Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Zoyla είπε:

Καλησπέρα σας! Σήμερα έκανα την β επιπεδου, ο τράχηλος είναι μια χαρά, 3.9 εκατόστα αλλά μου βρήκε μικρή χωανη και ο γιατρός μου μου έγραψε κολπική προγεστερονη. Έχει τύχει σε κάποια καλός τράχηλος και χωανη; 

Εμενα προσωπικα δεν μου εχει τύχει. Σου ειπε ξάπλα; Σημασία εχει οτι τα βρήκε ολα καλα στο μωράκι σου! Συγχαρητηρια 

 ποσων εβδομάδων εκανες την β επιπεδου; Εγω την εβαλα 28 Αυγούστου. Που θα ειμαι 22w 6d.

Κολπική προγεστερονη έπαιρνα ως την 11 εβδομαδα προληπτικα, αν θες να ρωτήσεις κατι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Εμενα προσωπικα δεν μου εχει τύχει. Σου ειπε ξάπλα; Σημασία εχει οτι τα βρήκε ολα καλα στο μωράκι σου! Συγχαρητηρια 

 ποσων εβδομάδων εκανες την β επιπεδου; Εγω την εβαλα 28 Αυγούστου. Που θα ειμαι 22w 6d.

Κολπική προγεστερονη έπαιρνα ως την 11 εβδομαδα προληπτικα, αν θες να ρωτήσεις κατι.

20+6! Με βάση την αυχενική, με βάση περιόδου είμαι 19+6.

Όλα καλά τα βρήκε! Κοριτσάκι έγραψε στο χαρτί.. Και είμαι πολύ χαρούμενη! 

Καλά, θα τον ρωτήσω στις 26/8 που έχω ραντεβού, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κίνδυνος να μειωθεί το μήκος του τραχήλου λόγω της χωανης. 

Link to comment
Share on other sites

Α εχουμε πολυ κοντα πητ. Εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην πάω για β επιπεδου πριν η 22η εβδομαδα και μου εδωσε συγκεκριμένες ημέρες να την κανω.

 Θέλεις να σε βάλω στο πινακακι μας ; Κοριτσάκι λοιπόν! Πητ; Γιατρος, μαιευτήριο, εμβρυογενετιστης;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α εχουμε πολυ κοντα πητ. Εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην πάω για β επιπεδου πριν η 22η εβδομαδα και μου εδωσε συγκεκριμένες ημέρες να την κανω.

 Θέλεις να σε βάλω στο πινακακι μας ; Κοριτσάκι λοιπόν! Πητ; Γιατρος, μαιευτήριο, εμβρυογενετιστης;

Η πητ μου είναι 23/12, Χρηστάκης / Ρεα (έχει κανείς άποψη;), Γεωργακοπουλου εμβρυολογος

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2020 at 1:41 ΜΜ, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Οσες εχετε κλεισει β επιπεδου εχετε κλεισει καιρο πριν το ραντ?? Δηλαδη αν παρω εγω δεν θα βρω? 

Γιατι εγω τα κανω στο Ρεα, δεν εχω παραπονο εκτος απο το οτι δεν αφηνουν τον αντρα μου μεσα. Κ αν οι εμβρυογενετιστες σας επιτρεπουν συζυγους θα ηθελα να μου προτεινετε γιατρο μηπως και βρω κατι σε ραντεβου.

Αθηνα ειμαι. 

Just now, Zoyla είπε:

20+6! Με βάση την αυχενική, με βάση περιόδου είμαι 19+6.

Όλα καλά τα βρήκε! Κοριτσάκι έγραψε στο χαρτί.. Και είμαι πολύ χαρούμενη! 

Καλά, θα τον ρωτήσω στις 26/8 που έχω ραντεβού, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κίνδυνος να μειωθεί το μήκος του τραχήλου λόγω της χωανης. 

Κοριτσι μου λογικα ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει. Δυστυχως δεν γνωριζω τι γινεται με χωανη μητρα. Με τον τραχηλο παντως εχω θεμα κ γω που δεν εχω χωανη. 

Με το καλο το κοριτσακι σου λοιπον!!! 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Οσες εχετε κλεισει β επιπεδου εχετε κλεισει καιρο πριν το ραντ?? Δηλαδη αν παρω εγω δεν θα βρω? 

Γιατι εγω τα κανω στο Ρεα, δεν εχω παραπονο εκτος απο το οτι δεν αφηνουν τον αντρα μου μεσα. Κ αν οι εμβρυογενετιστες σας επιτρεπουν συζυγους θα ηθελα να μου προτεινετε γιατρο μηπως και βρω κατι σε ραντεβου.

Αθηνα ειμαι. 

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Εκλεισα 20 μέρες πριν για να είμαι σίγουρη.Τέτοια εποχή δεν νομίζω να έχεις θέμα αλλα αν χρειαστείς κάτι μπορώ να σου προτείνω εκεί που στέλνει εμένα ο γυναικολόγος μου.Μην περιμένεις πουθενά να μπει πλέον ο σύζυγος μέσα....στον τοκετό και βλέπουμε!!! 


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Εκλεισα 20 μέρες πριν για να είμαι σίγουρη.Τέτοια εποχή δεν νομίζω να έχεις θέμα αλλα αν χρειαστείς κάτι μπορώ να σου προτείνω εκεί που στέλνει εμένα ο γυναικολόγος μου.Μην περιμένεις πουθενά να μπει πλέον ο σύζυγος μέσα....στον τοκετό και βλέπουμε!!! 

Ωχ, ουτε και σε σενα επιτρεπουν τον συζυγο??

Σε καποια ιατρεια, επιτρεπουν (νομιζω ακομα)

Για το Ρεα πχ δεν αφηνουν λογω πρωτοκολλου επειδη ειναι μαιευτηριο. Αλλα και στα ιδιωτικα ιατρεια των εμβρυολογων?? :(


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι. Οσες εχετε κλεισει β επιπεδου εχετε κλεισει καιρο πριν το ραντ?? Δηλαδη αν παρω εγω δεν θα βρω? 

Γιατι εγω τα κανω στο Ρεα, δεν εχω παραπονο εκτος απο το οτι δεν αφηνουν τον αντρα μου μεσα. Κ αν οι εμβρυογενετιστες σας επιτρεπουν συζυγους θα ηθελα να μου προτεινετε γιατρο μηπως και βρω κατι σε ραντεβου.

Αθηνα ειμαι. 

Κοριτσι μου λογικα ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει. Δυστυχως δεν γνωριζω τι γινεται με χωανη μητρα. Με τον τραχηλο παντως εχω θεμα κ γω που δεν εχω χωανη. 

Με το καλο το κοριτσακι σου λοιπον!!! 

Φυσικά, αναφορικά με φάρμακα κτλ μόνο με τον γιατρό μου. Απλά ρωτάω αν υπάρχει εμπειρία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ωχ, ουτε και σε σενα επιτρεπουν τον συζυγο??

Σε καποια ιατρεια, επιτρεπουν (νομιζω ακομα)

Για το Ρεα πχ δεν αφηνουν λογω πρωτοκολλου επειδη ειναι μαιευτηριο. Αλλα και στα ιδιωτικα ιατρεια των εμβρυολογων?? :(

Εγώ έκανα χθες την β επιπέδου και έψαχνα τελευταία στιγμή καθώς έπεφτε μέσα στις άδειες στον γιατρό!!!Τελικα ο εμβρυογενετιστης μας είδε παρόλο που βγήκε σε άδεια!!!Αφησε και τον άντρα μου να μπει όπως έγινε και στην αυχενική!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athina28 είπε:

Εγώ έκανα χθες την β επιπέδου και έψαχνα τελευταία στιγμή καθώς έπεφτε μέσα στις άδειες στον γιατρό!!!Τελικα ο εμβρυογενετιστης μας είδε παρόλη που βγήκε σε άδεια!!!Αφησε και τον άντρα μου να μπει όπως έγινε και στην αυχενική!

Ειναι αυτος που αναφερει κ η Καντι στο πινακακι της??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ωχ, ουτε και σε σενα επιτρεπουν τον συζυγο??

Σε καποια ιατρεια, επιτρεπουν (νομιζω ακομα)

Για το Ρεα πχ δεν αφηνουν λογω πρωτοκολλου επειδη ειναι μαιευτηριο. Αλλα και στα ιδιωτικα ιατρεια των εμβρυολογων?? :(

Δυστυχως ουτε στην αυχενικη μπηκε,μας δινει το dvd βεβαια και εκει νομιζει οτι κατι βλεπει....


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...