Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ciqa είπε:

Ξένη λυπάμαι πραγματικά... Πόσο μηνών ήσουν; 

Εγώ τουλάχιστον παρά τις τρεις ατυχίες μου ήμουν λίγων εβδομάδων ήταν όλες πρώτου τριμήνου και νομίζω ότι το αποδεχόμουν ευκολότερα.

Τώρα θα πάνε όλα καλά! Να είσαι σίγουρη! 

36 εβδομάδων ήμουν, τώρα προχωράμε μπροστά όμως και θέλω να πιστεύω ότι κάπου εκεί ψηλά υπάρχει ένας άγγελος και με βλέπει και είναι και αυτός καλά όπου και να είναι!!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχαχαχ....αν θέλουμε να τα υποστούμε....με χίλια...το καλύτερο συναίσθημα είναι,  να έχεις ένα μωράκι μεγάλο στην κοιλίτσα σου και να νιώθεις τα πάντα από τις κινήσεις του,  που σε κλωτσάει...που έχει βάλει τα πόδια του κάτω από το στήθος και δεν μπορείς να πάρεις ανάσα....που εχει λοξυγγα....

Μετά από όλα αυτά που τράβηξα,  γύρισα στο σπίτι μετά την καισαρικη, η κοιλιά μου χωρίς την αίσθηση του μωρού,  μωρό στο σπίτι δεν είχαμε,  κάθε βράδυ έπεφτα για ύπνο και το μόνο που έκανα ήταν κλάμα μέχρι να με πάρει ο ύπνος....Καλά και ακόμα στεναχωριέμαι,  δεν ξεχνιέται, απλά το προσπερναω γιατί σκέφτομαι ότι δεν θέλω να στεναχωρώ το μωράκι που έχω τώρα στην κοιλιά μου....

Καλά να είναι τα παιδάκια μας και ότι και να νοιώθουμε εμείς.....Όλα γλυκά είναι!!!!

Κορίτσι μου στο έχω ξαναπεί ότι το έχω βιώσει μέσω της κολλητής μου ε;; πέρασε κ εκείνη από αυτήν τημ κατάσταση αλλά τώρα έχει 2 κουκλιά!! Έτσι κ εσύ.. Θα έρθει σε λίγο το ένα και μετά γιατί όχι, αν θέλεις κ ένα κ δύο και τρία ακόμη! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Κορίτσι μου στο έχω ξαναπεί ότι το έχω βιώσει μέσω της κολλητής μου ε;; πέρασε κ εκείνη από αυτήν τημ κατάσταση αλλά τώρα έχει 2 κουκλιά!! Έτσι κ εσύ.. Θα έρθει σε λίγο το ένα και μετά γιατί όχι, αν θέλεις κ ένα κ δύο και τρία ακόμη! 

Μακάρι....με την κάψα που έχω πολύτεκνη βλέπω να γίνομαι!!!χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μακάρι....με την κάψα που έχω πολύτεκνη βλέπω να γίνομαι!!!χαχαχαχ

Χαχαχαχαχα ναι γιατί όχι!! Δευτέρα πας για αυχενική ε;; σου στέλνω οοοολη μου τη θετική ενέργεια! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε εμένα παίζει να ήταν κληρονομικό,  με χτύπησε απ όλες τις μεριές και η μάνα μου με τον ίδιο τρόπο έχασε μωρό στην 40 εβδομάδα και η πεθερά μου στον 7ο μήνα,  οπότε κάποιοι γιατροί μας είπαν ότι μπορεί να είναι και κληρονομικό. 

Ναι Δευτέρα...σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Με λίγη καθυστέρηση γράφω γιατί άχουμε τριήμρο εδώ και είμαι μόνη με τον μικρό μου πειρατή και καταλαβαίνετε... Έκανα την Πέπτη την αυχενική. Δεν είδαμε πολλά δυστυχώς γιατί πάλι το εμβρυάκι μου κουνιόταν σαν τρελό. 170 παλμοί, 2 χέρια και 2 πόδια. Ο γιατρός ήταν πολύ χαρούμενος αλλά συνεχίζουμε συγκρατημένα μου είπε. Συνεχίζω τις αντιπητκικές για 2 ακόμη εβδομάδες και τα υπόλοιπα φάρμακα για 1 μήνα ακόμη. Αύριο θα ΄παω να μου πάρουν αίμα και για το ΝΙΡΤ. Οπότε μέχρι 20/11 θα έχω και αποτελέσματα πιστεύω. Ακόμη φοβάμαι πολύ αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Κιλά δεν έχω βάλει καθόλου αλλά τώρα πλέον έχει αρχίσει να φαίνεται μία μικρή κοιλιά. Καλά κι εμένα δεν με νοιάζει για τα κιλά, μόνο θέλω το μωράκι να είναι γερό και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά.

@ciqa κι εγώ έχω ήδη ένα παιδάκι αλλά μετά είχα 2 παλίνδρομες και ενω δεν μου βρήκαν κάτι ο γιατρός μου έδωσε προληπτικά αντιπηκτικές, ασπιρίνη, προγεστερόνη, τώρα παίρνω και μαγνήσιο. Έχω γενικά μία συλλογή πρωί, μεσημέρι και βράδυ. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!! ;)

Καλά αποτελέσματα σε όλες, καλό μήνα και καλή Κυριακή!

 

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία_Λ μια συλλογή από φάρμακα και βιταμίνες... χαλάλι, μόνο να είναι γερά και καλά τα μωρά μας κι εμείς μαζί φυσικά.

Ο αιματολόγος μου είχε πει ότι μπορεί οι αποβολές να μην οφείλονταν στη θρομβοφιλία αλλά αφού βρήκαμε επιβαρυντικούς παράγοντες πρέπει να πάρω αγωγή. 

Ο γυναικολόγος μου μου λέει ότι έχει συμβεί και σε άλλη ασθενή του 3 γέννες όλα καλά και στην τέταρτη έπαθε θρόμβωση η ίδια στο πόδι, κάνουν εξετάσεις και είχε θρομβοφιλία...

Αλήθεια τώρα θα πρέπει να επαναλάβεις την αυχενική; Δεν κατάφεραν να δουν ρινικό οστό και ράχη; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! εμεις ειχαμε αυχενικη την Πεμπτη..ολα πολυ καλα δοξα τον θεο!! Ευχομαι σε ολες να πανε ολα τελεια... Ειδαμε το μωρακι μας...ειναι 8 μερες μεγαλυτερη..αλλαξε η ΠΗΤ μου σε 6/5.. μας ειπε ο εμβρυολογος πως ειναι σιγουρα κοριτσακι!!

  • Μου αρέσει 4

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa said:

Μαρία_Λ μια συλλογή από φάρμακα και βιταμίνες... χαλάλι, μόνο να είναι γερά και καλά τα μωρά μας κι εμείς μαζί φυσικά.

Ο αιματολόγος μου είχε πει ότι μπορεί οι αποβολές να μην οφείλονταν στη θρομβοφιλία αλλά αφού βρήκαμε επιβαρυντικούς παράγοντες πρέπει να πάρω αγωγή. 

Ο γυναικολόγος μου μου λέει ότι έχει συμβεί και σε άλλη ασθενή του 3 γέννες όλα καλά και στην τέταρτη έπαθε θρόμβωση η ίδια στο πόδι, κάνουν εξετάσεις και είχε θρομβοφιλία...

Αλήθεια τώρα θα πρέπει να επαναλάβεις την αυχενική; Δεν κατάφεραν να δουν ρινικό οστό και ράχη; 

Θα δω τί θα μου πει στο επόμενο ραντεβού αλλά τις ενέσεις μάλλον θα τις σταματήσω. Όχι ευτυχώς ο γιατρός επέμενε και τα είδαμε αυτά. Ρινικό οστό υπάρχει και η ράχη ήταν 0.7εκ οπότε όλα καλά. Μου έδειξε και την αιμάτωση από τον ομφάλιο και ήταν πολύ χαρούμενος γιατί είπε ότι όλα ήτνα όπως ακριβώς έπρεπε. Αυτός ο γιατρός μου συμπαραστέκεται πολύ. Θα κάνω βέβαια και το ΝΙΡΤ οπότε θα δούμε και για άλλες χρωμοσωμικές από εκεί. 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Θα δω τί θα μου πει στο επόμενο ραντεβού αλλά τις ενέσεις μάλλον θα τις σταματήσω. Όχι ευτυχώς ο γιατρός επέμενε και τα είδαμε αυτά. Ρινικό οστό υπάρχει και η ράχη ήταν 0.7εκ οπότε όλα καλά. Μου έδειξε και την αιμάτωση από τον ομφάλιο και ήταν πολύ χαρούμενος γιατί είπε ότι όλα ήτνα όπως ακριβώς έπρεπε. Αυτός ο γιατρός μου συμπαραστέκεται πολύ. Θα κάνω βέβαια και το ΝΙΡΤ οπότε θα δούμε και για άλλες χρωμοσωμικές από εκεί. 

@Μαρια_Λ χαίρομαι πολύ μπραβο!! Το ΝΙΡΤ τώρα αρχίζω κ το ακούω το κάνεις προληπτικά? Και που το κάνεις? Σε ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα!!

Just now, Ntepaki22 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! εμεις ειχαμε αυχενικη την Πεμπτη..ολα πολυ καλα δοξα τον θεο!! Ευχομαι σε ολες να πανε ολα τελεια... Ειδαμε το μωρακι μας...ειναι 8 μερες μεγαλυτερη..αλλαξε η ΠΗΤ μου σε 6/5.. μας ειπε ο εμβρυολογος πως ειναι σιγουρα κοριτσακι!!

@ntepaki χάρηκα πολύ Ντεπακι μου μπράβο ένα ένα άγχος να φεύγει!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athina3 σε ευχαριστώ πολύ!! :) Δεν ζω Ελλάδα και εδώ το ταμείο το καλύπτει για όλες τις γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας. Επομένως δεν πληρώνω τίποτα. Αλλά εγώ θα το έκανα έτσι κι αλλιώς μετά τις 2 ατυχίες που είχα.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με λίγη καθυστέρηση γράφω γιατί άχουμε τριήμρο εδώ και είμαι μόνη με τον μικρό μου πειρατή και καταλαβαίνετε... Έκανα την Πέπτη την αυχενική. Δεν είδαμε πολλά δυστυχώς γιατί πάλι το εμβρυάκι μου κουνιόταν σαν τρελό. 170 παλμοί, 2 χέρια και 2 πόδια. Ο γιατρός ήταν πολύ χαρούμενος αλλά συνεχίζουμε συγκρατημένα μου είπε. Συνεχίζω τις αντιπητκικές για 2 ακόμη εβδομάδες και τα υπόλοιπα φάρμακα για 1 μήνα ακόμη. Αύριο θα ΄παω να μου πάρουν αίμα και για το ΝΙΡΤ. Οπότε μέχρι 20/11 θα έχω και αποτελέσματα πιστεύω. Ακόμη φοβάμαι πολύ αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Κιλά δεν έχω βάλει καθόλου αλλά τώρα πλέον έχει αρχίσει να φαίνεται μία μικρή κοιλιά. Καλά κι εμένα δεν με νοιάζει για τα κιλά, μόνο θέλω το μωράκι να είναι γερό και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά.

@ciqa κι εγώ έχω ήδη ένα παιδάκι αλλά μετά είχα 2 παλίνδρομες και ενω δεν μου βρήκαν κάτι ο γιατρός μου έδωσε προληπτικά αντιπηκτικές, ασπιρίνη, προγεστερόνη, τώρα παίρνω και μαγνήσιο. Έχω γενικά μία συλλογή πρωί, μεσημέρι και βράδυ. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!! ;)

Καλά αποτελέσματα σε όλες, καλό μήνα και καλή Κυριακή!

 

Μαρία μπράβο, πολύ χάρηκα!!!άντε και στα δικά μας!!!έμαθες φύλο?? Εγώ αύριο θα κάνω Αυχενική.  13η εβδομάδα αύριο,  νομίζω τώρα μειώνεται και ο κίνδυνος να μας φύγει και αυτό το άγχος...

2 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! εμεις ειχαμε αυχενικη την Πεμπτη..ολα πολυ καλα δοξα τον θεο!! Ευχομαι σε ολες να πανε ολα τελεια... Ειδαμε το μωρακι μας...ειναι 8 μερες μεγαλυτερη..αλλαξε η ΠΗΤ μου σε 6/5.. μας ειπε ο εμβρυολογος πως ειναι σιγουρα κοριτσακι!!

Μπράβο....πολύ χάρηκα!!!ξεκινήσαμε τον μήνα με κοριτσάκια..Για να δούμε...λέτε να είναι ο μήνας των κοριτσιών??Θα σας πω αύριο και εγώ τα νέα μου...ελπίζω να είναι καλά το μωράκι μας.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη καλημέρα και καλή επιτυχία για σήμερα. Έτσι όπως κουνιόταν το μωρό πάλι καλά που είδαμε ότι έχει 2 πόδια και 2 χέρια :grin:. Σήμερα μου πήραν αίμα για το ΝΙΡΤ όμως και μου είπαν ότι τα αποτελέμσατα πλέον βγαίνουν σε 1 εβδομάδα. Οπότε ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να ξέρω και το φύλο!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένηκαλή επιτυχία να πάνε όλα τέλεια, περιμένουμε νέα σου! @Ntepaki22μπράβο και σε σένα για την καλή αυχενική, έτσι να συνεχίσουν όλα. @Μαρία_Λεπειδή κ εγώ έκανα ΝΙΡΤ προληπτικά, εκεί που είσαι κάνουν το μικρό πακέτο, για 3 σύνδρομα ή το μεγάλο που περιλαμβάνει και πολλά άλλα πιο σπάνια;

Καλήμερα!!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...