αυτή η μίζερια που επικρατεί με κάποιες μαμάδες μου φέρνει αναγούλα... Κ τα θεωρώ και δήθεν πολλά από αυτά... Η άλλη λέει στο instagram είναι mama blogger...... Όλη μέρα ανεβάζει τι ώρα έφαγε το παιδί της και τι υγιεινό του μαγείρεψε τι δραστηριότητα κάνει το παιδι της κ άλλα τέτοια.... Είναι η κατηγορία που πάντα μιλάει σε πρώτο πληθυντικό.... Εμείς φάγαμε τώρα... Εμείς κοιμόμαστε τώρα.... Εμείς κλασαμε τώρα... Συγγνώμη βρε κορίτσια μου αλλά τι αηδία και αυτή..... Ανυπομονώ να δω την κορακλα μου της έχω ψωνίσει τα καλύτερα τα έχω όλα έτοιμα τν βλέπω στον ύπνο που την φαντάζομαι νιώθω ευτυχισμένη τόσο πολύ που θα είμαι μαμά κ θα κάνω τα πάντα για ένα έχω ένα νόρμαλ παιδί και ευτυχισμένο... Αλλά έλεος κάπου... Διαγωνισμό ποια είναι η καλύτερη μαμά κ ποια τα καταφέρνει καλύτερα? Κ ποια θήλασε ως τα 3??λες και δεν είχαν ζωή πριν ? Ε μη ξερασω... Όλη μέρα λένε για τα παιδιά τους... Κ αντέ τους πρώτους μήνες λογικό είσαι ψαρωμενη.... Μετά??? Οι μάνες μας γιατί δε τα είχαν αυτά.... Ούτε ανταγωνισμούς είχαν ούτε τόσο υστερικές ήταν....η δικιά μου τουλάχιστον πολύ κουλ τύπος και γαματη μαμά! Ουφ σας ζάλισα... Αλλά ξελαφρωσα τώρα.... Το λέω κ θα το ξανά λέω αυτές οι γυναίκες καλά κάνουν κ είναι έτσι είναι δικαίωμα τους αλλά στα δικά μου μάτια είναι μιζερια αυτό! Αυτά 

@Mum to be εμας μας είπαν ότι θα κοιμάται μαζί μου το βράδυ.... Κ ότι επιτρέπεται κανονικά ο μπαμπάς.... Θα έχω μονόκλινο δε ξέρω αν παίζει ρόλο...αλλά όπως έγραψα κ πιο πάνω τώρα κ μονόκλινο να μην έχεις σε βάζουν μόνη σου λόγω ιού μας είπαν στη γενική 

@Mariaia Όπως έχω γράψει και άλλες φορές, θήλασα αποκλειστικά για 6 μήνες. Το θεώρησα το πιο δύσκολο πράγμα πο έχω κάνει και το πιο αφύσικο. Συγγνώμη αλλά έτσι ένιωθα. Από την αρχή είχα προβλήματα και ποτέ δεν έπαψα να πονάω. Το προσπαθούσα όμως γιατί ήταν δικη μου επιλογή. Στους 6 μήνες είχα κολλήσει από το γιο μου γαστρεντερίτιδα και μου κόπηκε μαχαίρι. Και τώρα στο 2ο αυτό είναι που φοβαμαι περισσότερο. Αλλά και πάλι θέλω να το προσπαθήσω,

Συμφωνώ μαζί σου και να κάνεις αυτό που νιώθεις εσύ. Και να μην ακούς αυτά που σου λένε. Ναι σίγουρα το μητρικό γάλα περιέχει πολλές ουσίες που είναι σημαντικές για το μωρό. Αλλά και η φόρμουλα πλέον έχει ένα κάρο ουσίες μέσα. Τώρα για το δεσμό μητέρας μωρού δεν μπορώ να εκφράσω άποψη. Θεωρώ ότι εξίσου δενόμουν με το γιο μου και όταν του έδινα το μπιμπερό. Για εμένα ο θηλασμός είναι κάτι πολύ προσωπικό και είναι κάτι που εγώ ήθελα να το κάνω μόνη μου με την ησυχία μου και όχι απλά όπου βρισκόμουν. Τα παιδάκια μας θέλουν αγάπη πάνω απ' όλα :) 

Με το καλό να τα φέρουμε στον κόσμο και από θεωρίες άλλο τίποτα!!! Πολλά φιλιά από τα ξένα!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καπου το είχες αναφέρει... Εγώ έξω από Πρέβεζα κοντά στη λούτσα ας πούμε :)

Ο άντρας είναι από Φιλιππιαδα και πάμε κάθε χρόνο για μπάνιο Λούτσα ή βράχο... φανταστική θάλασσα!!! 

Κορίτσια μου χρονιά πολλα! Χριστος Ανεστη ! Ο ύπνος έχει γίνει πολυτελεια πλεον ,εγω προσωπικα ζεσταινομαι παρα πολυ . Ο αντρας ειναι σκεπασμενος μεχρι το κεφαλι με παπλωμα κι εγω κοιμαμαι με βρακι και παλι ιδρωνω τοσο πολυ. 

@Mariaia εδώ είμαι κορίτσι μου, δύσκολη μέρα σήμερα,, δεν μπορώ να χωνέψω το λίγο αρνάκι που έφαγα....χαχα 

Πως ειστε εγκυουλες μου;

Θέλετε να γράψουμε πόσες περίπου μέρες μας έμειναν; εμένα ο γιατρός είπε θα γεννήσω μεταξύ 5 με 8 Μάη και αν δεν τον πείσω για 1η Μάη τότε λέω να γεννηθεί 6 του μήνα που έχει και η νονά του γενέθλια.  

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ο άντρας είναι από Φιλιππιαδα και πάμε κάθε χρόνο για μπάνιο Λούτσα ή βράχο... φανταστική θάλασσα!!! 

Κορίτσια μου χρονιά πολλα! Χριστος Ανεστη ! Ο ύπνος έχει γίνει πολυτελεια πλεον ,εγω προσωπικα ζεσταινομαι παρα πολυ . Ο αντρας ειναι σκεπασμενος μεχρι το κεφαλι με παπλωμα κι εγω κοιμαμαι με βρακι και παλι ιδρωνω τοσο πολυ. 

@Mariaia εδώ είμαι κορίτσι μου, δύσκολη μέρα σήμερα,, δεν μπορώ να χωνέψω το λίγο αρνάκι που έφαγα....χαχα 

Πως ειστε εγκυουλες μου;

Θέλετε να γράψουμε πόσες περίπου μέρες μας έμειναν; εμένα ο γιατρός είπε θα γεννήσω μεταξύ 5 με 8 Μάη και αν δεν τον πείσω για 1η Μάη τότε λέω να γεννηθεί 6 του μήνα που έχει και η νονά του γενέθλια.  

 

Αχ τι καλά είμαστε κοντά.. Ωραία είναι ναι... Καλά ο. Ύπνος ότι να ναι και να κοιμηθώ μπορεί ν ξυπνήσω σε 2 ώρες... Χάλια... Ελπίζω να αλλάξει στη πορεία... Όταν γεννησουμε κ μετά. Αντε λίγο σου έμεινε αντιστροφή μέτρηση... :) εγώ έχω πητ 14/05 αλλά να δω τι θα μ. Πει κ την Πέμπτη ο γιατρός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ο άντρας είναι από Φιλιππιαδα και πάμε κάθε χρόνο για μπάνιο Λούτσα ή βράχο... φανταστική θάλασσα!!! 

Κορίτσια μου χρονιά πολλα! Χριστος Ανεστη ! Ο ύπνος έχει γίνει πολυτελεια πλεον ,εγω προσωπικα ζεσταινομαι παρα πολυ . Ο αντρας ειναι σκεπασμενος μεχρι το κεφαλι με παπλωμα κι εγω κοιμαμαι με βρακι και παλι ιδρωνω τοσο πολυ. 

@Mariaia εδώ είμαι κορίτσι μου, δύσκολη μέρα σήμερα,, δεν μπορώ να χωνέψω το λίγο αρνάκι που έφαγα....χαχα 

Πως ειστε εγκυουλες μου;

Θέλετε να γράψουμε πόσες περίπου μέρες μας έμειναν; εμένα ο γιατρός είπε θα γεννήσω μεταξύ 5 με 8 Μάη και αν δεν τον πείσω για 1η Μάη τότε λέω να γεννηθεί 6 του μήνα που έχει και η νονά του γενέθλια.  

 

Χρόνια πολλά και σε σένα κορίτσι μου! Κ εγω δεν την παλεύω, περιμένω πως και πως να πάρω το γιο μου σπίτι. Πάω για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου βέβαια οπότε η ΠΗΤ μου είναι 8 Μαΐου οπότε 19 και σήμερα. Μαξίμου βέβαια.. Ελπίζω ότι το παιδάκι μου θα μου κάνει τη χάρη να έρθει νωρίτερα. ❤️Τον απαλευτο έχουμε όλες πάντως ε; ο ύπνος είναι χάλια.. Δεν θα πω ότι δεν κοιμάμαι αλλά ξυπνάω συνέχεια με μυϊκους πόνους γιατί θέλω ρυμουλκο να γυρίσω πλευρό. Έχω σκυλομετανιωσει που έβαλα τόσα κιλά και όχι δεν είναι τόσο το αισθητικό κομμάτι που με ενοχλεί όσο το πρακτικό. Αχχχ λίγο υπομονή και, έρχεται το θαύμα. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη!!! Εγώ πριν λίγο γύρισα απο την κλινική. Ξαφνικά το απόγευμα άρχισα να πονάω χαμηλά και αριστερά και ηταν σαν τον πόνο που έχω στην περίοδο (έντονος). Μίλησα με τον γιατρό μου και πήγα στην κλινική για καρδιοτοκογράφο. Τελικά είναι τα προεόρτια έτσι μου είπαν. Είναι έντονες συσπάσεις που σε προετοιμάζουν για τον τοκετό. Μια με δυο εβδομάδες μου είπαν οι μαίες, αν και ο τράχηλος είναι ψηλά ακόμη και η ΠΗΤ είναι 11 Μαΐου. 1 ώρα και κάτι που είχα πόνο και εξαντλήθηκα τελείως :sad:  Αντε μικρούλι μου βγες :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη!! Κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια.. δεν ειχα καμια απαντηση στην πρηγουμενη μου ερωτηση σας γραφω εδω αν μπορει καποια να μου δωσει τα φωτα της.. Ειχα ελευθερες επαφες λιγπ πριν τις γονιμες και στις γονιμες αλλα οχι ολοκληρωμενες(στις γονιμες) 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου ειχα καφε υγρα και την επομενη μερα εγιναν ροζ δεν μου ηρθε κανονικα η περιοδος και εδω και 5 μερες εχω λιγες σταγονες καφε και ροζ στο σερβιετακι και ροζ στο σκουπισμα.. υπαρχει πιθανοτητα να ειναι εγκυμοσυνη; περασε καμια παρομοια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, lenina είπε:

Χριστος Ανεστη!! Κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια.. δεν ειχα καμια απαντηση στην πρηγουμενη μου ερωτηση σας γραφω εδω αν μπορει καποια να μου δωσει τα φωτα της.. Ειχα ελευθερες επαφες λιγπ πριν τις γονιμες και στις γονιμες αλλα οχι ολοκληρωμενες(στις γονιμες) 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου ειχα καφε υγρα και την επομενη μερα εγιναν ροζ δεν μου ηρθε κανονικα η περιοδος και εδω και 5 μερες εχω λιγες σταγονες καφε και ροζ στο σερβιετακι και ροζ στο σκουπισμα.. υπαρχει πιθανοτητα να ειναι εγκυμοσυνη; περασε καμια παρομοια εμπειρια;

Γιατρός δεν είμαι αλλά έχω ακούσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις από άλλες... Γτ δε κάνεις ένα τεστ η ακόμα καλύτερα μια χοριακη να ησυχάσεις??? 

Just now, kastel είπε:

Χρόνια πολλά και σε σένα κορίτσι μου! Κ εγω δεν την παλεύω, περιμένω πως και πως να πάρω το γιο μου σπίτι. Πάω για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου βέβαια οπότε η ΠΗΤ μου είναι 8 Μαΐου οπότε 19 και σήμερα. Μαξίμου βέβαια.. Ελπίζω ότι το παιδάκι μου θα μου κάνει τη χάρη να έρθει νωρίτερα. ❤️Τον απαλευτο έχουμε όλες πάντως ε; ο ύπνος είναι χάλια.. Δεν θα πω ότι δεν κοιμάμαι αλλά ξυπνάω συνέχεια με μυϊκους πόνους γιατί θέλω ρυμουλκο να γυρίσω πλευρό. Έχω σκυλομετανιωσει που έβαλα τόσα κιλά και όχι δεν είναι τόσο το αισθητικό κομμάτι που με ενοχλεί όσο το πρακτικό. Αχχχ λίγο υπομονή και, έρχεται το θαύμα. 

Αχ κ εσύ πήρες πολλά κιλά???? Άστα εγώ 22.... Δε μπορώ να κουνηθω... Τι δύσκολο... Στο δεύτερο πρώτα ο Θεός θα προσέξω πάρα πολύ είπα τέλος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Mariaia Όπως έχω γράψει και άλλες φορές, θήλασα αποκλειστικά για 6 μήνες. Το θεώρησα το πιο δύσκολο πράγμα πο έχω κάνει και το πιο αφύσικο. Συγγνώμη αλλά έτσι ένιωθα. Από την αρχή είχα προβλήματα και ποτέ δεν έπαψα να πονάω. Το προσπαθούσα όμως γιατί ήταν δικη μου επιλογή. Στους 6 μήνες είχα κολλήσει από το γιο μου γαστρεντερίτιδα και μου κόπηκε μαχαίρι. Και τώρα στο 2ο αυτό είναι που φοβαμαι περισσότερο. Αλλά και πάλι θέλω να το προσπαθήσω,

Συμφωνώ μαζί σου και να κάνεις αυτό που νιώθεις εσύ. Και να μην ακούς αυτά που σου λένε. Ναι σίγουρα το μητρικό γάλα περιέχει πολλές ουσίες που είναι σημαντικές για το μωρό. Αλλά και η φόρμουλα πλέον έχει ένα κάρο ουσίες μέσα. Τώρα για το δεσμό μητέρας μωρού δεν μπορώ να εκφράσω άποψη. Θεωρώ ότι εξίσου δενόμουν με το γιο μου και όταν του έδινα το μπιμπερό. Για εμένα ο θηλασμός είναι κάτι πολύ προσωπικό και είναι κάτι που εγώ ήθελα να το κάνω μόνη μου με την ησυχία μου και όχι απλά όπου βρισκόμουν. Τα παιδάκια μας θέλουν αγάπη πάνω απ' όλα :) 

Με το καλό να τα φέρουμε στον κόσμο και από θεωρίες άλλο τίποτα!!! Πολλά φιλιά από τα ξένα!

Να τι ωραία που τα είπες ρε συ!!! Με βρίσκεις τόσο συμφωνη σε όλα.... Και πολλά μπράβο σου που το παλέψες τόσο!!!! Κ ενώ πέρασες δύσκολα έχεις πάλι σκοπό τον θηλασμό.... Μπράβοοοοοο μακάρι να έχω το ίδιο πείσμα μακάρι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...