Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καθυστερηση- αρνητικο τεστ


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Αν έμεινες εγκυος στις 31/3 ή στις 7/4 μπορει το τεστ να μην δείξει θετικο ενώ θα μπορούσε να ειναι. Μπορείς να κανεις μια χοριακη στις 21/4 για να εισαι σιγουρη για το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αν έγινε στις 7/4 ναι, είναι νωρίς να δείξει. Αλλά με τελευταια περίοδο 3/3 δεν είναι πολύ αργά για ωορηξία;
Αν πάλι έγινε στις 31/3(το πιο πιθανό κατ΄εμέ) δεν θα έπρεπε να έιχε δείξει το τεστ 2 εβδομάδες μετά;
Και αν είναι κύστη πρέπει να κάνω κάτι; Δεν θέλω να πάρω κ τον γιατρό μου τηλέφωνο γιατι θα μου πει να πάω απο κει κ τωρα(με την καραντίνα δεν εργαζομαστε και δεν έχουμε εισόδημα. Περιμένουμε και αυτα τα ρημαδο800 ευρώ) δεν θέλω να δωσω 30-50 ευρω έτσι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gigi30 είπε:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αν έγινε στις 7/4 ναι, είναι νωρίς να δείξει. Αλλά με τελευταια περίοδο 3/3 δεν είναι πολύ αργά για ωορηξία;
Αν πάλι έγινε στις 31/3(το πιο πιθανό κατ΄εμέ) δεν θα έπρεπε να έιχε δείξει το τεστ 2 εβδομάδες μετά;
Και αν είναι κύστη πρέπει να κάνω κάτι; Δεν θέλω να πάρω κ τον γιατρό μου τηλέφωνο γιατι θα μου πει να πάω απο κει κ τωρα(με την καραντίνα δεν εργαζομαστε και δεν έχουμε εισόδημα. Περιμένουμε και αυτα τα ρημαδο800 ευρώ) δεν θέλω να δωσω 30-50 ευρω έτσι.

 

Σε σενα που εχεις ασταθή κύκλο δεν εχει σημασία η τελευταια περίοδος αλλα η τελευταια ελεύθερη επαφή. Αν έχουν περασει 14 μερες απο τότε που εγινε, η ωορρηξία όλων των κοριτσιών γινεται 14 μερες πριν τους έρθει περίοδος.

οχι 14 μερες αφου τους έρθει περίοδος.

 Αν ειχες κανει χοριακη αντί για τεστ εγκυμοσύνης και ηταν αρνητικό  θα αποκλείονταν σίγουρα ως ημερομηνία και το 31/3, με τα τεστ ομως δεν μπορείς να εισαι απόλυτα σιγουρη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σε σενα που εχεις ασταθή κύκλο δεν εχει σημασία η τελευταια περίοδος αλλα η τελευταια ελεύθερη επαφή. Αν έχουν περασει 14 μερες απο τότε που εγινε. Αν ειχες κανει χοριακη αντί για τεστ εγκυμοσύνης και ηταν αρνητικό  θα αποκλείονταν σίγουρα ως ημερομηνία και το 31/3, με τα τεστ ομως δεν μπορείς να εισαι απόλυτα σιγουρη.

Σωστά. Θα περιμένω μέχρι αύριο μηπως έρθει και θα πάω για χοριακή. Να ρωτήσω: στο νοσοκομείο μπορώ να κάνω χοριακή; Είναι δωρεάν; Έχω κάρτα ανεργίας, οχι ασφάλιση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gigi30 είπε:

Σωστά. Θα περιμένω μέχρι αύριο μηπως έρθει και θα πάω για χοριακή. Να ρωτήσω: στο νοσοκομείο μπορώ να κάνω χοριακή; Είναι δωρεάν; Έχω κάρτα ανεργίας, οχι ασφάλιση.

Για να ειμαι ειληκρινης δεν εχω ιδέα. Δεν εχει τύχει να πάω σε νοσοκομειο για χοριακη και επειδη ειμαι ασφαλισμένη δεν πληρώνω κατι, οποτε δεν ξερω τι ισχύει. Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν θα σου βγάλουν το αποτέλεσμα την ίδια μερα οπως αν πήγαινες σε μικροβιολογικό. Μια χοριακη κοστίζει 15 ευρώ αν πας σε μικροβιολογικό βεβαια πρεπει να πάρεις τηλεφωνο και να το ρωτήσεις γιατι ο καθενας χρεώνει οτι θελει. Με παραπεμπτικό απο γιατρο ειναι ενα ευρώ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Για να ειμαι ειληκρινης δεν εχω ιδέα. Δεν εχει τύχει να πάω σε νοσοκομειο για χοριακη και επειδη ειμαι ασφαλισμένη δεν πληρώνω κατι, οποτε δεν ξερω τι ισχύει. Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν θα σου βγάλουν το αποτέλεσμα την ίδια μερα οπως αν πήγαινες σε μικροβιολογικό.

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις απαντήσεις σου. Μαλλον σε μικροβιολογικό θα πάω τότε(απλά τωρα προσπαθώ να μην ξοδεύω γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναπιάσω λεφτα στα χέρια μου) αφου είμαι και ανυπόμονος άνθρωπος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gigi30 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις απαντήσεις σου. Μαλλον σε μικροβιολογικό θα πάω τότε(απλά τωρα προσπαθώ να μην ξοδεύω γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναπιάσω λεφτα στα χέρια μου) αφου είμαι και ανυπόμονος άνθρωπος. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Μακάρι να είσαι αν το θες αν κ με μόνο 2 επαφές κ αυτές με τράβηγμα όχι τόσο πιθανό κατ εμέ..όσο για τα τεστ πιστεύω πως έστω θολά θα έπρεπε να δείχνουν μια άχνη γραμμουλα..

Για χοριακη εγώ έδωσα 10ε στις γειτονιάς το μικροβιολογικό..κάνε αν θες να σου φύγει κάθε άγχος..πάντως αν πραγματικά θες παιδάκι (που για να κοιτάς κ το φόρουμ μας μαλλον πως κάτι σου χτυπάει καμπανάκι) συζητήσετε με τον σύντροφο σου να κάνετε προσπάθειες κανονικά :-)

εμεις 6χρονια μαζί με τράβηγμα δεν έμεινα έγκυος..το πρώτο μήνα που αποφασίσαμε για προσπάθεια τσουυπ να τος ο γιός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Μακάρι να είσαι αν το θες αν κ με μόνο 2 επαφές κ αυτές με τράβηγμα όχι τόσο πιθανό κατ εμέ..όσο για τα τεστ πιστεύω πως έστω θολά θα έπρεπε να δείχνουν μια άχνη γραμμουλα..

Για χοριακη εγώ έδωσα 10ε στις γειτονιάς το μικροβιολογικό..κάνε αν θες να σου φύγει κάθε άγχος..πάντως αν πραγματικά θες παιδάκι (που για να κοιτάς κ το φόρουμ μας μαλλον πως κάτι σου χτυπάει καμπανάκι) συζητήσετε με τον σύντροφο σου να κάνετε προσπάθειες κανονικά :-)

εμεις 6χρονια μαζί με τράβηγμα δεν έμεινα έγκυος..το πρώτο μήνα που αποφασίσαμε για προσπάθεια τσουυπ να τος ο γιός!

Καλησπερα Renez! Η αλήθεια ειναι πως εγώ θέλω. Ο σύντροφος μου πάλι στην παρούσα φάση όχι γιατί τον αγχώνει το οικονομικό κομμάτι. 
Έχω ξαναμείνει έγκυος με τράβηγμα περυσι με τον συντροφο μου. Και πριν 6 χρόνια είχε σπάσει το προφυλακτικό κ είχα πάρει το χάπι της επόμενης ημέρας κ παρ'όλα αυτα ήμουν κ πάλι έγκυος. Μαλλον είμαι καρπερή, τι να πω; :roll:
Θα πάω για χοριακή αύριο μάλλον να μου φύγει. Αλλιώς τι μπορεί να προκαλεί τόση καθυστέρηση; Και τα συμπτωματα(πόνος στο στηθος, κραμπες στην κοιλιά και πρήξιμο) είναι σίγουρα πάνω απο βδομάδα. Μην πω και 10 μέρες γιατι θυμάμαι στην τελευταια μας επαφη 7/4 είχα την αίσθηση ότι θα έρθει η περίοδος και ότι προλάβαμε στο τσακ να ερθουμε σε επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gigi30 είπε:

Καλησπερα Renez! Η αλήθεια ειναι πως εγώ θέλω. Ο σύντροφος μου πάλι στην παρούσα φάση όχι γιατί τον αγχώνει το οικονομικό κομμάτι. 
Έχω ξαναμείνει έγκυος με τράβηγμα περυσι με τον συντροφο μου. Και πριν 6 χρόνια είχε σπάσει το προφυλακτικό κ είχα πάρει το χάπι της επόμενης ημέρας κ παρ'όλα αυτα ήμουν κ πάλι έγκυος. Μαλλον είμαι καρπερή, τι να πω; :roll:
Θα πάω για χοριακή αύριο μάλλον να μου φύγει. Αλλιώς τι μπορεί να προκαλεί τόση καθυστέρηση; Και τα συμπτωματα(πόνος στο στηθος, κραμπες στην κοιλιά και πρήξιμο) είναι σίγουρα πάνω απο βδομάδα. Μην πω και 10 μέρες γιατι θυμάμαι στην τελευταια μας επαφη 7/4 είχα την αίσθηση ότι θα έρθει η περίοδος και ότι προλάβαμε στο τσακ να ερθουμε σε επαφη.

Τι να σου πω αγάπη μου τώρα τα συμπτώματα αυτά αν δεν είναι εγκυμοσύνη ίσως είναι περιόδου η οποία λόγω άγχους δεν κατεβαίνει κ μολις πχ δεις αρνητικό τεστ κ σου φύγει θα έρθει κ το αίμα..

Αν όμως έμενες έγκυος θα το κρατούσατε ή κ πάλι δε θα ήθελε? Κ αν επιτρέπεται είστε παντρεμένοι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι να σου πω αγάπη μου τώρα τα συμπτώματα αυτά αν δεν είναι εγκυμοσύνη ίσως είναι περιόδου η οποία λόγω άγχους δεν κατεβαίνει κ μολις πχ δεις αρνητικό τεστ κ σου φύγει θα έρθει κ το αίμα..

Αν όμως έμενες έγκυος θα το κρατούσατε ή κ πάλι δε θα ήθελε? Κ αν επιτρέπεται είστε παντρεμένοι?

Οχι δεν είμαστε παντρεμένοι. Γενικά δεν έχουν μπει ακόμα τα πράγματα σε μια σειρά. Σπουδαζω κιολας στο 2ο πτυχίο μου(ειμαι 30 χρονων) κ τελειώνω του χρόνου κ θα μπορέσω να βρω και την αντίστοιχη δουλειά. Προς το παρόν εργάζομαι στο καφέ της μητέρας μου(το οποίο έκλεισε τωρα με την καραντινα). Αλλά όπως και να έχει είναι καλοδεχούμενο απο εμένα ένα μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κύστη ήταν. Και πολύ μεγάλη κιόλας. Πήγα στον γυναικολόγο μου και μου έδωσε cyclacur για να μου έρθει περίοδος και να φύγει η κύστη.
Απλά ενημερώνω, για την επόμενη που θα έχει κάτι αντίστοιχο και θα παρακολουθήσει το θέμα αυτό.
Καλή συνέχεια! Ελπίζω να τα πούμε σύντομα , με ευχάριστα νέα!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ!!μετα από παρά πολλές περιπέτειες υγείας με χειρουργεία και πολλά παρά πολλά χάπια ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου για μπεμπέ!!δεν έχω άγχος!!το μόνο μου άγχος είναι ότι στο παρελθόν με τον προηγούμενο σύντροφο μου είχα 2 αποβολές φυσικές!!με τον άντρα μου τώρα ξεκινήσαμε για παιδάκι και σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω!λογω του ότι παίρνω κάποια χάπια πρέπει να ελέγχω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ώστε να το κόψω αμέσως το χάπι!προχθες είχα ένα αρντητικοτατο τεστ εγκυμοσύνης!!λετε να υπάρχει πιθανότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 19/4/2020 at 2:17 ΠΜ, Gigi30 είπε:

Τελικά κύστη ήταν. Και πολύ μεγάλη κιόλας. Πήγα στον γυναικολόγο μου και μου έδωσε cyclacur για να μου έρθει περίοδος και να φύγει η κύστη.
Απλά ενημερώνω, για την επόμενη που θα έχει κάτι αντίστοιχο και θα παρακολουθήσει το θέμα αυτό.
Καλή συνέχεια! Ελπίζω να τα πούμε σύντομα , με ευχάριστα νέα!:-D

Εγώ είμαι πάλι! Ακόμα περίοδος άφαντη. Πήγα στον γυναικολόγο μου, μου έδωσε τα cyclacur και μου είπε ότι τη Δευτέρα( του Πάσχα) θα μου ερθει η περίοδος. Φυσικα κ δεν ηρθε. Περιμένω άλλη μια μέρα κ την Τετάρτη τον παίρνω τηλ. Μου λέει περίμενε μεχρι Σάββατο- Κυριακη θα έχει έρθει. Το είπε με σιγουριά! Σήμερα, Δευτέρα βράδυ, ακόμα τπτ. Και δεν νιώθω σαν να περιμένω περίοδο. Μονο έχω το πρηξιμο γύρω  γύρω από την κοιλιά κ τον πόνο στις θηλές. Και συχνοουρια! Νομιζω οτι η κύστη μου πιέζει την ουροδόχο κύστη.
57 μέρες χωρίς περίοδο δεν έκανα ποτέ. Θα τον πάρω πάλι αύριο εννοείται. Απλά ηθελα να ρωτήσω αν καμιά από εσάς είχε κύστη κ δεν της ερχόταν η περίοδος τι έκανε τελικά. 
Μα θα με σκάσει!

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2020 at 3:22 ΠΜ, Gigi30 είπε:

Εγώ είμαι πάλι! Ακόμα περίοδος άφαντη. Πήγα στον γυναικολόγο μου, μου έδωσε τα cyclacur και μου είπε ότι τη Δευτέρα( του Πάσχα) θα μου ερθει η περίοδος. Φυσικα κ δεν ηρθε. Περιμένω άλλη μια μέρα κ την Τετάρτη τον παίρνω τηλ. Μου λέει περίμενε μεχρι Σάββατο- Κυριακη θα έχει έρθει. Το είπε με σιγουριά! Σήμερα, Δευτέρα βράδυ, ακόμα τπτ. Και δεν νιώθω σαν να περιμένω περίοδο. Μονο έχω το πρηξιμο γύρω  γύρω από την κοιλιά κ τον πόνο στις θηλές. Και συχνοουρια! Νομιζω οτι η κύστη μου πιέζει την ουροδόχο κύστη.
57 μέρες χωρίς περίοδο δεν έκανα ποτέ. Θα τον πάρω πάλι αύριο εννοείται. Απλά ηθελα να ρωτήσω αν καμιά από εσάς είχε κύστη κ δεν της ερχόταν η περίοδος τι έκανε τελικά. 
Μα θα με σκάσει!

Τ έγινε κοπέλα μ τελικα;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα έχω αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυοςήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα νομιζω ότι εχω.. αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα  πινάκια ότι θαμ έρθει περίοδος αλλά δεν Μ ερχοταν..ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυος.ήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;η έχω καθυστέρηση λόγω άγχους και δεν ειμαι...θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lora33 είπε:

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα έχω αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυοςήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα νομιζω ότι εχω.. αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα  πινάκια ότι θαμ έρθει περίοδος αλλά δεν Μ ερχοταν..ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυος.ήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;η έχω καθυστέρηση λόγω άγχους και δεν ειμαι...θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Γεια σου κοριτσι μ! Λοιπν στην 2η κυηση μ, τωρα δλδ, ειχα 14 ημερες καθυστερηση με 5 αρνητικα τεστ. Διαφορετικων εταιρειων.

Ειχα ολα τα συμπτωματα περιοδου, μα το στηθος ηταν το 3πλασιο σε μεγεθος και η ορεξη παρα παρα παρα πολυ αυξημενη. Εκανα σαν τρελη με το φαγητο. Τελικα εκανα χοριακη και ειμαι εγκυος. Οποτε κανε κ αλλο ενα τεστ, και μετα χοριακη. 

Εγω στην 1η κυηση, ηξερα πριν την καθυστερηση οτι ειμαι εγκυος, παλι ηταν συμπτωματα περιοδου, μα ηταν καλοκαιρι και κοιμομουν με κουβερτα, και ετρωγα συνεχεια. Εκανα τεστ. Το 1ο βγηκε αρνητικο, στα δικα μ ματια. Η γραμμη ηταν αχνη και δν την εβλεπα. Την ειδε η φαρμακοποιος μ. Μου ειπε να ξανακανω σε 2 μερες κ η γραμμη εγινε πιο εντονη. Τελικα μια χαρα ολα.

Στο ευχομαι ολοψυχα! Καλα αποτελεσματα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...