Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Έκανε ή θα κάνει καμία rooming in; Εγώ σκέφτομαι να κάνω..απλά δεν ξέρω πόσο δύσκολο θα μου είναι αν χρειαστεί να κάνω καισαρική. 
Μίλησα με το Γενεσις για να δώ τι γίνεται με τον συνοδό.. Μου είπαν ο συνοδός είναι μόνο ο πατέρας και έρχεται τις ώρες επισκεπτηρίου και μόνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/3/2020 at 7:48 PM, kastel said:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Να σας ζήσει ο μπέμπης σας!! Σιδερένια κορίτσι μου καλή ανάρρωση και γερό και καλότυχο το μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Έκανε ή θα κάνει καμία rooming in; Εγώ σκέφτομαι να κάνω..απλά δεν ξέρω πόσο δύσκολο θα μου είναι αν χρειαστεί να κάνω καισαρική. 
Μίλησα με το Γενεσις για να δώ τι γίνεται με τον συνοδό.. Μου είπαν ο συνοδός είναι μόνο ο πατέρας και έρχεται τις ώρες επισκεπτηρίου και μόνο. 

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα στη συζήτηση εγώ είμαι μανούλα Ιουνίου.. στο Γένεσις Θεσσαλονίκη αναφέρεσαι; Γιατί εκεί θα γεννήσω και εγώ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.


 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 1:28 AM, dinaki23 said:

Τα νερα δεν εσπασαν;;;Αντεξες ολους τους πονους δλδ!!!Επισκληρηδιο;;

Τα νερά δεν έσπασαν , δεν σπάνε πάντα... Και εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό... Κάθε σώμα είναι διαφορετικό... Να ακούτε το σώμα σας κορίτσια και να έχετε πίστη σε εσάς και το μωράκι σας... Εκεινη την στιγμή μην σκέφτεστε τίποτα και όλα θα γίνουν....

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα στη συζήτηση εγώ είμαι μανούλα Ιουνίου.. στο Γένεσις Θεσσαλονίκη αναφέρεσαι; Γιατί εκεί θα γεννήσω και εγώ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Ναι στο Γενεσις Θεσσαλονίκης. Ο μπαμπάς επιτρέπεται να μείνει μέσα μόνο αν πάρεις μονόκλινο. Αν και μια κοπέλα που γέννησε πριν 1 μήνα μου είπε οτι λόγω ιού κ αν κάνεις κ rooming σε βάζουν μόνη σου κ εχεις κ τον μπαμπά μέσα οτι δωμάτιο κ αν επιλέξεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Ναι στο Γενεσις Θεσσαλονίκης. Ο μπαμπάς επιτρέπεται να μείνει μέσα μόνο αν πάρεις μονόκλινο. Αν και μια κοπέλα που γέννησε πριν 1 μήνα μου είπε οτι λόγω ιού κ αν κάνεις κ rooming σε βάζουν μόνη σου κ εχεις κ τον μπαμπά μέσα οτι δωμάτιο κ αν επιλέξεις. 

Α καλό αυτό!! Γλιτώνεις τις χρεώσεις του μονικλινου. Γιατί είμαι σε δίλημμα.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Α καλό αυτό!! Γλιτώνεις τις χρεώσεις του μονικλινου. Γιατί είμαι σε δίλημμα.

Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα!! Μέχρι την άλλη Τετάρτη που θα έχω γεννήσει σίγουρα θα σου πω οτι θές!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Έκανε ή θα κάνει καμία rooming in; Εγώ σκέφτομαι να κάνω..απλά δεν ξέρω πόσο δύσκολο θα μου είναι αν χρειαστεί να κάνω καισαρική. 
Μίλησα με το Γενεσις για να δώ τι γίνεται με τον συνοδό.. Μου είπαν ο συνοδός είναι μόνο ο πατέρας και έρχεται τις ώρες επισκεπτηρίου και μόνο. 

Θελω να κανω..λογικα με καισαρικη θα ναι πιο δυσκολο οποτε βλεποντας κ κανοντας...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Έκανε ή θα κάνει καμία rooming in; Εγώ σκέφτομαι να κάνω..απλά δεν ξέρω πόσο δύσκολο θα μου είναι αν χρειαστεί να κάνω καισαρική. 
Μίλησα με το Γενεσις για να δώ τι γίνεται με τον συνοδό.. Μου είπαν ο συνοδός είναι μόνο ο πατέρας και έρχεται τις ώρες επισκεπτηρίου και μόνο. 

Εγώ θέλω να κάνω rooming in αλλά έχω προβληματιστεί γιατί δεν ξέρω πως θα είμαι κ νομιζω δεν αφήνουν σύνοδο το βράδυ(θα είμαι σε τρίκλινο στο ΡΕΑ). Ανησυχώ μήπως πονάω κ δεν μπορώ να κάνω κινήσεις για να πιάνω το μωρό. Η Μαια μου μου είπε να μην ανησυχώ κ πως θα μπορώ να ειδοποιώ τις κοπέλες κ να έρχονται κ να με βοηθανε κ ότι ακόμα κ να μην ζητήσω rooming in αν ζητήσω αποκλειστικό θηλασμό θα μου το φέρνουν συνέχεια για να το ταΐζω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γυρισα απο το γιατρο.Ολα καλα.Ο μπεμπις με το κεφαλι κατω οποτε παμε για φυσιολογικο.2600 περιπου.Εγω στα ιδια.Απο τιν αλλι Δευτερα ξεκιναω στιν κλινικι καρδιοτοκογραφιμα.Τελος το μαγνισιο και μου τονισε με τον πρωτο πονο παω κλινικι Μην γεννησω σε κανα αμαξι.Μου πε επισις επειδι ζοριζομαι πολυ αν δουμε οτι δεν αντεχω μετα τις 38 κανουμε προκλισι.

  • Μου αρέσει 7

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar-micky είπε:

@Mum to be με βεντουζα γιατί είναι μεγάλος κ δεν είναι στη σωστή θέση.. Είναι λίγο στα πλάγια...γνωρίζεις κάτι για αυτές τις περιπτωσεις;;

Δυστυχώς όχι, όλα να σου πανε καλα όπως και να έρθει το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  μου, εκανα κολπική καλλιέργεια την προηγουμεμη βδομάδα, σήμερα πηρα τα αποτελέσματα και είμαι θετική στο στρεπτοκοκκο. Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα μου χορηγήσουν ενέσιμη πενικιλίνη πριν την γεννά για να μην περασει στο μωρό κατά τη διάρκεια του φυσιολογικου τοκετου. Στεναχωρηθηκα είναι η αλήθεια. Το αντιμετωπίζουν αρκετές γυναίκες λέει το συγκεκριμένο μικρόβιο στην εγκυμοσυνη. Έχει τυχει σε καμία ;

Just now, tzoukos είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!! Κι εγω μολις γυρισα απο γιατρο... Ο μπεμπουλης μας ειναι 2950 και ολα πανε καλα!!!! Αναμενουμε ποτε θα του ρθει η ορεξη να κανει την εμφανιση του!!!! :)

Αααα μπράβο, μια χαρά το βάρος, είστε πια στη τελική ευθεία. Ποτε έχεις πητ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...