Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου καλη ανάσταση να εχουμε ! Υπάρχει κάποια που να καπνιζει; ρε κοριτσια από χθες έχω τρελαθεί έκανα 5 τσιγάρα...δε ξερω τι φταιει

Εγώ ατμιζα και πριν την εγκυμοσύνη και λίγο κατά τη διάρκεια. Αν θυμάμαι καλά στην Ελλάδα οι γιατροί αφήνουν κάποια τη μέρα. Δεν το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

Εγώ ατμιζα και πριν την εγκυμοσύνη και λίγο κατά τη διάρκεια. Αν θυμάμαι καλά στην Ελλάδα οι γιατροί αφήνουν κάποια τη μέρα. Δεν το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου; 

Δεν έχω καπνίσει καθολου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα τώρα με την κλεισουρα μ επιασε μια λύσσα κακια..δεν το συζητησα καθολου γιατί είπα δεν θα κανω ούτε ένα 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Δεν έχω καπνίσει καθολου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα τώρα με την κλεισουρα μ επιασε μια λύσσα κακια..δεν το συζητησα καθολου γιατί είπα δεν θα κανω ούτε ένα 

Καλα μη τρελαθείς κ όλας επειδή έκανες μια μέρα μερικά τσιγάρα..! Ξέρω ότι είναι ταμπού να λέμε ότι καπνισαμε όντας έγκυες και οι περισσότερες το κρύβουν αλλά ηρεμία. 5 τσιγάρα στιν όγδοο για μένα δε θα θα κάνουν την διαφορά. Αν όμως σου έρθει κ άλλες φορές από δω και πέρα, μιλά στο γιατρό σου και είμαι σίγουρη ότι θα καταλάβει και θα βοηθήσει όπως μπορεί. Μας εχει πεθάνει αυτή η κλεισούρα!!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , _prasinomata_ είπε:

Καλησπερα Θα ηθελα την γνώμη σας σχετικά με το καθαρισμα της κουνιας. Εσεις πως θα την καθαρίσετε? Σκέφτηκα λευκο ξίδι αλλα είναι ξύλο κ φοβάμαι μηπως κανω καμία ζημιά.

Κι εγώ κορίτσι έτσι θα την καθαρίσω. Λευκό ξύδι και νερό. 

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Δεν έχω καπνίσει καθολου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα τώρα με την κλεισουρα μ επιασε μια λύσσα κακια..δεν το συζητησα καθολου γιατί είπα δεν θα κανω ούτε ένα 

Μην σκοτιζεσαι, από το να σκασεις και να κάνεις κακο στο παιδί,καλύτερα λιγα τσιγάρα. Τωρα για το καθημερινο δεν ξερω να σοτ πω, μιλα με τον γιατρο σου. Δεν νομιζω να στο απαγορεψει.  Εγω που το ειχα κοψει λιγο καιρο πριν μεινω εγκυος , τωρα τις τελευταιες μερες ζηταω τσιγαρο σαν τρελη, σε καταλαβαινω. !

@Lalom έχουν καμία έκπτωση τα mac? Γιατί κι εγώ ήθελα να παραγγείλω....

 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κι εγώ κορίτσι έτσι θα την καθαρίσω. Λευκό ξύδι και νερό. 

Μην σκοτιζεσαι, από το να σκασεις και να κάνεις κακο στο παιδί,καλύτερα λιγα τσιγάρα. Τωρα για το καθημερινο δεν ξερω να σοτ πω, μιλα με τον γιατρο σου. Δεν νομιζω να στο απαγορεψει.  Εγω που το ειχα κοψει λιγο καιρο πριν μεινω εγκυος , τωρα τις τελευταιες μερες ζηταω τσιγαρο σαν τρελη, σε καταλαβαινω. !

@Lalom έχουν καμία έκπτωση τα mac? Γιατί κι εγώ ήθελα να παραγγείλω....

 

Έχει 15%δεν αξίζει... Θα περιμένω να βάλει πάλι το 50%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου καλη ανάσταση να εχουμε ! Υπάρχει κάποια που να καπνιζει; ρε κοριτσια από χθες έχω τρελαθεί έκανα 5 τσιγάρα...δε ξερω τι φταιει

Εγωωωω! Σε όλη την εγκυμοσύνη 1 με 2 κάθε πρωί με τον ελληνικό μου....Η γιατρός μου εμένα άφηνε μεχρι 3....κάποια στιγμή στον 7ο έγινε κάτι στη ζωή μου που μου έφερε τρελό άγχος κ ήμουν χάλια για 10 μέρες κάτι άσχετο με το μωρό κ τότε μπορεί να έκανα για 10 μέρες κ 6 και 7....αισθανόμουν χάλια με τον εαυτό μου με τρομερές τύψεις αλλά το συζήτησα με την γιατρό (η οποία δεν καπνίζει παρόλα αυτά) και μου είπε δε τρέχει κ τπτ... Μου λέει αν έκανες τόσα τσιγάρα σε όλη την εγκυμοσύνη κ κάθε μέρα ναι θα ήταν τραγικό... Αλλά μ λέει έτυχε τώρα σε περίοδο άγχους δε θα πάθει τπτ το μωρό.... Αλλά κ λέει ξανά γύρνα στα 1 - 2 που έκανες... Κ τώρα πάλι κάνω 1 με 2... Δε πιστεύω ότι θα πάθει κάτι το μωρό σου επειδη έκανες 5 τσιγάρα.... Εγώ καταλαβαίνω τόσο πολύ τις καπνίστριες γτ είμαι κ η ίδια κ πριν την εγκυμοσύνη έκανα 1,5 πακέτο τη μέρα.... Τρελός εθισμός... Στον θηλασμό όμως είπα μαχαίρι... Ούτε ένα!!! Μη νιώθεις τόσο χάλια... Ξέρεις πόσες είναι που λένε ότι το έκοψαν μαχαίρι κ καπνίζουν??? Αυτές είναι οι χειρότερες.... Την κάνεις που την κάνεις την μαλάκια τι το κρύβεις μωρέ... Έτσι μια φίλη μου κ καλά μου έλεγε μαχαίρι... Κ την έπιασα με τσιγάρο... Αι μαρη της λέω.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Εγωωωω! Σε όλη την εγκυμοσύνη 1 με 2 κάθε πρωί με τον ελληνικό μου....Η γιατρός μου εμένα άφηνε μεχρι 3....κάποια στιγμή στον 7ο έγινε κάτι στη ζωή μου που μου έφερε τρελό άγχος κ ήμουν χάλια για 10 μέρες κάτι άσχετο με το μωρό κ τότε μπορεί να έκανα για 10 μέρες κ 6 και 7....αισθανόμουν χάλια με τον εαυτό μου με τρομερές τύψεις αλλά το συζήτησα με την γιατρό (η οποία δεν καπνίζει παρόλα αυτά) και μου είπε δε τρέχει κ τπτ... Μου λέει αν έκανες τόσα τσιγάρα σε όλη την εγκυμοσύνη κ κάθε μέρα ναι θα ήταν τραγικό... Αλλά μ λέει έτυχε τώρα σε περίοδο άγχους δε θα πάθει τπτ το μωρό.... Αλλά κ λέει ξανά γύρνα στα 1 - 2 που έκανες... Κ τώρα πάλι κάνω 1 με 2... Δε πιστεύω ότι θα πάθει κάτι το μωρό σου επειδη έκανες 5 τσιγάρα.... Εγώ καταλαβαίνω τόσο πολύ τις καπνίστριες γτ είμαι κ η ίδια κ πριν την εγκυμοσύνη έκανα 1,5 πακέτο τη μέρα.... Τρελός εθισμός... Στον θηλασμό όμως είπα μαχαίρι... Ούτε ένα!!! Μη νιώθεις τόσο χάλια... Ξέρεις πόσες είναι που λένε ότι το έκοψαν μαχαίρι κ καπνίζουν??? Αυτές είναι οι χειρότερες.... Την κάνεις που την κάνεις την μαλάκια τι το κρύβεις μωρέ... Έτσι μια φίλη μου κ καλά μου έλεγε μαχαίρι... Κ την έπιασα με τσιγάρο... Αι μαρη της λέω.... 

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ πραγματικά μου έδωσες κουράγιο γιατί ήμουν χαλια και ένιωθα τρελες τύψεις! Σε υπέρ ευχαριστώ ❤❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ πραγματικά μου έδωσες κουράγιο γιατί ήμουν χαλια και ένιωθα τρελες τύψεις! Σε υπέρ ευχαριστώ ❤❤❤❤❤❤

κ γω κάπνιζα στην εγκυμοσύνη μ ...το χω ξαναπεί...Ο ντοκ με άφηνε μέχρι 5 τσιγάρα...δεν θα πάθαινε κάτι η μικρή κ όπως δεν έπαθε  κιολας....μην ανχωνεσαι δεν έγινε κάτι κ το μωρό σ ειναι μια χαρά...

πάω για τάισμα κ μετά τσιγάρο ξες...χαχαχαχχα Φιλάκια 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ γω κάπνιζα στην εγκυμοσύνη μ ...το χω ξαναπεί...Ο ντοκ με άφηνε μέχρι 5 τσιγάρα...δεν θα πάθαινε κάτι η μικρή κ όπως δεν έπαθε  κιολας....μην ανχωνεσαι δεν έγινε κάτι κ το μωρό σ ειναι μια χαρά...

πάω για τάισμα κ μετά τσιγάρο ξες...χαχαχαχχα Φιλάκια 

Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ για πες για αυτό ρε συ.... Μ το είπε κ η μαία λέει αν θηλάζεις μετά το θηλασμό μπορείς λέει να κάνεις ένα γτ σε 2 ώρες φεύγει από το γάλα ή ουσία του τσιγάρου...αλλά μου είπε τις πρώτες 40 μέρες κανένα δε μπορώ να κάνω γτ το μωρό μπορεί να ζητάει κ κάθε 2 ώρες τσιγάρο... Για πες λίγο την εμπειρία σου.... Α και πες μας κ τι κάνει το μωράκι σου!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ γω κάπνιζα στην εγκυμοσύνη μ ...το χω ξαναπεί...Ο ντοκ με άφηνε μέχρι 5 τσιγάρα...δεν θα πάθαινε κάτι η μικρή κ όπως δεν έπαθε  κιολας....μην ανχωνεσαι δεν έγινε κάτι κ το μωρό σ ειναι μια χαρά...

πάω για τάισμα κ μετά τσιγάρο ξες...χαχαχαχχα Φιλάκια 

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariaia είπε:

Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ για πες για αυτό ρε συ.... Μ το είπε κ η μαία λέει αν θηλάζεις μετά το θηλασμό μπορείς λέει να κάνεις ένα γτ σε 2 ώρες φεύγει από το γάλα ή ουσία του τσιγάρου...αλλά μου είπε τις πρώτες 40 μέρες κανένα δε μπορώ να κάνω γτ το μωρό μπορεί να ζητάει κ κάθε 2 ώρες τσιγάρο... Για πες λίγο την εμπειρία σου.... Α και πες μας κ τι κάνει το μωράκι σου!! 

δεν θηλάζω αγαπη μ....αλλα ισχύει αυτό που σ πε....θηλάζεις κ μπορείς να καπνίσεις. 1 όμως...φεύγει η ουσία μέχρι το επόμενο γεύμα ετσι μ παν κ ο ντοκ μ επισης κ ο παιδίατρος που ρώτησε η νύφη μ που θηλάζει.

οπότε κάις  κ από ένα.. μαχχαχαχαχαχαχαχαχ

Η τοσοδουλα μ είναι μια χαρά τρώμε κ παχαινουμε  δεν κλαίμε κ παίζουμε 

 

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

δεν θηλάζω αγαπη μ....αλλα ισχύει αυτό που σ πε....θηλάζεις κ μπορείς να καπνίσεις. 1 όμως...φεύγει η ουσία μέχρι το επόμενο γεύμα ετσι μ παν κ ο ντοκ μ επισης κ ο παιδίατρος που ρώτησε η νύφη μ που θηλάζει.

οπότε κάις  κ από ένα.. μαχχαχαχαχαχαχαχαχ

Η τοσοδουλα μ είναι μια χαρά τρώμε κ παχαινουμε  δεν κλαίμε κ παίζουμε 

 

Αχ τι καλά που είναι ησυχουλα ρε φίλε.... Μακάρι να συνεχίσει...ειμαι πολύ περιέργη να δω η δικια μου πως θα είναι.... Από βάρος πάει καλά το μωρό? Α

Κορίτσια ποια άλλη είχε πει ότι γεννάει στη γενική Θεσσαλονίκη εκτός από μένα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχ τι καλά που είναι ησυχουλα ρε φίλε.... Μακάρι να συνεχίσει...ειμαι πολύ περιέργη να δω η δικια μου πως θα είναι.... Από βάρος πάει καλά το μωρό? Α

Κορίτσια ποια άλλη είχε πει ότι γεννάει στη γενική Θεσσαλονίκη εκτός από μένα? 

Ναι έχει φτάσει τα 2500 κιλά καλά..φαίνεται ή αλλαγή της ...έχει κάνει προγουλη.χαχαχαχα όσο φαίνεται ...μακάρι να συνεχίσει υσηχη...σε 5 μερες κλείνουμε μήνα....

φιλη θα ξετρελαθεις  ..ετοιμάσου για τα πιο όμορφα ξενύχτια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι έχει φτάσει τα 2500 κιλά καλά..φαίνεται ή αλλαγή της ...έχει κάνει προγουλη.χαχαχαχα όσο φαίνεται ...μακάρι να συνεχίσει υσηχη...σε 5 μερες κλείνουμε μήνα....

φιλη θα ξετρελαθεις  ..ετοιμάσου για τα πιο όμορφα ξενύχτια 

Με έχεις φτιάξει!!!! Ανυπομονώ σαν τρελή... 13 κ σήμερα.... Μετράω αντίστροφα ως τς 1 Μαΐου! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariaia είπε:

Χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ για πες για αυτό ρε συ.... Μ το είπε κ η μαία λέει αν θηλάζεις μετά το θηλασμό μπορείς λέει να κάνεις ένα γτ σε 2 ώρες φεύγει από το γάλα ή ουσία του τσιγάρου...αλλά μου είπε τις πρώτες 40 μέρες κανένα δε μπορώ να κάνω γτ το μωρό μπορεί να ζητάει κ κάθε 2 ώρες τσιγάρο... Για πες λίγο την εμπειρία σου.... Α και πες μας κ τι κάνει το μωράκι σου!! 

Ισχυει οτι με τον θηλασμό μπορείς να κάνεις ένα δυο τσιγάρα, πιο πολυ επικίνδυνο είναι στην εγκυμοσυνη παρα στον θηλασμό.Ο Αμερικανικος Παιδιατρικός οργανισμός προτεινει τον θηλασμό και ας είναι καπνιστρια η μητέρα. Το χειροτερο μητρικό γάλα είναι καλυτερο απο το ξένο. 

7 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ γω κάπνιζα στην εγκυμοσύνη μ ...το χω ξαναπεί...Ο ντοκ με άφηνε μέχρι 5 τσιγάρα...δεν θα πάθαινε κάτι η μικρή κ όπως δεν έπαθε  κιολας....μην ανχωνεσαι δεν έγινε κάτι κ το μωρό σ ειναι μια χαρά...

πάω για τάισμα κ μετά τσιγάρο ξες...χαχαχαχχα Φιλάκια 

Εγω δεν καπνίζω στην εγκυμοσυνη αλλά περιμενω πως και πως να γεννήσω για να κάνω 1-2 τσιγάρα. Αν θηλασω θα κάνω το δικό  σου συστημα , πρωτα τάισμα, μετά τσιγάρο. Το ιδανικό θα ήταν να το κόψουμε εντελώς αλλά ειλικρινά δεν θα το αντέξω. Για να μην καπνίζω έβαλα σχεδόν 20 κιλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...