Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ γέννησα!!!! Μου έσπασαν τα νερά Τετάρτη 11 το βράδυ.... Νόμιζα ότι κατουρησα πάνω μ γτ ήταν πολύ λίγο μετά από λίγο όμως ξανά τα ίδια μετά από λίγο παλι ε λέω κάτι παίζει φίλος... Κ τελικά ήρθαμε κλινική 12 το βράδυ και 2 και 5 είχε γεννηθεί το κορίτσι μου.... Καισαρική... Ήταν απίστευτα τυλιγμένη και μου είπε η γιατρός ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά.... Καισαρική δε πονάς καθόλου όμως νιώθεις ότι σε τραβάνε κανονικα... Αλλά χωρίς πόνο... Το μωρό μου βγήκε μικρό ρε γαμωτο 2400...37 εβδομάδες ακριβως... Μας είπαν είναι 3 βδομάδες μικρότερο περίπου... Αλλά είνια γερό... Αυτό έχει σημασία... Θα πάρει βάρος κανονικά..... Θήλασα κιολας... Τέλειο!!! Έπιασε βυζι αμέσως το σκατουλακι να δείτε με τι δύναμη ρουφάγε.... Σοκ... Νιώθω πολύ χαρά.... Με το καλό όλες..... Όλα καλά.... Με το καλό ρε κορίτσια μου!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Να είναι γερή και τυχερή η κορούλα σου!  

Μια χαρά είναι το βάρος της! Βγήκε και ορεξάτη για φαγητό! Τέλεια!

Αυτό με τα νερά... μπράβο που το κατάλαβες, φοβάμαι πως θα νόμιζα ότι απλά θέλω τουαλέτα...

Να σου ζήσει και να παίρνουμε κι εμείς σειρά!

4 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου !!! Μανούλες και μανούλες to be.... με πήρε ο γιατρός. Σαββατο 2/5 γεννάω!!!!!Πηγαίνω Ιασώ να κάνω την εξέταση για κορονοιο (150 ευρω) εντολή από το υπουργείο!!!!!

Βαθιές ανάσες....

Την εξέταση θα την κάνεις και εσύ και ο σύζυγος ή μόνο εσύ; Κάθε μέρα ένα καινούργιο μέτρο! Να δούμε τι θα ζητήσουν στα άλλα μαιευτήρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mum to be είπε:

Μπραβο ρε κορίτσι μου για την υπομονή σου. Εχω ακουσει ότι το θηλαστρο είναι παρα πολυ κουραστικό. Από τη στιγμή που δεν κλαίει και παίρνει καλό βάρος και βρέχει αρκετές πανες μέσα στην ημέρα, νομίζω είστε πολυ καλα. Ο δικός μου ο παιδιατρος που ήθελα να με ενημερώσει για κάποια πραγματα αυτά μου είπε για το φαγητό του μωρου. Από υπνο πως τα πατε ;προλαβαινεις να κοιμηθείς και εσυ λιγάκι ;

Να σου ζήσει. Τι ωραία. Δεν πειραζει που είναι μικρουλι, σε λίγες βδομάδες θα μεγαλώσει πολυ . Αφου ειναι γέρο τίποτα άλλο δεν έχει σημασία. 

Αντε με το καλό κορίτσι μου. Να μπεις να μας πεις τα νεα σου όταν θα έχεις ευκαιρία 

Μπραβο, μπράβο. Πως αντέχεις και περπατας;εγώ μετά από λίγη ορθοστασία πρηζονται τα πόδια μου. Κάνω λίγες δουλειές στο σπίτι και βγαίνω νοκ αουτ. 

Είναι κουραστικό γιατί πρέπει να ταΐσω την μπέμπα,  να περιμένω να ρευτει κάνα 20 λεπτό και μετά να βγάλω το γάλα,  πλέον βαρέθηκα να το κάνω κάθε 3 ώρες και το μειωσα στις 4 φορές και όσο αντέξει να έχω,  έχω βάλει και κατάψυξη για τουλάχιστον 1,5 μήνα εξάλλου.. σιγά σιγά θα το μειώσω στις τρεις φορές και μετά στις 2...Δεν αντέχω και η μικρή βαριέται να πιει από το στήθος...Είναι 40 ημερών και τώρα έμαθε στο μπιμπερό...Από ύπνο κοιμάμαι το βράδυ την μια ώρα του τριωρου αλλά δεν με έχει επηρεάσει....Στην αρχή όταν ξυπνάω είμαι κομμάτια και θέλω να συνεχίσω τον ύπνο μου αλλά μετά ξαγρυπναω..Και την ημέρα κοιμάμαι το μεσημέρι κάνα δίωρο...τουλάχιστον είναι ήσυχη και δεν κλαίει όλη την ώρα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Να είναι γερή και τυχερή η κορούλα σου!  

Μια χαρά είναι το βάρος της! Βγήκε και ορεξάτη για φαγητό! Τέλεια!

Αυτό με τα νερά... μπράβο που το κατάλαβες, φοβάμαι πως θα νόμιζα ότι απλά θέλω τουαλέτα...

Να σου ζήσει και να παίρνουμε κι εμείς σειρά!

Την εξέταση θα την κάνεις και εσύ και ο σύζυγος ή μόνο εσύ; Κάθε μέρα ένα καινούργιο μέτρο! Να δούμε τι θα ζητήσουν στα άλλα μαιευτήρια...

Εγω την εκανα γιατί έχει δώσει εντολή το υπουργείο σε όσους πάνε σε προγραμματισμένο χειρουργείο (καισαρικη). Δεν ξέρω αν γίνεται στον φυσιολογικό τοκετό. Ο άντρας δεν χρειάζεται να την κανει. Ωστόσο θεωρώ ότι επειδή είμαστε έγκυες αυτην την εξέταση θα έπρεπε να μου την παρέχουν δωρεάν και όχι να πληρώνω κερατιατικα 150 ευρώ...

  • Μου αρέσει 7

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Εμένα ο γιατρός με ενημέρωσε ότι κ εγώ κ ο συνοδός που θα είναι μαζί μου πήγα κάνουμε το τεστ για τον κορωνοιο....Αλλά θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική...Τώρα για το δημόσιο δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω 

Καλησπέρα εγώ γεννάω στο ρεα μας είπαν όταν πάμε θα κάνουν κ στο άντρα μου κ σε μένα τεστ αντισωμάτων κορονοιου 60ευρω. Ο συνοδός μόνο ο άνδρας μου επιτρέπετε κ μπορεί να φευγει το βραδυ

11 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ γέννησα!!!! Μου έσπασαν τα νερά Τετάρτη 11 το βράδυ.... Νόμιζα ότι κατουρησα πάνω μ γτ ήταν πολύ λίγο μετά από λίγο όμως ξανά τα ίδια μετά από λίγο παλι ε λέω κάτι παίζει φίλος... Κ τελικά ήρθαμε κλινική 12 το βράδυ και 2 και 5 είχε γεννηθεί το κορίτσι μου.... Καισαρική... Ήταν απίστευτα τυλιγμένη και μου είπε η γιατρός ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά.... Καισαρική δε πονάς καθόλου όμως νιώθεις ότι σε τραβάνε κανονικα... Αλλά χωρίς πόνο... Το μωρό μου βγήκε μικρό ρε γαμωτο 2400...37 εβδομάδες ακριβως... Μας είπαν είναι 3 βδομάδες μικρότερο περίπου... Αλλά είνια γερό... Αυτό έχει σημασία... Θα πάρει βάρος κανονικά..... Θήλασα κιολας... Τέλειο!!! Έπιασε βυζι αμέσως το σκατουλακι να δείτε με τι δύναμη ρουφάγε.... Σοκ... Νιώθω πολύ χαρά.... Με το καλό όλες..... Όλα καλά.... Με το καλό ρε κορίτσια μου!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Κοριτσάκι μου γλυκό να σας ζήσει!! Να ναι γερό κ καλότυχο!!

7 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου !!! Μανούλες και μανούλες to be.... με πήρε ο γιατρός. Σαββατο 2/5 γεννάω!!!!!Πηγαίνω Ιασώ να κάνω την εξέταση για κορονοιο (150 ευρω) εντολή από το υπουργείο!!!!!

Βαθιές ανάσες....

Κοριτσάκι μου γλυκό με ένα πόνο σου εύχομαι!! Να πάνε όλα καλά!! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Είναι κουραστικό γιατί πρέπει να ταΐσω την μπέμπα,  να περιμένω να ρευτει κάνα 20 λεπτό και μετά να βγάλω το γάλα,  πλέον βαρέθηκα να το κάνω κάθε 3 ώρες και το μειωσα στις 4 φορές και όσο αντέξει να έχω,  έχω βάλει και κατάψυξη για τουλάχιστον 1,5 μήνα εξάλλου.. σιγά σιγά θα το μειώσω στις τρεις φορές και μετά στις 2...Δεν αντέχω και η μικρή βαριέται να πιει από το στήθος...Είναι 40 ημερών και τώρα έμαθε στο μπιμπερό...Από ύπνο κοιμάμαι το βράδυ την μια ώρα του τριωρου αλλά δεν με έχει επηρεάσει....Στην αρχή όταν ξυπνάω είμαι κομμάτια και θέλω να συνεχίσω τον ύπνο μου αλλά μετά ξαγρυπναω..Και την ημέρα κοιμάμαι το μεσημέρι κάνα δίωρο...τουλάχιστον είναι ήσυχη και δεν κλαίει όλη την ώρα...

Πω πω , εντάξει θέλει πολυ υπομονή. Όσο αντέχεις και στήθος και θηλαστρο. Σημασία έχει να είσαι εσυ καλά και θα είναι και το μωρό σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εγω την εκανα γιατί έχει δώσει εντολή το υπουργείο σε όσους πάνε σε προγραμματισμένο χειρουργείο (καισαρικη). Δεν ξέρω αν γίνεται στον φυσιολογικό τοκετό. Ο άντρας δεν χρειάζεται να την κανει. Ωστόσο θεωρώ ότι επειδή είμαστε έγκυες αυτην την εξέταση θα έπρεπε να μου την παρέχουν δωρεάν και όχι να πληρώνω κερατιατικα 150 ευρώ...

Συμφωνώ το κόστος είναι και πολύ μεγάλο για δυο άτομα (300€) και θα έπρεπε να το αναλαμβάνει το κράτος. 

Μας έχει φάει το σπίτι τόσο καιρό και χρειαζόμαστε και εξέταση... Θα πάρω το γιατρό μου να μάθω. Επίσης πόσες μέρες νωρίτερα πρέπει να γίνει το τεστ; Γιατί κι εγώ με ραντεβού θα πάω...

Όπως και να έχει εσύ μεθαύριο θα κρατάς το γιόκα σου αγκαλιά!!! Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Συμφωνώ το κόστος είναι και πολύ μεγάλο για δυο άτομα (300€) και θα έπρεπε να το αναλαμβάνει το κράτος. 

Μας έχει φάει το σπίτι τόσο καιρό και χρειαζόμαστε και εξέταση... Θα πάρω το γιατρό μου να μάθω. Επίσης πόσες μέρες νωρίτερα πρέπει να γίνει το τεστ; Γιατί κι εγώ με ραντεβού θα πάω...

Όπως και να έχει εσύ μεθαύριο θα κρατάς το γιόκα σου αγκαλιά!!! Όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! 

Ναι μωρέ...θα τον έχω αγκαλίτσα...μόνο αυτό μου δίνει κουράγιο Γιατι δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι λιγο. 

Δεν κάνει την εξέταση ο μπαμπάς, 150 ευρώ θα δώσεις αν γεννήσεις Ιασώ. Από ότι κατάλαβα μόνο όσες πάνε για καισαρικη θα πρέπει να κάνουν την εξέταση...

 

Just now, Athina3 είπε:

Καλησπέρα εγώ γεννάω στο ρεα μας είπαν όταν πάμε θα κάνουν κ στο άντρα μου κ σε μένα τεστ αντισωμάτων κορονοιου 60ευρω. Ο συνοδός μόνο ο άνδρας μου επιτρέπετε κ μπορεί να φευγει το βραδυ

Κοριτσάκι μου γλυκό να σας ζήσει!! Να ναι γερό κ καλότυχο!!

Κοριτσάκι μου γλυκό με ένα πόνο σου εύχομαι!! Να πάνε όλα καλά!! Με το καλό!!!

Το τεστ που λες είναι το ιδιο; θα δουν δλδ αν έχετε κορονοιο;!;! Οπότε κί εσυ 120 ευρώ θα δώσεις...άραγε αυτά θα τα δικαιολογισει το ταμείο ;!;!; νομίζω ούτε καν

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισα απ τον γιατρο...Ο μπεμπης 3200 ακομα ομως ειναι ψηλα ρε γμτ...μου εβαλε το χερι ο γιατρος,δεν εχω διαστολη κ ο μπεμπης ειναι εκτος λεκανης,δεν πονεσα,την επομενη φορα θα πονεσει μου ειπε...εχασα δυο κιλα λογω διατροφης κ ρυθμισα το ζαχαρο ..πρεπει να συνεχισω το περπατημα μπας κ κατεβει...μπορει να κατεβει απ τη μια στιγμη στην αλλη;;Δεν θελω να κανω καισαρικη αλλα αν ειναι αναγκαιο κακο,τι να κανω..;ας ειναι καλα το μωρο...

  • Μου αρέσει 6

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ναι μωρέ...θα τον έχω αγκαλίτσα...μόνο αυτό μου δίνει κουράγιο Γιατι δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι λιγο. 

Δεν κάνει την εξέταση ο μπαμπάς, 150 ευρώ θα δώσεις αν γεννήσεις Ιασώ. Από ότι κατάλαβα μόνο όσες πάνε για καισαρικη θα πρέπει να κάνουν την εξέταση...

 

Το τεστ που λες είναι το ιδιο; θα δουν δλδ αν έχετε κορονοιο;!;! Οπότε κί εσυ 120 ευρώ θα δώσεις...άραγε αυτά θα τα δικαιολογισει το ταμείο ;!;!; νομίζω ούτε καν

Να μη φοβάσαι τίποτα! Η καισαρική είναι ρουτίνα για τους γιατρούς. Κι εγώ καισαρική θα κάνω, εννοείται ο φυσιολογικός είναι το ιδανικό αλλά όταν υπάρχουν λόγοι που γίνεται είναι σωτήριο για μαμά και μωρό. Αλήθεια τις innohep πότε θα τις σταματήσεις; Μια μέρα πριν; Ή μόνο τη βραδινή δε θα κάνεις; 

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια γυρισα απ τον γιατρο...Ο μπεμπης 3200 ακομα ομως ειναι ψηλα ρε γμτ...μου εβαλε το χερι ο γιατρος,δεν εχω διαστολη κ ο μπεμπης ειναι εκτος λεκανης,δεν πονεσα,την επομενη φορα θα πονεσει μου ειπε...εχασα δυο κιλα λογω διατροφης κ ρυθμισα το ζαχαρο ..πρεπει να συνεχισω το περπατημα μπας κ κατεβει...μπορει να κατεβει απ τη μια στιγμη στην αλλη;;Δεν θελω να κανω καισαρικη αλλα αν ειναι αναγκαιο κακο,τι να κανω..;ας ειναι καλα το μωρο...

Αχ κι εγώ είχα χάσει ένα κιλό και τώρα με το άγχος των τελευταίων ημερών πήρα ήδη δυο και ανεβαίνω... Περπάτημα περπάτημα και πάλι! Νομίζω και η μπάλα βοηθάει πολύ να κατέβει το μωρό! 

Θα κατέβει που θα πάει!!! Κάνε υπομονή! Οι πρωτότοκες μπορεί να φτάσουν και 41 εβδομάδα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Να μη φοβάσαι τίποτα! Η καισαρική είναι ρουτίνα για τους γιατρούς. Κι εγώ καισαρική θα κάνω, εννοείται ο φυσιολογικός είναι το ιδανικό αλλά όταν υπάρχουν λόγοι που γίνεται είναι σωτήριο για μαμά και μωρό. Αλήθεια τις innohep πότε θα τις σταματήσεις; Μια μέρα πριν; Ή μόνο τη βραδινή δε θα κάνεις; 

Αχ κι εγώ είχα χάσει ένα κιλό και τώρα με το άγχος των τελευταίων ημερών πήρα ήδη δυο και ανεβαίνω... Περπάτημα περπάτημα και πάλι! Νομίζω και η μπάλα βοηθάει πολύ να κατέβει το μωρό! 

Θα κατέβει που θα πάει!!! Κάνε υπομονή! Οι πρωτότοκες μπορεί να φτάσουν και 41 εβδομάδα! 

Δε νομιζω να μ αφησει τοσο λογω ζαχαρου...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

Να μη φοβάσαι τίποτα! Η καισαρική είναι ρουτίνα για τους γιατρούς. Κι εγώ καισαρική θα κάνω, εννοείται ο φυσιολογικός είναι το ιδανικό αλλά όταν υπάρχουν λόγοι που γίνεται είναι σωτήριο για μαμά και μωρό. Αλήθεια τις innohep πότε θα τις σταματήσεις; Μια μέρα πριν; Ή μόνο τη βραδινή δε θα κάνεις; 

Αχ κι εγώ είχα χάσει ένα κιλό και τώρα με το άγχος των τελευταίων ημερών πήρα ήδη δυο και ανεβαίνω... Περπάτημα περπάτημα και πάλι! Νομίζω και η μπάλα βοηθάει πολύ να κατέβει το μωρό! 

Θα κατέβει που θα πάει!!! Κάνε υπομονή! Οι πρωτότοκες μπορεί να φτάσουν και 41 εβδομάδα! 

Αντιπηκτικη θα κάνω αύριο πρωί και μετά τέλος. Μου έγραψε οδηγίες η αιματολογος , 20 λεπτα πριν την επισκληριδιο θα μου ξανακάνουν αντιπηκτικη και μετά για 40 μέρες θα τις κάνω. Μετά επιτέλους τέλος!!!!

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια γυρισα απ τον γιατρο...Ο μπεμπης 3200 ακομα ομως ειναι ψηλα ρε γμτ...μου εβαλε το χερι ο γιατρος,δεν εχω διαστολη κ ο μπεμπης ειναι εκτος λεκανης,δεν πονεσα,την επομενη φορα θα πονεσει μου ειπε...εχασα δυο κιλα λογω διατροφης κ ρυθμισα το ζαχαρο ..πρεπει να συνεχισω το περπατημα μπας κ κατεβει...μπορει να κατεβει απ τη μια στιγμη στην αλλη;;Δεν θελω να κανω καισαρικη αλλα αν ειναι αναγκαιο κακο,τι να κανω..;ας ειναι καλα το μωρο...

Μία χαρά ο μπεμπης σου! Όσο για την καισαρική, εννοείται πως δεν πρέπει να χαλάς την ζαχαρένια σου,αν είναι να γίνει θα γίνει. Προσπάθησε όσο μπορείς να περπατάς μήπως και κατέβει αλλά να ξέρεις ότι υπάρχουν και μωράκια που κατεβαίνουν τελευταία στιγμή. Αν πάλι όχι, σημασία έχει να τον πάρεις σπίτι και να είναι υγιής, τα υπόλοιπα ούτε που να σε νοιαζουν. ;)

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Δε νομιζω να μ αφησει τοσο λογω ζαχαρου...

Πάει το ζάχαρο! Το ρύθμισες! Είπαμε δεν αγχωνόμαστε!

Δε σε σταματάει τίποτα! Πάρε τους δρόμους και τσουπ θα έρθει και το μωρό! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ναι μωρέ...θα τον έχω αγκαλίτσα...μόνο αυτό μου δίνει κουράγιο Γιατι δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι λιγο. 

Δεν κάνει την εξέταση ο μπαμπάς, 150 ευρώ θα δώσεις αν γεννήσεις Ιασώ. Από ότι κατάλαβα μόνο όσες πάνε για καισαρικη θα πρέπει να κάνουν την εξέταση...

 

Το τεστ που λες είναι το ιδιο; θα δουν δλδ αν έχετε κορονοιο;!;! Οπότε κί εσυ 120 ευρώ θα δώσεις...άραγε αυτά θα τα δικαιολογισει το ταμείο ;!;!; νομίζω ούτε καν

Όχι μου παν 30 ευρώ για μένα κ 30 για τον άνδρα μας είπαν τεστ αντισωμάτων κορονοιου να χαμε να λέγαμε όπως το καταλαβαινω

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Όχι μου παν 30 ευρώ για μένα κ 30 για τον άνδρα μας είπαν τεστ αντισωμάτων κορονοιου να χαμε να λέγαμε όπως το καταλαβαινω

Πας για φυσιολογικό ή καισαρική; Εννοώ την εξέταση την κάνουν σε όλους άραγε ή μόνο καισαρική όπως στο Ιασώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...