Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Athinaa είπε:

στη λίστα που μου έδωσε η μαία μου περιλαμβάνονται πανάκια για τάισμα και πάνες αγκαλιάς... ελπίζω πραγματικά να μου χρειαστούν αν και το κόβω δύσκολο μολονότι πήραμε παράταση... αχαχαχαχα

χθες τα πήγαμε αμφότεροι μια χαρά στις  εξετάσεις... το ουρικό έμεινε εκεί που ήταν, ο θυροειδής ανέβηκε ξαφνικά αλλά θα μιλήσω σήμερα με την ενδοκρινολόγο να προσαρμόσουμε τα χάπια, ενώ το doppler και ο καρδιοτοκογράφος έδειξαν ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά... βέβαια παραμένει μικρούλης αλλά για μία ακόμα φορά ο εμβρυομητρικός δεν έδωσε καμία σημασία και μου είπε να μην δίνω κι εγώ γιατί αυτά είναι κατά προσέγγιση... βέβαια ευτυχώς που παραμένει μικρόσωμος γιατί γύρισε πάλι με το κεφάλι προς τα κάτω και θα έχω πίεση στην τομή... ο γιατρός μου ήταν ενθουσιασμένος, χαμογελούσε, μέχρι και που με χτύπησε φιλικά στον ώμο και μου είπε μπράβο... αχαχαχαχαχαχαχα... το επισημαίνω αυτό γιατί γενικά είναι λίγο σφικτόκωλος και όχι ιδιαίτερα διαχυτικός ως άνθρωπος... μου είπε ότι πιστεύει πώς θα πάμε ακόμα 2 εβδομάδες και κλείσαμε ραντεβού να τα ξαναδούμε όλα την άλλη Πέμπτη... αυτό σημαίνει ότι θα ησυχάσω για μια βδομάδα με τις εξετάσεις πέρα παρά μέρα...

με τους υδατάνθακες έχω βρει μπελά... πήρα 3 κιλά  γενικά τις τελευταίες 2 βδομάδες και κατάλαβα ότι κάτι παίζει μ αυτό χθες που ήμουν από τις 10 το πρωί μέχρι τις 2.30 το μεσημέρι στην κλινική... δυσκολευόμουν να κινηθώ, να ανέβω στα τραπέζια και στις καρέκλες τους για τις εξετάσεις και γενικά να περπατήσω... γενικά κινούμουν σαν μαούνα στο λιμάνι... μια φρίκη... δεν είναι τόσο θέμα των κιλών πιστεύω όσο της ενέργειας που δίνουν οι υδατάνθρακες που είναι άμεση αλλά "κακή"... τεσπα... είχα μια ελπίδα ότι τρώγοντας τώρα υδατάνθρακες ο μπέμπης θα μεγάλωνε λιγάκι περισσότερο αλλά με διαβεβαίωσαν ότι αυτό δεν γίνεται, καθώς τρέφεται από τον πλακούνται και γενικά από τα αποθέματα μας... οπότε αυτό μάλλον σημαίνει ότι για να επωφεληθεί από όσα τρώω τώρα θα πρέπει να κάτσει εκεί μέχρι τα Χριστούγεννα... αχαχαχαχαχαχαχα... το θέμα είναι ότι έπρεπε να μειώσω στο ελάχιστο τη ζωική πρωτεΐνη λόγω του ουρικού... αλλά δεν πειράζει... λίγες εβδομάδες έμειναν μπορώ να τη βγάζω και με αυγά και ασπράδια και όσα επιτρέπονται... αλλά τα πολλά ψωμιά, μακαρόνια και πατάτες θα τα κόψω γιατί με ρίχνουν πολύ και από θέμα ενέργειας... επίσης η μαία μου σύστησε να μικρύνω πολύ τις μερίδες και να τρώω πιο συχνά... αυτό το ακολούθησα χθες από την ώρα που γύρισα σπίτι και δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι αλλά σήμερα είμαι 1 κιλό κάτω... σίγουρα παίζει ρόλο η κατακράτηση... να επισημάνω εδώ ότι δεν είμαι παλαβή με τα κιλά αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη υπέρ το δέον υπέρβαρη, δηλ ουσιαστικά παχύσαρκη αλλά μεταξύ μας, έχασα 7-8 στο α τρίμηνο με διατροφή λόγω του διαβήτη και είχα παραμείνει εκεί μέχρι πρόσφατα... δηλ. στο παχύσαρκη ακόμα... στην κόρη μου είχα πάρει 20 κιλά τα οποία ουδέποτε και έχασα... μόνο ανέβαινα από κει και πέρα... και μάλιστα κάποιες φορές είχα παραανέβει... αχαχαχαχαχαχαχαχα

κορίτσια κι εγώ το αυγό της joie το i jemm πήρα... μετά από ψάξιμο είχε τις καλύτερες κριτικές και αποδόσεις στα τεστ και την καλύτερη τιμή σε σχέση με άλλα το ίδιο καλά... μόνο μειονέκτημα ότι βγαίνει σε μαύρο μόνο... αχαχαχαχααχαχαχ

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Τόση ταλαιπωρία αλλά όλα θα πάνε τέλεια στο τέλος! Θα μπεις κ στο μήνα σου κ όλα θα είναι μια χαρά!!!Κ εγώ μαύρο το παρήγγειλα το καθισματακι.. Είχε ωραία χρώματα αλλα θα καθυστερούσαν ακόμη περισσότερο γιατί το παρήγγειλα τώρα προς το τέλος. Υποτίθεται είχαν ήδη παραγγείλει μαύρο κ δεν θα αργούσε. Δεν πειράζει θα ζήσουμε κ με το μαύρο χάχα! Όλα τα υπόλοιπα ροζ κ άσπρα είναι έτσι κι αλλιώς! 

Κορίτσια σήμερα έχει ζέστη από το πρωί!!!!! Κ ούτε συννεφάκι. Καλά ήμασταν με τις καταιγίδες :grin: 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !

Εδώ έχει ένα ωραίο αεράκι @"Gigi" ευτυχώς καλά είμαστε, αλλά βλέπω Κυριακή ανεβαίνει η θερμοκρασία..  έχω γίνει εμμονικη με τον καιρό μη πάει και πιάσει ζεστη, στην ιδέα και μόνο ιδρώνω..  χαχα 

Σήμερα θα πάει ο άντρας μου στο ΚΕΠ για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και τη ληξιαρχική πράξη γάμου να τα έχουμε έτοιμα και αυτά!

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εδώ έχει ένα ωραίο αεράκι @"Gigi" ευτυχώς καλά είμαστε, αλλά βλέπω Κυριακή ανεβαίνει η θερμοκρασία..  έχω γίνει εμμονικη με τον καιρό μη πάει και πιάσει ζεστη, στην ιδέα και μόνο ιδρώνω..  χαχα 

Σήμερα θα πάει ο άντρας μου στο ΚΕΠ για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και τη ληξιαρχική πράξη γάμου να τα έχουμε έτοιμα και αυτά!

 

Μήπως αυτά τα βγάζουμε μόνοι μας κ από το ίντερνετ πλέον? Έτσι μου είπε ο άντρας μου.οπως επίσης κ υπεύθυνες δηλώσεις, εξουσιοδότησης κλπ. Καλά αν βολεύει βέβαια δεν είναι κ τπτ να πάμε στο κεπ. Λειτουργούν κανονικά? 

 

Τώρα που το είδα μπορούμε. www.ermis.gov.gr

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες πως είσαστε? Πώς είναι τα βράδια σας? Εμένα αρχίζουν κ δυσκολεύουν που κ που άμα ξυπνήσω δε μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα ο μικρός κάνει πάρτι κάνει κάτι βουναλακια ώρες ώρες που λέω πως θα τον φάω. Όσο για τα πιστοποιητικά κ εγώ έβγαλα το οικογενειακής κατάστασης από το ίντερνετ για τη ληξιαρχική πράξη δε ξέρω αν τη βγάζουν τώρα νομίζω αργότερα θα μπει στη λίστα αυτό. Κ για τα πράγματα στο καθισματακι εμείς το πήγαμε για βιολογικό καθαρισμό ειδικό για τα μωρά μαζί με κάτι αλλά πράγματα που μας δώσανε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κοιλιτσες πως είσαστε? Πώς είναι τα βράδια σας? Εμένα αρχίζουν κ δυσκολεύουν που κ που άμα ξυπνήσω δε μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα ο μικρός κάνει πάρτι κάνει κάτι βουναλακια ώρες ώρες που λέω πως θα τον φάω. Όσο για τα πιστοποιητικά κ εγώ έβγαλα το οικογενειακής κατάστασης από το ίντερνετ για τη ληξιαρχική πράξη δε ξέρω αν τη βγάζουν τώρα νομίζω αργότερα θα μπει στη λίστα αυτό. 

Κ μένα τα ίδια η ζουζούνιτσα! Εγώ στριφογυρναω κ αρκετά στον ύπνο μου κ τώρα άρχισα να δυσκολεύομαι. Θέλει λίγο χρόνο να γυρίσω γιατί πονάω αλλιώς! Για τα πιστοποιητικά μπορεί να ισχύει αυτό που λες.Στην κλινικη μου έδωσαν μια λίστα με όλα τα απαραίτητα κ από έγγραφα λέει μόνο ταυτότητες κ πιστοποιητικό οικογενειακής καταστασης. Ότι άλλο χρειαστούν για την δήλωση γέννησης του μωρου γράφει ότι τα παίρνουν αυτόματα μόνοι τους ηλεκτρονικά. Εσάς σας ζήτησαν κ ληξιαρχική πράξη γάμου?

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athinaa είπε:

στη λίστα που μου έδωσε η μαία μου περιλαμβάνονται πανάκια για τάισμα και πάνες αγκαλιάς... ελπίζω πραγματικά να μου χρειαστούν αν και το κόβω δύσκολο μολονότι πήραμε παράταση... αχαχαχαχα

χθες τα πήγαμε αμφότεροι μια χαρά στις  εξετάσεις... το ουρικό έμεινε εκεί που ήταν, ο θυροειδής ανέβηκε ξαφνικά αλλά θα μιλήσω σήμερα με την ενδοκρινολόγο να προσαρμόσουμε τα χάπια, ενώ το doppler και ο καρδιοτοκογράφος έδειξαν ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά... βέβαια παραμένει μικρούλης αλλά για μία ακόμα φορά ο εμβρυομητρικός δεν έδωσε καμία σημασία και μου είπε να μην δίνω κι εγώ γιατί αυτά είναι κατά προσέγγιση... βέβαια ευτυχώς που παραμένει μικρόσωμος γιατί γύρισε πάλι με το κεφάλι προς τα κάτω και θα έχω πίεση στην τομή... ο γιατρός μου ήταν ενθουσιασμένος, χαμογελούσε, μέχρι και που με χτύπησε φιλικά στον ώμο και μου είπε μπράβο... αχαχαχαχαχαχαχα... το επισημαίνω αυτό γιατί γενικά είναι λίγο σφικτόκωλος και όχι ιδιαίτερα διαχυτικός ως άνθρωπος... μου είπε ότι πιστεύει πώς θα πάμε ακόμα 2 εβδομάδες και κλείσαμε ραντεβού να τα ξαναδούμε όλα την άλλη Πέμπτη... αυτό σημαίνει ότι θα ησυχάσω για μια βδομάδα με τις εξετάσεις πέρα παρά μέρα...

με τους υδατάνθακες έχω βρει μπελά... πήρα 3 κιλά  γενικά τις τελευταίες 2 βδομάδες και κατάλαβα ότι κάτι παίζει μ αυτό χθες που ήμουν από τις 10 το πρωί μέχρι τις 2.30 το μεσημέρι στην κλινική... δυσκολευόμουν να κινηθώ, να ανέβω στα τραπέζια και στις καρέκλες τους για τις εξετάσεις και γενικά να περπατήσω... γενικά κινούμουν σαν μαούνα στο λιμάνι... μια φρίκη... δεν είναι τόσο θέμα των κιλών πιστεύω όσο της ενέργειας που δίνουν οι υδατάνθρακες που είναι άμεση αλλά "κακή"... τεσπα... είχα μια ελπίδα ότι τρώγοντας τώρα υδατάνθρακες ο μπέμπης θα μεγάλωνε λιγάκι περισσότερο αλλά με διαβεβαίωσαν ότι αυτό δεν γίνεται, καθώς τρέφεται από τον πλακούνται και γενικά από τα αποθέματα μας... οπότε αυτό μάλλον σημαίνει ότι για να επωφεληθεί από όσα τρώω τώρα θα πρέπει να κάτσει εκεί μέχρι τα Χριστούγεννα... αχαχαχαχαχαχαχα... το θέμα είναι ότι έπρεπε να μειώσω στο ελάχιστο τη ζωική πρωτεΐνη λόγω του ουρικού... αλλά δεν πειράζει... λίγες εβδομάδες έμειναν μπορώ να τη βγάζω και με αυγά και ασπράδια και όσα επιτρέπονται... αλλά τα πολλά ψωμιά, μακαρόνια και πατάτες θα τα κόψω γιατί με ρίχνουν πολύ και από θέμα ενέργειας... επίσης η μαία μου σύστησε να μικρύνω πολύ τις μερίδες και να τρώω πιο συχνά... αυτό το ακολούθησα χθες από την ώρα που γύρισα σπίτι και δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι αλλά σήμερα είμαι 1 κιλό κάτω... σίγουρα παίζει ρόλο η κατακράτηση... να επισημάνω εδώ ότι δεν είμαι παλαβή με τα κιλά αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη υπέρ το δέον υπέρβαρη, δηλ ουσιαστικά παχύσαρκη αλλά μεταξύ μας, έχασα 7-8 στο α τρίμηνο με διατροφή λόγω του διαβήτη και είχα παραμείνει εκεί μέχρι πρόσφατα... δηλ. στο παχύσαρκη ακόμα... στην κόρη μου είχα πάρει 20 κιλά τα οποία ουδέποτε και έχασα... μόνο ανέβαινα από κει και πέρα... και μάλιστα κάποιες φορές είχα παραανέβει... αχαχαχαχαχαχαχαχα

κορίτσια κι εγώ το αυγό της joie το i jemm πήρα... μετά από ψάξιμο είχε τις καλύτερες κριτικές και αποδόσεις στα τεστ και την καλύτερη τιμή σε σχέση με άλλα το ίδιο καλά... μόνο μειονέκτημα ότι βγαίνει σε μαύρο μόνο... αχαχαχαχααχαχαχ

Κοίτα να δεις κοριτσι μου οτι εσυ θα γεννησεις τελευταια..χαχαχχα..τελεια κ οι εξετασουλες μια χαρα!! Μπραβο!!! Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι της αποψης οτι τρωγοντας κοκκινο κρεας αυγα κ γαλα παιρνει πιο πολύ..κοιτα, οταν το εκανα εντατικα καθε μερα ειχε παρει 600γρ σε 2μιση βδοναδες..αλλα δεν ξερω αν ετυχε ή ηταν αυτα που ετρωγα..αλλα οπως κ να εχει αφου ειναι μια χαρα το μπεμπονι σου σιγα!!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Τόση ταλαιπωρία αλλά όλα θα πάνε τέλεια στο τέλος! Θα μπεις κ στο μήνα σου κ όλα θα είναι μια χαρά!!!Κ εγώ μαύρο το παρήγγειλα το καθισματακι.. Είχε ωραία χρώματα αλλα θα καθυστερούσαν ακόμη περισσότερο γιατί το παρήγγειλα τώρα προς το τέλος. Υποτίθεται είχαν ήδη παραγγείλει μαύρο κ δεν θα αργούσε. Δεν πειράζει θα ζήσουμε κ με το μαύρο χάχα! Όλα τα υπόλοιπα ροζ κ άσπρα είναι έτσι κι αλλιώς! 

Κορίτσια σήμερα έχει ζέστη από το πρωί!!!!! Κ ούτε συννεφάκι. Καλά ήμασταν με τις καταιγίδες :grin: 

εγώ εδώ έχω αεράκι και δροσιά στο μπαλκόνι... ευτυχώς καμία σχέση με τον καύσωνα αρχές Μαΐου... θα έρθει βέβαια αλλά όσο αργεί τόσο το καλύτερο... εγώ δεν είδα κανένα άλλο χρώμα γμτ και το έψαχνα στον skroutz να βρω την καλύτερη τιμή... τεσπά το μαύρο ταιριάζει και στους δυναμικούς άντρες και στις γυναίκες-μυστήριο... αχαχαχαχαχαχαχα


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κοριτσια τελικά το joie stages isofix πήρατε? 

@V_baby διάβασα πρόσφατα πως απαγορεύεται να χρησιμοποιήσουμε οτιδήποτε σε ύφασμα/κάλυμμα μέσα σε παιδικό κάθισμα αν δεν είναι εγκεκριμένο από τον κατασκευαστή. Και σε κατάστημα μου είπαν πως αν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο κάλυμμα καλά είναι να στείλω ένα μέιλ στην αντίστοιχη εταιρεία να ρωτήσω.

 

Δεν το ήξερα αυτό!!! Θα το ψάξω... 

Το αυγό πήραμε και εμείς για αρχή, το i gemm. Πιο πολύ με νοιάζει το καθισματακι γιατί εκεί θα το βάζουμε λογικά τον πρώτο καιρό και θα το προσαρμόζουμε και στο καρότσι πανω. Μόλις μεγαλώσει λίγο θα το βάλουμε στο κανονικό καρότσι.


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Μήπως αυτά τα βγάζουμε μόνοι μας κ από το ίντερνετ πλέον? Έτσι μου είπε ο άντρας μου.οπως επίσης κ υπεύθυνες δηλώσεις, εξουσιοδότησης κλπ. Καλά αν βολεύει βέβαια δεν είναι κ τπτ να πάμε στο κεπ. Λειτουργούν κανονικά? 

 

Τώρα που το είδα μπορούμε. www.ermis.gov.gr

νομίζω ότι ξεκίνησαν να λειτουργούν χωρίς ραντεβού πλέον... ναι στον ermis μπορούμε αλλά όσες φορές προσπάθησα μου έβγαζε ότι πρέπει να πάω πρώτα στα ΚΕΠ να οριστικοποιηθεί η εγγραφή μου ώστε να τα λαμβάνω στη θυρίδα μου... μιλάω για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης... ηλεκτρονική εξουσιοδότηση π.χ. ή άλλα πιστοποιητικά τα έβγαλα εύκολα...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

στη λίστα που μου έδωσε η μαία μου περιλαμβάνονται πανάκια για τάισμα και πάνες αγκαλιάς... ελπίζω πραγματικά να μου χρειαστούν αν και το κόβω δύσκολο μολονότι πήραμε παράταση... αχαχαχαχα

χθες τα πήγαμε αμφότεροι μια χαρά στις  εξετάσεις... το ουρικό έμεινε εκεί που ήταν, ο θυροειδής ανέβηκε ξαφνικά αλλά θα μιλήσω σήμερα με την ενδοκρινολόγο να προσαρμόσουμε τα χάπια, ενώ το doppler και ο καρδιοτοκογράφος έδειξαν ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά... βέβαια παραμένει μικρούλης αλλά για μία ακόμα φορά ο εμβρυομητρικός δεν έδωσε καμία σημασία και μου είπε να μην δίνω κι εγώ γιατί αυτά είναι κατά προσέγγιση... βέβαια ευτυχώς που παραμένει μικρόσωμος γιατί γύρισε πάλι με το κεφάλι προς τα κάτω και θα έχω πίεση στην τομή... ο γιατρός μου ήταν ενθουσιασμένος, χαμογελούσε, μέχρι και που με χτύπησε φιλικά στον ώμο και μου είπε μπράβο... αχαχαχαχαχαχαχα... το επισημαίνω αυτό γιατί γενικά είναι λίγο σφικτόκωλος και όχι ιδιαίτερα διαχυτικός ως άνθρωπος... μου είπε ότι πιστεύει πώς θα πάμε ακόμα 2 εβδομάδες και κλείσαμε ραντεβού να τα ξαναδούμε όλα την άλλη Πέμπτη... αυτό σημαίνει ότι θα ησυχάσω για μια βδομάδα με τις εξετάσεις πέρα παρά μέρα...

με τους υδατάνθακες έχω βρει μπελά... πήρα 3 κιλά  γενικά τις τελευταίες 2 βδομάδες και κατάλαβα ότι κάτι παίζει μ αυτό χθες που ήμουν από τις 10 το πρωί μέχρι τις 2.30 το μεσημέρι στην κλινική... δυσκολευόμουν να κινηθώ, να ανέβω στα τραπέζια και στις καρέκλες τους για τις εξετάσεις και γενικά να περπατήσω... γενικά κινούμουν σαν μαούνα στο λιμάνι... μια φρίκη... δεν είναι τόσο θέμα των κιλών πιστεύω όσο της ενέργειας που δίνουν οι υδατάνθρακες που είναι άμεση αλλά "κακή"... τεσπα... είχα μια ελπίδα ότι τρώγοντας τώρα υδατάνθρακες ο μπέμπης θα μεγάλωνε λιγάκι περισσότερο αλλά με διαβεβαίωσαν ότι αυτό δεν γίνεται, καθώς τρέφεται από τον πλακούνται και γενικά από τα αποθέματα μας... οπότε αυτό μάλλον σημαίνει ότι για να επωφεληθεί από όσα τρώω τώρα θα πρέπει να κάτσει εκεί μέχρι τα Χριστούγεννα... αχαχαχαχαχαχαχα... το θέμα είναι ότι έπρεπε να μειώσω στο ελάχιστο τη ζωική πρωτεΐνη λόγω του ουρικού... αλλά δεν πειράζει... λίγες εβδομάδες έμειναν μπορώ να τη βγάζω και με αυγά και ασπράδια και όσα επιτρέπονται... αλλά τα πολλά ψωμιά, μακαρόνια και πατάτες θα τα κόψω γιατί με ρίχνουν πολύ και από θέμα ενέργειας... επίσης η μαία μου σύστησε να μικρύνω πολύ τις μερίδες και να τρώω πιο συχνά... αυτό το ακολούθησα χθες από την ώρα που γύρισα σπίτι και δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι αλλά σήμερα είμαι 1 κιλό κάτω... σίγουρα παίζει ρόλο η κατακράτηση... να επισημάνω εδώ ότι δεν είμαι παλαβή με τα κιλά αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη υπέρ το δέον υπέρβαρη, δηλ ουσιαστικά παχύσαρκη αλλά μεταξύ μας, έχασα 7-8 στο α τρίμηνο με διατροφή λόγω του διαβήτη και είχα παραμείνει εκεί μέχρι πρόσφατα... δηλ. στο παχύσαρκη ακόμα... στην κόρη μου είχα πάρει 20 κιλά τα οποία ουδέποτε και έχασα... μόνο ανέβαινα από κει και πέρα... και μάλιστα κάποιες φορές είχα παραανέβει... αχαχαχαχαχαχαχαχα

κορίτσια κι εγώ το αυγό της joie το i jemm πήρα... μετά από ψάξιμο είχε τις καλύτερες κριτικές και αποδόσεις στα τεστ και την καλύτερη τιμή σε σχέση με άλλα το ίδιο καλά... μόνο μειονέκτημα ότι βγαίνει σε μαύρο μόνο... αχαχαχαχααχαχαχ

Κορίτσι μια χαρά πάμε βλέπω και πολύ χαίρομαι!!! Ανανεωθηκαμε επιτέλους με αυτά τα νέα!!! Εμένα άλλαξε η ψυχολογία μου!!! Μετράω τις μέρες με ενθουσιασμό!!! 1η Ιούλη μπαίνω στο μήνα μου και γιουριαααα μετά!!!!

Θα ήθελα να σε ρωτησω, αν θελεις βέβαια να μου πεις, πόσο σου βγάζουν τον μικρό στα γραμμάρια. Γιατί και εμένα βγαίνει μικρούλης. Εμάς βγήκε 1926 την περασμένη Τρίτη. Επειδή είμαστε κοντά σε μέρες θέλω να συγκρίνω. Ούτε εμένα ο γιατρός αγχώθηκε για τα κιλα του μωρού. Ούτε και εγώ ιδιαίτερα, αλλά από περιέργεια για να κάνω μια άτυπη σύγκριση. 

Εν τω μεταξύ όταν τον ρώτησα ότι γιατί βγαίνει τόσο μικρουλης, μου είπε παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο και ένας από αυτούς είναι οι κληρονομικοί. Δλδ αν οι μαμάδες μας εκαναν μικρά μωρά η' μεγάλα συνήθως ακολουθουμε και εμείς. Εμένα κ η μάνα μου και η πεθερά μου μας έκαναν θρεφταρια!!! Χαχαχαχα... Μάλλον μοιαζει στον άντρα μου που είναι πολύ λεπτός και μετρίου αναστήματος και κάνει τη διαφορά από το υπόλοιπο σοι!!! Χαχαχααχ..

Just now, Emma9 είπε:

Κοίτα να δεις κοριτσι μου οτι εσυ θα γεννησεις τελευταια..χαχαχχα..τελεια κ οι εξετασουλες μια χαρα!! Μπραβο!!! Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι της αποψης οτι τρωγοντας κοκκινο κρεας αυγα κ γαλα παιρνει πιο πολύ..κοιτα, οταν το εκανα εντατικα καθε μερα ειχε παρει 600γρ σε 2μιση βδοναδες..αλλα δεν ξερω αν ετυχε ή ηταν αυτα που ετρωγα..αλλα οπως κ να εχει αφου ειναι μια χαρα το μπεμπονι σου σιγα!!!

Και εγώ αυτά τρώω αλλά τίποτα!!!

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κοιλιτσες πως είσαστε? Πώς είναι τα βράδια σας? Εμένα αρχίζουν κ δυσκολεύουν που κ που άμα ξυπνήσω δε μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα ο μικρός κάνει πάρτι κάνει κάτι βουναλακια ώρες ώρες που λέω πως θα τον φάω. Όσο για τα πιστοποιητικά κ εγώ έβγαλα το οικογενειακής κατάστασης από το ίντερνετ για τη ληξιαρχική πράξη δε ξέρω αν τη βγάζουν τώρα νομίζω αργότερα θα μπει στη λίστα αυτό. Κ για τα πράγματα στο καθισματακι εμείς το πήγαμε για βιολογικό καθαρισμό ειδικό για τα μωρά μαζί με κάτι αλλά πράγματα που μας δώσανε.

Εγώ τον τελευταίο καιρό κοιμάμαι πολύ καλά σχετικά!!! Μόνη μου στο διπλό και με το μαξιλάρι θηλασμού μπορώ να πω ότι έχω βολευτει προς το παρόν, αλλά ίσως επειδή ακόμα ο καιρός ήταν καλός και δεν έβαλε τις ζεστές!!! Μετά δεν ξέρω!!! 

Επίσης, περιμένω να δω πάλι με την κορτιζόνη πως θα αντιδράσω γιατί την προηγούμενη φορά με είχε πιάσει πολύ μεγάλη υπερένταση και το φοβάμαι λίγο. Γι'αυτό και το απολαμβάνω αυτές τις μέρες.

Όσο για τα πιστοποιητικά και εγώ ήθελα να τα βγάλω από το ίντερνετ αλλά τη ληξιαρχική δεν την έχει απ'οτι είδα, τουλάχιστον ακόμα!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athinaa είπε:

νομίζω ότι ξεκίνησαν να λειτουργούν χωρίς ραντεβού πλέον... ναι στον ermis μπορούμε αλλά όσες φορές προσπάθησα μου έβγαζε ότι πρέπει να πάω πρώτα στα ΚΕΠ να οριστικοποιηθεί η εγγραφή μου ώστε να τα λαμβάνω στη θυρίδα μου... μιλάω για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης... ηλεκτρονική εξουσιοδότηση π.χ. ή άλλα πιστοποιητικά τα έβγαλα εύκολα...

Μόλις έστειλε η  marjio μπήκα από περιέργεια αλλά στο Ερμής έχεις δίκιο, δεν έβγαλα ακρη. Δεν χω κ υπομονή εγωωωω χάχα!! Μπήκα τώρα όμως στο gov.gr  κ έβγαλα το πιστοποιητικό οικογενειακή κατάστασης σε δευτερόλεπτα κορίτσια. Θέλει κωδικούς taxis μόνο για να συνδεθείς. Τπτ αλλο. 

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσι μια χαρά πάμε βλέπω και πολύ χαίρομαι!!! Ανανεωθηκαμε επιτέλους με αυτά τα νέα!!! Εμένα άλλαξε η ψυχολογία μου!!! Μετράω τις μέρες με ενθουσιασμό!!! 1η Ιούλη μπαίνω στο μήνα μου και γιουριαααα μετά!!!!

Θα ήθελα να σε ρωτησω, αν θελεις βέβαια να μου πεις, πόσο σου βγάζουν τον μικρό στα γραμμάρια. Γιατί και εμένα βγαίνει μικρούλης. Εμάς βγήκε 1926 την περασμένη Τρίτη. Επειδή είμαστε κοντά σε μέρες θέλω να συγκρίνω. Ούτε εμένα ο γιατρός αγχώθηκε για τα κιλα του μωρού. Ούτε και εγώ ιδιαίτερα, αλλά από περιέργεια για να κάνω μια άτυπη σύγκριση. 

Εν τω μεταξύ όταν τον ρώτησα ότι γιατί βγαίνει τόσο μικρουλης, μου είπε παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο και ένας από αυτούς είναι οι κληρονομικοί. Δλδ αν οι μαμάδες μας εκαναν μικρά μωρά η' μεγάλα συνήθως ακολουθουμε και εμείς. Εμένα κ η μάνα μου και η πεθερά μου μας έκαναν θρεφταρια!!! Χαχαχαχα... Μάλλον μοιαζει στον άντρα μου που είναι πολύ λεπτός και μετρίου αναστήματος και κάνει τη διαφορά από το υπόλοιπο σοι!!! Χαχαχααχ..

Εγώ θα σου έλεγα να μην ψάξεις τπτ παραπάνω για το βαρος κλπ.. Φαίνεται ότι μπορείς να τον εμπιστευτείς τον γιατρό σου γιατί ελέγχει σχολαστικά όλα τα θέματακια που είχες ως τώρα κ τα έχει όλα υπόψιν. Νομίζω αν ήταν ανησυχητικό το βάρος του μωρου θα σου το έλεγε. Κ αφού όλα προχωράνε μια χαρά κ έχεις χαλαρώσει γιατί να μην το απολαύσεις? 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Μόλις έστειλε η  marjio μπήκα από περιέργεια αλλά στο Ερμής έχεις δίκιο, δεν έβγαλα ακρη. Δεν χω κ υπομονή εγωωωω χάχα!! Μπήκα τώρα όμως στο gov.gr  κ έβγαλα το πιστοποιητικό οικογενειακή κατάστασης σε δευτερόλεπτα κορίτσια. Θέλει κωδικούς taxis μόνο για να συνδεθείς. Τπτ αλλο. 

Εγώ θα σου έλεγα να μην ψάξεις τπτ παραπάνω για το βαρος κλπ.. Φαίνεται ότι μπορείς να τον εμπιστευτείς τον γιατρό σου γιατί ελέγχει σχολαστικά όλα τα θέματακια που είχες ως τώρα κ τα έχει όλα υπόψιν. Νομίζω αν ήταν ανησυχητικό το βάρος του μωρου θα σου το έλεγε. Κ αφού όλα προχωράνε μια χαρά κ έχεις χαλαρώσει γιατί να μην το απολαύσεις? 

Ναι έχεις δίκιο!!! Δεν το ψάχνω και ιδιαίτερα αλλά θα προτιμούσα να έχει πάρει λίγο παραπάνω για να έχουμε ένα δίχτυ ασφαλείας όσον αφορά αυτό με την καισαρική αλλά και γενικά για το μωρό, για τον θηλασμό κλπ. Αλλά ειλικρινά όσο σκέφτομαι τι άγχος πέρασα τις προηγούμενες εβδομάδες αυτό μου φαίνεται αμελητέο!!! Χαχαχα... Δεν το έχω ψάξει καθόλου ούτε με αγχωνει ιδιαίτερα αφού και ο γιατρός δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό!! Απλώς επειδή αναφέρθηκε η Αθήνα στο ίδιο θέμα είπα να ρωτήσω να δω έτσι από περιέργεια. Δεν σημαίνει ότι αν μου πει η Αθήνα ότι είναι παραπάνω θα αγχωθω!!! Σημασία έχει ότι βγήκαν πολύ καλές όλες οι μετρήσεις!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Δεν το ήξερα αυτό!!! Θα το ψάξω... 

Το αυγό πήραμε και εμείς για αρχή, το i gemm. Πιο πολύ με νοιάζει το καθισματακι γιατί εκεί θα το βάζουμε λογικά τον πρώτο καιρό και θα το προσαρμόζουμε και στο καρότσι πανω. Μόλις μεγαλώσει λίγο θα το βάλουμε στο κανονικό καρότσι.

αυτό ακριβώς έχω σκοπό να κάνω κι εγώ... γι αυτό αποφάσισα τελικά να πάρω και το κορότσι της joie... πέρα από το γεγονός ότι έχει εξαιρετική τιμή... πάντως δεν πιστεύω ότι έχει πρόβλημα να βάζουμε το μωρό με σεντονάκι ή πάνα πάνω στο αυγό μέσα στο αυτοκίνητο... αυτό ίσως να ισχύει για τα καλύμματα που πρέπει να περάσουν μέσα από τις τρύπες τους οι ζώνες...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κοιλιτσες πως είσαστε? Πώς είναι τα βράδια σας? Εμένα αρχίζουν κ δυσκολεύουν που κ που άμα ξυπνήσω δε μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα ο μικρός κάνει πάρτι κάνει κάτι βουναλακια ώρες ώρες που λέω πως θα τον φάω. Όσο για τα πιστοποιητικά κ εγώ έβγαλα το οικογενειακής κατάστασης από το ίντερνετ για τη ληξιαρχική πράξη δε ξέρω αν τη βγάζουν τώρα νομίζω αργότερα θα μπει στη λίστα αυτό. Κ για τα πράγματα στο καθισματακι εμείς το πήγαμε για βιολογικό καθαρισμό ειδικό για τα μωρά μαζί με κάτι αλλά πράγματα που μας δώσανε.

πως εντοπίσατε βιολογικό καθαρισμό ειδικό για μωρά;; Αθήνα είσαι;; με ενδιαφέρει πολύ γιατί θα είναι και προωράκι και καλύτερα να σώσουμε ότι μπορούμε...

 

Just now, Emma9 είπε:

Κοίτα να δεις κοριτσι μου οτι εσυ θα γεννησεις τελευταια..χαχαχχα..τελεια κ οι εξετασουλες μια χαρα!! Μπραβο!!! Εμενα παλι ο γιατρος μου ειναι της αποψης οτι τρωγοντας κοκκινο κρεας αυγα κ γαλα παιρνει πιο πολύ..κοιτα, οταν το εκανα εντατικα καθε μερα ειχε παρει 600γρ σε 2μιση βδοναδες..αλλα δεν ξερω αν ετυχε ή ηταν αυτα που ετρωγα..αλλα οπως κ να εχει αφου ειναι μια χαρα το μπεμπονι σου σιγα!!!

αυτό έκανα όλο τον καιρό... αλλά 600 σε 2 βδομάδες δεν πήρε ποτέ... θα κάτσω βέβαια να δω και τους υπερήχους που έχω κάνει... 

Just now, V_baby είπε:

Κορίτσι μια χαρά πάμε βλέπω και πολύ χαίρομαι!!! Ανανεωθηκαμε επιτέλους με αυτά τα νέα!!! Εμένα άλλαξε η ψυχολογία μου!!! Μετράω τις μέρες με ενθουσιασμό!!! 1η Ιούλη μπαίνω στο μήνα μου και γιουριαααα μετά!!!!

Θα ήθελα να σε ρωτησω, αν θελεις βέβαια να μου πεις, πόσο σου βγάζουν τον μικρό στα γραμμάρια. Γιατί και εμένα βγαίνει μικρούλης. Εμάς βγήκε 1926 την περασμένη Τρίτη. Επειδή είμαστε κοντά σε μέρες θέλω να συγκρίνω. Ούτε εμένα ο γιατρός αγχώθηκε για τα κιλα του μωρού. Ούτε και εγώ ιδιαίτερα, αλλά από περιέργεια για να κάνω μια άτυπη σύγκριση. 

Εν τω μεταξύ όταν τον ρώτησα ότι γιατί βγαίνει τόσο μικρουλης, μου είπε παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο και ένας από αυτούς είναι οι κληρονομικοί. Δλδ αν οι μαμάδες μας εκαναν μικρά μωρά η' μεγάλα συνήθως ακολουθουμε και εμείς. Εμένα κ η μάνα μου και η πεθερά μου μας έκαναν θρεφταρια!!! Χαχαχαχα... Μάλλον μοιαζει στον άντρα μου που είναι πολύ λεπτός και μετρίου αναστήματος και κάνει τη διαφορά από το υπόλοιπο σοι!!! Χαχαχααχ..

Και εγώ αυτά τρώω αλλά τίποτα!!!

Εγώ τον τελευταίο καιρό κοιμάμαι πολύ καλά σχετικά!!! Μόνη μου στο διπλό και με το μαξιλάρι θηλασμού μπορώ να πω ότι έχω βολευτει προς το παρόν, αλλά ίσως επειδή ακόμα ο καιρός ήταν καλός και δεν έβαλε τις ζεστές!!! Μετά δεν ξέρω!!! 

Επίσης, περιμένω να δω πάλι με την κορτιζόνη πως θα αντιδράσω γιατί την προηγούμενη φορά με είχε πιάσει πολύ μεγάλη υπερένταση και το φοβάμαι λίγο. Γι'αυτό και το απολαμβάνω αυτές τις μέρες.

Όσο για τα πιστοποιητικά και εγώ ήθελα να τα βγάλω από το ίντερνετ αλλά τη ληξιαρχική δεν την έχει απ'οτι είδα, τουλάχιστον ακόμα!!

φυσικά και θα σου πω και μάλλον θα ξεαγχωθείς εντελώς... αχαχαχαχαχα... χθες, 33+4 ήταν 1700... και μάλιστα μου το ανακοίνωσε με μεγάλη χαρά ο εμβρυομητρικός.. βέβαια είναι εξαιρετικός γιατρός αλλά μάλλον και λίγο κουνημένος στο μυαλό... αχαχαχαχαχαχαχα... τι 1700 του λέω;; πριν 2 εβδομάδες ήταν 1480... τόσα λίγα γραμμάρια πήρε;;; τσάμπα οι υδατάνθρακες που με έφαγαν αντί να τους τρώω;  εκεί μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου και ότι οι μετρήσεις και το βάρος είναι κατά προσέγγιση και απλοί υπολογισμοί με βάση την περίμετρο κοιλιάς, το μηριαίο οστό και την βρεγματική κάτι... ένα άλλο καλό που είπε ήταν αυτό... είχα εγώ τώρα την αγωνία για τον εγκέφαλο με όλα αυτά που διάβασα για τους υδατάνθρακες και του λέω "ο εγκέφαλος εντάξει; οι αρτηρίες; δεν έχουν κανένα θέμα εμφανές έτσι;" και μου απαντάει "να και το τσουτσούνι μεγάλο μεγάλο"... είσαι καλά; του λέω... τι με νοιάζει το τσουτσούνι;; αλλά άντρας δεν είσαι;; εγώ θέλω να μην είναι καθυστερημένο και ας είναι και γκέι... δεν είναι κι ο μπαμπάς του εδώ να εκτιμήσει αυτά που λες... έβαλε τα γέλια και μου λέει "οντως έχει δίκιο... εσύ ρωτας για τον εγκέφαλο και εγώ σου λέω για τσουτσούνες... αλλά είναι το πιο εντυπωσιακό που βλέπω... αν έβλεπα κάτι στον εγκέφαλο θα σου το είχα πει από μόνος μου"... κουνημένος σου λέω....

πάντως μίλησα και με τη μαία μου και της είπα ότι αυτό που θέλω είναι να φύγω από το μαιευτήριο με το μωρό... μου είπε ότι αυτό είναι δύσκολο αν γεννήσω σε δυο εβδομάδες... το μωρό θα πρέπει να γεννηθεί πολύ κοντά στα 2.500 κιλά για να γίνει κάτι τέτοιο... και με δεδομένο ότι θα κάτσω μέσα μόνο 3 νύχτες -άλλο κι αυτό βέβαια, όταν γέννησα την κόρη μου ήταν 5 νύχτες, αλλά μου είπε άλλαξε αυτό- δεν πιστεύει ότι θα προλάβει να σταθεροποιηθεί στα 2.500 πριν βγω...

όσο για την κληρονομικότητα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει... η μάνα μου είναι 1.50 και μας γέννησε εμένα 3850 και τον αδερφό μου 3650... και ο μπαμπάς μου ήταν 1.72... τι να σου κάνουν κατοχή γαρ και πείνα το 40 και το 50... εγώ γέννησα την κόρη μου 3350 στις 37 εβδομάδες ενώ ο μπαμπάς της είχε γεννηθεί 5 κιλά... θρεφτάρι... 3 μέρες τον γεννούσε η πρώην πεθερά... ήταν και στην Αυστραλία σε ένα νοσοκομείο με καλόγριες και δεν της έκαναν καισαρική της γυναίκας μόνο την είχαν μπρούμυτα 3 μέρες σε ένα τραπέζι με μια τρύπα στη μέση για να ξεκολλήσει... και της έλεγαν δεν πειράζει να υποφέρεις όπως υπέφερε και ο Χριστός... αλλά τόσο μυαλό είχε ο πεθερός, αντί να πάρει τη γυναίκα από κει καθόταν και άκουγε τις αηδίες τους... πάντως πήραν και βραβείο για το βάρος... 400 λίρες νομίζω, αν θυμάμαι καλά...

όσο για τον μπέμπη ο μπαμπάς του ειναι 1.88 και εγώ 1.68... αυτός κορμάρα εγώ θρεφτάρα... και με πειράζει όλη την ώρα ότι ο μπέμπης αυτό βρήκε να πάρει από το σόι μου - υπονοώντας τη μάνα μου- ξεχνώντας ότι η δική του μάνα είναι 1.45 με τα χέρια στην ανάταση και βαρέλι κανονικό... αχαχαχαχαχαχαχα... αν και τώρα τελευταία ξεκινάει με το σόι μου και καταλήγει και στις δύο γιαγιάδες...

 

Just now, "Gigi" είπε:

Μόλις έστειλε η  marjio μπήκα από περιέργεια αλλά στο Ερμής έχεις δίκιο, δεν έβγαλα ακρη. Δεν χω κ υπομονή εγωωωω χάχα!! Μπήκα τώρα όμως στο gov.gr  κ έβγαλα το πιστοποιητικό οικογενειακή κατάστασης σε δευτερόλεπτα κορίτσια. Θέλει κωδικούς taxis μόνο για να συνδεθείς. Τπτ αλλο. 

Εγώ θα σου έλεγα να μην ψάξεις τπτ παραπάνω για το βαρος κλπ.. Φαίνεται ότι μπορείς να τον εμπιστευτείς τον γιατρό σου γιατί ελέγχει σχολαστικά όλα τα θέματακια που είχες ως τώρα κ τα έχει όλα υπόψιν. Νομίζω αν ήταν ανησυχητικό το βάρος του μωρου θα σου το έλεγε. Κ αφού όλα προχωράνε μια χαρά κ έχεις χαλαρώσει γιατί να μην το απολαύσεις? 

μπαίνω τώρα στο gov.gr να δω αν και δεν θα τη χρειαστώ τελικά για τη δήλωση... εμείς έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης και πήρα πριν από λίγο τον άνθρωπο στις δηλώσεις στο μαιευτήριο και μου είπε ότι χρειάζεται μόνο το σύμφωνο, τις ταυτότητες μας, τα ΑΦΜ και τα ΑΜΚΑ μας -που τα γράφει έτσι κι αλλιώς μέσα στο σύμφωνο- και το IBAN μου για το επίδομα του Κούλη... 

Just now, V_baby είπε:

Ναι έχεις δίκιο!!! Δεν το ψάχνω και ιδιαίτερα αλλά θα προτιμούσα να έχει πάρει λίγο παραπάνω για να έχουμε ένα δίχτυ ασφαλείας όσον αφορά αυτό με την καισαρική αλλά και γενικά για το μωρό, για τον θηλασμό κλπ. Αλλά ειλικρινά όσο σκέφτομαι τι άγχος πέρασα τις προηγούμενες εβδομάδες αυτό μου φαίνεται αμελητέο!!! Χαχαχα... Δεν το έχω ψάξει καθόλου ούτε με αγχωνει ιδιαίτερα αφού και ο γιατρός δεν μου είπε κάτι ανησυχητικό!! Απλώς επειδή αναφέρθηκε η Αθήνα στο ίδιο θέμα είπα να ρωτήσω να δω έτσι από περιέργεια. Δεν σημαίνει ότι αν μου πει η Αθήνα ότι είναι παραπάνω θα αγχωθω!!! Σημασία έχει ότι βγήκαν πολύ καλές όλες οι μετρήσεις!!!

και όντως να μην αγχωθείς γι αυτό... αλλά να προσέχεις πολύ τι τρως και το βάρος σου γιατί μου είπε χθες η μαία μου ότι ειναι υψηλός παράγοντας πρόωρου τοκετού... και ότι τώρα τα παίρνουμε πανεύκολα τα κιλά... εμείς που είμαστε και επιρρεπείς στην προωρότητα θα πρέπει να προσέχουμε 200%...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για τα πιστοποιητικά τα έβγαλα ηλεκτρονικά από το ermis.gov..το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης βγήκε αμέσως(την ίδια μέρα) . Η ληξιαρχική πράξη γάμου ήθελε μια μικρή διαδικασία.. Στη συγκεκριμένη πλατφόρμα έπρεπε να στείλουμε σκαναρισμενες τις ταυτότητες των δύο γονέων και έκανα την αίτηση  ότι ήθελα να βγει..  Εκεί υπάρχει ένας αστερίσκος οποίος σε ρωτάει αν θέλεις να έρθει ψηφιοποιημενα (δλδ ηλεκτρονικά) απο κεπ.. Τικαρεις την επιλογή και διαλέγεις ένα κεπ από αυτά που σου αναφέρει.. Και μας ήρθε η ληξιαρχική πράξη μετά από 5 μερες περίπου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...