Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καθυστερηση- αρνητικο τεστ


Recommended Posts

Just now, Lora33 είπε:

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα έχω αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυοςήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Γεια σας είμαι καινούργια έχω σταθερό κύκλο 28 μέρες και προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι έχουμε ελεύθερες επαφές και είχαμε και τις γόνιμες μέρες επαφές...τους τελευταίους μήνες επειδή το θέλουμε πολύ το παιδάκι όλο και κάποια συμπτώματα νομιζω ότι εχω.. αυτή τη φορά όμως πιο πολύ τα καφέ υγρά μία εβδομάδα μετά την γόνιμη μέρα με έκανε να πιστέψω ότι έμεινα... Αυτήν τη φορά έχω περισσότερα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως συχνοουρία ανακατωσούρες πολλά υγρά μία βδομάδα μετά την γόνιμη μέρα μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά που νόμιζα ότι μπορεί να είναι υγρά εμφύτευσης κακή διάθεση υπνηλία λαχάνιασμα  πινάκια ότι θαμ έρθει περίοδος αλλά δεν Μ ερχοταν..ολα έδειχναν ότι είμαι έγκυος.ήρθαν και οι δύο πρώτες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης αλλά φοβάμαι να ξανακάνω τεστ γιατί φοβάμαι να μην βγει αρνητικό Τι λέτε να συμβαίνει πιστεύετε ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να έδειξε το τεστ αρνητικό;;;;η έχω καθυστέρηση λόγω άγχους και δεν ειμαι...θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω πολύ αγχος

Κανε αυριο κιολας μια χοριακή για να εισαι σιγουρη 12-15€ !! Καλυτερα απο τα τεστ!καλη επιτυχια! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ έχω 4 μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ...Και καθόλου συμπτώματα...μόνο ένα φούσκωμα νοιώθω και λιγουρες...:confused:

On 8/5/2020 at 12:32 AM, VASIOULA said:

Εγω έχω κάποιες φορές καθυστερηση 2-3 μέρες και ο γιατρός μου λέει ότι ίσως έχω μείνει εγκυος κάποιες φορές και έχω αποβάλει.Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο:

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο κάπως περίεργο μου ακούγεται 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχω ενα γενικα σταθερο κυκλο 28με 31 μεερες μαξ.Σημερα έκλεισα 6 μερες καθυστέρηση  και εκανα τεστ μαι βγήκε αρνητικο παρολαυτα ειμαι ακομα αγχωμένη γιατι δεν εχω ακομα συμπτώματα περιόδου παρα μονο αραια κ που μερικα πονακια χαμηλα.τα υγρα μου ειναι πολυ ανοιχτόχρωμα και ουτε ειμαι ιδιαίτερα πρησμένη.αγχώνομαι γιατι δεν προλάβαινω να παω στον γιατρο την αλλη εβδομάδα διότι θα λειπω για 10 μερες εκτος αθηνας για δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danai09 είπε:

Καλησπέρα!!θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχω ενα γενικα σταθερο κυκλο 28με 31 μεερες μαξ.Σημερα έκλεισα 6 μερες καθυστέρηση  και εκανα τεστ μαι βγήκε αρνητικο παρολαυτα ειμαι ακομα αγχωμένη γιατι δεν εχω ακομα συμπτώματα περιόδου παρα μονο αραια κ που μερικα πονακια χαμηλα.τα υγρα μου ειναι πολυ ανοιχτόχρωμα και ουτε ειμαι ιδιαίτερα πρησμένη.αγχώνομαι γιατι δεν προλάβαινω να παω στον γιατρο την αλλη εβδομάδα διότι θα λειπω για 10 μερες εκτος αθηνας για δουλεια.

6 μερες δεv ειvαι κ μεγαλη καθηστερηση μπορει vα σου ερθει σε μια δυο μερες . καμια φορα συμβαιvει. ξαvακαvε τεστ σε λιγες μερες 3-4 κ αv παλι δεv ερθει πρεπει vα πας στο γιατρο σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Danai09 είπε:

Καλησπέρα!!θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχω ενα γενικα σταθερο κυκλο 28με 31 μεερες μαξ.Σημερα έκλεισα 6 μερες καθυστέρηση  και εκανα τεστ μαι βγήκε αρνητικο παρολαυτα ειμαι ακομα αγχωμένη γιατι δεν εχω ακομα συμπτώματα περιόδου παρα μονο αραια κ που μερικα πονακια χαμηλα.τα υγρα μου ειναι πολυ ανοιχτόχρωμα και ουτε ειμαι ιδιαίτερα πρησμένη.αγχώνομαι γιατι δεν προλάβαινω να παω στον γιατρο την αλλη εβδομάδα διότι θα λειπω για 10 μερες εκτος αθηνας για δουλεια.

Απ' ότι βλέπω αρκετές κοπέλες έχουν καθυστέρηση αυτές τις μέρες , με αρνητικά τεστ 

Ίσως είναι από τη ζέστη , γενικά από την αλλαγή καιρού 

Κάνε το πρόγραμμα σου 

Και μην έχεις άγχος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Θα ήθελα πολύ την άποψη σας για ένα θέμα που με απασχολεί . Έχω 2 αγοράκια (1,5 και 2,5 ετών) .

Θηλαζω ακομα (όχι αποκλειστικά)& αδιαθέτησα για πρώτη φορά μετά από 1,5 χρόνο 25/7. Ο κυκλος μου πριν το θηλασμό ήταν σούπερ συνεπής ...τώρα Που δεν μου έχει έρθει ακομα περίοδος υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυος ;; Έκανα τεστ (το early ) τη μέρα της αναμενόμενης περιόδου & βγήκε αρνητικό.

Αλλά εδώ και μια εβδομάδα έχω ναυτία συχνά . 
Έχω μιλήσει με το γυναικοκογο μου και θα μου γράψει εξετάσεις απλά με τρώει η αγωνία τώρα και ήθελα να το μοιραστώ :)

να σημείωσω ότι θα χαρώ πολύ να έχω ένα τρίτο μωράκι στη κοιλιτσα μου !! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

 Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στο φορουμ.Καλως σας βρήκα.Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.Εχω καθυστέρηση 4 μέρες σημερα.Δηλαδη περίμενα στις 26/8 κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει.Δεν εχω πρήξιμο στο στήθος αλλά είχα θερμοκρασία σώματος 37.Κανενα άλλο συμπτωμα.Εκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ predictor early αρνητικό κ σήμερα το πρωί ακόμη ένα κ πάλι αρνητικό.Αν ήμουν έγκυος δεν θα φαινόταν σήμερα με τα πρωινά ούρα;Μιλάμε για 4 μέρες καθυστέρηση . Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Σοφιαννα είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στο φορουμ.Καλως σας βρήκα.Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.Εχω καθυστέρηση 4 μέρες σημερα.Δηλαδη περίμενα στις 26/8 κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει.Δεν εχω πρήξιμο στο στήθος αλλά είχα θερμοκρασία σώματος 37.Κανενα άλλο συμπτωμα.Εκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ predictor early αρνητικό κ σήμερα το πρωί ακόμη ένα κ πάλι αρνητικό.Αν ήμουν έγκυος δεν θα φαινόταν σήμερα με τα πρωινά ούρα;Μιλάμε για 4 μέρες καθυστέρηση . Ευχαριστώ πολύ!!!!

Λογικά ναι. Αλλά εξαρτάται γενικα από τι κύκλο έχεις. Αν είναι πάντα σταθερός. Κ κυριως ποτε περίπου είχες τώρα γονιμες κ επαφες

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Σοφιαννα είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στο φορουμ.Καλως σας βρήκα.Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.Εχω καθυστέρηση 4 μέρες σημερα.Δηλαδη περίμενα στις 26/8 κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει.Δεν εχω πρήξιμο στο στήθος αλλά είχα θερμοκρασία σώματος 37.Κανενα άλλο συμπτωμα.Εκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ predictor early αρνητικό κ σήμερα το πρωί ακόμη ένα κ πάλι αρνητικό.Αν ήμουν έγκυος δεν θα φαινόταν σήμερα με τα πρωινά ούρα;Μιλάμε για 4 μέρες καθυστέρηση . Ευχαριστώ πολύ!!!!

Γεια σου Σοφιαννα μου!(παρεμπιπτόντως εχεις καταπληκτικό όνομα!!!)

Πάντα υπάρχει το περιθώριο λάθους...αλλα λογικα με 4 μερες καθυστέρηση και πρωινό τεστ θα έδειχνε....εχεις γενικα σταθερο κυκλο??έχω διαβάσει για πολλά κοριτσια που τον αυγουστο είχαν ανεξήγητη καθυστέρηση περιόδου...μεσα σε αυτα τα κοριτσια κ εγω...οπότε δε ξερω αν παίζει ρόλο και η ζέστη και η θαλλασα και ολα αυτά....

Προσπαθείτε για το πρώτο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Σοφιαννα είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στο φορουμ.Καλως σας βρήκα.Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.Εχω καθυστέρηση 4 μέρες σημερα.Δηλαδη περίμενα στις 26/8 κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει.Δεν εχω πρήξιμο στο στήθος αλλά είχα θερμοκρασία σώματος 37.Κανενα άλλο συμπτωμα.Εκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ predictor early αρνητικό κ σήμερα το πρωί ακόμη ένα κ πάλι αρνητικό.Αν ήμουν έγκυος δεν θα φαινόταν σήμερα με τα πρωινά ούρα;Μιλάμε για 4 μέρες καθυστέρηση . Ευχαριστώ πολύ!!!!

Τα ίδια ακριβώς μα ακριβώς ήμουν κ εγώ με καθυστέρηση και όλα αρνητικά 

Και δεν ήμουν έγκυος απλά είχα καθυστέρηση , εγώ πάντως θα συνεχίσω να το λέω επειδή ακούω τώρα το καλοκαίρι πολλές κοπέλες με περίεργη καθυστερηση ότι φταίει καιρό ,μπάνια και τα σχετικά

Αν συνεχίσει πήγαινε στο γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Χαιρετίζω όλες τις υποψήφιες μανούλες!

Κορίτσια μου έχουν μείνει κάποια τεστ ωορρηξίας/ εγκυμοσύνης απο τον καιρο που προσπαθούσα να συλλάβω.Τώρα που θηλάζω το μικράκι μου δεν τα χρειάζομαι πια και τα χαρίζω. Όποια ενδιαφέρεται ας μου γραψει προσωπικο μνμ και της τα στέλνω ταχυδρομικώς!

Καλή επιτυχία σε όλες ευχομαι με το καλό τα μπεμπάκια σας!!:x

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια. Έχω κύκλο 26 με 28 μέρες. Περίοδο μου ήρθε στις 1 Οκτωβρίου τελείωσε σε 5 μέρες.. Όλα καλά ως τώρα.. Σήμερα είναι η 37 μερα κύκλου στην 35 μετά έκανα αιματολογικες β χοριακη και είναι αρνητική. Την 20 μέρα κύκλου πήγα για εξέταση στο γιατρό μου τότε μου είπε ότι έχω καλό ενδομητριο και βλενη ότι είτε έκανα ωορρηξία η ότι θα κάνω ωορρηξία πόνο περιόδου και κράμπες νιώθω από τις 25 Οκτωβρίου τι μπορεί να είναι; να ξανα κάνω τεστ παίζει να είναι λάθος;; λίγο έχω πανικό από την αρνητική χοριακη και μετά.. Α κ ένα τελευταίο έχει από 25 Οκτωβρίου που έχω ζαλάδες ανακατοσουρα δεν αντέχω μυρωδιές τρώω άσχετα φαγητά που τα συχαίνομαι γενικά και τώρα μου αρέσουν πολύ.. Τα φώτα σας παρακαλώ... ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninakivivi είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω κύκλο 26 με 28 μέρες. Περίοδο μου ήρθε στις 1 Οκτωβρίου τελείωσε σε 5 μέρες.. Όλα καλά ως τώρα.. Σήμερα είναι η 37 μερα κύκλου στην 35 μετά έκανα αιματολογικες β χοριακη και είναι αρνητική. Την 20 μέρα κύκλου πήγα για εξέταση στο γιατρό μου τότε μου είπε ότι έχω καλό ενδομητριο και βλενη ότι είτε έκανα ωορρηξία η ότι θα κάνω ωορρηξία πόνο περιόδου και κράμπες νιώθω από τις 25 Οκτωβρίου τι μπορεί να είναι; να ξανα κάνω τεστ παίζει να είναι λάθος;; λίγο έχω πανικό από την αρνητική χοριακη και μετά.. Α κ ένα τελευταίο έχει από 25 Οκτωβρίου που έχω ζαλάδες ανακατοσουρα δεν αντέχω μυρωδιές τρώω άσχετα φαγητά που τα συχαίνομαι γενικά και τώρα μου αρέσουν πολύ.. Τα φώτα σας παρακαλώ... ❤️ 

η καποια κυστη ή καποια ορμονικη ανισοροποια . πρεπει να παρεις παλι τον γιατρο να σε δει παλι κ θα σου πει τι θα κανεις. αν δεν ειναι κυστη τοτε απλα σου δινει χαπια κ ερχετε περιοδος σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

η καποια κυστη ή καποια ορμονικη ανισοροποια . πρεπει να παρεις παλι τον γιατρο να σε δει παλι κ θα σου πει τι θα κανεις. αν δεν ειναι κυστη τοτε απλα σου δινει χαπια κ ερχετε περιοδος σε λιγες μερες.

Δλδ να μην κάνω και άλλο τεστ από βδομάδα εφόσον δεν μου έρθει η περίοδος;; 

Just now, linaa said:

η καποια κυστη ή καποια ορμονικη ανισοροποια . πρεπει να παρεις παλι τον γιατρο να σε δει παλι κ θα σου πει τι θα κανεις. αν δεν ειναι κυστη τοτε απλα σου δινει χαπια κ ερχετε περιοδος σε λιγες μερες.

Στο θέμα κύστη είμαι καθαρή.. Ωοθήκες είναι οκ..είχα κάνει το 18 αποξινση πολιποδα η οποία ήταν καλοιθη.. Και ελενχω κάθε 2 μήνες 

Just now, linaa said:

η καποια κυστη ή καποια ορμονικη ανισοροποια . πρεπει να παρεις παλι τον γιατρο να σε δει παλι κ θα σου πει τι θα κανεις. αν δεν ειναι κυστη τοτε απλα σου δινει χαπια κ ερχετε περιοδος σε λιγες μερες.

Ορμονικές καθαρές γιατί έκανα τον Σεπτέμβριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...