Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

Σε σχεση με το τεστ, απ οτι ελεγε ο γιατρος μου, μπορεις να το κανεις σε εξωτερικο φορεα κ να πας τα αποτελεσματα. Απλα εχει καποιες μερες ισχυ... δλδ αν περασουν οι μερες κ δεν εχεις γεννησει πρεπει να το ξανακανεις

Ναι νομίζω μέχρι και 72 ώρες πριν! Μπορείς να το κάνεις έξω αν πας προγραμματισμένα ή φτάνεις στις μέρες σου! Αλλιώς το κάνεις στο μαιευτήριο που χτυπάνε στις τιμές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Στο γένεσις θεσσαλονίκη! Βέβαια οι οδηγίες αυτές αλλάζουν κάθε 15 μέρες αλλά προς το παρόν αυτό ισχύει! Ο συνοδός μόνο στο μονόκλινο επιτρέπεται, στους άλλους τύπους δωματίου μόνο στον τοκετό και μετά για να έρθει να σε πάρει!

Το άκουσα και απο φιλη μου αυτο στην Θεσσαλονίκη υπάρχουν μαιευτήρια που δεν επιτρέπουν και κανέναν σύνοδο. Ειναι δυνατον, να εισαι απο καισαρική και σε δημόσιο που σίγουρα οι μαίες θα τρέχουν συνεχεια;

14 ώρες πρίν, pap88 είπε:

ο θηλασμος με αγχωνει και εμενα πολυ και τον σκεφτομαι απο τωρα.. θα προσπαθησω οσο μπορω ελπιζω να τα καταφερουμε. σκεφτομαι και για συμβουλο θηλασμου........

 

κοριτσια εσεις θα εχετε δικη σας μαια στην γεννα? ο γιατρος μου μου εχει πει οτι συνεργαζεται με μια αν θελω να μου την συστησει αλλα δεν το θεωρει και απαραιτητο

 

τοσο ειναι και στο Ιασω το μονοκλινο :shock::evil: εγω ελπιζω οτι λογω covid θα επιδιωκουν να μας βαζουν μονες.... 

Εμενα εχει δυο μαίες ο γιατρος , οποτε η μια θα ειναι σίγουρα στον τοκετό και στον θηλασμό, γενικως εχω ακουσει απο άλλες κοπέλες που γέννησαν μαζι τους οτι άξιζαν την αμοιβή τους, ηταν συνεχεια μαζι τους.

 Επισης σύντομα ξεκινάω μαθήματα στη Φαιναρετη, εχετε δει καθόλου το ενδεχόμενο των μαθημάτων; Εντελώς δωρεάν και δυστυχώς φέτος μονο διαδικτυακά.

5 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Κορίτσια μου να σας ενημερώσω για Ιασώ εκτός απο το τεστ covid (120€) ξαφνικα δεν υπάρχουν τρικλινα....και δεν θα υπάρχουν για καιρό.Το καινούργιο κολπάκι αφαίμαξης....ο αντρας μου το ειδε το 3ωρο που περίμενε.Το είχα ακούσει απο τον Ιούνιο και πλέον προετοιμαζόμαστε.Εχω ξενερωσει τελειως με το μαιευτηριο αλλα ειναι μονο εκει ο γιατρος μου.Ο μοναδικος λογος που παω εκει ειναι αυτος.

Οκ εγω συμφωνω με το μαιευτήριο,  αλλα να απορροφά το ίδιο το κόστος.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το άκουσα και απο φιλη μου αυτο στην Θεσσαλονίκη υπάρχουν μαιευτήρια που δεν επιτρέπουν και κανέναν σύνοδο. Ειναι δυνατον, να εισαι απο καισαρική και σε δημόσιο που σίγουρα οι μαίες θα τρέχουν συνεχεια;

Εμενα εχει δυο μαίες ο γιατρος , οποτε η μια θα ειναι σίγουρα στον τοκετό και στον θηλασμό, γενικως εχω ακουσει απο άλλες κοπέλες που γέννησαν μαζι τους οτι άξιζαν την αμοιβή τους, ηταν συνεχεια μαζι τους.

 Επισης σύντομα ξεκινάω μαθήματα στη Φαιναρετη, εχετε δει καθόλου το ενδεχόμενο των μαθημάτων; Εντελώς δωρεάν και δυστυχώς φέτος μονο διαδικτυακά.

Τι μαθήματα είναι αυτά?? Μόνο από το μαιευτήριο μου είπαν ότι γίνονται κάποια μαθήματα για ανώδυνο τοκετό και φροντίδα νεογνού διαδικτυακά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Τι μαθήματα είναι αυτά?? Μόνο από το μαιευτήριο μου είπαν ότι γίνονται κάποια μαθήματα για ανώδυνο τοκετό και φροντίδα νεογνού διαδικτυακά!

Μπες λιγο στην σελίδα τους ειναι μαθήματα που αφορούν την προετοιμασία της γεννας, τον τοκετό και τον θηλασμό. Γενικως ειναι πολυ οργανωμένοι. Το πρώτο ραντεβού το εχω αυριο μαζι τους, οποτε θα σας γράψω λεπτομεριες.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μπες λιγο στην σελίδα τους ειναι μαθήματα που αφορούν την προετοιμασία της γεννας, τον τοκετό και τον θηλασμό. Γενικως ειναι πολυ οργανωμένοι. Το πρώτο ραντεβού το εχω αυριο μαζι τους, οποτε θα σας γράψω λεπτομεριες.

Ωραία περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και στο nutricia που ειχα παρακολουθησει εγω κανουν καποια online μαθηματα κοριτσια! Κ σου στελνουν και εναν υφασματινο φακελο ωστε να βαζεις μεσα τις εξετασεις σου δωρεαν.

Επισης, δεν ξερω αν το κανουν ακομα, αλλα εγω οταν ειχα κανει εγγραφη στο babyspace μου χαν στειλει σπιτι δωρεαν δειγματα. Ειχε μεσα 2 πιπιλες, ενα μπιμπερο, διαφορες κρεμουλες περιποιησης και για το μωρο κ για τη θηλη και προιοντα της frezyderm!! Αν θελετε δειτε το, δεν ξερω αν ισχυει βεβαια ακομα! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι said:

Εμενα εχει δυο μαίες ο γιατρος , οποτε η μια θα ειναι σίγουρα στον τοκετό και στον θηλασμό, γενικως εχω ακουσει απο άλλες κοπέλες που γέννησαν μαζι τους οτι άξιζαν την αμοιβή τους, ηταν συνεχεια μαζι τους.

 Επισης σύντομα ξεκινάω μαθήματα στη Φαιναρετη, εχετε δει καθόλου το ενδεχόμενο των μαθημάτων; Εντελώς δωρεάν και δυστυχώς φέτος μονο διαδικτυακά.

η αμοιβη της μαιας ποια ειναι περιπου?

εχω ακουσει απο συναδελφο μου τα καλυτερα για την Φαιναρετη - τη βοηθησαν πολυ κ εκεινη και προ και μετα γεννας.


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Και στο nutricia που ειχα παρακολουθησει εγω κανουν καποια online μαθηματα κοριτσια! Κ σου στελνουν και εναν υφασματινο φακελο ωστε να βαζεις μεσα τις εξετασεις σου δωρεαν.

Επισης, δεν ξερω αν το κανουν ακομα, αλλα εγω οταν ειχα κανει εγγραφη στο babyspace μου χαν στειλει σπιτι δωρεαν δειγματα. Ειχε μεσα 2 πιπιλες, ενα μπιμπερο, διαφορες κρεμουλες περιποιησης και για το μωρο κ για τη θηλη και προιοντα της frezyderm!! Αν θελετε δειτε το, δεν ξερω αν ισχυει βεβαια ακομα! 

Αχ μου το ειπαν το nutricia παλιότερα και ξεχασα να μπω να δω τι παίζει.

Just now, pap88 είπε:

η αμοιβη της μαιας ποια ειναι περιπου?

εχω ακουσει απο συναδελφο μου τα καλυτερα για την Φαιναρετη - τη βοηθησαν πολυ κ εκεινη και προ και μετα γεννας.

400! 

Ναι και μετα την γεννα ειναι πολυ υποστηρικτικοι που τους χρειάστηκαν φίλες μου.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

@Καντι πως πηγε το μαθημα;; :wub:

Δεν ηταν μάθημα, ηταν η πρώτη ενημερωτική συνάντηση. Τον Οκτώβρη θα αρχίσουν τα μαθήματα.

Φαίνονται πολυ οργανωμένοι 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

Καλημέρα και από μένα :)

Περιμένω κ γω το 3 μωρό τον Δεκέμβριο8).

 

Με το καλοοο!! 

3ο ε??? Εγω ηδη σκεφτομαι τι θα απογινουν τα λειψανα μου με το δευτερο μωρο χαχαχαχα. Μπραβο σου κοριτσι μου. Τα αλλα 2 ποσο ειναι?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Με το καλοοο!! 

3ο ε??? Εγω ηδη σκεφτομαι τι θα απογινουν τα λειψανα μου με το δευτερο μωρο χαχαχαχα. Μπραβο σου κοριτσι μου. Τα αλλα 2 ποσο ειναι?

Ευχαριστώ πολύ!! :D

Η κόρη μου είναι 10 χρονών και ο γιος μου 21 μηνών. Κ τωρα εχω αγοράκι ξανά :razz:

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! :D

Η κόρη μου είναι 10 χρονών και ο γιος μου 21 μηνών. Κ τωρα εχω αγοράκι ξανά :razz:

 

Αααα μη μου πεις οτι ησουν κ συ Μανουλα Δεκεμβρη το 18???

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...