Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel said:

@Ξένηκαλή επιτυχία να πάνε όλα τέλεια, περιμένουμε νέα σου! @Ntepaki22μπράβο και σε σένα για την καλή αυχενική, έτσι να συνεχίσουν όλα. @Μαρία_Λεπειδή κ εγώ έκανα ΝΙΡΤ προληπτικά, εκεί που είσαι κάνουν το μικρό πακέτο, για 3 σύνδρομα ή το μεγάλο που περιλαμβάνει και πολλά άλλα πιο σπάνια;

Καλήμερα!!! 

@kastel όχι το μικρό κάνουν. Για τα 3 σύνδρομα. Δεν ξέρω τί γίνεται αν οι τιμές δεν είναι καλές. Ας ελπίσουμε να μη μάθουμε!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel όχι το μικρό κάνουν. Για τα 3 σύνδρομα. Δεν ξέρω τί γίνεται αν οι τιμές δεν είναι καλές. Ας ελπίσουμε να μη μάθουμε!

Κ εγώ αυτό έκανα, το μικρό αλλά είχα τη δυνατότητα να κάνω το μεγάλο. Η γιατρός μου συνέστησε το μικρό οπότε είπα οκ. Εδώ δεν είναι δωρεάν εκτός κ αν οι τιμές βγουν κάτω από 1:1000 που δεν θέλω να το δω!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλη αυχενικο εβδομάδα!!! 

παμε δυνατά για καλά αποτελέσματα και γερά μωράκια! 

@Μαρία_Λ στο εξωτερικό την εμπιστευόνται την NIPT ε; αντι της αμνιοπαρακέντησης εννοώ.... ειμαι πολύ προβληματισμένη για την αμνιοπαρακέντηση και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το πως βλέπουν στο εξωτερικό την νέα αυτή μέθοδο εξέτασης. Γιατί εδώ στην Ελλάδα ναι μεν το προτείνουν αλλά με όσους μίλησα, ακόμα δεν το εμπιστεύονται 100% όσο την αμνιοπαρακέντηση.

φιλιά σε όλες. 

@kastel αν έχεις και εσύ κάποια ενημέρωση σχετικά με την εξέταση NIPT θα χαρώ πολύ να την ακούσω... 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και καλη βδομαδα.Εγω σημερα ειμαι 10 εβδομαδων ακριβως και εχω υπερηχο το απογευμα και θα κλεισω και ραντεβου για την αυχενικη.Ευχομαι ολες οι αυχενικες να ειναι καλες και γερα μωρακια για ολες

Εγω παντως θα κανω αμνιοπαρακεντηση,ειχα κανει και στο γιο μου γιατι ειχε 1/300 πιθανοτητες για down .

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κορίτσια καλη αυχενικο εβδομάδα!!! 

παμε δυνατά για καλά αποτελέσματα και γερά μωράκια! 

@Μαρία_Λ στο εξωτερικό την εμπιστευόνται την NIPT ε; αντι της αμνιοπαρακέντησης εννοώ.... ειμαι πολύ προβληματισμένη για την αμνιοπαρακέντηση και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το πως βλέπουν στο εξωτερικό την νέα αυτή μέθοδο εξέτασης. Γιατί εδώ στην Ελλάδα ναι μεν το προτείνουν αλλά με όσους μίλησα, ακόμα δεν το εμπιστεύονται 100% όσο την αμνιοπαρακέντηση.

φιλιά σε όλες. 

@kastel αν έχεις και εσύ κάποια ενημέρωση σχετικά με την εξέταση NIPT θα χαρώ πολύ να την ακούσω... 

Κορίτσι μου εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι έχει πάνω από 98% επιτυχία που είναι παραπάνω από εντάξει από τη μεριά μου. Εάν τα αποτελέσματα είναι όπως είπα κάτω 1:1000 τότε θα προτείνει αμνιο. Κάθε γιατρός βέβαια είναι διαφορετικός, εδώ την στηρίζουν πολύ και την πιστεύουν την εξέταση. Πρέπει να κάνεις αμνιο; 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λογω ηλικιας (39) και λογω κιλων (εχω πολλα παραπανω) ο γιατρος μου μου λεει να την κανω ετσι κι αλλιως. του εχω εμπιστοσύνη γιατί ξέρω οτι δεν το λεει για να βγάλει εκείνος χρήματα ,άλλωστε δεν θα μου την κάνει αυτός, το λέει για καλό μου.  ωστόσο την φοβάμαι τόσο πολύ, δεν ξέρω γιατί! 

@Comet μπορείς να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μου; που την έκανες; 

 

σας ευχαριστώ πολύ 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet κι εγώ θα ήθελα να μάθω που θα κάνεις άμνιο.

Πήρα τηλ στο Χωρέμιο και το κόστος είναι 650€ και από το νοσοκομείο που θα κάνω τη λήψη μου είπαν ότι στα περισσότερα κέντρα το κόστος είναι 350€.

Δεν ξέρω αν ελέγχουν ακριβώς τα ίδια ωστόσο η διαφορά είναι μεγάλη και δεν ξέρω που να πάω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

λογω ηλικιας (39) και λογω κιλων (εχω πολλα παραπανω) ο γιατρος μου μου λεει να την κανω ετσι κι αλλιως. του εχω εμπιστοσύνη γιατί ξέρω οτι δεν το λεει για να βγάλει εκείνος χρήματα ,άλλωστε δεν θα μου την κάνει αυτός, το λέει για καλό μου.  ωστόσο την φοβάμαι τόσο πολύ, δεν ξέρω γιατί! 

@Comet μπορείς να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μου; που την έκανες; 

 

σας ευχαριστώ πολύ 

Καλησπερα.Την εκανα στην Προγεννητικη Διαγνωση στη Θεσσαλονικη.Αμεσως μετα την β επιπεδου.Πονεσε σαν να σου κανουν μια ενεση αλλα αντι στον ποπο στην κοιλια.Ενα δευτερολεπτο δηλ.Μετα για 2 μερες εκανα λιγα πραγματα,περισσοτερο  ξαπλωνα αν κι ο γιατρος ειπε ενα 24ωρο φτανει.Δεν ηταν κατι το φοβερο και τα πρωτα αποτελεσματα βγηκαν σε 2 μερες και τα τελικα σε μια βδομαδα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....έκανα και εγώ την Αυχενική σήμερα,  όλα καλά ήταν,  περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά όλα...το προαίσθημα μου για αγόρι έπεσε έξω....κοριτσάκι είναι!!!!

Λέτε να είναι ο μήνας των κοριτσιών...???χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 6

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη Μακάρι να είναι ο μήνας των κοριτσιών!

Εγώ πάντως θα ήθελα να είναι κοριτσάκι!

Αύριο έχω αυχενική... μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!

@Comet ευχαριστούμε! Ακούγονται αισιόδοξα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel said:

Κ εγώ αυτό έκανα, το μικρό αλλά είχα τη δυνατότητα να κάνω το μεγάλο. Η γιατρός μου συνέστησε το μικρό οπότε είπα οκ. Εδώ δεν είναι δωρεάν εκτός κ αν οι τιμές βγουν κάτω από 1:1000 που δεν θέλω να το δω!! 

@kastel  εδώ δεν ξέρω τί κάνουν αν οι τιμές δεν βγουν καλές. Δεν ξέρω αν προτείνουν απευθείας αμνιοπαρκέντηση ή τον εκτεταμένο έλεγχο. Αλλά όλα να πάνε καλά και δεν χρειάζεται να μάθουμε! Καλά αποτελέσματα! 

Just now, Ξένη said:

Καλησπέρα κορίτσια....έκανα και εγώ την Αυχενική σήμερα,  όλα καλά ήταν,  περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά όλα...το προαίσθημα μου για αγόρι έπεσε έξω....κοριτσάκι είναι!!!!

Λέτε να είναι ο μήνας των κοριτσιών...???χαχαχαχ

άντε μπράβο!!! Λες; Εγώ πολύ θέλω κοριτσάκι!!

Just now, ZOIRITA20813 said:

κορίτσια καλη αυχενικο εβδομάδα!!! 

παμε δυνατά για καλά αποτελέσματα και γερά μωράκια! 

@Μαρία_Λ στο εξωτερικό την εμπιστευόνται την NIPT ε; αντι της αμνιοπαρακέντησης εννοώ.... ειμαι πολύ προβληματισμένη για την αμνιοπαρακέντηση και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το πως βλέπουν στο εξωτερικό την νέα αυτή μέθοδο εξέτασης. Γιατί εδώ στην Ελλάδα ναι μεν το προτείνουν αλλά με όσους μίλησα, ακόμα δεν το εμπιστεύονται 100% όσο την αμνιοπαρακέντηση.

φιλιά σε όλες. 

@kastel αν έχεις και εσύ κάποια ενημέρωση σχετικά με την εξέταση NIPT θα χαρώ πολύ να την ακούσω... 

@ZOIRITA20813 δεν ξέρω τί γνώμες υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην την εμπιστεύονται. Η τεχνική αυτή εξελίσσεται ολοταχώς. Πριν 2 χρόνια έπαιρνε 3-4 εβδομάδες και τώρα μέσα σε 1 εβδομάδα θα έχω αποτέλεσματα. Είναι απολύτως έμπιστη. Απλά όπως αναφέρθηκε στο μικρό πακέτο κοιτάνε μόνο 3 σύνδρομα. Στο μεγάλο κοιτούν και σπάνιες παθήσεις. Και δεν εντρέχει κανένας κίνδυνος. Εγώ πάντως πρώτα θα έκανα τη ΝΙΡΤ και μετά κάτι πιο επεμβατικό. Αλλά αν ο γιατρός σου επιμένει θα έχει τους λόγους του. Δεν είμαι γυναικολόγος και δεν θέλω να πω κάτι απόλυτο. Ουσιαστικά και στη ΝΙΡΤ απομονώνονυ γενετικό υλικό του εμβρύου και μπορούν να κάνυον καρυότυπο. Οπότε βλέπουν τα χρωμοσώματα.

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....έκανα και εγώ την Αυχενική σήμερα,  όλα καλά ήταν,  περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά όλα...το προαίσθημα μου για αγόρι έπεσε έξω....κοριτσάκι είναι!!!!

Λέτε να είναι ο μήνας των κοριτσιών...???χαχαχαχ

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα.Λετε να βγουν ολα κοριτσακια;Εγω παντως επειδη ειμαι λιγο αγορομανα ηθελα το πρωτο αγορι(δεν ηξερα αν θα κανω αλλο).Τωρα σε αυτο αληθεια δεν ξερω.Ο αντρας μου θα ηθελε κοριτσι και η μαμα μου που μεγαλωσε 2 εγγονους.Εγω παλι τρελαινομαι για αγορακια αλλα κι ενα κοριτσακι θα ηταν ωραια.Οτι και να μου πει νομιζω θα χαρω το ιδιο.Εχω ενα μικρο προαισθημα για κοριτσι αλλα θα δουμε..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....έκανα και εγώ την Αυχενική σήμερα,  όλα καλά ήταν,  περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά όλα...το προαίσθημα μου για αγόρι έπεσε έξω....κοριτσάκι είναι!!!!

Λέτε να είναι ο μήνας των κοριτσιών...???χαχαχαχ

Ελαααααα κόρη;;;;;;; μπράβο πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά! Έτσι να συνεχίσεις από δω και πέρα!! 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel  εδώ δεν ξέρω τί κάνουν αν οι τιμές δεν βγουν καλές. Δεν ξέρω αν προτείνουν απευθείας αμνιοπαρκέντηση ή τον εκτεταμένο έλεγχο. Αλλά όλα να πάνε καλά και δεν χρειάζεται να μάθουμε! Καλά αποτελέσματα! 

άντε μπράβο!!! Λες; Εγώ πολύ θέλω κοριτσάκι!!

@ZOIRITA20813

Ας μη χρειαστεί να δούμε τίποτα παραπάνω!! Καλά μας αποτελέσματα! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2019 at 2:14 ΜΜ, Ξένη είπε:

 

Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες όσες απομένουν να κάνουν αυχενική...χαίρομαι πάρα πολύ σε όσες βρήκαν ήδη καλα τα αποτελέσματα..... Όλα να πάνε κατευχην!!!! Εμείς έχουμε Παρασκευή... Όσον αφορά το φύλο πάντως πριν λίγους μήνες που έκανε μια φίλη μου αυχενική της είπαν κορίτσι και τελικά μετά από 3 βδομάδες της είπαν αγόρι κ μια άλλη φίλη μου πριν από λίγες βδομάδες της είπαν αγόρι κ τελικά μετά είδαν κορίτσι.... Οπότε ότι κ να μου πουν για φύλο δε θα το πολύ πιστέψω μεχρι να φτάσω 18 με 20 εβδομάδες... Πολύ συχνά πέφτει έξω η αυχενική στο φύλο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες όσες απομένουν να κάνουν αυχενική...χαίρομαι πάρα πολύ σε όσες βρήκαν ήδη καλα τα αποτελέσματα..... Όλα να πάνε κατευχην!!!! Εμείς έχουμε Παρασκευή... Όσον αφορά το φύλο πάντως πριν λίγους μήνες που έκανε μια φίλη μου αυχενική της είπαν κορίτσι και τελικά μετά από 3 βδομάδες της είπαν αγόρι κ μια άλλη φίλη μου πριν από λίγες βδομάδες της είπαν αγόρι κ τελικά μετά είδαν κορίτσι.... Οπότε ότι κ να μου πουν για φύλο δε θα το πολύ πιστέψω μεχρι να φτάσω 18 με 20 εβδομάδες... Πολύ συχνά πέφτει έξω η αυχενική στο φύλο 

Μαρία περιμένουμε νέα σου την Παρασκευή...Όλα καλά θα πάνε!!!Εμένα μου είπε ξάπλα και να μην κάνω τίποτα γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας. Ο εμβρυολογος δεν μίλησε, δεν μας είπε φύλο αλλά πετάχτηκε ο γυναικολογος μου και λέει κοριτσάκι,  μας είπε ότι δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Μου κακοφανηκε λίγο στην αρχή γιατί είχα συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού, τα είχαμε και όλα έτοιμα τα ρούχα, αλλά ας βγει με το καλό πέρα και το φύλο είναι το τελευταίο που μας νοιάζει και ρούχα θα πάρουμε καινούργια και όλο φορέματα....Σαν κούκλα θα την έχω!!!μου φάνηκε λίγο παράξενο μόνο ότι είχε λίγους παλμούς, 150, λίγοι δεν είναι? Ακούω από άλλες κοπέλες που λένε 180 και μου φάνηκαν λίγοι του μωρού μας, είπα να μην μπω στο τρυπάκι να ψάξω την περσινή Αυχενική..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...