Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

@Renez καταλαβαινω την αποψη σου και εννοειται πως ειναι θεμα επιλογων!

εγω επειδη εχω κανει διατροφες κατα το παρελθον για κιλα κτλπ εχω μαθει και επιλεγω τη light κατηγορια - και τωρα στην εγκυμοσυνη που εχω συμβουλευτει διατροφολογο, παλι 2% γιαουρτι εχουμε επιλεξει για την διατροφη μου - οποτε στο συγκεκριμενο ερωτημα προσωπικα θα επελεγα το λαιτ γαλα. 

Απο εκει και περα νομιζω ολες οι μανουλες ειναι καλυτερο να επιλεγουμε αυτο που πιστευουμε καλυτερο για εμας :wub:

καλη συνεχεια στην αφορητη ζεστη σε ολες μας! 

Όπως το είπες!! Κ όχι απλά οι μανουλες,όλοι οι άνθρωποι!! Για αυτό κ εγώ είπα να κάνετε μια έρευνα μόνες ώστε να καταλήξετε όπου θέλετε..

Αχχ φίλη μου κ εγώ από διατροφή ξεκίνησα να το ψάχνω(απλά μετά τη δική μου έρευνα κατεληξα στο καλύτερα λιγότερη ποσότητα κ να είναι πλήρες..γαλα να είμαι ειλικρινής εχω χρόνια να πιω..) άσε κ μετά την εγκυμοσύνη πάλι με διατροφή με κόβω την άμοιρη μαναααα!! Δε γλυτώνουμε :angry:

@Ele@n ναι μαναρακι μου μωρέ κ εγώ πολλά τώρα τα μαθαίνω γτ προσπαθώ για το μωρό να τρέφομαι όσο καλύτερα κ μετά για τον θηλασμό(αν πρώτα ο Θεός καταφέρω να θηλάσω!!) Επίσης ένα άλλο "κουλο" έχουν 3πλασια σχεδόν βιταμίνη C οι πιπεριές και το ακτινίδιο από το πορτοκαλί!! Οπότε ξέρεις..στη σαλατουλα κ πιπεριές πλέον:P

 

Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 28/7/2020 at 5:13 ΜΜ, Καντι είπε:

Τι καλα που εχεις τωρα την β επιπεδου!!!

 Εγω τελος Αυγούστου.

 Εμενα με πονάει το έντερο μου. Καμια αλλη; Επισης χτες η κοιλιά μου μπαταρε, ηταν πεταχτή απο τα δεξιά και αριστερά προς τα μεσα μάλλον το μπεμπέ μαζεύτηκε , σήμερα  πάλι ηρθε στα ίσια της.

Καλησπέρα!!! Κι εμένα με ενοχλεί το έντερο Κάντι μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2020 at 1:21 ΠΜ, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμάκια , Νοσοκομεία Αγίου Νικόλαος Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

Τελικά βάση τελευταία ημέρας περιόδου είναι έχω Πητ 20/12

Έκανα την β επιπέδου την Παρασκευή και όλα καλά ! Γάλα πίνω με τον καφέ και βάζω μέσα μέλι και ταχίνι που έχει ασβέστιο και μαγνήσιο. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ο τετράχρονος γιος μου προτιμάει το πατέρα του τον τελευταίο καιρό και δεν με θέλει μαζί του...λέτε να φταίει η εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hanna83 είπε:

Τελικά βάση τελευταία ημέρας περιόδου είναι έχω Πητ 20/12

Έκανα την β επιπέδου την Παρασκευή και όλα καλά ! Γάλα πίνω με τον καφέ και βάζω μέσα μέλι και ταχίνι που έχει ασβέστιο και μαγνήσιο. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ο τετράχρονος γιος μου προτιμάει το πατέρα του τον τελευταίο καιρό και δεν με θέλει μαζί του...λέτε να φταίει η εγκυμοσύνη?

Είναι τεραστια αναστάτωση στη ζωή ενός μικρού παιδιού ο ερχομός ενός νέου μέλους.  Δωστου χρόνο να προσαρμοστει σε νέα δεδομένα. Η μεγάλη μου κόρη το πρώτο βράδυ που ήρθε η αδερφή της σπίτι έκανε νυχτερινό τρόμο.  Σε λίγες μέρες εγκλιματιστηκε στις νέες συνθήκες. Δειχνε του ότι είσαι πάντα εκεί δίπλα του σε ότι χρειαστεί και όλα θα πάρουν το δρόμο τους με το χρόνο τους.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Hanna83 είπε:

Τελικά βάση τελευταία ημέρας περιόδου είναι έχω Πητ 20/12

Έκανα την β επιπέδου την Παρασκευή και όλα καλά ! Γάλα πίνω με τον καφέ και βάζω μέσα μέλι και ταχίνι που έχει ασβέστιο και μαγνήσιο. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ο τετράχρονος γιος μου προτιμάει το πατέρα του τον τελευταίο καιρό και δεν με θέλει μαζί του...λέτε να φταίει η εγκυμοσύνη?

Πιστεύω οτι καλυτερα να αρχίσει να προσκολλάται απο τωρα στον μπαμπά γιατι οταν έρθει το μωρο θα φάει μεγαλη φρίκη και θα νιώσει απόρριψη απο σένα, που θα το εχεις συνεχώς αγκαλιά και θα το θηλαζεις. Οποτε θα ελεγα να τον επιβραβεύσεις γι αυτο.

 Συγχαρητήρια για την β επιπεδου! Δεν την εκανες νωρίς; Εμενα ιδανικα μου ειπαν 26 Αυγούστου με την λογική οτι γεννάω 26 Δεκεμβρίου και ως αποκλιση θα μπορουσα μια εβδομαδα πριν ή μετα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πως ειστε;;

ερωτηση: αφεψήματα/βοτανα πινετε;; Πηγα για καφε σημερα, και πηρα μια λουιζα να πιω... (φτιαχνουν το αφεψημα και το κρυωνουν με παγακια). Πριν το πιω γκουγκλαρα και δεν συνισταται για εγκυμοσυνη :roll:  Θα ρωτησω τον γιατρο την τεταρτη - εσεις πινετε τπτ τετοιο; 

 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Καλησπέρα! Πως ειστε;;

ερωτηση: αφεψήματα/βοτανα πινετε;; Πηγα για καφε σημερα, και πηρα μια λουιζα να πιω... (φτιαχνουν το αφεψημα και το κρυωνουν με παγακια). Πριν το πιω γκουγκλαρα και δεν συνισταται για εγκυμοσυνη :roll:  Θα ρωτησω τον γιατρο την τεταρτη - εσεις πινετε τπτ τετοιο; 

 

Καλησπέρα,

Να σου πω την αληθεια πίνω μονο χαμομήλι και αυτό φακελάκι,όχι βουνού μαζεμένο(απαγορεύεται κάπου διάβασα) οταν εχω καουρες το βραδυ.Εξω οταν βγαινουμε αν και λατρευω τον καφε με πειραζει οποτε λεμοναδες με τζιντζερ.Οσο αφορα τα αφεψηματα απο την αρχη διαβαζα οτι προκαλουν καποια αποβολες,αλλα εχουν καφεινη.

  • Ευχαριστώ 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ranial83 said:

Καλησπέρα,

Να σου πω την αληθεια πίνω μονο χαμομήλι και αυτό φακελάκι,όχι βουνού μαζεμένο(απαγορεύεται κάπου διάβασα) οταν εχω καουρες το βραδυ.Εξω οταν βγαινουμε αν και λατρευω τον καφε με πειραζει οποτε λεμοναδες με τζιντζερ.Οσο αφορα τα αφεψηματα απο την αρχη διαβαζα οτι προκαλουν καποια αποβολες,αλλα εχουν καφεινη.

ναι.. για να αποφυγω την καφεινη επελεξα λουιζα και επειδη εχω ακουσει κ εγω για τα βοτανα σκεφτηκα μετα να γκουγκλαρω... 

 

...........

Σε περισσότερα νέα της ημέρας, ξεκίνησα πάλι δουλειά σήμερα (ευτυχώς από το σπίτι!!!). σηκωθηκα νωρις να βρασω ρεβυθια για σαλατα το μεσημέρι, και όταν τα πήγα να τα σουρώσω έχυσα κάποιο από το νερό της κατσαρολας καυτο νερό στα μπούτια μου :shock::cry:

έβαλα κρύο νεράκι και για λίγο μια παγοκύστη, ευτυχώς δεν έχω πάθει κάποιο εμφανές έγκαυμα. μόνο αν ακουμπάω ένα σημείο με το χέρι μου τσούζει λίγο. :oops::cry:

  • Λυπημένη/-ος 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! 

Πήγα εχθες τελικά γιατρό αντί για σήμερα! Είδαμε το μωρό - επιβεβαιώθηκε ότι είναι αγόρι - ένας κουκλάκος τέλειος που όλο κούναγε χεράκια-ποδαράκια (έχουμε χαζέψει τελείως μαμά-μπαμπάς) :wub: :grin: 

Β' επιπέδου στις 25 Αυγούστου τώρα! 

Μετά τον γιατρό πήγα και χάζεψα και καροτσάκια. θα παω να δω δυο-τρια ακόμη και καλώς εχόντων μετά την β επιπεδου θα παραγγείλω!! 

  • Μου αρέσει 3

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/7/2020 at 12:45 ΜΜ, Καντι είπε:

 Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμάκια , Νοσοκομεία Αγίου Νικόλαος Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@korina84 21/12 ιασω

@pap88 21/12 ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

Καλησπέρα Κοριτσιααα! 
 

@Καντι μου εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ με την κ.Δέμη και ως εμβρυολογο έχω τον κ.Κούρτη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2020 at 1:13 ΜΜ, pap88 είπε:

ναι.. για να αποφυγω την καφεινη επελεξα λουιζα και επειδη εχω ακουσει κ εγω για τα βοτανα σκεφτηκα μετα να γκουγκλαρω... 

 

...........

Σε περισσότερα νέα της ημέρας, ξεκίνησα πάλι δουλειά σήμερα (ευτυχώς από το σπίτι!!!). σηκωθηκα νωρις να βρασω ρεβυθια για σαλατα το μεσημέρι, και όταν τα πήγα να τα σουρώσω έχυσα κάποιο από το νερό της κατσαρολας καυτο νερό στα μπούτια μου :shock::cry:

έβαλα κρύο νεράκι και για λίγο μια παγοκύστη, ευτυχώς δεν έχω πάθει κάποιο εμφανές έγκαυμα. μόνο αν ακουμπάω ένα σημείο με το χέρι μου τσούζει λίγο. :oops::cry:

Καλημέρα κορίτσι μου.Είσαι λίγο καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ranial83 said:

Καλημέρα κορίτσι μου.Είσαι λίγο καλύτερα;

ναι :oops::wub: μου εμεινε ενα σημαδι μονο στο ενα μπουτι αλλα δε με ποναει! ευτυχως - θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο ασχημα!! 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2020 at 1:21 ΠΜ, Καντι είπε:

 

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σήμερα έκανα την β επιπεδου, ο τράχηλος είναι μια χαρά, 3.9 εκατόστα αλλά μου βρήκε μικρή χωανη και ο γιατρός μου μου έγραψε κολπική προγεστερονη. Έχει τύχει σε κάποια καλός τράχηλος και χωανη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...