Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Καθυστερηση- αρνητικο τεστ


Recommended Posts

Just now, Ninakivivi είπε:

Δλδ να μην κάνω και άλλο τεστ από βδομάδα εφόσον δεν μου έρθει η περίοδος;; 

Στο θέμα κύστη είμαι καθαρή.. Ωοθήκες είναι οκ..είχα κάνει το 18 αποξινση πολιποδα η οποία ήταν καλοιθη.. Και ελενχω κάθε 2 μήνες 

Ορμονικές καθαρές γιατί έκανα τον Σεπτέμβριο 

αν σου ειπε στης 20 οκτωβριου που ησουν λογικα 20η  μερα του κυκλου οτι μαλλον εχεις κανει ωορηξια κ εκανες τωρα χοριακη ειναι πολλες μερες για να εισαι εγκυος κ να μην φαινετε στην χοριακη εκτος κ αν εκανε λαθος το μικροβιολογικο γινονται κ αυτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Gigi30

    Gigi30 8 δημοσιεύσεις

  • Diana8

    Diana8 7 δημοσιεύσεις

  • linaa

    linaa 6 δημοσιεύσεις

  • Renez

    Renez 5 δημοσιεύσεις

Just now, linaa said:

αν σου ειπε στης 20 οκτωβριου που ησουν λογικα 20η  μερα του κυκλου οτι μαλλον εχεις κανει ωορηξια κ εκανες τωρα χοριακη ειναι πολλες μερες για να εισαι εγκυος κ να μην φαινετε στην χοριακη εκτος κ αν εκανε λαθος το μικροβιολογικο γινονται κ αυτα

Θα το ψάξω.. Θα περιμένω να δω πότε θα μου έρθει και δεν σκάσει μύτη θα κάνω νέα χοριακη και εν τέλει θα μηλησω με το γιατρό μ.. Πάντως άρρωστη δεν είμαι απλά έχω Μετα τις 12 το μεσημέρι 37 με 37,2 σχεδόν κάθε μέρα 

 

 

Just now, linaa said:

αν σου ειπε στης 20 οκτωβριου που ησουν λογικα 20η  μερα του κυκλου οτι μαλλον εχεις κανει ωορηξια κ εκανες τωρα χοριακη ειναι πολλες μερες για να εισαι εγκυος κ να μην φαινετε στην χοριακη εκτος κ αν εκανε λαθος το μικροβιολογικο γινονται κ αυτα

Είπε ότι μπορεί να έκανα η θα κάνω ωορρηξία δεν ήξερε και αυτός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninakivivi είπε:

Θα το ψάξω.. Θα περιμένω να δω πότε θα μου έρθει και δεν σκάσει μύτη θα κάνω νέα χοριακη και εν τέλει θα μηλησω με το γιατρό μ.. Πάντως άρρωστη δεν είμαι απλά έχω Μετα τις 12 το μεσημέρι 37 με 37,2 σχεδόν κάθε μέρα 

 

 

Είπε ότι μπορεί να έκανα η θα κάνω ωορρηξία δεν ήξερε και αυτός 

κοιτα αν δεν ειχες κανει ωορηξια θα εβλεπε ωαριο θα στο ελεγε βλεπω το ωαριο δεν εχει σκασει.

μπορει κ να μην εκανες καθολου ωορηξια κ να μην εβλεπε τιποτα γιαυτο να στο ειπε οτι δεν ξερει αν εκανες ... τι να σου πω κανε κ ενα τεστ για να μην περιμενεις κ 40 μερες να σου ερθει περιοδος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε όλους! Είμαι καινούργια εδώ αλλά σας διαβάζω γενικά.. Έχω μπερδευτεί πολύ και χρειάζομαι βοήθεια.. Έχω καθυστέρηση 7 μέρες (ποτέ δεν είχα τόσο πολύ, συνήθως ειχα 2 η 3 μέρες) την 5η μέρα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό... Όμως δεν έχω ούτε πόνους περιόδου που συνήθως πονάω 1 βδομάδα πριν ούτε πριξιμο στο στήθος.. Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.. Ευχαριστώ πολύ περιμένω την απάντηση σας❤️

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπερα!!! Ειμαι στην 31η μερα του κύκλου μου περιμένοντας να αδιαθέτησω...πριν 2 ημέρες ( την 29η μερα) είχα το πρωι στο σκούπισμα λιγο κόκκινο αίμα και μετα καφε...απο τοτε τπτ...μονο πόνο στη μέση...εκανα χτες ενα τεστ εγκυμοσυνης που βγηκε αρνητικό..ειμαστε με τον σύζυγο μου στον τρίτο μηνα προσπάθειας και ενώ προχτες βλέποντας τα καφε υγρά ειπα παει και αυτος ο μήνας, η μη έλευση της περιόδου με συνδυασμό το ότι διαβάζω ότι τα καφε υγρά δείχνουν κάποια φορα εμφυτεύσει με εχουν μπερδέψει...η ωορρηξία μου ηταν γύρω στη 16η με 17η μερα...υπάρχει πιθανότητα το τεστ να βγηκε λάθος λόγω αργής εμφύτευσης? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Steman είπε:

Κοριτσια Καλησπερα!!! Ειμαι στην 31η μερα του κύκλου μου περιμένοντας να αδιαθέτησω...πριν 2 ημέρες ( την 29η μερα) είχα το πρωι στο σκούπισμα λιγο κόκκινο αίμα και μετα καφε...απο τοτε τπτ...μονο πόνο στη μέση...εκανα χτες ενα τεστ εγκυμοσυνης που βγηκε αρνητικό..ειμαστε με τον σύζυγο μου στον τρίτο μηνα προσπάθειας και ενώ προχτες βλέποντας τα καφε υγρά ειπα παει και αυτος ο μήνας, η μη έλευση της περιόδου με συνδυασμό το ότι διαβάζω ότι τα καφε υγρά δείχνουν κάποια φορα εμφυτεύσει με εχουν μπερδέψει...η ωορρηξία μου ηταν γύρω στη 16η με 17η μερα...υπάρχει πιθανότητα το τεστ να βγηκε λάθος λόγω αργής εμφύτευσης? 

Ναι εννοείται ότι αν γίνεται αργότερα η ωορρηξία υπάρχει τέτοια πιθανότητα. Εγώ περίπου στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης είχα κάνει χοριακη κ ήταν αρνητική κ όμως ήμουν έγκυος στην πρώτη μου κόρη! Αν δεις ότι συνεχίζει να μην σου έρχεται ξανά κάνε τεστ η κ χοριακη καλύτερα.. σ εύχομαι πάντως να είσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν θα μπορούσε να μου πει κάποια αν της έχει συμβεί.ειχα περίοδο 7/1/20 μέχρι 11/1/20 είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου κανονικά όλο τον μήνα ημέρα ωορρηξίας 17/1/20 ήταν να μου έρθει περίοδος 2/2/20 κ μου ήρθε 31/1/20 σχετικά νωρίς για μένα γιατί πάντα είμαι ακριβώς.το θέμα μου είναι ότι δεν είχα καθόλου ροή το αίμα ήταν πιο πολύ ροζ κ κόκκινο κ έβγαινε λίγο όταν σκουπίζουν.δηλαδη είχα περίπου 48 ώρες αιματακι λίγο.υπαρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?? Να πω ότι δεν πονάγα καθόλου κ ότι έχω λίγες ζαλάδες.εκανα ένα τεστ σήμερα 3/2 κ έδειξε αρνητικό.καποια την γνώμη της??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλέξ2009 είπε:

Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν θα μπορούσε να μου πει κάποια αν της έχει συμβεί.ειχα περίοδο 7/1/20 μέχρι 11/1/20 είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου κανονικά όλο τον μήνα ημέρα ωορρηξίας 17/1/20 ήταν να μου έρθει περίοδος 2/2/20 κ μου ήρθε 31/1/20 σχετικά νωρίς για μένα γιατί πάντα είμαι ακριβώς.το θέμα μου είναι ότι δεν είχα καθόλου ροή το αίμα ήταν πιο πολύ ροζ κ κόκκινο κ έβγαινε λίγο όταν σκουπίζουν.δηλαδη είχα περίπου 48 ώρες αιματακι λίγο.υπαρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?? Να πω ότι δεν πονάγα καθόλου κ ότι έχω λίγες ζαλάδες.εκανα ένα τεστ σήμερα 3/2 κ έδειξε αρνητικό.καποια την γνώμη της??

Κανε μια χοριακη για σιγουρια(κοστιζει οσο ενα τεστ κ βγαινει το αποτελεσμα την ιδια μερα) κ μετα παρε τηλεφωνο τον γιατρο.  Καμια φορα ειναι κ ορμονικη ανωμαλια . 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.πηγα στον γιατρό κ μου έγραψε κάποιες εξετάσεις μαζί με χοριακη.απλα είχα μόνο κάποιες κηλίδες κ καθόλου ροή ελάχιστα η πιο περίεργη περίοδος ever. Μακάρι να είμαι.❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, ήθελα να σας ενημερώσω πως μου έχουν μείνει καποια τεστ ωορρηξίας σετ με τεστ εγκυμοσυνης που δεν τα χρειαζομαι πια και δεν θελω να τα πουλησω. Προτιμω να τα χαρισω.❤ Αν καποια ενδιαφερεται παρακαλώ ας μου γραψει σε προσωπικο μηνυμα να της τα στειλω ταχυδρομικως. Εμένα πάντως μου έφεραν γούρι! Εντοπισα την ωορρηξια μου ευκολα κι εμεινα εγκυος γρηγορα! Καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι!!:x


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια εδώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! 

Είπαμε να προσπαθήσουμε με τον άντρα μου για παιδάκι να σας ενημερώσω ότι έχω πολικιστικές και η γυναικολόγος μου μου έδωσε και πίνω inofert αυτό πάει να πει ότι δεν έχω σταθερή περίοδο και αν δεν έχει έρθει μέχρι  40 ημέρες μου έδωσε  κάτι χάπια για να μου έρθει η περίοδος..

Τελευταία περίοδος είχα 06/03 Είχαμε επαφή με τον άνδρα μου στης 18/03 και στης 22/03 εχθές το βράδυ έκανα ένα τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό δυστυχώς. από συμπτώματα νιώθω λίγο πρησμένω το στήθος μου εχω λίγα υγρά όταν σκουπιζομαι και λίγες κράμπες σπάνια κάτω στην κοιλιά και αυτές στης μέρες είμαι κακόκεφη και δεν έχω όρεξη για τίποτα.... Παίζει να έκανα νωρίς το τέστ εγκυμοσύνης και να είμαι έγκυος?

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2020 at 12:32 ΠΜ, VASIOULA είπε:

Εγω έχω κάποιες φορές καθυστερηση 2-3 μέρες και ο γιατρός μου λέει ότι ίσως έχω μείνει εγκυος κάποιες φορές και έχω αποβάλει.Εχετε ακούσει κ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα, είμαι 20 χρονών και είμαι σε σχέση εδώ και 3μιση χρόνια . Κάνουμε ελεύθερο σεξ, χωρίς καποια μέθοδο αντισύλληψης αλλά προσέχουμε, τουλάχιστον όσο μπορούμε . Τον Ιούλιο , μου ήρθε κανονικά περίοδος και γενικά ο κύκλος μου ειναι πολύ σταθερός. Απο της 18 Αυγούστου ομως , μέχρι και σήμερα, 21 Αυγούστου, έχω καθυστέρηση . Πριν 2 μηνες ειχα ξανα παθει καθυστέρηση αλλά μόνο μία μέρα και χωρίς να εχω σεξουαλικές επαφές με την σχεση μου, ενώ τώρα πάω για την 4η μέρα καθυστέρησης. Το Πρωί πήγα στο γενικό νοσοκομείο για να κάνω Β χοριακή μιας και μόνο αυτην εμπιστευομαι , αλλά μου είπαν να κλείσω πρώτα ραντεβού. Το αγόρι μου , μου ειπε αμεσως να παμε να κανουμε ενα τεστ φαρμακείου, το κάνω 4 παρα το μεσημέρι και βγηκε αρνητικό. Εκείνος καθησυχάστηκε , αλλά εμένα κάτι με τρώει ακόμα, μαλλον επειδή θελω να παω να κανω την χοριακή για να σιγουρευτώ 100% και το αγορι μου , μου ειπε πως αν συνεχισει η καθυστερηση μεχρι την τεταρτη θα παμε οπωσδήποτε κι αν ειναι κάτι άλλο(πχ γυναικολογικό) , θα το κυνηγήσουμε για να ειμαι εγώ πάνω από ολα καλά ... πάντως έγκυος δεν νομίζω να είμαι, αν και ποτέ δεν ξέρεις, αλλά τι στο καλό, δεν εχω νιωσει κατι περιεργο πανω στο σεξ για να αφησω εστω ενα 10% εξω.....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, cat444 είπε:

Καλησπέρα, είμαι 20 χρονών και είμαι σε σχέση εδώ και 3μιση χρόνια . Κάνουμε ελεύθερο σεξ, χωρίς καποια μέθοδο αντισύλληψης αλλά προσέχουμε, τουλάχιστον όσο μπορούμε . Τον Ιούλιο , μου ήρθε κανονικά περίοδος και γενικά ο κύκλος μου ειναι πολύ σταθερός. Απο της 18 Αυγούστου ομως , μέχρι και σήμερα, 21 Αυγούστου, έχω καθυστέρηση . Πριν 2 μηνες ειχα ξανα παθει καθυστέρηση αλλά μόνο μία μέρα και χωρίς να εχω σεξουαλικές επαφές με την σχεση μου, ενώ τώρα πάω για την 4η μέρα καθυστέρησης. Το Πρωί πήγα στο γενικό νοσοκομείο για να κάνω Β χοριακή μιας και μόνο αυτην εμπιστευομαι , αλλά μου είπαν να κλείσω πρώτα ραντεβού. Το αγόρι μου , μου ειπε αμεσως να παμε να κανουμε ενα τεστ φαρμακείου, το κάνω 4 παρα το μεσημέρι και βγηκε αρνητικό. Εκείνος καθησυχάστηκε , αλλά εμένα κάτι με τρώει ακόμα, μαλλον επειδή θελω να παω να κανω την χοριακή για να σιγουρευτώ 100% και το αγορι μου , μου ειπε πως αν συνεχισει η καθυστερηση μεχρι την τεταρτη θα παμε οπωσδήποτε κι αν ειναι κάτι άλλο(πχ γυναικολογικό) , θα το κυνηγήσουμε για να ειμαι εγώ πάνω από ολα καλά ... πάντως έγκυος δεν νομίζω να είμαι, αν και ποτέ δεν ξέρεις, αλλά τι στο καλό, δεν εχω νιωσει κατι περιεργο πανω στο σεξ για να αφησω εστω ενα 10% εξω.....

Ο κύκλος καποιες φορές μεσα στο χρόνο μεταβάλλεται, 4-5 μέρες καθυστέρηση μια στο τόσο, και ειδικά μέσα στο καλοκαίρι με τα μπάνια και τη ζέστη δεν είναι ανησυχητικό και θα σου συμβεί πολλές φορές στην ενήλικη ζωή σου χωρίς να σημαίνει ότι έχεις κάποιο γυναικολογικο θέμα. Εξάλλου εφοσον έχεις σεξουαλικες επαφές υποθέτω ότι κάνεις κάθε χρόνο και το αναγκαίο τσεκ στο γυναικολόγο.

Όσο αφορά το τεστ φαρμακείου δεν είναι 100% αξιόπιστο πόσο μάλλον  το απόγευμα που το έκανες. Το κάνουμε με πρωινά ουρά που η συγκέντρωση της ορμονης θα είναι μεγαλύτερη. Αν συνεχισει η καθυστερηση να κάνεις οπωσδήποτε χοριακη, δε χρειάζεται να περιμένεις ραντεβου στο νοσοκομείο, πας σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο με κόστος περίπου 15ευρω.

Όσο για τη μέθοδο αντισύλληψης, με τη διακοπτόμενη συνουσια είναι καθαρά θέμα τύχης να μην προκύψει εγκυμοσυνη. Αν τη θεωρείται ανεπιθύμητη και εφόσον έχεις σταθερή σχέση καλο είναι να συζητήσεις με το γιατρό σου για πιο ασφαλη μέθοδο, πχ αντισυλληπτικα ή σπιράλ

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Nels είπε:

Ο κύκλος καποιες φορές μεσα στο χρόνο μεταβάλλεται, 4-5 μέρες καθυστέρηση μια στο τόσο, και ειδικά μέσα στο καλοκαίρι με τα μπάνια και τη ζέστη δεν είναι ανησυχητικό και θα σου συμβεί πολλές φορές στην ενήλικη ζωή σου χωρίς να σημαίνει ότι έχεις κάποιο γυναικολογικο θέμα. Εξάλλου εφοσον έχεις σεξουαλικες επαφές υποθέτω ότι κάνεις κάθε χρόνο και το αναγκαίο τσεκ στο γυναικολόγο.

Όσο αφορά το τεστ φαρμακείου δεν είναι 100% αξιόπιστο πόσο μάλλον  το απόγευμα που το έκανες. Το κάνουμε με πρωινά ουρά που η συγκέντρωση της ορμονης θα είναι μεγαλύτερη. Αν συνεχισει η καθυστερηση να κάνεις οπωσδήποτε χοριακη, δε χρειάζεται να περιμένεις ραντεβου στο νοσοκομείο, πας σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο με κόστος περίπου 15ευρω.

Όσο για τη μέθοδο αντισύλληψης, με τη διακοπτόμενη συνουσια είναι καθαρά θέμα τύχης να μην προκύψει εγκυμοσυνη. Αν τη θεωρείται ανεπιθύμητη και εφόσον έχεις σταθερή σχέση καλο είναι να συζητήσεις με το γιατρό σου για πιο ασφαλη μέθοδο, πχ αντισυλληπτικα ή σπιράλ

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες άμεσα, με έκανες να ηρεμήσω! Είπα στην σχεση μου οτι εγώ δεν ησύχασα με ενα απλο τεστ φαρμακειου και οτι με το τεστ χοριακη θα ειμαι πιο σιγουρη και μου είπε πως αν η καθυστέρηση συνεχιστεί μέχρι την Πέμπτη, θα πάω να κάνω, ώστε να είμαστε και οι δύο σίγουροι ! Ωστόσο, όχι, η εγκυμοσύνη για εμας δεν ειναι ανεπιθύμητη , γιατί το έχουμε συζητήσει και θέλουμε και οι δύο ένα μωράκι , το βλέπουμε δηλαδή σοβαρά και συνειδητά , απλά μας ήρθε απότομη και στους δύο μας η καθυστερηση μου  !! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες, αλήθεια.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...