Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΧΑΜΗΛΟΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι εβδομάδες βγαίνουν βάση τερ

Ο μήνας με την πητ. Πχ με πητ 15απριλη,καθε 15αλλαζεις μήνα κ θα είχες κλείσει τον τέταρτο κ θα διένυε τον πέμπτο πχ

1-2ος μήνας έχουν από 4εβδ,ο τρίτος  έχει 5, αντίστοιχα,ο  4-5ος από 4,ο 6ος εχει 5.ο 7ος έχει 4,οι 8-9ος από 5

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Οι εβδομάδες βγαίνουν βάση τερ

Ο μήνας με την πητ. Πχ με πητ 15απριλη,καθε 15αλλαζεις μήνα κ θα είχες κλείσει τον τέταρτο κ θα διένυε τον πέμπτο πχ

1-2ος μήνας έχουν από 4εβδ,ο τρίτος 5, αντίστοιχα, 4-5ος 4,6ος 5.7ος 4,8-9ος από 5

Δεν το είχα ξανά ακούσει αυτό.. Δεν είχα ιδέα για κάτι τέτοιο. σε ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

στιγμα μεσογειακης αναιμιας να φανταστω εννοεις γιατι στιγμα απλης  αναιμιας δεν υπαρχει...ή εχεις αναιμια η δεν εχεις

Ναι απλα το εγραψα ετσι εν συντομια!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinakk είπε:

εντάξει γλυκιά μου ναι. 

πήγα τελικά. και το μωρο και η καρδια τέλεια. βέβαια μου έκανε υπέρηχο καρδιάς πολύ γρήγορα ούτε 10δ δεν πέρασαν.. μου είπε μάλλον λόγω αναιμίας.. θα παω αυριο για εξετάσεις αίματος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

πήγα τελικά. και το μωρο και η καρδια τέλεια. βέβαια μου έκανε υπέρηχο καρδιάς πολύ γρήγορα ούτε 10δ δεν πέρασαν.. μου είπε μάλλον λόγω αναιμίας.. θα παω αυριο για εξετάσεις αίματος 

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Να μην στεναχωριεσαι καθολου!! Ολα τελεια θα ειναι!!!κ λιγο χαμηλος αιματικριτης δεν πειραζει, αντιμετωπιζεται!!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ναι είχαμε! Ευχαριστώ πολύ!! Μεγαλωνει το αντράκι μου:wub:

Σαν χθες τα θυμάμαι κ εγω ολα, ακομη κ απο την πρωτη εγκυμοσυνη:)κ μάλιστα μόνο τα θετικα

Κ εσυ να χαιρεσαι την όμορφη οικογένεια σου! Κ σύντομα πολυτεκνη! 

Να το χαιρεσαι το παλικαρακι σου.. Κ το κορίτσι σου βέβαια! Γερά κ τυχερά κ τα 2 στη ζωή τους. Θυμόμουν ότι είχατε Νοεμβριο γενέθλια αλλά πότε ακριβώς όχι! Κάνατε πάρτυ η όχι?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Να το χαιρεσαι το παλικαρακι σου.. Κ το κορίτσι σου βέβαια! Γερά κ τυχερά κ τα 2 στη ζωή τους. Θυμόμουν ότι είχατε Νοεμβριο γενέθλια αλλά πότε ακριβώς όχι! Κάνατε πάρτυ η όχι?

Ευχαριστώ πολύ!! Κ εσύ να τα χαίρεσαι! 

Όχι δ καναμε ακομη, ειμασταν καλεσμένοι σε άλλα κ την πεμπτη, κ σημερα, θα τα κάνουμε την τριτη. Αλλα πηγαμε κεράσματα στο σχολειο, κ του χάρισαν ζωγραφιές οι συμμαθητές του, κ ηταν πολυ ομορφο! 

Να σας πω κ το αλλο να γελάσετε. (σορρυ Κατερίνα για τα ασχετα του θέματος σου, χαίρομαι που όλα είναι καλα) ξεκίνησε προπονήσεις ποδόσφαιρο ο μικρος:-Pτμήμα γεννημένα 2015-2016 ,μπορειτε να φανταστείτε πόσο πλάκα εχουν:lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Κ εσύ να τα χαίρεσαι! 

Όχι δ καναμε ακομη, ειμασταν καλεσμένοι σε άλλα κ την πεμπτη, κ σημερα, θα τα κάνουμε την τριτη. Αλλα πηγαμε κεράσματα στο σχολειο, κ του χάρισαν ζωγραφιές οι συμμαθητές του, κ ηταν πολυ ομορφο! 

Να σας πω κ το αλλο να γελάσετε. (σορρυ Κατερίνα για τα ασχετα του θέματος σου, χαίρομαι που όλα είναι καλα) ξεκίνησε προπονήσεις ποδόσφαιρο ο μικρος:-Pτμήμα γεννημένα 2015-2016 ,μπορειτε να φανταστείτε πόσο πλάκα εχουν:lol:

Χαχα οι ψυχουλες, τον προπονητή τον ακούνε η κάνουν τα δικά τους?? :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , mama16 είπε:

Χαχα οι ψυχουλες, τον προπονητή τον ακούνε η κάνουν τα δικά τους?? :P

Λες να τον ακούνε; :-Pφυσικά κ κάνουν τα δικά τους

Αφου ο δικος μου κ κανα δυο ακομη ούτε καλά μιλάνε. Ένας εκλαιγε πιο πέρα, ένας έπαιζε μόνος στο μεγάλο τέρμα μακριά, ο δικος μου κ. Ένας άλλος ηθελαν λιγο παρότρυνση από την μαμα, κ το μοναδικό κορίτσι της ομάδας μας, τους έβαλε τα γυαλιά. Φαίνεται τεράστια η διαφορά με τα 4χρονα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@vikib εμένα που γέννησε μια φιλη μου σε δημόσιο φώναξα δικό της αναισθησιολογο και της την έκανε.. μου λέει χωρίς αυτή δεν θα γεννούσε.( με 4 διαστολή έφτασε μετά έκανε καισαρική εν τέλη αλλά λέει στο 4 και δεν άντεξα..) 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

Για την επισκληριδιο τι γνώμη εχετε;

καλημερα, και τα τρια με καισαρικη τα εκανα κ επισκληριδιο! αν εκανα αλλο , θα ζητουσα ολικη ναρκωση ( καλα ετσι ελεγα και στο τριτο αλλα τελος παντων) στο πρωτο δεν καταλαβα τιποτα , στο δευτερο τα ειδα ολα, νομιζα οτι πηγα στον αλλο κοσμο . και στο τριτο  ζαλισα τον γιατρο μου , να μου βρει οσο γινεται τον καλυτερο , ηταν σιγουρα πολυ καλυτερα ,κατι εχω θεμα με τη σπονδυλικη και δεν μπορουνε να βρουνε το σημειο , συν οτι ειχα κανει αντιπηκτικη το προηγουμενο βραδυ και δεν μου εδωσαν πολυ ναρκωση και τα καταλαβα ολααα!!  και στο σημειο πισω στη πλατη μου εχει μεινει πονος οταν το πιεζω . παρ ολο που εχουν περασει χρονια. αλλα ενταξει δεν σημαινει οτι σε ολες συμβαινει αυτο !!

αρα δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες !! μετεγχειρητικα ομως τα πηγα περιφημα !!:wink:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

@vikib εμένα που γέννησε μια φιλη μου σε δημόσιο φώναξα δικό της αναισθησιολογο και της την έκανε.. μου λέει χωρίς αυτή δεν θα γεννούσε.( με 4 διαστολή έφτασε μετά έκανε καισαρική εν τέλη αλλά λέει στο 4 και δεν άντεξα..) 

Μπήκα με πρόκληση στο πρώτο. Πριν μείνω εγκυος ελεγα με ολική κ καισαρικη, από φόβο. Όσο ήμουν εγκυος άρχισα να πιστεύω στο σώμα μου κ ήθελα φυσιολογικά. Δ ηθελα να πληρώσω για την αναισθησια

Εννοειται μια που ηταν το τριτο ούτε που κατάλαβε πως γέννησε. Μια άλλη πρωτότοκη σαν εμένα, με πρόκληση, μεχρι διαστολη  4 πονουσε λιγο, μετα ποτέ ήρθε η ώρα να σπρώξει ούτε η δια κατάλαβε. Ουτε η γιατρος της την πρόλαβε ούτε επισκληρηδιο που είχε κανονίσει. 

Κάνε μαθήματα ανωδυνου όταν έρθει η ώρα, διάβασε γενικα, κ έχεις χρόνο να σκεφτείς για την επισκληρηδιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...