Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Καθυστερηση- αρνητικο τεστ


Recommended Posts

1 hour ago, cat444 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες άμεσα, με έκανες να ηρεμήσω! Είπα στην σχεση μου οτι εγώ δεν ησύχασα με ενα απλο τεστ φαρμακειου και οτι με το τεστ χοριακη θα ειμαι πιο σιγουρη και μου είπε πως αν η καθυστέρηση συνεχιστεί μέχρι την Πέμπτη, θα πάω να κάνω, ώστε να είμαστε και οι δύο σίγουροι ! Ωστόσο, όχι, η εγκυμοσύνη για εμας δεν ειναι ανεπιθύμητη , γιατί το έχουμε συζητήσει και θέλουμε και οι δύο ένα μωράκι , το βλέπουμε δηλαδή σοβαρά και συνειδητά , απλά μας ήρθε απότομη και στους δύο μας η καθυστερηση μου  !! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες, αλήθεια.... 

Να 'σαι καλά κορίτσι μου, αφού τα έχετε συζητήσει δεν έχεις τίποτα να ανησυχείς. Και εννοείται οτι για οτιδήποτε γυναικολογικο σε προβληματισει στο μέλλον να συμβουλεύεσαι το γιατρό σου. Εύχομαι να σας έρθουν όλα όπως και όταν τα θέλετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκέφτομαι πως αν συνεχιστεί η καθυστέρηση μεχρι την Πέμπτη( που τότε θα εχω ουσιαστικα 6 μερες καθυστερηση) να παω για χοριακη οπωσδήποτε , πιστεύω πως την 6η μερα καθυστέρησης μια χοριακη μπορει να δειξει αν ειναι θετικο ή αρνητικό... επισης βρε κοριτσια διαφωτίστε με, διαβαζα κατι σχολια για την χοριακη και λεγανε κατι για τιμες και νουμερα , μπορειτε να μου πειτε τι σημαινουν αυτες οι τιμές; και αν ειναι θετική η χοριακη, πως το καταλαβαινω; (καλα θα ρωτησω κι απο κοντα μολις ειναι να παρω τα αποτελεσματα, απλά ρωτάω και εσάς που ξέρετε περισσότερα γι αυτά) ... πάντως απο εχθες ειναι πρησμένο το στήθος μου , με ποναει το νιωθω βαρύ και σήμερα έχω την αίσθηση πόνου περιόδου εκει κάτω, αλλά και παλι εχω ενα ενστικτο πως δεν θα μου κατεβει τουλαχιστον για τώρα ..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που γράφω κατεβατά , αλλά πέρα το οτι εχω αμφιβολίες ακόμα ,  πιστευω οτι οι περισσοτερες γυναικες εδω μεσα  θα με κατανοησετε .... οπως ειπα και πιο πανω, εκανα τεστ φαρμακειου (το πρεντικτορ εξπρες) στην 3η μερα καθυστερησης μου , αλλα εγώ δεν ηθελα να το κανω, γιατί ηξερα οτι θα βγει αρνητικό και επειδή η 3η μερα καθυστερησης  θεωρειται και είναι στην πράξη πολύ νωρίς για κάποιο θετικό αποτελεσμα . Με την σχεση μου οπως ειπα , δεν χρησιμοποιούμαι προφυλακτικό , αλλά όταν νιώσει εκείνος ότι θέλει να τελειωσει, βγαινει αμεσως απο μεσα μου και τελειωνει κανονικά έξω( εννοώ στο χέρι του ή σε εμενα επανω , συγνωμη για τις λεπτομέρειες 🥲) .... οπότε πρακτικά είναι αδύνατον, εκτός αν ειμαι απο τις σπάνιες περιπτώσεις που μπορουν να πιασουν παιδι ακομα και με τα υγρα ή και τα προσπερματικά ...... εγώ περίοδος δεν νιωθω οτι θα μου έρθει , ασχετα αν νιωθω πονακια αυτες τις 2 μερες , μεσα σε ενα 5λεπτο μου φευγουν .... χοριακη θα κανω στην 8η μερα καθυστερησης ( αν δεν μου ρθει περιοδος) για να ειμαι σιγουρη.... εσείς πιστευετε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος; εγω το βρισκω απο την μια χλωμό, αλλά απο την άλλη ειναι αυτό που λέμε, πως ποτέ δεν ξέρεις... 50- 50 δηλαδη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , cat444 είπε:

Συγνώμη που γράφω κατεβατά , αλλά πέρα το οτι εχω αμφιβολίες ακόμα ,  πιστευω οτι οι περισσοτερες γυναικες εδω μεσα  θα με κατανοησετε .... οπως ειπα και πιο πανω, εκανα τεστ φαρμακειου (το πρεντικτορ εξπρες) στην 3η μερα καθυστερησης μου , αλλα εγώ δεν ηθελα να το κανω, γιατί ηξερα οτι θα βγει αρνητικό και επειδή η 3η μερα καθυστερησης  θεωρειται και είναι στην πράξη πολύ νωρίς για κάποιο θετικό αποτελεσμα . Με την σχεση μου οπως ειπα , δεν χρησιμοποιούμαι προφυλακτικό , αλλά όταν νιώσει εκείνος ότι θέλει να τελειωσει, βγαινει αμεσως απο μεσα μου και τελειωνει κανονικά έξω( εννοώ στο χέρι του ή σε εμενα επανω , συγνωμη για τις λεπτομέρειες 🥲) .... οπότε πρακτικά είναι αδύνατον, εκτός αν ειμαι απο τις σπάνιες περιπτώσεις που μπορουν να πιασουν παιδι ακομα και με τα υγρα ή και τα προσπερματικά ...... εγώ περίοδος δεν νιωθω οτι θα μου έρθει , ασχετα αν νιωθω πονακια αυτες τις 2 μερες , μεσα σε ενα 5λεπτο μου φευγουν .... χοριακη θα κανω στην 8η μερα καθυστερησης ( αν δεν μου ρθει περιοδος) για να ειμαι σιγουρη.... εσείς πιστευετε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος; εγω το βρισκω απο την μια χλωμό, αλλά απο την άλλη ειναι αυτό που λέμε, πως ποτέ δεν ξέρεις... 50- 50 δηλαδη... 

Δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι και αν είναι η πρώτη φορά που έχεις καθυστέρηση και μπαίνεις στη διαδικασία των τεστ λογικό να έχεις απορίες! Έχω πάρει κάθε λογής τεστ, και για όλα υπάρχουν αρνητικές και θετικές εμπειρίες! 😂 προσωπικά πλέον εμπιστεύομαι μόνο τις χοριακες και τον υπέρηχο! Με την εξέταση αίματος ανιχνεύεται η β χοριακη γοναδοτροπινη στο αίμα. Η λεγόμενο HGC (αν θυμάμαι καλά). Ανάλογα με την ποσότητα που βρίσκεται στο αίμα, υπολογίζονται οι εβδομάδες του εμβρύου κ ανάλογα με τη τελευταία έμμηνο ρύση μπορεί ο γιατρός σου να δει τη βιωσιμότητα του εμβρύου! Πχ. Στην ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, ο μέσος όρος της χοριακης είναι στις 100 μονάδες! 

Επίσης το τεστ με τα ούρα μπορεί να κάνει λάθος, κατά τη γνώμη μου, ειδικά τώρα το καλοκαίρι που πίνουμε συνέχεια νερό! Ωστόσο, έχε το νου σου οτι στις περισσότερες γυναίκες το καλοκαίρι διαταράσσεται λίγο ο κύκλος μας 😉 

Γενικά, το προφυλακτικό πέρα της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης μας προστατεύει από πολλά άλλα, αλλά εφόσον είσαι σε σοβαρή σχέση καιρό, δεν υπάρχει φόβος για τυχόν σμν. Ωστόσο, η διακεκομμένη συνουσία ή η εκσπερμάτιση εκτός κόλπου δεν σημαίνει πάντα ότι τα ποσοστά σύλληψης μειώνονται! Ειδικά αν το ταίρι σου είναι νέο σε ηλικία πολύ πιθανό να βγάζει αρκετά προσπερματικα υγρά και ... Ολίγον γόνιμα! Στο λέω γτ ο δικός μου βγάζει αρκετά 😂 

Γενικά μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι ❤️ και ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει καλό! 

Κι εγώ σε παρόμοια φάση με σένα είμαι! 😂 αν και δεν νομίζω έτσι απλά και τυχαία να πιάσαμε γτ παλαιότερα κάναμε και κανονικές προσπάθειες! Επίσης, υπολόγισε αν είχες επαφές στις γόνιμες, τότε σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες για όλα! 

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον σε απασχολει αν βγει πανω απο 5 η χοριακη.ειναι θετικη

οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης δ ειναι μηδαμινες.η διακεκκομενη συνουσια δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, rodok είπε:

Δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι και αν είναι η πρώτη φορά που έχεις καθυστέρηση και μπαίνεις στη διαδικασία των τεστ λογικό να έχεις απορίες! Έχω πάρει κάθε λογής τεστ, και για όλα υπάρχουν αρνητικές και θετικές εμπειρίες! 😂 προσωπικά πλέον εμπιστεύομαι μόνο τις χοριακες και τον υπέρηχο! Με την εξέταση αίματος ανιχνεύεται η β χοριακη γοναδοτροπινη στο αίμα. Η λεγόμενο HGC (αν θυμάμαι καλά). Ανάλογα με την ποσότητα που βρίσκεται στο αίμα, υπολογίζονται οι εβδομάδες του εμβρύου κ ανάλογα με τη τελευταία έμμηνο ρύση μπορεί ο γιατρός σου να δει τη βιωσιμότητα του εμβρύου! Πχ. Στην ημέρα της αναμενόμενης περιόδου, ο μέσος όρος της χοριακης είναι στις 100 μονάδες! 

Επίσης το τεστ με τα ούρα μπορεί να κάνει λάθος, κατά τη γνώμη μου, ειδικά τώρα το καλοκαίρι που πίνουμε συνέχεια νερό! Ωστόσο, έχε το νου σου οτι στις περισσότερες γυναίκες το καλοκαίρι διαταράσσεται λίγο ο κύκλος μας 😉 

Γενικά, το προφυλακτικό πέρα της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης μας προστατεύει από πολλά άλλα, αλλά εφόσον είσαι σε σοβαρή σχέση καιρό, δεν υπάρχει φόβος για τυχόν σμν. Ωστόσο, η διακεκομμένη συνουσία ή η εκσπερμάτιση εκτός κόλπου δεν σημαίνει πάντα ότι τα ποσοστά σύλληψης μειώνονται! Ειδικά αν το ταίρι σου είναι νέο σε ηλικία πολύ πιθανό να βγάζει αρκετά προσπερματικα υγρά και ... Ολίγον γόνιμα! Στο λέω γτ ο δικός μου βγάζει αρκετά 😂 

Γενικά μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι ❤️ και ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει καλό! 

Κι εγώ σε παρόμοια φάση με σένα είμαι! 😂 αν και δεν νομίζω έτσι απλά και τυχαία να πιάσαμε γτ παλαιότερα κάναμε και κανονικές προσπάθειες! Επίσης, υπολόγισε αν είχες επαφές στις γόνιμες, τότε σίγουρα αυξάνονται οι πιθανότητες για όλα! 

Τελικα αδιαθέτησααααα και ειμαι χαρούμενη , όχι οτι αν ημουν εγκυος δεν θα ημουν, αλλά εχω αγαπησει και την περιοδο μου και να βλεπω αιματακι καθε μηνα!!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας , τα λεμε πιθανον σε εναν χρονο που θα βαλουμε μπρος για παιδακι και θα αρχισουμε τις σοβαρες προσπαθειες ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Έχω βρει παρηγοριά εδώ μέσα και μου αρέσει να ανταλλάζουμε γνώμες .. προσπαθούμε για μωράκι .. με κύκλο 26-30 (περίπου) κύκλο . Με πολλές επαφές αυτόν τον μήνα , είχα την 20η μέρα του κύκλου μου δυο σταγόνες ροζ , χωρίς να συνεχιστεί . Έκανα τεστ την 28η μέρα αλλά αρνητικό..λέτε είναι νωρίς ; Η να το πάρω απόφαση ; 
σημερα ειμαη στην 31 η μέρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tsampi είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Έχω βρει παρηγοριά εδώ μέσα και μου αρέσει να ανταλλάζουμε γνώμες .. προσπαθούμε για μωράκι .. με κύκλο 26-30 (περίπου) κύκλο . Με πολλές επαφές αυτόν τον μήνα , είχα την 20η μέρα του κύκλου μου δυο σταγόνες ροζ , χωρίς να συνεχιστεί . Έκανα τεστ την 28η μέρα αλλά αρνητικό..λέτε είναι νωρίς ; Η να το πάρω απόφαση ; 
σημερα ειμαη στην 31 η μέρα 

Μήπως τελικά έκανες ωορηξια την 20 μέρα που είχες το αίμα Κ ήταν αίμα από την ωορηξια Κ είναι πιο άστατος ο κύκλος σου οπότε κρατήσει 35-37 μέρες ?  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

Μήπως τελικά έκανες ωορηξια την 20 μέρα που είχες το αίμα Κ ήταν αίμα από την ωορηξια Κ είναι πιο άστατος ο κύκλος σου οπότε κρατήσει 35-37 μέρες ?  

Πιθανόν, και εγώ αυτό σκέφτηκα . Από το μήνα που ξεκινήσαμε τις προσπαθείς …ο κύκλος μου έχει μπερδευτεί… η εγώ βλέπω συμπτώματα που δεν έβλεπα …άβυσσος ……

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...