Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Να σου ζησει κορίτσι, να είναι παντα γέρο και ευτυχισμένο.Ελπιζω να μας πεις όταν είσαι έτοιμη για την εμπειρία σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Μπραβο κοριτσι μου,να σας ζισει,γερο να ναι!Τι καλος και στα κιλα του..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Κορίτσια μου Καλημέρα!!!! 

Γεννησαμε κι εμείς έναν παιδαρο 3800 και 53 εκατοστά.

Αυτές οι στιγμές που ζούμε κοντά του δεν περιγράφονται με συναισθήματα. Δεν υπάρχουν λόγια να σας πω τι νιώθω. 

Μπαίνω από κινητό θα σας πω κάποιες εντυπώσεις κι ότι θέλετε με ρωτάτε. 

Η καισαρική μέχρι τώρα για εμένα ήταν Ναι μεν αλλά...με έπιασε πανικός στο χειρουργείο, μου έβαλαν ηρεμιστικη ένεση και συνήλθα.ωστοσο όταν μου βγάλαν τον μικρό τον είδα αλλά δεν τον κράτησα γιατί ήμουν λίγο μαστουρωμενη. Όταν μου τον έφεραν λοιπόν κοντά κι έκλαιγε αυτός, του μιλησα εγώ και σταμάτησε να κλαίει, μόνο άκουγε. Τι να σας πω πως ένιωσα......μετα τον πήγαν στον πατέρα του, εγώ ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Έκανε 4 ωρες να μου φύγει η επισκληριδιο (Αφού είπα στον γιατρό με είδατε φαλαινιτσα και μου κάνατε ανάλογη δοση;).

Τώρα όσον αφορά τους πόνους, εγώ χτες σηκώθηκα, πήγα μέχρι την πόρτα και γύρισα. Δεν έχω επισκληριδιο, παλεύω με παυσίπονα, δεν έχω πονέσει τρομερά (Και σας το λέει μια τρομερά φυγοπονη γυναικα). Αφουχτες το  βράδυ ρώτησα την νοσοκόμα τι ώρα πια να περιμένω τους πόνους γιατί είχα κάτσει στο κρεβάτι με τα χέρια σταυρωμένα και περίμενα. 

Σήμερα που ξύπνησα νιώθω πιο βαριά την τομη, αλλά ακόμα δεν πονάω πολύ να πω ότι δεν υποφέρω άλλο. Απλά με ενοχλεί, άλλες φορές λιγότερο άλλες περισσότερο. Αλλά μέχρι εκεί. Σήμερα δεν ξέρω τι θα γίνει ή πόσο θα πονάω. 

Τωρα που σας γράφω μολις φέραν το μωρο και ξέχασα ακόμα και το όνομα μου ... αγάπες με το καλό σε όλες σας. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Οοοοοτι χρειαστείτε να μου πείτε, να με ρωτήσετε. 

Περιμένω προσφορές για νύφες, ο γαμπρός είναι κούκλος (μάνα κουκουβαγια) .

Σας φιλώ γλυκά 

@Ntepaki22 να σου ζήσει, αυτό θα πει γέννα! Μπαμ μπαμ 

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει ο κούκλος σου!!! Τυχερό, γερό κ χαρούμενο μωράκι να είναι! Κ εσυ να δυναμωσεις Σύντομα σου εύχομαι!!! Μεγαλούτσικο μωράκι Βγήκε τελικά.  Στο γιο μου που γεννήθηκε 3840 γέννησα με καισαρικη αναγκαστικά νετα από πολλές ώρες κ ο γιατρός στο τέλος μου είπε ότι καλύτερα έτσι γιατί στον φυσιολογικό θα έπρεπε να με σχίσουν από κάτω λόγω μεγέθους του μωρού. Τέλος καλό όλα καλά αυτό μετράει!! Σύντομα μαμά κ γιος σας εύχομαι να πάτε στο σπιτάκι σας :wub: 

Just now, kastel said:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει το λιονταρακι σας!!!! :wub: Να είσαι γερη κ εσυ το μικρούλη κ με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας. Εγώ είμαι στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε ότι μάλλον θα έρθει νωρίτερα η μικρή μου. Περιμένουμε από ημέρα σε ημέρα!!! :D

  • Μου αρέσει 3

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσει ο κούκλος σου!!! Τυχερό, γερό κ χαρούμενο μωράκι να είναι! Κ εσυ να δυναμωσεις Σύντομα σου εύχομαι!!! Μεγαλούτσικο μωράκι Βγήκε τελικά.  Στο γιο μου που γεννήθηκε 3840 γέννησα με καισαρικη αναγκαστικά νετα από πολλές ώρες κ ο γιατρός στο τέλος μου είπε ότι καλύτερα έτσι γιατί στον φυσιολογικό θα έπρεπε να με σχίσουν από κάτω λόγω μεγέθους του μωρού. Τέλος καλό όλα καλά αυτό μετράει!! Σύντομα μαμά κ γιος σας εύχομαι να πάτε στο σπιτάκι σας :wub: 

Συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει το λιονταρακι σας!!!! :wub: Να είσαι γερη κ εσυ το μικρούλη κ με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας. Εγώ είμαι στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε ότι μάλλον θα έρθει νωρίτερα η μικρή μου. Περιμένουμε από ημέρα σε ημέρα!!! :D

κοριτσια μου την εκανα την αμαρτια 

On 2/5/2020 at 6:36 ΜΜ, Sofi_94 είπε:

Δεν ξέρω χωρίς να θέλω να κακολογησω τον άνθρωπο και να τον κατηγοριοποιησω είναι και γιατροί που σε ξεπετανε ρε παιδί μου ανάλογα με το πρόγραμμα τους και έτσι με το να κάνουνε την καισαρική που είναι 40 λεπτά υπόθεση από το να σε περιμένουμε να κοιλοπονας άσε και τους έχω φάει με το κουτάλι μερικούς αχρειους ...να μην μετανιώσεις απλά αργότερα ..εγώ προσωπικά όσο είναι στο χέρι μου ναι μεν θα ακούσω τον γιατρό Αλλά οπωσδήποτε θα είναι δικιά μου επιλογή τι και πως εκτός και εάν όντως βρε παιδί μου είναι ανάγκη να γίνει η καισαρική ...αλλά εμένα ο γιατρός που με παρακολουθεί στο νοσοκομείο είναι πολύ κατά της καισαρικής και χερομαι δεν σε πάει έτσι τζάμπα χειρουργειο

κοριτσια μου την εκανα την αμαρτια μου μετα απο τοσο καιρο καλης διατροφης τωρα σ τελευτεα τσακισα δυο πιτογυρα κ ενα χωνακι παγωτο 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Τη ευχάριστα νέα που ακούμε κάθε ημέρα μπαίνοντας Εδώ στο φόρουμ!!! Αλήθεια πόσες μείναμε ακόμη; Ποια είναι η επόμενη; Εγώ είμαι προγραμματισμένη καισσαρικη στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε νωρίτερα θα έρθει μάλλον. Για να δούμε :D

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrysa_ είπε:

Τη ευχάριστα νέα που ακούμε κάθε ημέρα μπαίνοντας Εδώ στο φόρουμ!!! Αλήθεια πόσες μείναμε ακόμη; Ποια είναι η επόμενη; Εγώ είμαι προγραμματισμένη καισσαρικη στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε νωρίτερα θα έρθει μάλλον. Για να δούμε :D

Και εγώ 20 έχω Πητ αλλά για να δούμε...

 

Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια μου την εκανα την αμαρτια 

κοριτσια μου την εκανα την αμαρτια μου μετα απο τοσο καιρο καλης διατροφης τωρα σ τελευτεα τσακισα δυο πιτογυρα κ ενα χωνακι παγωτο 

Μικρό το κακο τώρα στο τέλος απόλαυσε το :grin:εγω να δεις τι σαβουριαζω 12 κιλά πήρα όλα.και όλα και είπα τώρα στο τέλος να χαλαρώσω 8)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

 Να σας ζησει το λιονταρακι!!! Ελπίζω να μην ταλαιπώρησε ακόμα και να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου!!!

Just now, Chrysa_ είπε:

Τη ευχάριστα νέα που ακούμε κάθε ημέρα μπαίνοντας Εδώ στο φόρουμ!!! Αλήθεια πόσες μείναμε ακόμη; Ποια είναι η επόμενη; Εγώ είμαι προγραμματισμένη καισσαρικη στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε νωρίτερα θα έρθει μάλλον. Για να δούμε :D

Εγώ κανονικά είμαι για 31 Μαΐου αλλά και εμεις μάλλον νωρίτερα θα πάμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , kastel είπε:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

Κοριτσάκι μου γλυκό να σου ζήσει!! Να ναι γερό κ καλότυχο!!

Εγώ πήγα σήμερα για nst κ μου πε να ξαναπάω Τετάρτη κ να κάνω πολύ περπάτημα (κ από μέσα μου λέω τι λέει τα βραδυπους πάνε πιο γρήγορα από μένα). Πητ κανονικά έχω  στις 18

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alexandrath said:

Έχω μια απορία... Ο γιατρός σας σταμάτησε το μαγνήσιο; Έχω ΠΗΤ 13/5 και μου είπε οτι θα το παίρνω κανονικά μέχρι να γεννήσω. Παίρνω 2 την ημέρα. Νιώθω συσπάσεις αλλα όχι κάτι τρελό. Μου είπε αν μέχρι 12 του μηνός δεν έχω γεννήσει θα με βάλει για πρόκληση 13. 

Συνήθως το σταματούν 1-2 βδομάδες πριν την Πητ. Αν έχεις παρά πολλές συσπάσεις δεν ξέρω ίσως αλλάζει αυτό, ίσως το κρατούν παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Τη ευχάριστα νέα που ακούμε κάθε ημέρα μπαίνοντας Εδώ στο φόρουμ!!! Αλήθεια πόσες μείναμε ακόμη; Ποια είναι η επόμενη; Εγώ είμαι προγραμματισμένη καισσαρικη στις 20 του μήνα αλλά η μαία μου είπε νωρίτερα θα έρθει μάλλον. Για να δούμε :D

εγω μεχρι 10!!!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εγώ  έχω πητ 30 Μαΐου. Εδώ και τρεις μερες υποφερω. Έχω πρηστει παντου . Ειδικά και στα χέρια και στα ποδια . Τόσο πολυ που πονάω. Ειδικά αν ειμαι ορθια 2-3 ώρες τσουζουν οι πατουσες και νιώθω ότι καίγομαι και έχω φαγουρα.Μίλησα με τον γιατρό, από τη στιγμή που έχω χαμηλή πιεση και η γενική ουρων πριν μια βδομαδα βγηκε άψογη, μου είπε να μην ανησυχώ .Με συμβουλεψε να κόψω εντελώς το αλάτι και την ζάχαρη και να πίνω πολυ νερό. Ελπίζω να βοηθήσει το κόψιμο του αλατιού γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω. Πέρασε καμια το ίδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια εγώ  έχω πητ 30 Μαΐου. Εδώ και τρεις μερες υποφερω. Έχω πρηστει παντου . Ειδικά και στα χέρια και στα ποδια . Τόσο πολυ που πονάω. Ειδικά αν ειμαι ορθια 2-3 ώρες τσουζουν οι πατουσες και νιώθω ότι καίγομαι και έχω φαγουρα.Μίλησα με τον γιατρό, από τη στιγμή που έχω χαμηλή πιεση και η γενική ουρων πριν μια βδομαδα βγηκε άψογη, μου είπε να μην ανησυχώ .Με συμβουλεψε να κόψω εντελώς το αλάτι και την ζάχαρη και να πίνω πολυ νερό. Ελπίζω να βοηθήσει το κόψιμο του αλατιού γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω. Πέρασε καμια το ίδιο ;

Εγώ το πέρασα 8.5 μηνών!! Αλλα πιο έντονο ήταν η φαγούρα.. φαγούρα όμως.. χέρια πατούσες κ εξελίχθηκε σε όλο το σώμα.. στην αρχή νόμιζα είναι αλλεργία ή απο το πολυ πρήξιμο.. ο γιατρός με έστειλε σε δερματολόγο και τελικά ήταν απο τις ορμόνες. Μου έδωσε xozal/ 1 κάθε βράδυ κ έτσι ηρέμησα. Αλλα πρώτα με έβαλε να κάνω μια εξέταση αίματος νομίζω για το ήπαρ. Θέλει πολυ ενυδάτωση, νερό κ κρέμες!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Εγώ το πέρασα 8.5 μηνών!! Αλλα πιο έντονο ήταν η φαγούρα.. φαγούρα όμως.. χέρια πατούσες κ εξελίχθηκε σε όλο το σώμα.. στην αρχή νόμιζα είναι αλλεργία ή απο το πολυ πρήξιμο.. ο γιατρός με έστειλε σε δερματολόγο και τελικά ήταν απο τις ορμόνες. Μου έδωσε xozal/ 1 κάθε βράδυ κ έτσι ηρέμησα. Αλλα πρώτα με έβαλε να κάνω μια εξέταση αίματος νομίζω για το ήπαρ. Θέλει πολυ ενυδάτωση, νερό κ κρέμες!! 

Αυτή τη βδομάδα έχω ραντεβου με τον γιατρό, όποτε θα το συζητήσω και από κοντά μαζί του για όλα αυτά.Πινω πολυ νερο αν και τρέχω κάθε μισή ώρα στη τουαλέτα 

Πάντως, είναι μια πολυ δυσάρεστη κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αυτή τη βδομάδα έχω ραντεβου με τον γιατρό, όποτε θα το συζητήσω και από κοντά μαζί του για όλα αυτά.Πινω πολυ νερο αν και τρέχω κάθε μισή ώρα στη τουαλέτα 

Πάντως, είναι μια πολυ δυσάρεστη κατάσταση. 

Πριν μάθω τι είναι το μόνο που με ανακούφιζε ήταν να ρίχνω κρύο νερό στα χέρια και στα πόδια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Πριν μάθω τι είναι το μόνο που με ανακούφιζε ήταν να ρίχνω κρύο νερό στα χέρια και στα πόδια.. 

Και εγώ όλη μέρα βάζω κρυες κομπρεσες  μπας και ανακουφιστω λίγο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...