Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Τι να κάνουμε ρε κορίτσια καλά λέτε, αφού είναι για το καλό του μωρού..διαβάζω τι μπορεί να συμβεί αν κολλήσει από τον κόλπο τον στρεπτοκοκκο και λέω καλά που το βρηκαμε πάλι!! Οπότε όλα καλά! Ξεκίνησα ήδη την αντιβίωση για μια εβδομάδα.. 

@V_baby εύχομαι να μη σου βρουν τίποτα!! Και εγώ όσο έλεγα δε θέλω φάρμακα να παρε τώρα 2η αντιβίωση σε αυτή την εγκυμοσύνη.... εντάξει ας είναι μόνο αυτό!!

@katerinafilip πως είσαι? Το μωράκι σου πως τα παει;; ελπίζω να είστε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , V_baby είπε:

Η νύφη μου αυτό είχε πάρει και νομίζω την είχε βοηθήσει κάπως. Καλύτερα όμως να σου απαντήσει κάποια με εμπειρία πάνω στο θέμα. Είναι δύσκολο πολύ!!! Υπομονή!!! 

Ναι πολλοι μου λένε πως μπορεί να φτάσω και αργότερα από την 36η. Μου είπε ότι τότε θα μου κόψει και τα φάρμακα οπότε μπορει να πιάσω και 37η αν είμαι τυχερή!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να πάρουμε τα μωράκια μας αμέσως!!! Αλλά και να τα κρατήσουν αν είναι για το καλό τους εννοειται και θα το αποδεχτούμε!!! Για την καισαρική δεν φοβάμαι. Θα ήθελα φυσιολογικό, εφόσον όλα πάνε καλά. Αλλά αν μου πει ο γιατρός ότι υπάρχει κάποιο θέμα οκ θα το δεχτώ!!! Κάτι θα ξέρει παραπάνω από εμένα!!! Δεν με φοβίζει πάντως γιατί πολλές φορές μπορεί να μην είναι και τόσο επώδυνος όσο ο φυσιολογικος. Ο,τι είναι καλύτερο!!!

Σου είχα γράψει πριν απάντηση αλλά είχε κολλήσει και δεν μπορούσα να στο στείλω και έτσι χάθηκε. Ξαναγραφω!

Όταν έγινε η μέτρηση ημουν 32+6, δλδ κοντά μ'εσενα. Μια χαρά είναι το βάρος της μικρης. Υπάρχουν μεγάλα μωρά και μικρα μωρα. Αν φτάσεις κιόλας σε μεγαλη εβδομάδα θα βγει πολύ πολύ καλό το βάρος του. Αλλά και πάλι αν είναι τελειομηνο είναι μια χαρά!!!

Δεν αγχώνομαι και τόσο, εφόσον και ο γιατρός δεν ανησυχει. Απλά ξέρεις τι; Σε περίπτωση που το μωρό γεννηθεί π.χ 36η εβδομάδα δεν θα προλάβει να φτάσει τα 2500 (με το ζόρι μπορεί). Με αποτέλεσμα και πρόωρο και χαμηλο βαρος να χρειαστεί να γίνει καισαρική για να μην ζοριστει (αυτό ας πούμε είναι το λιγότερο) αλλά μπορεί να έχει και άλλα θεματα και να μπει θερμοκυτιδα. Τέλος, ισως και να αντιμετωπίσουμε θέμα και με τον θηλασμό. Δλδ να μην μπορεί να πιάσει εύκολα τη θηλή, να χρειαστεί να πάρει ξένο γάλα για να μπορέσει να πάρει τα πάνω του σε κιλά κλπ. Τα οποία ιδανικά θα ήθελα να μην τα βρω μπροστά μου. Γνωρίζω μωράκι που γεννήθηκε 1800 την 38η εβδομάδα και δεν μπήκε θερμοκυτιδα. Γιατί ήταν τελειομηνο. Όταν είναι πρόωρο όμως είναι διαφορετικά τα πράγματα. Παρ'ολα αυτά, όπως είπα, είμαι απολύτως ευχαριστημένη που έφτασα ως εδώ και το μωρό ανέβηκε και σε βάρος και είναι και εντάξει στην ανάπτυξη του!!! Δεν είμαι αχάριστη!!! Θα είναι απλά μικρά "γατακια" τα μωρά μας!!! Μονδδδελα!!!

Κοριτσάρα τίποτα δεν είναι αυτό!!! Και εμένα μου είχαν βρει μικρόβιο και είχα βάλει κρέμα και υπόθετο αντιβίωση και στο νοσοκομείο πήρα προληπτικά αντιβίωση. Όσο δεν ήθελα να πάρω πολλά φάρμακα τόσο με φόρτωσαν τελικά!!! Και έχω και εγώ πάλι εξετάσεις τη Δευτέρα και αγωνιω μη μου βρουν πάλι τίποτα στην καλλιέργεια και φορτωθω και άλλη αντιβίωση!!! Αλλά τι να κάνουμε;;; Στην ουρά θα κολλήσουμε;;;

Έχεις δίκιο.. Όλα καλά θα πάνε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου.. Εκεί που ήμουν ήρεμη όλο αυτόν το καιρό, με ανησύχησε ο γιατρός και προσπαθώ να διαχειριστώ να μην αγχωθω.. Αν θυμάστε είχα τον Απριλη ανεβασμένα τα λευκά μου αιμοσφαίρια γύρω στα 16000 χιλιάδες. Είχα κάνει και την crp και είχε βγει καλή.. Ο γυναικολόγος μου είχε αποδώσει την κατάσταση στην εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ και μπορεί να ανέβουν στην πορεία .. Αυτό με είχε κάνει να το ξεχάσω.. Κάνω σήμερα εξετάσεις και βγαίνουν τα λευκα 18500 και λίγο ανεβασμένα τα ουδετεροφιλα.. H crp όμως πολύ καλη.. Του τα στέλνω χωρίς ανησυχία βασιζόμενη στα λόγια του που μου είχε πει " μην ανησυχείς ειναι λόγω εγκυμοσυνης και μπορεί να ανέβουν κι άλλο".. Με παίρνει τηλ και άρχισε να μου λέει ότι επειδή ανέβηκαν κι άλλο φεύγει από το κομμάτι της Μαιευτικής και γίνεται παθολογικο πρόβλημα και καλύτερα να με δει ένας παθολόγος λοιμωξιολογος για να μου κάνει περαιτέρω έλεγχο γι αυτό.. Παίρνω τηλ τον θείο μου που είναι παθολόγος σε νοσοκομείο και με ηρεμει λέγοντας μου ότι αφού η crp είναι καλή δεν χρειάζεται να ανησυχώ και ότι λόγω αυξημενης κινητικότητας στην κυκλοφορία του αίματος εξαιτίας του μωρού συμβαίνει.. Εγώ του ανέφερα του θείου ότι φοβάμαι μην έχω κάτι άσχημο στο αίμα και μου είπε ότι αν φαινόταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπε ο μικροβιολόγος στις αναλύσεις που κανει και θα το ανέφερε..Και μου είπε αν θέλω για να ηρεμήσω να πάω σε αιματολογο και βρήκα έναν που εξειδικευεται στην αιματολογο της κύησης.. Αλλά κοριτσια  δεν ξέρω τι να κάνω.. Αν θα πάω στον αιματολογο.. ανησυχώ μην έχω τπτ εγώ.. Ταλαιπωρηθηκα ψυχολογικά το απόγευμα.. Σε τι μπελάδες μπήκα ξαφνικά;

Συγγνωμη για το σεντόνι.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου.. Εκεί που ήμουν ήρεμη όλο αυτόν το καιρό, με ανησύχησε ο γιατρός και προσπαθώ να διαχειριστώ να μην αγχωθω.. Αν θυμάστε είχα τον Απριλη ανεβασμένα τα λευκά μου αιμοσφαίρια γύρω στα 16000 χιλιάδες. Είχα κάνει και την crp και είχε βγει καλή.. Ο γυναικολόγος μου είχε αποδώσει την κατάσταση στην εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ και μπορεί να ανέβουν στην πορεία .. Αυτό με είχε κάνει να το ξεχάσω.. Κάνω σήμερα εξετάσεις και βγαίνουν τα λευκα 18500 και λίγο ανεβασμένα τα ουδετεροφιλα.. H crp όμως πολύ καλη.. Του τα στέλνω χωρίς ανησυχία βασιζόμενη στα λόγια του που μου είχε πει " μην ανησυχείς ειναι λόγω εγκυμοσυνης και μπορεί να ανέβουν κι άλλο".. Με παίρνει τηλ και άρχισε να μου λέει ότι επειδή ανέβηκαν κι άλλο φεύγει από το κομμάτι της Μαιευτικής και γίνεται παθολογικο πρόβλημα και καλύτερα να με δει ένας παθολόγος λοιμωξιολογος για να μου κάνει περαιτέρω έλεγχο γι αυτό.. Παίρνω τηλ τον θείο μου που είναι παθολόγος σε νοσοκομείο και με ηρεμει λέγοντας μου ότι αφού η crp είναι καλή δεν χρειάζεται να ανησυχώ και ότι λόγω αυξημενης κινητικότητας στην κυκλοφορία του αίματος εξαιτίας του μωρού συμβαίνει.. Εγώ του ανέφερα του θείου ότι φοβάμαι μην έχω κάτι άσχημο στο αίμα και μου είπε ότι αν φαινόταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπε ο μικροβιολόγος στις αναλύσεις που κανει και θα το ανέφερε..Και μου είπε αν θέλω για να ηρεμήσω να πάω σε αιματολογο και βρήκα έναν που εξειδικευεται στην αιματολογο της κύησης.. Αλλά κοριτσια  δεν ξέρω τι να κάνω.. Αν θα πάω στον αιματολογο.. ανησυχώ μην έχω τπτ εγώ.. Ταλαιπωρηθηκα ψυχολογικά το απόγευμα.. Σε τι μπελάδες μπήκα ξαφνικά;

Συγγνωμη για το σεντόνι.. 

Καλημερα κοριτσι μου,

Απο τη στιγμη που ο θειος σου ειναι παθολογος κ ξερει κ σε καθησυχάζει δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχίας..κ ο γιατρος σου μπορει επειδη ανέβηκαν αρκετα να θορυβηθηκε..αν εσενα ομως δεν σου αρκει η μια γνωματευση για να ηρεμησεις παρε κ μια δευτερη γνωμη..δεν χανεις κ θα εχεις κ το κεφαλακι σου ησυχο..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !! Καλό Σαββατοκύριακο!

@Αντζελίνα 30 εγώ θα σου πω ότι εφόσον δεν είσαι ήσυχη να το ψάξεις, αν σε τρώει μη το αφήσεις να σου χαλάσει τη ψυχολογία! Καλά και καθησυχαστικά στα είπε ο θείος όμως εγώ αν ήμουν τόσο αγχωμένη θα πήγαινα και παραπέρα να το κοιτάξω!! Ελπίζω να μην είναι τίποτα.. 

Και εγώ χθες ξενέρωσα πολύ με το στρεπτοκοκκο που μου βρέθηκε στον κόλπο αλλά λέω εντάξει καλά που έγινε η καλλιέργεια και το βρηκαμε!!  

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου.. Εκεί που ήμουν ήρεμη όλο αυτόν το καιρό, με ανησύχησε ο γιατρός και προσπαθώ να διαχειριστώ να μην αγχωθω.. Αν θυμάστε είχα τον Απριλη ανεβασμένα τα λευκά μου αιμοσφαίρια γύρω στα 16000 χιλιάδες. Είχα κάνει και την crp και είχε βγει καλή.. Ο γυναικολόγος μου είχε αποδώσει την κατάσταση στην εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ και μπορεί να ανέβουν στην πορεία .. Αυτό με είχε κάνει να το ξεχάσω.. Κάνω σήμερα εξετάσεις και βγαίνουν τα λευκα 18500 και λίγο ανεβασμένα τα ουδετεροφιλα.. H crp όμως πολύ καλη.. Του τα στέλνω χωρίς ανησυχία βασιζόμενη στα λόγια του που μου είχε πει " μην ανησυχείς ειναι λόγω εγκυμοσυνης και μπορεί να ανέβουν κι άλλο".. Με παίρνει τηλ και άρχισε να μου λέει ότι επειδή ανέβηκαν κι άλλο φεύγει από το κομμάτι της Μαιευτικής και γίνεται παθολογικο πρόβλημα και καλύτερα να με δει ένας παθολόγος λοιμωξιολογος για να μου κάνει περαιτέρω έλεγχο γι αυτό.. Παίρνω τηλ τον θείο μου που είναι παθολόγος σε νοσοκομείο και με ηρεμει λέγοντας μου ότι αφού η crp είναι καλή δεν χρειάζεται να ανησυχώ και ότι λόγω αυξημενης κινητικότητας στην κυκλοφορία του αίματος εξαιτίας του μωρού συμβαίνει.. Εγώ του ανέφερα του θείου ότι φοβάμαι μην έχω κάτι άσχημο στο αίμα και μου είπε ότι αν φαινόταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπε ο μικροβιολόγος στις αναλύσεις που κανει και θα το ανέφερε..Και μου είπε αν θέλω για να ηρεμήσω να πάω σε αιματολογο και βρήκα έναν που εξειδικευεται στην αιματολογο της κύησης.. Αλλά κοριτσια  δεν ξέρω τι να κάνω.. Αν θα πάω στον αιματολογο.. ανησυχώ μην έχω τπτ εγώ.. Ταλαιπωρηθηκα ψυχολογικά το απόγευμα.. Σε τι μπελάδες μπήκα ξαφνικά;

Συγγνωμη για το σεντόνι.. 

Νομίζω και εγώ πως θα είναι όλα καλά και μην ανησυχείς. Εφόσον ο θείος σου που είναι παθολόγος σε καθησύχασε νομίζω ότι όλα είναι εντάξει. Βεβαια καλύτερα που θα πας και σε έναν αιματολογο να πάρεις και από εκεί μια γνώμη για να σου φύγει η ιδέα και να μην είσαι σε αναμμένα κάρβουνα. Περιμένουμε να μας πεις νέα!!! Πάντα καλά φυσικά!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@_marjio με την αντιβίωση θα ξεπεραστεί το θέμα κορίτσι μου.Έκανα κι εγώ την ίδια εξέταση την Πέμπτη και μάλλον είναι αρνητικά τα αποτελέσματα γιατί δεν με πήραν τηλέφωνο.

@Αντζελίνα 30 συμφωνώ με τα κορίτσια που σου γράφουν να το κοιτάξεις παραπέρα.Εγώ θα πήγαινα για να έίμαι σίγουρη, αν και θα με καθυσήχαζε ο θείος.Ωστόσο καλύτερα να σε δει κι ένας αιματολόγος.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες! Καλό σκ να έχουμε!

@Αντζελίνα 30 μου το πιο πιθανό είναι αυτό που σου είπε και ο θείος σου αλλά για να είσαι ήρεμη πάρε και τη δεύτερη γνώμη!

 

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλό σαββατοκύριακο.. Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για την ενίσχυση..δεν σας γνωρίζω αλλά τόσο καιρό που μιλάμε, νιώθω, επειδή περνάμε την ίδια φάση και έννοιες, ότι καταλαβαινομαστε.. Η αλήθεια είναι ότι αναστατώθηκα και δεν έκανα καλό ύπνο.. Και δεν μου αρέσει να είμαι έτσι γιατί δεν είμαι μόνη μου πλέον και δεν θέλω να ταραζω το μωρακι.. Πήρα τηλ και θα πάω τη Δευτέρα το απόγευμα στον αιματολογο.. Θα σας στείλω ο, τι είναι..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου.. Εκεί που ήμουν ήρεμη όλο αυτόν το καιρό, με ανησύχησε ο γιατρός και προσπαθώ να διαχειριστώ να μην αγχωθω.. Αν θυμάστε είχα τον Απριλη ανεβασμένα τα λευκά μου αιμοσφαίρια γύρω στα 16000 χιλιάδες. Είχα κάνει και την crp και είχε βγει καλή.. Ο γυναικολόγος μου είχε αποδώσει την κατάσταση στην εγκυμοσύνη και να μην ανησυχώ και μπορεί να ανέβουν στην πορεία .. Αυτό με είχε κάνει να το ξεχάσω.. Κάνω σήμερα εξετάσεις και βγαίνουν τα λευκα 18500 και λίγο ανεβασμένα τα ουδετεροφιλα.. H crp όμως πολύ καλη.. Του τα στέλνω χωρίς ανησυχία βασιζόμενη στα λόγια του που μου είχε πει " μην ανησυχείς ειναι λόγω εγκυμοσυνης και μπορεί να ανέβουν κι άλλο".. Με παίρνει τηλ και άρχισε να μου λέει ότι επειδή ανέβηκαν κι άλλο φεύγει από το κομμάτι της Μαιευτικής και γίνεται παθολογικο πρόβλημα και καλύτερα να με δει ένας παθολόγος λοιμωξιολογος για να μου κάνει περαιτέρω έλεγχο γι αυτό.. Παίρνω τηλ τον θείο μου που είναι παθολόγος σε νοσοκομείο και με ηρεμει λέγοντας μου ότι αφού η crp είναι καλή δεν χρειάζεται να ανησυχώ και ότι λόγω αυξημενης κινητικότητας στην κυκλοφορία του αίματος εξαιτίας του μωρού συμβαίνει.. Εγώ του ανέφερα του θείου ότι φοβάμαι μην έχω κάτι άσχημο στο αίμα και μου είπε ότι αν φαινόταν κάτι τέτοιο θα το έβλεπε ο μικροβιολόγος στις αναλύσεις που κανει και θα το ανέφερε..Και μου είπε αν θέλω για να ηρεμήσω να πάω σε αιματολογο και βρήκα έναν που εξειδικευεται στην αιματολογο της κύησης.. Αλλά κοριτσια  δεν ξέρω τι να κάνω.. Αν θα πάω στον αιματολογο.. ανησυχώ μην έχω τπτ εγώ.. Ταλαιπωρηθηκα ψυχολογικά το απόγευμα.. Σε τι μπελάδες μπήκα ξαφνικά;

Συγγνωμη για το σεντόνι.. 

αυτό που φοβάσαι χρειάζεται πολλές πολλές δεκάδες χιλιάδες λευκά παραπάνω για να ανησυχήσεις... ωστόσο ο μαιευτήρας σου έχει δίκιο και ευτυχώς που είναι τόσο υπεύθυνος... δεν είναι πλέον μαιευτικό θέμα... εκτός από τον αιματολόγο εγώ θα σου έλεγα να ζητήσεις τη γνώμη κι ενός λοιμωξιολόγου... ώστε να κάνεις και κάποιες εξτρα εξετάσεις να ησυχάσεις... τώρα έκανες για τρανσαμινάσες;; σου ζήτησε καλλιέργεια κολπικού υγρού;;; τα υψηλά λευκά σημαίνουν ότι κάτι παλεύει ο οργανισμός να καταπολεμήσει...  το οποίο μπορεί να είναι και μια απλή περιοδοντίτιδα που λέει ο λόγος, συνήθης επιπλοκή στη εγκυμοσύνη...

η crp σου πόση ήταν;; ήταν καλά και τα ερυθρά;  και η καθίζηση τους;;; η crp είναι ένας δείκτης για πολλά... δεν είναι διάγνωση... η crp μπορεί να ανέβει και από κάποια μελανιά ή καρούμπαλο όπως εμφανίζω εγώ με τις αντιπηκτικές ή από μια πεταλούδα στη φλέβα... και αν είναι εντάξει σημαίνει ότι ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες για λοίμωξη αλλά και χάλια να είναι πάλι δεν σημαίνει ότι πρόκειται για κάτι κακό... γι αυτό σταμάτα να γκουγκλάρεις γιατί θα τρελαθείς... αχαχαχαχαχα

εγώ όλο τον Μάρτη και τον Απρίλη έπαιζα μέχρι και 7,5 με όριο το 0,5... μέχρι που νοσηλεύθηκα 10 μέρες... και δεν βρήκαν τίποτα... μου έκαναν και εξειδικευμένες εξετάσεις για άσχημα πράγματα... τίποτα και πάλι... αχαχαχαχαχαχαχαχ... τεσπα ωστόσο ο μαιευτήρας μου ανησυχούσε για κάτι που είχε σχέση με το σάκο και το σπάσιμο των νερών αλλά δεν θυμάμαι το όνομα τώρα... γι αυτό με νοσήλευσε αλλά δεν είχα ούτε αυτό... και τα λευκά μέχρι 16.000... μόλις έκοψα την αντιβίωση, μετά από 1 εβδομάδα στο 1,17 η crp... αλλ αντ άλλων...

ο οργανισμός μας στην εγκυμοσύνη απορρυθμίζεται με διάφορους τρόπους... η δική μου εγκυμοσύνη π.χ. έχει γίνει η επιτομή της "υψηλού κινδύνου κύησης"... έχω καλύψει όλη τη σχετική βιβλιογραφία και πολύ φοβάμαι ότι αν τα καταφέρω να κρατηθώ για 1-2 βδομάδες ακόμα θα γράψω και νέες ένδοξες σελίδες για τις επόμενες γενιές... αχαχαχαχαχαχαχαχα... το βασικότερο όμως είναι ότι όλα μα όλα αντιμετωπίζονται... αυτό να θυμάσαι πάντα... προς το παρόν ηρέμησε και πάρε και καμιά βιταμίνη C... είναι σωτήρια για το ανοσοποιητικό... εγώ εκεί αποδίδω ότι έπεσαν όλα ενώ είχα κόψει και την αντιβίωση μια βδομάδα... παίρνω βιταμίνη C σταθερά εδώ και 10-12 χρόνια και ούτε κρυολόγημα... και μια χαζή μαία μου είπε να την κόψω στις αρχές... ευτυχώς ο λοιμωξιολόγος που με παρακολουθεί μου είπε ότι μπορώ να την παίρνω ελεύθερα... οπότε του δίνω κι εγώ και καταλαβαίνει... 1000 mgr 2 φορές τη μέρα... ρώτα βέβαια και τον μαιευτήρα σου... και καλό θα είναι να την πίνεις μαζι με το σίδηρο... κανουν θαύματα παρέα...

  • Μου αρέσει 4

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Athinaa συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Ο οργανισμός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης απορυθμίζεται τελείως.Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου απο την αρχή παρουσίασα θέμα με τον θυρεοειδή, ενώ ποτέ πριν δεν είχα πρόβλημα.Μετά τη γέννα, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επανήλθε και διέκοψα τη θυροξίνη. 

Υ.Γ. αγαπώ το χιούμορ και την αισιοδοξία σου!Πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά είσαι θεά με τους σχολιασμούς σου και τη στάση που κρατάς.. Ναι η λοιμωξιολογια είναι εξειδίκευση της παθολογίας.. Κι ο θείος μου το κατέχει το θέμα με τις λοιμώξεις.. Γι αυτό με ηρέμησε.. Γτ τσέκαρε όλα αυτά που με ρώτησες.. Η crp ειναι 0,07 η καθιζηση επίσης πολύ καλή.. Καλλιέργεια ούρων και τρανσαμισανες έκανα πριν 20 μέρες κι ήταν σε πολύ καλά επίπεδα.. Επειδή ο γυναικολόγος μου ανέφερε μήπως να κάνω έλεγχο στο συκώτι, σπλήνα και τεστ στρεπτοκοκκου, εκείνος μου είπε ότι δεν χρειάζεται εφόσον η crp και τα συναφή είναι σε πολύ καλά επίπεδα δεν υπάρχει λόγος να γίνουν αυτά.. Το μόνο που έχω ως περίεργο είναι όταν φυσάω τη μύτη μου κάποιες φορές βγάζω λίγο αίμα.. Αλλά δεν έδωσε σημασία σε αυτό.. Θα πάω στον αιματολογο να δω τι θα μου πει κι αυτός.. Η βιταμίνη c λες να βοηθάει ε; θα το ψάξω.. Σε ευχαριστώ κοπέλα μου και μπράβο για τη δύναμη και τον τρόπο που αντιμετωπιζεις όλα αυτά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Arabella μου γλυκιά εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου, να μην έχεις τίποτα!! Όσο να ναι ρε γμτ όταν κάθεσαι και διαβάζεις στο παλιογκουγκλ σε πιάνει ένας πανικός..  Σήμερα όμως είμαι μια χαρά όπως πριν, όλα καλα θα πανε! Και το ίδιο εύχομαι για όλες μας ❤

@Αντζελίνα 30 μου η μύτη είναι κάτι σύνηθες να ματώνει στην εγκυμοσύνη όπως και τα ούλα κατά το βούρτσισμα!! Τα παθαίνω και γω και τα δύο!!

Όσο για τη βιταμίνη c θα συμφωνήσω απόλυτα! Μαζι με την d3 και k2 είναι το απόλυτο μαστ για το ανοσοποιητικό!!

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Αρχικά είσαι θεά με τους σχολιασμούς σου και τη στάση που κρατάς.. Ναι η λοιμωξιολογια είναι εξειδίκευση της παθολογίας.. Κι ο θείος μου το κατέχει το θέμα με τις λοιμώξεις.. Γι αυτό με ηρέμησε.. Γτ τσέκαρε όλα αυτά που με ρώτησες.. Η crp ειναι 0,07 η καθιζηση επίσης πολύ καλή.. Καλλιέργεια ούρων και τρανσαμισανες έκανα πριν 20 μέρες κι ήταν σε πολύ καλά επίπεδα.. Επειδή ο γυναικολόγος μου ανέφερε μήπως να κάνω έλεγχο στο συκώτι, σπλήνα και τεστ στρεπτοκοκκου, εκείνος μου είπε ότι δεν χρειάζεται εφόσον η crp και τα συναφή είναι σε πολύ καλά επίπεδα δεν υπάρχει λόγος να γίνουν αυτά.. Το μόνο που έχω ως περίεργο είναι όταν φυσάω τη μύτη μου κάποιες φορές βγάζω λίγο αίμα.. Αλλά δεν έδωσε σημασία σε αυτό.. Θα πάω στον αιματολογο να δω τι θα μου πει κι αυτός.. Η βιταμίνη c λες να βοηθάει ε; θα το ψάξω.. Σε ευχαριστώ κοπέλα μου και μπράβο για τη δύναμη και τον τρόπο που αντιμετωπιζεις όλα αυτά.. 

0,07;;; τι είπες τώρα;;; οκ είσαι γερή και δυνατή σαν άλογο... γι αυτό ο θείος σου είναι τόσο χαλαρός... μη φοβάσαι τίποτα... είμαι απολύτως πεπεισμένη ότι και ο αιματολόγος τη Δευτέρα θα σου πει τα ίδια ακριβώς με τον θείο σου... οπότε απόλαυσε το σ/κ σου και συνέχισε να γεμίζεις βαλίτσα και να τακτοποιείς μωρουδιακά... δεν βλέπω να υπάρχει χώρος για άλλες σκέψεις... αχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε σήμερα κορίτσια? Πώς είναι τα μικρά σας? Πως πάνε οι κλωτσιές? Πλησιάζω κ εγώ σιγά σιγά να μπω στο μήνα μου κ ανυπομονώ. Ευτυχώς αρχίζει η γιατρός μου κ μου κόβει φάρμακα μπας κ ηρεμισω λίγο από αυτά μερικά από τα έχω βαρεθεί να πω την αλήθεια. Αλλά αυτές οι καούρες ρε παιδιά δε παλεύονται με τπτ κ ειδικά το βράδυ δε με αφήνουν να κοιμηθώ κ αν ξυπνήσω κ μέσα στη νύχτα άντε να μου περάσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...