Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια κι εδώ τα ίδια.... αϋπνία,φόβος, κακη ξεκουραση . Σήμερα είχα αιματολογο και γυναικολόγο. Πλέον για 20 μέρες περίπου θα κάνω 2 αντιπηκτικες την μέρα και μια μέρα πριν την καισαρική θα κάνω μόνο μια. Εγω εχω πητ 14/5 αλλά επειδη θα παω καισαρικη μου ειπε θα γεννήσω 5 με 8 Μαΐου. Έλεγα λοιπόν στον άντρα μου ότι αν πεθάνω στην γέννα θέλω να φροντίσει το μωρό και να μην το αφήσει. Θα του αφήσω και γράμμα για παν ενδεχόμενο .  

Οπως βλέπω όλες είμαστε πολύ καλά. 

Γελάω....Δεν είναι και τόσο δύσκολη η καισαρική..Χαχαχαχ...Όλες όμως τα ίδια σκεφτόμαστε..Και εγώ τα ίδια έλεγα στον άντρα μου πριν γεννήσω  και μετά σκεφτόμουν που να αφήσω το γράμμα για να το βρει..Όλα καλά θα πάνε!!!να μην ανησυχείς!!

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Από έγραφα τι χρειάζεται? Χθες έστειλα τον άνδρα μου ΚΕΠ να πάρει μια βεβαίωση οικογένειακης κατάστασης κ ληξιαρχική πράξη γαμου.. θέλει τίποτα άλλο?

Η ληξιαρχική πράξη χρειάζεται, ταυτότητες και των δύο,  βιβλιάριο τραπέζης δικό σου, αυτά....Και είστε έτοιμοι και για το επίδομα...τα κάνουν όλα μαζί πλέον στο Ιασώ τουλάχιστον τα έκαναν όλα μαζί σε 5 λεπτά.

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

Αν γεννήσεις σε ιδιωτικό δε τα χρειαστείς όλα αυτα καθώς παρέχουν πάρα πολλά πράγματα. Πάρε ένα τηλ εκεί που θα γεννήσεις να ρωτήσεις τι θα χρειαστείς. 

Κοριτσια πιστεψτε με...τα χρειαζομαι!!!:PΜπορει να ναι ιδιωτικο αλλα τα θελω ολα αυτα...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Γελάω....Δεν είναι και τόσο δύσκολη η καισαρική..Χαχαχαχ...Όλες όμως τα ίδια σκεφτόμαστε..Και εγώ τα ίδια έλεγα στον άντρα μου πριν γεννήσω  και μετά σκεφτόμουν που να αφήσω το γράμμα για να το βρει..Όλα καλά θα πάνε!!!να μην ανησυχείς!!

Η ληξιαρχική πράξη χρειάζεται, ταυτότητες και των δύο,  βιβλιάριο τραπέζης δικό σου, αυτά....Και είστε έτοιμοι και για το επίδομα...τα κάνουν όλα μαζί πλέον στο Ιασώ τουλάχιστον τα έκαναν όλα μαζί σε 5 λεπτά.

Για τα έγγραφα ξέχασα το ΑΜΚΑ,  εμένα είχαν ήδη από προηγούμενη γέννα τα στοιχεία μου, δεν μου ζήτησαν αμκα ούτε ΑΦΜ,  φαίνεται όμως και στην ληξιαρχική πράξη γάμου..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...Σας διαβάζω τα βράδυα που δεν λέει να με.παρει ο ύπνος με τπτ...έχουν πρηστει χέρια πόδια κ είμαι σαν ιπποποταμος...βέβαια τα έβαλα τα κιλακια μού κ λογικό...+17 Δεν το περίμενα με τπτ...Κ που να έτρωγα κιόλας πολύ...

Τεσπα..πήγαμε στο γιατρό 36 ακριβώς και ο μπεμπης είναι 3150 κ στην ανώτατη καμπύλη ύψους...Ακόμα είναι εγκάρσιος δυστυχώς κ μου είπε περπάτημα μπας κ γυρίσει...Αλλιώς θα μου κάνει καισαρική περίπου στις 38 κ 4 με 39 εβδομάδες...

Ουφφφ...Έχω αρχίσει κ αγχώνομαι είναι η αλήθεια... Όσο για το γράμμα που διάβασα πιο πάνω κ εγώ τ ίδια έκανα προχθές...χαχα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Σήμερα δεν είχα καλό ύπνο, πολύ αγχος για την καισαρική, σκέφτομαι που πήγε αυτή η δυναμική γυναίκα που δεν φοβάται τπτ....στην ιδέα μηπως πάει τπτ στραβά και αν θα με πιάσει καμία κρίση πανικού, παραλυω...

Ο μικρος είναι καλα, βάζω στο ντοπλερ και τον ακούω συνέχεια και εκεί ξεχνιέμαι... θέλω να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει την αλλη βδομάδα, γιατί αυτην την εβδομάδα ενώ ήμουν 36 εβδομαδα μου τον μέτρησε 35 και 2 και έδειξε ότι είχε πάρει μόνο 100 γραμμάρια. Ο γιατρός δεν ανησύχησε καθοοολου. Εγώ πάλι θέλω να δω την επόμενη εβδομάδα πόσο θα πάει. 

Αυτά από εμένα! 

Σας φιλώ γλυκά 

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Σήμερα δεν είχα καλό ύπνο, πολύ αγχος για την καισαρική, σκέφτομαι που πήγε αυτή η δυναμική γυναίκα που δεν φοβάται τπτ....στην ιδέα μηπως πάει τπτ στραβά και αν θα με πιάσει καμία κρίση πανικού, παραλυω...

Ο μικρος είναι καλα, βάζω στο ντοπλερ και τον ακούω συνέχεια και εκεί ξεχνιέμαι... θέλω να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει την αλλη βδομάδα, γιατί αυτην την εβδομάδα ενώ ήμουν 36 εβδομαδα μου τον μέτρησε 35 και 2 και έδειξε ότι είχε πάρει μόνο 100 γραμμάρια. Ο γιατρός δεν ανησύχησε καθοοολου. Εγώ πάλι θέλω να δω την επόμενη εβδομάδα πόσο θα πάει. 

Αυτά από εμένα! 

Σας φιλώ γλυκά 

Καλημέρα!!!!άσε εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα απόλυτα όμως!!! Τα ίδια κ εγώ αϋπνία κ άγχος.... Τώρα όσον αφορά τα κιλά... Δε ξέρω αν θυμάσαι εμείς είχαμε πάει κ μέσα σε 2 βδομάδες είχε πάρει ούτε 100 γραμμάρια κ είχαμε τρομάξει εγώ δε πολύ κλάμα... Την προηγούμενη Πέμπτη ήταν 2180 και ήμουν 34 εβδομάδες πήγα ξανά την Τρίτη αυτή που μας πέρασε κ είχε φτάσει 1580 πήρε 400 γραμμάρια σε 5 μερες.... Μου είπε η γιατρός ότι την τελευταία φορά ίσως δεν είχε μετρήθει καλά..... Πάντως εγώ γένναω στις 37 εβδομάδες κ μια μέρα ελπίζω να έχει φτάσει έστω ένα 2800

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Mariaia και @ZOIRITA20813 κορίτσια καλημέρα κ από μένα... Το ίδιο χάλια κοιμήθηκα κ γω κ παρόλο που λέω δε σκέφτομαι τίποτα κ όντως ξεχνιέμαι με το ταμπλετ.,κοιταζω καλλυντικά της Mac χάχα α μιας κ είμαι ψώνιο κ θέλω να πάρω αυτά που μ χουν τελειώσει και γενικά βλέπω βιντεακι χτες ταλαιπωρηθηκα πολύ για να κοιμηθώ και κατέληξα να κοιμάμαι μετά τις 7 μισή τ πρωί ως τις 12 με ένα κεφάλι τώρα καζάνι... Μην ανησυχείτε για τα κιλα γτ κ Εμενα εκεί που άρχισε να παίρνει 450γραμμαρια τη βδομάδα πήγα στις 35κ 4 στο γιατρό και ενώ ήταν πριν δύο βδομάδες 2.050 τον έβγαλε 2.300 με το ζόρι είδα ότι δυσκολευοταν να τον μετρήσει αυτή τη φορά... Πήρε μόνο 250 σε δύο βδομάδες.. Στεναχωρηθηκα εκείνη τη μέρα αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως η στάση του μικρού δεν τον άφηνε και ότι την επόμενη φορά θα τα έχει πάρει τα γραμμάρια του. Οπότε κορίτσια θετικά σκεφτείτε.. Συμβαίνει από ότι βλέπετε σε πολλές. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

@Mariaia και @ZOIRITA20813 κορίτσια καλημέρα κ από μένα... Το ίδιο χάλια κοιμήθηκα κ γω κ παρόλο που λέω δε σκέφτομαι τίποτα κ όντως ξεχνιέμαι με το ταμπλετ.,κοιταζω καλλυντικά της Mac χάχα α μιας κ είμαι ψώνιο κ θέλω να πάρω αυτά που μ χουν τελειώσει και γενικά βλέπω βιντεακι χτες ταλαιπωρηθηκα πολύ για να κοιμηθώ και κατέληξα να κοιμάμαι μετά τις 7 μισή τ πρωί ως τις 12 με ένα κεφάλι τώρα καζάνι... Μην ανησυχείτε για τα κιλα γτ κ Εμενα εκεί που άρχισε να παίρνει 450γραμμαρια τη βδομάδα πήγα στις 35κ 4 στο γιατρό και ενώ ήταν πριν δύο βδομάδες 2.050 τον έβγαλε 2.300 με το ζόρι είδα ότι δυσκολευοταν να τον μετρήσει αυτή τη φορά... Πήρε μόνο 250 σε δύο βδομάδες.. Στεναχωρηθηκα εκείνη τη μέρα αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως η στάση του μικρού δεν τον άφηνε και ότι την επόμενη φορά θα τα έχει πάρει τα γραμμάρια του. Οπότε κορίτσια θετικά σκεφτείτε.. Συμβαίνει από ότι βλέπετε σε πολλές. :)

Αχ όλες τα ίδια σκεφτόμαστε κ τραβάμε βρε κορίτσια... Αντέ μια ανηφόρα μικρή μας έμεινε όλες... Υπομονή @Lalomκαι εσύ καισαρική θα κάνεις??? ... Εντωμεταξύ εγώ από σήμερα βγάζω κάτι άσπρα παχύρευστα υγρά τα οποία όμως δεν τα είχα από πριν είναι αοσμα κ δεν έχω ούτε φαγουρα.... ούτε είναι πάρα πολλά.... Το έχει καμία άλλη? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχ όλες τα ίδια σκεφτόμαστε κ τραβάμε βρε κορίτσια... Αντέ μια ανηφόρα μικρή μας έμεινε όλες... Υπομονή @Lalomκαι εσύ καισαρική θα κάνεις??? ... Εντωμεταξύ εγώ από σήμερα βγάζω κάτι άσπρα παχύρευστα υγρά τα οποία όμως δεν τα είχα από πριν είναι αοσμα κ δεν έχω ούτε φαγουρα.... ούτε είναι πάρα πολλά.... Το έχει καμία άλλη? 

Κορίτσι μου ενημέρωσε τον γιατρο σου . Γιατί εμένα ο δικός μου είπε αν δω βλέννα ή λίγο αίμα σημαίνει ότι κάνω συσπάσεις και να τον πάρω άμεσα τηλ. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχ όλες τα ίδια σκεφτόμαστε κ τραβάμε βρε κορίτσια... Αντέ μια ανηφόρα μικρή μας έμεινε όλες... Υπομονή @Lalomκαι εσύ καισαρική θα κάνεις??? ... Εντωμεταξύ εγώ από σήμερα βγάζω κάτι άσπρα παχύρευστα υγρά τα οποία όμως δεν τα είχα από πριν είναι αοσμα κ δεν έχω ούτε φαγουρα.... ούτε είναι πάρα πολλά.... Το έχει καμία άλλη? 

Οχιι. Εγώ φυσιολογικά θα πάω. Ααα πάρε άμεσα τον γιατρό τηλέφωνο όπως σου είπε η @ZOIRITA20813 σε αυτές τις βδομάδες σχετίζεται με τον τοκετό. Αντε λίγο έμεινε ακόμα. Υπομονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα Θα ηθελα την γνώμη σας σχετικά με το καθαρισμα της κουνιας. Εσεις πως θα την καθαρίσετε? Σκέφτηκα λευκο ξίδι αλλα είναι ξύλο κ φοβάμαι μηπως κανω καμία ζημιά.

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσι μου ενημέρωσε τον γιατρο σου . Γιατί εμένα ο δικός μου είπε αν δω βλέννα ή λίγο αίμα σημαίνει ότι κάνω συσπάσεις και να τον πάρω άμεσα τηλ. 

Πηγα έκανα καρδιοτοκογραφημα όλα καλά!!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...