Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Ενταξει κοριτσια με πεισατε θα βγω γρηγορα εξω βολτιτσα..χιχιχι..οσον αφορα τις διακοπες θα μπορουσα τελη αυγουστου να παω κατερινη που ναι κ ο αντρας μου απο εκει κ εχω κ ενα γαμο θεσσαλονικη οποτε τσουυυπ αλλα μου φαινεται πολυ μεγαλο το ταξιδι για ενα βρεφακι, μαζι με ενα σκυλι(κ πολλα τα εξοδα επισης!!)..οποτε θα κατσω στ αυγα μου κ ισως το σεπτμβρη παμε στο εξοχικο μας που ναι καμια ωρα απο αθηνα για λιγες μερες..αλλα κ παλι βλεπουμε!! Αναλογως πως θα μαι με θηλασμους πως θα ναι ο μπεμπουκος μας..βλεποντας κ κανοντας βασικα..

Just now, Athinaa είπε:

Κορίτσια καλήμερα... εγώ εδώ στα ίδια και επί τα αυτά... αχαχαχαχαχα... με έχουν ταράξει στις εξετάσεις... Σάββατο ξανάκανα εξέταση για το ουρικό γιατί της Πέμπτης ήταν λίγο ανεβασμένο και το βρήκαν δυστυχώς κι άλλο... λίγο βέβαια... οπότε έτρεχα και Κυριακή και Τρίτη... ευτυχώς κατέβηκε έστω και λίγο... νομίζω ότι θα πάψουν να δίνουν σημασία στο τέλος, αφού τα υπόλοιπα πάνε καλά... το περίεργο τώρα είναι ότι χθες είχα υπόταση... 9+ με 6... και φοβερή ατονία... παρόλα αυτά είχαν πρηστεί λίγο ξανά τα πόδια... οπότε μου συνέστησαν ξάπλα και γενικά καθόλου ορθοστασία... σήμερα πάλι κανονική η πίεση... 

στο μεταξύ ο μπέμπης χθες κουνιόταν συνέχεια... χαζεύαμε την κοιλιά να αναδεύεται από τη μία μεριά στην άλλη... αχαχαχαχαχαχαχαχα... αύριο το πρωί έχω ξανά doppler και καρδιοτοκογράφο... και φυσικά για να μην ξεχνιόμαστε θα επαναλάβω ουρικό... η μαία μου βάζει στοίχημα ότι θα φτάσω τις 34... και αν πάμε καλά γιατί όχι και τις 35 λέει... πάντως παραπάνω δεν πιστεύω να με αφήσουν, και με δεδομένο τη διάσταση της τομής...

στο δια ταύτα τώρα και μια και συζητάτε για το μαιευτήριο... βαλίτσα έχω φτιάξει σχεδόν και λείπουν τα της τελευταίας στιγμής που χρησιμοποιώ...  στη λίστα που μου έδωσε η μαία μου περιλαμβάνονται τόσο τα επιθέματα στήθους όσο και τα κοχύλια... θα σας έλεγα καλού κακού να τα πάρετε, ειδικά όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό... γιατί πιστεύω ότι θα έχουν αλλά θα τα χρεώσουν μαύρο χαβιάρι... γενικά να έχετε μαζί σας όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις που παίρνετε, σερβιέτες κλπ...

μακρυμάνια φορμάκια είχα πάρει πάρα πολλά αλλά τα μισά τα πήγα πίσω... κράτησα 6... πιστεύω ότι τον πρώτο καιρό καύσωνας ξεκαύσωνας θα χρειαστούν μέχρι να μπορέσουν να ρυθμίζουν μόνα τους τη θερμοκρασία τους... στην τελική αχρειαστα να 'ναι... εδώ πήραμε άλλα κι άλλα περιττά... αχαχαχαχαχαχα...

Μια χαρα κ τις 35 θα φτασεις κ ολα τελεια θα ναι θα δεις!!τωρα για τη πιεση να προσεχεις!!για να μη πεσεις πουθενα κιολας κ χτυπησεις..κ ειναι το μονο που ελειπε!!

ναι κ γω εχω βαλει ηδη στη βαλιτσα επιθεματα κ κοχυλια..ναι ναι οτι μπορουμε να παρουμε εκτος γιατι στα ιδιωτικα τη κατσαμε τη βαρκα..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσο για τα μακρυμανικα εμένα η μαία  μου ειπε να μην πάρω γιατί τα μωρά δεν χρειάζεται να είναι πιο ζεστα.. Την ίδια θερμοκρασία έχουν με εμάς και με τέτοια ζέστη Ιούλιο μήνα θα λαμπαδιασουν.. Οπότε εγώ δεν πρόκειται πάρω.. Έχω καλοκαιρινές κουβερτουλες.. Θα βάζω και καλτσακια.. Μόνο δύο ολόσωμα φορμακια έχω που μου τα είχε δώσει η νύφη μου.. Μια φίλη μου που γέννησε πέρυσι τον Ιούνιο του φόρεσε βγαίνοντας από το νοσοκομείο ολόσωμο μακρυμανικα και το μωρό έκλαιγε και είχε ιδρώσει.. 

@Athinaa εμένα μου είπαν φίλες μου που γέννησαν σε ιδιωτικά να μην πάρω σερβιέτες κ επιθέματα γτ τα παρέχει το νοσοκομείο και δεν χρεώνονται παραπάνω.. Κανονικά εφόσον είναι ιδιωτικό έτσι πρέπει να γίνεται.. Αλλά θα έχω τον νου μου.. Όσο για την πίεση αυτή μην ανησυχείς.. Εμένα τόσο είναι η κανονική μου.. Χιχιχι.. Είχες ανεβασμένη πίεση εσύ γνκ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Αχ πόσο ζηλεύω που μένεις κοντά σε θάλασσα!!! Που μένεις;

Στον Άλιμο μένουμε!!! Δε μπορώ να πω, σε 5 λεπτα μπορούμε να είμαστε παραλια με το αμάξι! Ακόμα είναι νωρίς και δε γεμίζει κόσμο οπότε είναι καθαρά..  Μετά προς Ιούλιο και Αύγουστο πάμε πιο μακριά γιατί βρωμίζει αρκετά θα έλεγα ;) 

Άντε βρε @Athinaa και νόμιζα πως γεννησες... Πόσο τρέξιμο βρε παιδί μου με όλες αυτές τις εξετάσεις, τι να κάνεις ομως; λίγο υπομονή ακόμα και φτάνει η ώρα του :-D

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa Άντε βρε κορίτσι και λεμε που χαθηκες!!! 34η την έχεις στο τσεπακι και νομίζω και 35η!!! Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί και παραπάνω!!! Μια χαρά!!! Ξεκινήσαμε από πολύ νωρίς να αγχωνόμαστε και τελικά φτάσαμε ως εδώ... Τώρα τι έμεινε;;; Πολύ λίγο!!! 

Εμείς είμαστε πιο ορεινά πεθαίνεις!!! Αλλά το εξοχικό του άντρα μου είναι 20' από τη θάλασσα και είπαμε να πάμε εκεί έστω καμιά φορά να πάμε καμια βόλτα με το καρότσι και πρώτα ο Θεός αν είμαστε καλά να πάμε αρχές Σεπτέμβρη για κανένα μπάνιο. Αλλά θα εξαρτηθεί από πολλούς παραγοντες. Αυτό το καλοκαίρι θα είναι τόσο όμορφο, αλλά και κάπως δύσκολο συνάμα!!! Χαλάλι για τα μπεμπακια μας!!! του χρόνου με σωσίβια και όλα τα συμπραγκαλα θα πάμε παρέα!!!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε Κορίτσια ;; Είμαι 32 εβδομάδων Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το παθαίνετε εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς για όλες μας! Εμείς είχαμε doppler σήμερα και είμαστε 2κιλα!! Μας είπε ότι είναι ψηλολιγνη αλλά έχουμε μαγουλάκια :x Για τα κιλα μην αγχώνεστε... Θα φύγουν! Εγώ είμαι στα +11 και δε μου έχει κάνει σχόλιο ο γιατρος, παρά μόνο ότι ιδανικά πρέπει να πάρω ως 13.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Πως είστε Κορίτσια ;; Είμαι 32 εβδομάδων Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το παθαίνετε εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Καλησπερα..δεν νομιζω να ναι κατι γιατι κ μενα ο μπεμπουλης μια μερα ειναι ετσι μια αλλιως..αλλα για να μη ανησυχεις παρε κ τον γιατρο σου να δεις τι θα σου πει..καλυτερα να σαι ησυχη!!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Πως είστε Κορίτσια ;; Είμαι 32 εβδομάδων Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το παθαίνετε εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Εγώ πάντως όσες φορές είμαι πολλές ώρες έξω κ κουράζομαι μου συμβαίνει αυτό. Δηλ τις προάλλες που ήμασταν όλη μέρα έξω για φαγητό καφέ μετά πήγαμε στη μαμά μου περπατήσαμε κ λιγάκι κ ούτε καν το ένιωσα το μωρό. Μετά όταν ξάπλωσα κ ηρέμησα την ένιωσα αλλά πιο απαλά όχι σαν τις άλλες μέρες. Όταν είμαι όλη μέρα σπίτι, ξαπλωμένη κ ήρεμη μια χαρά κλωτσιές νιώθω. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  •  
  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Πως είστε Κορίτσια ;; Είμαι 32 εβδομάδων Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το παθαίνετε εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Μην ανησυχείς. Όσο μειώνεται και ο χώρος του θα μειώνονται και οι κινήσεις του. Και εμένα 2-3 μέρες μπορεί να είναι κινητικός και την άλλη να είναι πιο "ήσυχος". Αφού πηγές και στον γιατρό σου πριν λίγες μέρες δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Πάντως δοκίμασε να φας ένα γλυκό η' κάτι παγωμένο. Και το βράδυ που θα πας να ξαπλώσεις παρατήρησε λιγάκι τις κινήσεις του. Δεν είναι ανάγκη να κάνει χαμό!!! Απλά να το καταλάβεις... Ίσως αύριο να είναι κινητικός.. Είναι με τις μέρες τους. Θέλουν και αυτά να ξεκουραστούν. Πάντως και εμένα πριν λίγες μέρες είχε δύο μέρες που ήταν ήσυχος πολύ... Αλλά και πάλι προς τη δόξα τράβηξε!!!

  • Χαχα 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοιλιτσες! 

@Mammatobe μια χαρά και το ντοπλερ σας! Μπράβο!!

@evi1996 μην ανησυχείς κορίτσι μου έχουν και τα μωράκια μας τις μέρες τους! Επίσης τις ώρες που είσαι εσύ σε κίνηση μπορεί να κινείται αρκετά και εσύ απλά να μην το νιώθεις. Θα σου πω κάτι με οοοολη τη φιλική διάθεση.. βλέπω πως ότι ποστ και ερώτηση έχεις κάνει τόσο καιρό είναι μέσα στο άγχος, καταλαβαίνω πως ειδικά αν είναι το πρώτο σου παιδάκι όπως είναι κι εμένα υπάρχει λίγο και ο φόβος για το άγνωστο και έχουμε πολλά στο μυαλό μας αλλά με κάθε καλή διάθεση θα σου πω να προσπαθήσεις να είσαι χαλαρή και ήρεμη γιατί όλο αυτό το άγχος το λαμβάνει και το μωράκι σου! Η εγκυμοσύνη σου προχωράει πολύ όμορφα και έτσι όμορφα θα φτάσεις μέχρι το τέλος που θα το πάρεις αγκαλίτσα!:)

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με την κλινική και μου είπαν πως δεν έχει σημασία πως θα βγούμε από το δωμάτιο αρκεί στο αυτοκίνητο να υπάρχει καθισματακι εγκεκριμένο για νεογέννητο και σε καμία περίπτωση να μην το μεταφέρουμε με καλαθουνα μέσα στο αυτοκίνητο.

Επίσης ακούστε και το άλλο που μου φάνηκε χαζό.. ρώτησα τι γίνεται με το τέστ για κορονοϊο. Μου είπαν λοιπόν πως αν θα είναι προγραμματισμένος τοκετός θα πρέπει να έχει γίνει το πολύ δύο μέρες πριν το τεστ, αν είναι απρογραμμάτιστος θα πάμε εκεί, θα μας κάνουν το γρήγορο τέστ αντισωμάτων που βγαίνει σύντομα το αποτέλεσμα και συγχρόνως θα μας πάρουν και δείγμα για το μοριακό τέστ. Ρωτάω δηλαδή σε πόσες ώρες βγαίνουν τα αποτελέσματα από το μοριακό? Και μου λέει σε 8 ώρες.. δηλαδή λέω μπορεί και να έχω γεννήσει μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.. ποιος ο λόγος να γίνει? Και μου λέει έτσι είναι τα πράγματα δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κοιλιτσες! 

@Mammatobe μια χαρά και το ντοπλερ σας! Μπράβο!!

@evi1996 μην ανησυχείς κορίτσι μου έχουν και τα μωράκια μας τις μέρες τους! Επίσης τις ώρες που είσαι εσύ σε κίνηση μπορεί να κινείται αρκετά και εσύ απλά να μην το νιώθεις. Θα σου πω κάτι με οοοολη τη φιλική διάθεση.. βλέπω πως ότι ποστ και ερώτηση έχεις κάνει τόσο καιρό είναι μέσα στο άγχος, καταλαβαίνω πως ειδικά αν είναι το πρώτο σου παιδάκι όπως είναι κι εμένα υπάρχει λίγο και ο φόβος για το άγνωστο και έχουμε πολλά στο μυαλό μας αλλά με κάθε καλή διάθεση θα σου πω να προσπαθήσεις να είσαι χαλαρή και ήρεμη γιατί όλο αυτό το άγχος το λαμβάνει και το μωράκι σου! Η εγκυμοσύνη σου προχωράει πολύ όμορφα και έτσι όμορφα θα φτάσεις μέχρι το τέλος που θα το πάρεις αγκαλίτσα!:)

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με την κλινική και μου είπαν πως δεν έχει σημασία πως θα βγούμε από το δωμάτιο αρκεί στο αυτοκίνητο να υπάρχει καθισματακι εγκεκριμένο για νεογέννητο και σε καμία περίπτωση να μην το μεταφέρουμε με καλαθουνα μέσα στο αυτοκίνητο.

Επίσης ακούστε και το άλλο που μου φάνηκε χαζό.. ρώτησα τι γίνεται με το τέστ για κορονοϊο. Μου είπαν λοιπόν πως αν θα είναι προγραμματισμένος τοκετός θα πρέπει να έχει γίνει το πολύ δύο μέρες πριν το τεστ, αν είναι απρογραμμάτιστος θα πάμε εκεί, θα μας κάνουν το γρήγορο τέστ αντισωμάτων που βγαίνει σύντομα το αποτέλεσμα και συγχρόνως θα μας πάρουν και δείγμα για το μοριακό τέστ. Ρωτάω δηλαδή σε πόσες ώρες βγαίνουν τα αποτελέσματα από το μοριακό? Και μου λέει σε 8 ώρες.. δηλαδή λέω μπορεί και να έχω γεννήσει μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.. ποιος ο λόγος να γίνει? Και μου λέει έτσι είναι τα πράγματα δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο! 

Καλά κουλο μου ακούγεται!!! Ποιος ο λόγος να το κάνουν μετά;;; Εμένα πάντως μου έκαναν το τεστ όταν μπήκα στο νοσοκομείο και με είχαν μόνη μου σε δωμάτιο τις πρώτες ώρες. Όταν όμως ήρθε μια κοπέλα για μετάγγιση αίματος για μια μέρα νοσηλείας, η οποία δεν είχε κάνει καμία εξέταση ποτέ στη ζωή της την έβαλαν μαζί μου στο δωμάτιο. Ενώ εμένα με άλλαξαν δωμάτιο 12 η ώρα το βράδυ γιατί και καλά θα ερχόταν μια κοπέλα που δεν ήξεραν αν είχε τον κορονοιο και έπρεπε να την βάλουν αυτήν σε απομόνωση. Και εκεί τα πήρα λίγο!!! Λέω καλά έκαναν, αλλά μετά η άλλη κοπέλα πως ήρθε έτσι χωρίς τεστ;;; Δλδ πες ότι σπάνε τα νερά και πας να γεννήσεις τι γίνεται;; Πες ότι εσένα σε αντιμετωπίζουν σαν περιστατικό κορονοιου. Το μωρό δεν σε αφήνουν να το δεις μέχρι να βγει το τεστ;; Τι να πω; Κάπου χάνεται η λογική!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω.... Ο γιατρός μου μου έχει πει πως μπορώ να κάνω το τέστ και σε δημόσιο νοσοκομείο δύο μέρες πριν για να έχω ήδη το αποτέλεσμα και να μην επιβαρυνθω και το κόστος αλλά το θέμα είναι ότι υποτίθεται πάμε για φυσιολογικο τοκετό όποτε αυτό προκύψει.. οπότε αυτό με τις δύο μέρες πριν δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε πότε θα είναι! Επίσης το ότι στους μπαμπάδες που θα μπαινοβγαίνουν κάθε μέρα κάνουν απλή θερμομετρηση και όχι τέστ τι σας λέει?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila και εγώ σκέφτηκα τι νόημα έχει να το κάνουμε εκείνη τη στιγμή αν είναι φυσιολογικός τοκετός..  Για τον μπαμπά που δεν κάνει το τεστ μου έδωσαν εξήγηση.. Από τη στιγμή που θα έχω εγώ τον ιο, θα έχει κι ο μπαμπας και το αντίστροφο αφού ζούμε μαζί.. Και δεν έχει νόημα.. Έτσι μου είπαν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  •  

Μήπωςεμενα να με βαλεις 30/6 που ξερω οτι θα γεννησω;;αν κ απ την αλλη μ αρεσει να βλεπω οτι ειναι πιο μακρια..χαχχα

Just now, Vila είπε:

Δεν ξέρω τι να πω.... Ο γιατρός μου μου έχει πει πως μπορώ να κάνω το τέστ και σε δημόσιο νοσοκομείο δύο μέρες πριν για να έχω ήδη το αποτέλεσμα και να μην επιβαρυνθω και το κόστος αλλά το θέμα είναι ότι υποτίθεται πάμε για φυσιολογικο τοκετό όποτε αυτό προκύψει.. οπότε αυτό με τις δύο μέρες πριν δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε πότε θα είναι! Επίσης το ότι στους μπαμπάδες που θα μπαινοβγαίνουν κάθε μέρα κάνουν απλή θερμομετρηση και όχι τέστ τι σας λέει?

Αληθεια;!;!;;! Τι βλακειεεεες!!! Γιατι το προσωπικο που μπαινοβγαινει κ ερχεται σε επαφη με τα μωρούλια κανουν τεστ καθε μερα;!;!;!δεν ειμαι κατα τού τεστ αλλα ας κανουμε τα πραγματα οπως πρεπει κ όλοι μας!!

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...