Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Ναι μεχρι 10 Μαη με εχει...ιδανικα θα ηθελα να τα αποφυγω ολα αυτα κ να εχω εναν ομαλο κ φυσιολογικο τοκετο...θα δειξει τωρα...την Τριτη ,εκτος απροοπτου,εχω γιατρο παλι...

Εγώ στον πρώτο μου γιο γέννησα με πρόκληση όλα πήγαν μια χαρά μην αγχώνεσαι αν χρειαστεί να γεννήσεις έτσι!! 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου τι είναι το crl? Αλλά σίγουρα δε αυτές τις φάσεις η μετρήσεις είναι πολύ δύσκολες

κατι σαν υπολιπομενη αναπτυξη εμβρυου δηλαδη μικροτερο απο ηλικια κυησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom είπε:

Ελαααα εσενα 5 μερούλες τίποτα δεν εμεινε... Με το καλοοοοο

Πότε εσείς πητ εσύ;;; αχ του μιλάω κάθε μέρα μπας και έρθει νωρίτερα από της 8 Μαΐου αλλά δεν... Όπως και να έχει, Παρασκευή είναι γενναω! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Πότε εσείς πητ εσύ;;; αχ του μιλάω κάθε μέρα μπας και έρθει νωρίτερα από της 8 Μαΐου αλλά δεν... Όπως και να έχει, Παρασκευή είναι γενναω! 

14 Μαιου εχω πητ. Ε τωρα ολες τελικη ευθεια ειμαστε. Πας φυσιολογικα εε??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

14 Μαιου εχω πητ. Ε τωρα ολες τελικη ευθεια ειμαστε. Πας φυσιολογικα εε??? 

Ετσι λέμε.. Τώρα αν προκύψει καισαρική δεν θα σκάσω κιόλας. Αντε κ εσύ πολύ κοντά είσαι!! Βλέπουμε τον τερματισμό πλέον.. Επιτέλους! Γερά να ναι! 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ετσι λέμε.. Τώρα αν προκύψει καισαρική δεν θα σκάσω κιόλας. Αντε κ εσύ πολύ κοντά είσαι!! Βλέπουμε τον τερματισμό πλέον.. Επιτέλους! Γερά να ναι! 

Τι ειναι λιγες μερούλες μπροστά στο 9μηνο που περασε?? Χαχα κ γω μια απο τα ιδια φυσιολογίκα αλλα αν προκυψει καισαρική δε θα σκασω κιολας. Ολα καλα να μας πάνε :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtw18 είπε:

κατι σαν υπολιπομενη αναπτυξη εμβρυου δηλαδη μικροτερο απο ηλικια κυησης

Όχι δεν είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη είναι το κεφαλουραιο μήκος του εμβρύου δηλαδή από το κεφάλι μέχρι την ουριτσα το πωπουδακι του δηλαδή που σημαίνει ότι και ένα χιλιοστό πιο πέρα να μετρηθεί από τον γιατρό αλλάζει η τιμή του μήκους πολύ άνετα γίνεται και λάθος μετρηση δηλαδή .

Και επειδή σε αυτήν την φάση είναι μαζεμένα (κουλουριασμενα) δεν μπορούν να το μετρήσουμε ακριβώς ..οπότε όλα καλά..να σου πω και το άλλο ξέρεις πόσα μωράκια τα μετρούσαμε να βγούνε 2.5 κιλά και γεννήθηκανε 3.5 κιλά ουυ πολλααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Όχι δεν είναι υπολειπόμενη ανάπτυξη είναι το κεφαλουραιο μήκος του εμβρύου δηλαδή από το κεφάλι μέχρι την ουριτσα το πωπουδακι του δηλαδή που σημαίνει ότι και ένα χιλιοστό πιο πέρα να μετρηθεί από τον γιατρό αλλάζει η τιμή του μήκους πολύ άνετα γίνεται και λάθος μετρηση δηλαδή .

Και επειδή σε αυτήν την φάση είναι μαζεμένα (κουλουριασμενα) δεν μπορούν να το μετρήσουμε ακριβώς ..οπότε όλα καλά..να σου πω και το άλλο ξέρεις πόσα μωράκια τα μετρούσαμε να βγούνε 2.5 κιλά και γεννήθηκανε 3.5 κιλά ουυ πολλααα

μακαρι απλα γτ καισαρικη μ δινει πολλες πιθαν κ γτ με ραντεβου κ οχι να περημενω να σπασουν νερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια εσας τα μωρακια εχουν εμπεδωθει στην λεκανη σας;;;

Εμένα ναι και τώρα Τετάρτη 38 εβδομάδα θα κάνουμε και ενδοκολπικα εξέταση για να δούμε για διαστολή 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

μακαρι απλα γτ καισαρικη μ δινει πολλες πιθαν κ γτ με ραντεβου κ οχι να περημενω να σπασουν νερα

Δεν ξέρω χωρίς να θέλω να κακολογησω τον άνθρωπο και να τον κατηγοριοποιησω είναι και γιατροί που σε ξεπετανε ρε παιδί μου ανάλογα με το πρόγραμμα τους και έτσι με το να κάνουνε την καισαρική που είναι 40 λεπτά υπόθεση από το να σε περιμένουμε να κοιλοπονας άσε και τους έχω φάει με το κουτάλι μερικούς αχρειους ...να μην μετανιώσεις απλά αργότερα ..εγώ προσωπικά όσο είναι στο χέρι μου ναι μεν θα ακούσω τον γιατρό Αλλά οπωσδήποτε θα είναι δικιά μου επιλογή τι και πως εκτός και εάν όντως βρε παιδί μου είναι ανάγκη να γίνει η καισαρική ...αλλά εμένα ο γιατρός που με παρακολουθεί στο νοσοκομείο είναι πολύ κατά της καισαρικής και χερομαι δεν σε πάει έτσι τζάμπα χειρουργειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...