Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, korina84 είπε:

Καλησπερα!!! Πήγαμε σήμερα για υπέρηχο, ενώ μας έλεγαν για κορίτσι τελικά μας φύτρωσε κάτι και τελικά είναι αγόρι χαχαχα! 

Με το καλο λοιπον ο υιος!Ολα καλα να συνεχισουν απο δω και περα !

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, korina84 said:

Καλησπερα!!! Πήγαμε σήμερα για υπέρηχο, ενώ μας έλεγαν για κορίτσι τελικά μας φύτρωσε κάτι και τελικά είναι αγόρι χαχαχα! 

Χιχι!! Με το καλό!!!!

9 hours ago, Nancy_ said:

Θα κοιτάξω και τα καταστήματα που είπες!! Διακοσμητικά τέλεια έχει και το cozy kids, ακριβά βέβαια αλλά κάτι θα τσιμπήσω!!!:razz::razz: Στο lapin που περνούσα τις προάλλες είχε στην βιτρίνα μια καμηλοπάρδαλη μεγέθους πάνω από 1,50 αλλά ταιριάζει με το σαφάρι θέμα!

Ναιιι το εχω δει:grin:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2020 at 12:45 ΜΜ, Καντι είπε:

 

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμάκια , Νοσοκομεία Αγίου Νικόλαος Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρίσαμε και εμείς από υπέρυχο.Έφτασε η μικρή μας 400 γραμμάρια,έχει απλωθεί μέσα στην μήτρα,δεν την νοιάζει καν το ινομύωμα.Κλασσικά "κουδουνιστράκι" όπως ο μπαμπάς της κουνούσε χέρια πόδια ασταμάτητα.Αναμονή για Β' επιπέδου 17 του μήνα.

  • Μου αρέσει 7

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα είναι 300γρ και μάλιστα μου είπε ότι είναι λίγο πιο βαρύ από το κανονικό λόγω ζαχάρου, εχω 91 και λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη που έχω!! Έχει ένα κόλλημα με το ζάχαρο η αλήθεια είναι....

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, korina84 είπε:

Εμένα είναι 300γρ και μάλιστα μου είπε ότι είναι λίγο πιο βαρύ από το κανονικό λόγω ζαχάρου, εχω 91 και λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη που έχω!! Έχει ένα κόλλημα με το ζάχαρο η αλήθεια είναι....

Εγω δεν εχω αντίσταση αλλα κανω 4 μετρήσεις την μερα για να αποφύγουμε την ινσουλίνη και γενικως προσέχω τι τρώω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω δεν εχω αντίσταση αλλα κανω 4 μετρήσεις την μερα για να αποφύγουμε την ινσουλίνη και γενικως προσέχω τι τρώω.

Καμπύλη ζαχάρου θα κάνω μετά τον 15αυγουστο, θα δείξει! Μου έχει κόψει τελείως τα γλυκά πολύ πριν την εγκυμοσύνη και τώρα κάνω δίαιτα αυστηρά χαμηλού γλυκαιμινικου δείκτη! Τρώνε οι άλλοι και κοιτάω χαχαχα 

  • Λυπημένη/-ος 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλό μήνα!!!Θέλω να σας ρωτήσω μήπως κάποια γνωρίζει(ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό και έχω σε ενα μήνα ραντεβού),πινω 1-2 λίτρα γάλα πλήρες παστεριωμένο την μέρα.Ηλίθια ερώτηση αλλά έχει πολλά λιπαρά;Κατί τέτοιο μου είπαν και ψάχνομαι.Προσπαθώ να προσέχω μην πάρω πολλά κιλά από τώρα και φοβάμαι γενικά λόγω ηλικίας. 


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ranial83 said:

Καλημέρα,καλό μήνα!!!Θέλω να σας ρωτήσω μήπως κάποια γνωρίζει(ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό και έχω σε ενα μήνα ραντεβού),πινω 1-2 λίτρα γάλα πλήρες παστεριωμένο την μέρα.Ηλίθια ερώτηση αλλά έχει πολλά λιπαρά;Κατί τέτοιο μου είπαν και ψάχνομαι.Προσπαθώ να προσέχω μην πάρω πολλά κιλά από τώρα και φοβάμαι γενικά λόγω ηλικίας. 

Χμ... αν το πρασινο γαλα εχει 1.5% λιπαρα τοτε στα 100μλ εχει 1.5 γραμμαριο.... στα 1000μλ 15 γραμμαρια

το φουλ φατ θα εχει 3.5-4% αρα στο λιτρο 35 γραμμαρια

μου φαινεται μεγαλη η διαφορα.... φανταζομαι σε σχεση με τα κιλα παιζει και ρολο τι αλλο περιεχει η διατροφη σου

υπαρχει λογος που επιλεγεις το πληρες; Εγω σε ολα τα γαλακτοκομικα μου, γιαουρτι γαλα- παιρνω χαμηλα λιπαρα. Τωρα που το σκεφτομαι και στο τυρι...

 

 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pap88 είπε:

Χμ... αν το πρασινο γαλα εχει 1.5% λιπαρα τοτε στα 100μλ εχει 1.5 γραμμαριο.... στα 1000μλ 15 γραμμαρια

το φουλ φατ θα εχει 3.5-4% αρα στο λιτρο 35 γραμμαρια

μου φαινεται μεγαλη η διαφορα.... φανταζομαι σε σχεση με τα κιλα παιζει και ρολο τι αλλο περιεχει η διατροφη σου

υπαρχει λογος που επιλεγεις το πληρες; Εγω σε ολα τα γαλακτοκομικα μου, γιαουρτι γαλα- παιρνω χαμηλα λιπαρα. Τωρα που το σκεφτομαι και στο τυρι...

 

 

Κορίτσια καλησπέρα!!

Χωρίς να θέλω να επέμβω κ να το παίξω γνωστής θα σας παρότρυνα μονές να ψαξετε λίγο πληροφορίες για τα "light" προϊόντα..μάλλον θα καταλήξετε πως καλύτερα να παίρνετε πλήρη απλά να τα τρώτε με μέτρο όπως ούτως η άλλως πρέπει..

Συνοπτικά να σας πω ότι όλα τα χαμηλων λιπαρών σε αναψυκτικά/χυμους πχ και ετοιμα γεύματα είναι χειρότερα λόγω της αντικατάστασης της ζάχαρης με άλλα υποπροϊόντα αυτής τα οποία συνήθως είναι πολύ πιο βλαβερά για τον οργανισμό μας..

Κ όλα τα γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών επίσης έννοειται υφίστανται μεγάλη επεξεργασία κ καταλήγουν να μην έχουν νόημα να τα καταναλώνουμε καθώς για να γίνουν light μαζί με το λίπος που αφαιρείται αφαιροθνται κ πολλές και τις πρωτεινες ,το ασβέστιο κ τις βιταμίνες τους..

Να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Χωρίς να θέλω να επέμβω κ να το παίξω γνωστής θα σας παρότρυνα μονές να ψαξετε λίγο πληροφορίες για τα "light" προϊόντα..μάλλον θα καταλήξετε πως καλύτερα να παίρνετε πλήρη απλά να τα τρώτε με μέτρο όπως ούτως η άλλως πρέπει..

Συνοπτικά να σας πω ότι όλα τα χαμηλων λιπαρών σε αναψυκτικά/χυμους πχ και ετοιμα γεύματα είναι χειρότερα λόγω της αντικατάστασης της ζάχαρης με άλλα υποπροϊόντα αυτής τα οποία συνήθως είναι πολύ πιο βλαβερά για τον οργανισμό μας..

Κ όλα τα γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών επίσης έννοειται υφίστανται μεγάλη επεξεργασία κ καταλήγουν να μην έχουν νόημα να τα καταναλώνουμε καθώς για να γίνουν light μαζί με το λίπος που αφαιρείται αφαιροθνται κ πολλές και τις πρωτεινες ,το ασβέστιο κ τις βιταμίνες τους..

Να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες όλες σας!!!

Για ασβέστιο το γάλα δεν κάνει απολύτως τίποτα. Είναι σαν νερό. Για απορρόφηση είναι πολύ καλύτερη η φέτα και το γιαούρτι το πλήρες.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για ασβέστιο το γάλα δεν κάνει απολύτως τίποτα. Είναι σαν νερό. Για απορρόφηση είναι πολύ καλύτερη η φέτα και το γιαούρτι το πλήρες.

Φυσικά όπως κ πάνω από όλα το χαρούπι!! Πχ μπορούμε να βάζουμε χαρουπομελο στον καφέ ή το τσάι μας..

απλάη κοπέλα παρά πάνω ανέφερε πως όλα της τα γαλακτοκομικά τα παίρνει με χαμηλά λιπαρά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Χωρίς να θέλω να επέμβω κ να το παίξω γνωστής θα σας παρότρυνα μονές να ψαξετε λίγο πληροφορίες για τα "light" προϊόντα..μάλλον θα καταλήξετε πως καλύτερα να παίρνετε πλήρη απλά να τα τρώτε με μέτρο όπως ούτως η άλλως πρέπει..

Συνοπτικά να σας πω ότι όλα τα χαμηλων λιπαρών σε αναψυκτικά/χυμους πχ και ετοιμα γεύματα είναι χειρότερα λόγω της αντικατάστασης της ζάχαρης με άλλα υποπροϊόντα αυτής τα οποία συνήθως είναι πολύ πιο βλαβερά για τον οργανισμό μας..

Κ όλα τα γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών επίσης έννοειται υφίστανται μεγάλη επεξεργασία κ καταλήγουν να μην έχουν νόημα να τα καταναλώνουμε καθώς για να γίνουν light μαζί με το λίπος που αφαιρείται αφαιροθνται κ πολλές και τις πρωτεινες ,το ασβέστιο κ τις βιταμίνες τους..

Να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες όλες σας!!!

@Renez καταλαβαινω την αποψη σου και εννοειται πως ειναι θεμα επιλογων!

εγω επειδη εχω κανει διατροφες κατα το παρελθον για κιλα κτλπ εχω μαθει και επιλεγω τη light κατηγορια - και τωρα στην εγκυμοσυνη που εχω συμβουλευτει διατροφολογο, παλι 2% γιαουρτι εχουμε επιλεξει για την διατροφη μου - οποτε στο συγκεκριμενο ερωτημα προσωπικα θα επελεγα το λαιτ γαλα. 

Απο εκει και περα νομιζω ολες οι μανουλες ειναι καλυτερο να επιλεγουμε αυτο που πιστευουμε καλυτερο για εμας :wub:

καλη συνεχεια στην αφορητη ζεστη σε ολες μας! 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φυσικά όπως κ πάνω από όλα το χαρούπι!! Πχ μπορούμε να βάζουμε χαρουπομελο στον καφέ ή το τσάι μας..

απλάη κοπέλα παρά πάνω ανέφερε πως όλα της τα γαλακτοκομικά τα παίρνει με χαμηλά λιπαρά..

Το χαρουπομελο για ασβέστιο; Ελααα!!! Δεν το ήξερα!!! 

Για τα λιπαρά συμφωνώ ότι τα πλήρη είναι ποιοτικότερα. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...