Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mum to be είπε:

Και εγώ όλη μέρα βάζω κρυες κομπρεσες  μπας και ανακουφιστω λίγο. 

Κ εγώ κορίτσι μου το ίδιο...τα πόδια μ κ τα χέρια μου έχουν γινει τούμπανο...Έχω Πητ 14/5 Αλλά με βλέπω για νωρίτερα... κρύο νερό...κρέμες... κ ψηλά τα πόδια σε κάθε ευκαιρία ακόμα κ στον ύπνο... Ο γιατρός μου είπε ότι εμένα είναι κ από το βάρος που πήρα...σκέψου ότι τους αντιχειρες δεν μπορώ ούτε να τους κουνήσω...πονάνε αφόρητα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar-micky είπε:

Κ εγώ κορίτσι μου το ίδιο...τα πόδια μ κ τα χέρια μου έχουν γινει τούμπανο...Έχω Πητ 14/5 Αλλά με βλέπω για νωρίτερα... κρύο νερό...κρέμες... κ ψηλά τα πόδια σε κάθε ευκαιρία ακόμα κ στον ύπνο... Ο γιατρός μου είπε ότι εμένα είναι κ από το βάρος που πήρα...σκέψου ότι τους αντιχειρες δεν μπορώ ούτε να τους κουνήσω...πονάνε αφόρητα....

Αχ εσυ πλησιάζεις, με το καλο σου ευχομαι.Οσο για το βάρος και εγώ έβαλα παρα πολλα κιλα. Εχω γίνει φουσκωτή μπάλα. Μέχρι τώρα έτρωγα και μπόλικο αλάτι οπότε μάλλον φυσιολογικη η κατακράτηση. Από αυριο που θα το κόψω εντελώς , ελπίζω να παρατηρησω διαφορά στο πρηξιμο και να νιώσω καλυτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Αχ εσυ πλησιάζεις, με το καλο σου ευχομαι.Οσο για το βάρος και εγώ έβαλα παρα πολλα κιλα. Εχω γίνει φουσκωτή μπάλα. Μέχρι τώρα έτρωγα και μπόλικο αλάτι οπότε μάλλον φυσιολογικη η κατακράτηση. Από αυριο που θα το κόψω εντελώς , ελπίζω να παρατηρησω διαφορά στο πρηξιμο και να νιώσω καλυτερα. 

Σ ευχαριστώ πολύ....κόψε το αλάτι κ άπλωνε πόδια όσο μπορείς...κ κανένα κρύο ποδολουτρο ειδικά προς το βραδάκι είναι ιδανικό...τ να κάνουμε αυτά τα κιλά μας φάγανε...χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kastel είπε:

@ZOIRITA20813να σου ζήσει κούκλα μου το αντράκι σου! Ευλογημένος να είναι μια ζωή..

@Lalomκαλέ που με πήρες χαμπάρι;;;;

Κορίτσιααααααα Γεννησαμε κ εμείς ένα λιονταράκι!! 3300 και 52 εκατοστά το καμάρι μου!! Εγώ δεν θα ήθελα να πω για την εμπειρία μου γιατί προσωπικά ζορίστηκα πολύ και έχουμε πολλές γέννες ακόμη!!! Να είστε όλες γερές και να υποδεχτείτε με χαρά τα μπουμπουκια σας και όσο το δυνατό λιγότερη ταλαιπωρία... 

Who is next?? ❤️

να το κ αλλο μωράκι....επιτλεους να εχω παρέα....αχχαχαχα να σ ζήσει φιλη μ ...να είναι παντα καλά κ με υγεία....φιλακια στον αμτρα μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evi1996 είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; Η γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω τις συσπάσεις Braxton Hicks . Είμαι στην 26η εβδομάδα . Δεν είναι λίγο  νωρίς ;; 

Καλησπέρα όχι κορίτσι μου εγώ από τον 4 μήνα είχα και ήτανε φυσιολογικό και έγκυος να μην είσαι μήτρα συσπάται αλλά στην εγκυμοσύνη στις εβδομάδες σου κιόλας πιστεύω φυσιολογικό είναι παίρνεις μαγνήσιο? Τι σου είπε ο γιατρός σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; Η γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω τις συσπάσεις Braxton Hicks . Είμαι στην 26η εβδομάδα . Δεν είναι λίγο  νωρίς ;; 

Καλημερα. Οχι δεν ειναι.Εγω στο μικρο ειχα πολλες συσπασεις στιν βδομαδα που εισαι.Απλα να εχεις το νου σου να Μην ειναι πολλες μαζι.Εμενα μου χε πει πανω απο 5 την ωρα να ξαπλωσω και να τον παρω τηλ.Αλλα δεν χρειαστικε γιατι ηταν διασπαρτες.Μην αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..  χαίρομαι πολύ για εσάς που γεννησατε, σας ζηλεύω. Σήμερα πήγα για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι σε πολύ καλή θέση το μωρο για φυσιολογικό τοκετό και αν δε αλλάξει θέση θα πάμε για καισαρική. Να πω την αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου, γιατί αυτή η αναμονή του φυσιολογικού με σκοτώνει. Πείτε μου εμπειρίες για καισαρική.. κάνεις επισκληρηδιο η ολική νάρκωση? Επίσης μπορεί ο σύζυγός να μπει μέσα η Όχι? Έχει πολύ πόνο μετά? 

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...Μόλις γύρισα απ το γιατρό....Τετάρτη έχουμε το τελευταίο ραντεβού κ Πέμπτη θα μπούμε ή για πρόκληση η για καισαρική...θα Τ συζητήσουμε την Τετάρτη γιατί δεν έχει πάρει θέση ακόμα κ μου είπε ότι θα το πάρει με βεντουζα (Στην περίπτωση του φυσιολογικού)...Είναι 3850 ήδη ο μπεμπης μου κ στον υπέρηχο τον βγάζει +1.5 εβδομάδα απ ότι ειμαι...καμία συμβουλη;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κατέβηκα για ψώνια στην Ερμού και που λέτε ολλααα κλειστά η μάνα μου Γερμανία η πεθερά μου Θεσσαλονίκη κι εγώ εδώ Βόλο πανικοβαλομουνα αλλά ευτυχώς βρήκα ένα μαγαζί και μπήκα στα μουλωχτα και τουαγορασα τα κορμάκια του κουβέρτα σαλιαρες και τα λοιπά στο παρατσακ ε 11 ανοίγουμε τα μαγαζιά μη γίνει τίποτα και γίνουμε ξεφτίλα παμπερς και απορρυπαντικό για τα ρούχα να τα ξέπλυνω να τα σιδερωσω αχ έφυγε κι αυτό τι καλααα

Ξεπατωθηκα όμως άξιζε το καταχαρηκα ....:-D τώρα σκέφτομαι τι άλλο θα πούνε για το μωρό τι θα χρειαστεί στο μαιευτήριο ξέρει να μου πει καμιά? 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sofi_94 τουλάχιστον κάτι βρήκες.... σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο γέννας...εμένα στο ιδιωτικό μόνο τα ρούχα που θα φοράει φεύγοντας μου είπαν φανελακι πανουλα ένα κουβερτακι γαντακια κ σκουφακι καλτσακια..τπτ αλλο..εγω βεβαια πηρα κ μια αλλαξια ακοαμ γιατι ποτε δεν ξέρεις..χαχα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

@Sofi_94 τουλάχιστον κάτι βρήκες.... σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο γέννας...εμένα στο ιδιωτικό μόνο τα ρούχα που θα φοράει φεύγοντας μου είπαν φανελακι πανουλα ένα κουβερτακι γαντακια κ σκουφακι καλτσακια..τπτ αλλο..εγω βεβαια πηρα κ μια αλλαξια ακοαμ γιατι ποτε δεν ξέρεις..χαχα.. 

Αυτό να μου πεις πάλι καλά..σε δημόσιο εγώ .. πήρα και μια κρεμουλα βρεφική για το σώμα του ε και λογικά ότι χρειαστώ μετά από φαρμακείο για το μπάνιο του και τον αφαλό του για περιποίηση  ε όλο και κάτι θα σκεφτώ εν τω μεταξύ για μένα έχω άλλη βαλίτσα και για το μωρό άλλη ...λες και πάμε διακοπές χαχαχαχ αλλά καλύτερα να έχω πάρα να μου λείψει κάτι εκείνη την ώρα και είναι και δημόσιο δεν ξέρεις τι γίνεται μη μου πούνε ααα κυρία μου έχουμε έλλειψη ας τα χω και βλέποντς και κανοντας

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sofi_94 said:

Καλησπέρα όχι κορίτσι μου εγώ από τον 4 μήνα είχα και ήτανε φυσιολογικό και έγκυος να μην είσαι μήτρα συσπάται αλλά στην εγκυμοσύνη στις εβδομάδες σου κιόλας πιστεύω φυσιολογικό είναι παίρνεις μαγνήσιο? Τι σου είπε ο γιατρός σου?

σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! ναι περνω 3 φορες την ημερα!

2 hours ago, Comet said:

Καλημερα. Οχι δεν ειναι.Εγω στο μικρο ειχα πολλες συσπασεις στιν βδομαδα που εισαι.Απλα να εχεις το νου σου να Μην ειναι πολλες μαζι.Εμενα μου χε πει πανω απο 5 την ωρα να ξαπλωσω και να τον παρω τηλ.Αλλα δεν χρειαστικε γιατι ηταν διασπαρτες.Μην αγχωνεσαι

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...Μόλις γύρισα απ το γιατρό....Τετάρτη έχουμε το τελευταίο ραντεβού κ Πέμπτη θα μπούμε ή για πρόκληση η για καισαρική...θα Τ συζητήσουμε την Τετάρτη γιατί δεν έχει πάρει θέση ακόμα κ μου είπε ότι θα το πάρει με βεντουζα (Στην περίπτωση του φυσιολογικού)...Είναι 3850 ήδη ο μπεμπης μου κ στον υπέρηχο τον βγάζει +1.5 εβδομάδα απ ότι ειμαι...καμία συμβουλη;;;

Κοριτσι μου με το καλό, με τη βεντουζα γιατί ;λόγω μεγέθους μωρου;σου ευχομαι όλα να πανε κατευχην. 

πρίν από 23 λεπτά , Sofi_94 είπε:

Αχ κορίτσια κατέβηκα για ψώνια στην Ερμού και που λέτε ολλααα κλειστά η μάνα μου Γερμανία η πεθερά μου Θεσσαλονίκη κι εγώ εδώ Βόλο πανικοβαλομουνα αλλά ευτυχώς βρήκα ένα μαγαζί και μπήκα στα μουλωχτα και τουαγορασα τα κορμάκια του κουβέρτα σαλιαρες και τα λοιπά στο παρατσακ ε 11 ανοίγουμε τα μαγαζιά μη γίνει τίποτα και γίνουμε ξεφτίλα παμπερς και απορρυπαντικό για τα ρούχα να τα ξέπλυνω να τα σιδερωσω αχ έφυγε κι αυτό τι καλααα

Ξεπατωθηκα όμως άξιζε το καταχαρηκα ....:-D τώρα σκέφτομαι τι άλλο θα πούνε για το μωρό τι θα χρειαστεί στο μαιευτήριο ξέρει να μου πει καμιά? 

Το ίδιο έπαθα και εγώ. Βγηκα πρωι πρωι στα μαγαζιά, λέω να μην έχει πολυ κόσμο να παραγγειλω το κρεβάτι, το καροτσάκι κτλ. Όταν είδα ότι ήταν ολα κλειστά, ένα εγκεφαλικό μικρό το έπαθα. Γυρισα απογοητευμένη σπίτι. Πάλι καλά έχω παρει τα πρώτα απαραίτητα του μωρου, έχω και πορτ μπεμπέ για αρχή  , τα έχω σιδερωσει κσι τα ρουχα, μόνο κάτι νυχτικες περιμενω να έρθουν από βδομάδα. Ουφ. Μιλάμε  με έχει φάει το άγχος να είναι όλα έτοιμα μέχρι να έρθει το μωρό. 

1 ώρα πρίν, _prasinomata_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..  χαίρομαι πολύ για εσάς που γεννησατε, σας ζηλεύω. Σήμερα πήγα για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι σε πολύ καλή θέση το μωρο για φυσιολογικό τοκετό και αν δε αλλάξει θέση θα πάμε για καισαρική. Να πω την αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου, γιατί αυτή η αναμονή του φυσιολογικού με σκοτώνει. Πείτε μου εμπειρίες για καισαρική.. κάνεις επισκληρηδιο η ολική νάρκωση? Επίσης μπορεί ο σύζυγός να μπει μέσα η Όχι? Έχει πολύ πόνο μετά? 

Με το καλό όπως και να γεννήσεις. Υπάρχει περιπτωση να γυρισει την τελευταία στιγμή ;

Just now, Sofi_94 είπε:

Αυτό να μου πεις πάλι καλά..σε δημόσιο εγώ .. πήρα και μια κρεμουλα βρεφική για το σώμα του ε και λογικά ότι χρειαστώ μετά από φαρμακείο για το μπάνιο του και τον αφαλό του για περιποίηση  ε όλο και κάτι θα σκεφτώ εν τω μεταξύ για μένα έχω άλλη βαλίτσα και για το μωρό άλλη ...λες και πάμε διακοπές χαχαχαχ αλλά καλύτερα να έχω πάρα να μου λείψει κάτι εκείνη την ώρα και είναι και δημόσιο δεν ξέρεις τι γίνεται μη μου πούνε ααα κυρία μου έχουμε έλλειψη ας τα χω και βλέποντς και κανοντας

Καλα κανεις και παίρνεις όλα τα απαραίτητα, συνήθως έχουν έλλειψη, όποτε ποτε δεν ξέρεις . Μη τρέχουν οι δικοί σου τελευταια στιγμη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...