Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Το  λίκνο στο δωμάτιο μας το αφηνω για το τελος. Σκέφτομαι οτι ειναι νωρίς να στριμωχτούμε απο τωρα. Τα σεντονακια του τα έπλυνα , μονο στήσιμο θελει ή νομίζετε οτι πρεπει να πλύνω και το ύφασμα του; Το neste πήραμε.

 Χειμωνιάτικα δεν εχω κατεβάσει και κόβω φλέβες ! Σκέφτομαι αφου θα παίξει εγκλεισμός, μηπως να την βγάλω με φόρμες και μπουφάν;;-)

  Στόλισε και η απέναντι το Δένδρο της χτες , ωραία σκέφτηκα για να μπαινω στο κλίμα.

 Ρανια απο την Πεμπτη θα πηγαίνεις λογικά καθε βδομάδα για καρδιοτοκογραφο ε;

Καλησπέρα κοριτσι μου. 

Το λικνο το φοβηθηκα να το πλυνω και το περασαμε με ατμοκαθαριστη.Εχει τυπου υαλοβαμβακα νομιζω μεσα και ειναι επιφοβος.Το παπλωματακι που το επλυνα μαζεψε λιγακι αλλα το εστρωσα χθες με το πρεσοσιδερο.

Χειμωνιατικα μην φανταστεις,φετος εβγαλα λιγα πραγματα και λογω χωρου και γιατι κλεισμενοι μεσα που θα τα βαλουμε;;; Κριμα τον κοπο.

Γενικα προσπαθησα να τελειωσω τα παντα μεχρι να μπω στον μηνα μου γιατι καθε νερα νιωθω και πιο "βαρια" αλλα και με τον τραχηλο που λεπταινει δεν εχω ημερομηνια σιγουρη....περιμενω πλεον καθε μερα.

Πλεον απο αυτη την Πεμπτη και μεχρι 17/12 εχω καθε βδομαδα ραντεβου.Μου ειπε να κλεισω νωρις να ημαστε σιγουρη οτι θα βρω.Την Πεμπτη θα δω τραχηλο ξανα και εκει νομιζω θα εχουμε εικονα αν θα γινουμε Μανουλες Νοεμβριου.

1 hour ago, Monika93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις τώρα γράφτηκα και εγώ στην παρέα σας έχω Πητ 17/12 θα ήθελα την βοήθεια σας είμαι ξάπλα από της 26 εβδομάδες λόγω Κοντού τραχήλου και συσπάσεις το αντιμετωπίσαμε με φάρμακα και έχω φτάσει αισίως 34 και 5 τώρα έχω τράχηλο 1,4 λέτε να αντέξει τουλάχιστον μέχρι της 36 βδομαδες? Επίσης το μωρό είναι υπερκινητικό και όταν κουνιέται με πονάει πάρα πολύ υπάρχει άλλη μανούλα που όταν κουνιέται το μωρό να πονάει?

Καλησπερα κοριτσι,

Τι φαρμακα παιρνεις;Εχω μεσα σε 1 μηνα απο 4.1 πηγα 2.5 και στον εβδομο ξημερωματα πηγα ιασω με συσπασεις τεταρτου.Μου εδινε προγεστερονη ενδοκολπικα,3 μαγνησια και 1-3 αντιπερτασικα για να ηρεμει το μωρο λογω υπερκινητικοτητας.Να σου πω την αληθεια πλεον εχω το πιο ηρεμο μωρακι στον κοσμο....ειδα διαφορα και δεν παιρνω πλεον σχεδον καθολου τα αντιπερτασικα.Μου ειπαν αν βαλω πωπο κατω θα βγαλω τον μηνα οριακα με πητ 17/12.Αν βγει μετα τις 15 Νοεμβρη εισαι μια χαρα αλλα βεβαια παιζουν ρολο τα κιλακια του μωρου και το αναπνευστικο του να εχει οριμασει.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

 

εχουμε που περιμένουμε 19 αγοράκια και 7 κοριτσακια!!!

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι με το καλο το μωρακι σου.

Κ γω με τραχηλο 1,7 στο περιπου αλλα εχω βαλει πεσσο απο νωρις. Ολα καλα θα πανε θα το δεις. Πλεον ειμαστε σε πολυ καλες βδομαδες! 

Μακάρι εύχομαι για όλες μας τελειωμανεις εγκυμοσύνες

Just now, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. 

Το λικνο το φοβηθηκα να το πλυνω και το περασαμε με ατμοκαθαριστη.Εχει τυπου υαλοβαμβακα νομιζω μεσα και ειναι επιφοβος.Το παπλωματακι που το επλυνα μαζεψε λιγακι αλλα το εστρωσα χθες με το πρεσοσιδερο.

Χειμωνιατικα μην φανταστεις,φετος εβγαλα λιγα πραγματα και λογω χωρου και γιατι κλεισμενοι μεσα που θα τα βαλουμε;;; Κριμα τον κοπο.

Γενικα προσπαθησα να τελειωσω τα παντα μεχρι να μπω στον μηνα μου γιατι καθε νερα νιωθω και πιο "βαρια" αλλα και με τον τραχηλο που λεπταινει δεν εχω ημερομηνια σιγουρη....περιμενω πλεον καθε μερα.

Πλεον απο αυτη την Πεμπτη και μεχρι 17/12 εχω καθε βδομαδα ραντεβου.Μου ειπε να κλεισω νωρις να ημαστε σιγουρη οτι θα βρω.Την Πεμπτη θα δω τραχηλο ξανα και εκει νομιζω θα εχουμε εικονα αν θα γινουμε Μανουλες Νοεμβριου.

Καλησπερα κοριτσι,

Τι φαρμακα παιρνεις;Εχω μεσα σε 1 μηνα απο 4.1 πηγα 2.5 και στον εβδομο ξημερωματα πηγα ιασω με συσπασεις τεταρτου.Μου εδινε προγεστερονη ενδοκολπικα,3 μαγνησια και 1-3 αντιπερτασικα για να ηρεμει το μωρο λογω υπερκινητικοτητας.Να σου πω την αληθεια πλεον εχω το πιο ηρεμο μωρακι στον κοσμο....ειδα διαφορα και δεν παιρνω πλεον σχεδον καθολου τα αντιπερτασικα.Μου ειπαν αν βαλω πωπο κατω θα βγαλω τον μηνα οριακα με πητ 17/12.Αν βγει μετα τις 15 Νοεμβρη εισαι μια χαρα αλλα βεβαια παιζουν ρολο τα κιλακια του μωρου και το αναπνευστικο του να εχει οριμασει.

Καλησπέρα περνώ glopir πρωί βράδυ περνώ 3 Μαγνησία την ημέρα και utrogestsan κολπικά πρωί βράδυ εμένα το πρόβλημα ξεκίνησε 26  βδομάδες σε μια επισκεψη στον γυναικολόγο μου είδαμε τράχηλο 2.1 επειδη είμαι πρωτάρα νόμιζα ότι η συσπάσεις που είχα ήταν το μωρό που κουνιονταν στις 30 εβδομάδες ειχα 2 είχε κατεβεί μόνο ένα χιλιοστό λέει ο γιατρός μου ότι από εδώ και πέρα θα κατεβενει γιατί μεγαλώνει το μωρό και στις 34 που το ξανά είδαμε ήταν 1,47 ρώτησα τον γιατρό μου εάν αντέχει έστω μέχρι της 36 και είπε ότι πιστεύει πως ναι και να συνεχίσω την ξαπλα. Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει φάρμακο για να ηρεμεί το μωρό εμένα είναι πολύ υπερκινητικό και με πονάει πολύ ειδικά κάτω χαμηλά νομίζω ότι θα μου σπάσει η κύστη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Monika93 είπε:

Μακάρι εύχομαι για όλες μας τελειωμανεις εγκυμοσύνες

Καλησπέρα περνώ glopir πρωί βράδυ περνώ 3 Μαγνησία την ημέρα και utrogestsan κολπικά πρωί βράδυ εμένα το πρόβλημα ξεκίνησε 26  βδομάδες σε μια επισκεψη στον γυναικολόγο μου είδαμε τράχηλο 2.1 επειδη είμαι πρωτάρα νόμιζα ότι η συσπάσεις που είχα ήταν το μωρό που κουνιονταν στις 30 εβδομάδες ειχα 2 είχε κατεβεί μόνο ένα χιλιοστό λέει ο γιατρός μου ότι από εδώ και πέρα θα κατεβενει γιατί μεγαλώνει το μωρό και στις 34 που το ξανά είδαμε ήταν 1,47 ρώτησα τον γιατρό μου εάν αντέχει έστω μέχρι της 36 και είπε ότι πιστεύει πως ναι και να συνεχίσω την ξαπλα. Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει φάρμακο για να ηρεμεί το μωρό εμένα είναι πολύ υπερκινητικό και με πονάει πολύ ειδικά κάτω χαμηλά νομίζω ότι θα μου σπάσει η κύστη

Τα glopir δεν σε βοηθησαν; Εγω ετσι ηρεμησα. Φαντασου οταν στις 26 εβδομαδες πηγα Ιασω με συσπασεις και βαλαν καρδιοτοκογραφο,αν εκανε καταγραφη 30 λεπτα απο τις 3 ωρες θα ηταν θαυμα.Δεν καθοταν με τιποτα!!!!Κουνιοταν,κλωτσουσε οτι αγγιζε την κοιλια...ενας θορυθος ακουγοταν μονο. Μολις μου εδωσαν glopir σε μιση ωρα σταματησαν ολα. Δεν πιανει πλεον παντα αλλα γενικα ηρεμει αρκετα αν κανει παλι τα δικα της.

 Ηταν παντα χαμηλα το μωρο απο την αρχη οποτε εχω συνηθισει το βαρος που λες.Οι οδηγιες που μου εδωσε απο τον 6 ειναι να σταματησω να χαιδευω την κοιλια γιατι τους αρεσει και κινουνται περισσοτερο οποτε κανεις συσπασεις.Τωρα για την κυστη....υπομονη και κουραγιο.Νομιζω 2-3 βδομαδες ακομα ειναι για εμας.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. 

Το λικνο το φοβηθηκα να το πλυνω και το περασαμε με ατμοκαθαριστη.Εχει τυπου υαλοβαμβακα νομιζω μεσα και ειναι επιφοβος.Το παπλωματακι που το επλυνα μαζεψε λιγακι αλλα το εστρωσα χθες με το πρεσοσιδερο.

Χειμωνιατικα μην φανταστεις,φετος εβγαλα λιγα πραγματα και λογω χωρου και γιατι κλεισμενοι μεσα που θα τα βαλουμε;;; Κριμα τον κοπο.

Γενικα προσπαθησα να τελειωσω τα παντα μεχρι να μπω στον μηνα μου γιατι καθε νερα νιωθω και πιο "βαρια" αλλα και με τον τραχηλο που λεπταινει δεν εχω ημερομηνια σιγουρη....περιμενω πλεον καθε μερα.

Πλεον απο αυτη την Πεμπτη και μεχρι 17/12 εχω καθε βδομαδα ραντεβου.Μου ειπε να κλεισω νωρις να ημαστε σιγουρη οτι θα βρω.Την Πεμπτη θα δω τραχηλο ξανα και εκει νομιζω θα εχουμε εικονα αν θα γινουμε Μανουλες Νοεμβριου.

Καλησπερα κοριτσι,

Τι φαρμακα παιρνεις;Εχω μεσα σε 1 μηνα απο 4.1 πηγα 2.5 και στον εβδομο ξημερωματα πηγα ιασω με συσπασεις τεταρτου.Μου εδινε προγεστερονη ενδοκολπικα,3 μαγνησια και 1-3 αντιπερτασικα για να ηρεμει το μωρο λογω υπερκινητικοτητας.Να σου πω την αληθεια πλεον εχω το πιο ηρεμο μωρακι στον κοσμο....ειδα διαφορα και δεν παιρνω πλεον σχεδον καθολου τα αντιπερτασικα.Μου ειπαν αν βαλω πωπο κατω θα βγαλω τον μηνα οριακα με πητ 17/12.Αν βγει μετα τις 15 Νοεμβρη εισαι μια χαρα αλλα βεβαια παιζουν ρολο τα κιλακια του μωρου και το αναπνευστικο του να εχει οριμασει.

Ελα πιστεύω θα μπει ο Δεκεμβρης με την κοιλιτσα και στο ευχομαι ολόψυχα!

 Το neste το δείχνει σε βιντεάκι να μπαίνει στο πλυντήριο, τι να πω θα δούμε ακομα ουτε καν απο το κουτί του δεν το έβγαλα.

 Να μας γράψεις τα νεα σου την Πεμπτη.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας! Μιας και φαντάζομαι ήδη έχετε κάνει τα χαρτιά για το επίδομα κύησης θα ήθελα αν δεν σας κάνει κόπο να μου πείτε λίγο τη διαδικασία γιατί έχω μπλεχτεί. Είδα ότι στο ΙΚΑ πρέπει να πας με το βιβλιάριο σου , το i ban σου κι ένα έντυπο για τη διακοπή εργασίας. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως προκύπτει αυτό το έντυπο. Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει ένα χαρτί από το γιατρό μου που έχει την ΠΗΤ.Τι κάνω μετά. Να αναφέρω ότι ο γυναικολόγος μου είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ γιατί νομίζω κάπου παίζει ρόλο....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Τα glopir δεν σε βοηθησαν; Εγω ετσι ηρεμησα. Φαντασου οταν στις 26 εβδομαδες πηγα Ιασω με συσπασεις και βαλαν καρδιοτοκογραφο,αν εκανε καταγραφη 30 λεπτα απο τις 3 ωρες θα ηταν θαυμα.Δεν καθοταν με τιποτα!!!!Κουνιοταν,κλωτσουσε οτι αγγιζε την κοιλια...ενας θορυθος ακουγοταν μονο. Μολις μου εδωσαν glopir σε μιση ωρα σταματησαν ολα. Δεν πιανει πλεον παντα αλλα γενικα ηρεμει αρκετα αν κανει παλι τα δικα της.

 Ηταν παντα χαμηλα το μωρο απο την αρχη οποτε εχω συνηθισει το βαρος που λες.Οι οδηγιες που μου εδωσε απο τον 6 ειναι να σταματησω να χαιδευω την κοιλια γιατι τους αρεσει και κινουνται περισσοτερο οποτε κανεις συσπασεις.Τωρα για την κυστη....υπομονη και κουραγιο.Νομιζω 2-3 βδομαδες ακομα ειναι για εμας.

Σε θέμα συσπάσεις ναι με βοήθησαν πολύ αλλά σε θέμα κινητικότητας όχι είναι βάρβαρος το αγόρι μου....όταν κουνιέται κάτω χαμηλά με πονάει πολύ νομίζω ότι μου τα ξεριζώνει όλα μέσα με αποτέλεσμα να νομίζω ότι θα μου φυγουν τα ούρα και να είμαι όλη τη ώρα τουαλετα ο  γιατρός μου λέει κάνε υπομονή μάλλον παίζει ρόλο ότι πήρε θέση και εμένα από πολύ νωρίς από τον 6 αλλά τώρα έχει κανα 2 βδομάδες που με πονάει τόσο πολύ μάλλον μπορεί να παίζει ρόλο που έχω μικρή κοιλιά δεν ξέρω μακάρι να πάνε όλα καλά και για της 2 μας.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ε

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια, μαιευτήρα και εμβρυγενετιστη.

@Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Ιασώ, Δεμη, Κούρτης 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

@miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

 

εχουμε που περιμένουμε 19 αγοράκια και 7 κοριτσακια!!!

Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης θα γεννήσω τελικά κορίτσι μου 

 

 

7 ώρες πρίν, Monika93 είπε:

Σε θέμα συσπάσεις ναι με βοήθησαν πολύ αλλά σε θέμα κινητικότητας όχι είναι βάρβαρος το αγόρι μου....όταν κουνιέται κάτω χαμηλά με πονάει πολύ νομίζω ότι μου τα ξεριζώνει όλα μέσα με αποτέλεσμα να νομίζω ότι θα μου φυγουν τα ούρα και να είμαι όλη τη ώρα τουαλετα ο  γιατρός μου λέει κάνε υπομονή μάλλον παίζει ρόλο ότι πήρε θέση και εμένα από πολύ νωρίς από τον 6 αλλά τώρα έχει κανα 2 βδομάδες που με πονάει τόσο πολύ μάλλον μπορεί να παίζει ρόλο που έχω μικρή κοιλιά δεν ξέρω μακάρι να πάνε όλα καλά και για της 2 μας.....

Συμπάσχω φούλλλλλλλ!!!!!!! 

 

8 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας! Μιας και φαντάζομαι ήδη έχετε κάνει τα χαρτιά για το επίδομα κύησης θα ήθελα αν δεν σας κάνει κόπο να μου πείτε λίγο τη διαδικασία γιατί έχω μπλεχτεί. Είδα ότι στο ΙΚΑ πρέπει να πας με το βιβλιάριο σου , το i ban σου κι ένα έντυπο για τη διακοπή εργασίας. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως προκύπτει αυτό το έντυπο. Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει ένα χαρτί από το γιατρό μου που έχει την ΠΗΤ.Τι κάνω μετά. Να αναφέρω ότι ο γυναικολόγος μου είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ γιατί νομίζω κάπου παίζει ρόλο....

Όσο αφορά το χαρτί,είναι ένα τρίπτυχο το οποίο το συμπληρώνει :

1. ο γιατρός σου που πρέπει να είναι συμβεβλημένος όπως είπες αλλιώς το απορρίπτουν

2. από την εργασία 

3. εσύ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Χαμός από προετοιμασίες βλέπω!! Και εδώ έχουν πάρει φωτιά τα πλυντήρια! Πήγαμε χθες στο γιατρό, ο μικρούλης είναι 2300 γρ!! Μια χαρα μας είπε και κλείσαμε ραντεβού ξανά σε 2, 4 και 5 εβδομάδες! Τίποτα δεν έμεινε!! Διαβάζω που λέτε για καρδιοτοκογράφο, τι είναι αυτή η εξέταση? Δεν την έχω κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χαμός από προετοιμασίες βλέπω!! Και εδώ έχουν πάρει φωτιά τα πλυντήρια! Πήγαμε χθες στο γιατρό, ο μικρούλης είναι 2300 γρ!! Μια χαρα μας είπε και κλείσαμε ραντεβού ξανά σε 2, 4 και 5 εβδομάδες! Τίποτα δεν έμεινε!! Διαβάζω που λέτε για καρδιοτοκογράφο, τι είναι αυτή η εξέταση? Δεν την έχω κάνει!

Καλημέρα Νανση ούτε εγώ την έχω κάνει ακόμα ο γιατρός με είπε ότι από τις 36 βδομαδες και μετα θα την κάνουμε κάθε βδομάδα μετράει της συσπάσεις νομίζω αυτή η εξέταση (δηλαδή πόσες συσπάσεις έχεις την ώρα ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια. 

Ναι συνηθως απο τις 36 βδομαδες κ μετα γινεται. Ειναι ενα μηχανημα που σου βαζουν κατι σαν ζωνες στην κοιλια και εχεις κ ενα κουμπι στο χερι σου. Αυτο καταγραφει τις συσπασεις της μητρας κ τις κινησεις του εμβρυου. Ειναι απλα λιγο αβολο σωματικα γιατι εισαι ανασκελα και δεν βοηθαει το βαρος μας και προσωπικα εχω κ πονους στη μεση κ στην πλατη και δεν βολευομαι.

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χαμός από προετοιμασίες βλέπω!! Και εδώ έχουν πάρει φωτιά τα πλυντήρια! Πήγαμε χθες στο γιατρό, ο μικρούλης είναι 2300 γρ!! Μια χαρα μας είπε και κλείσαμε ραντεβού ξανά σε 2, 4 και 5 εβδομάδες! Τίποτα δεν έμεινε!! Διαβάζω που λέτε για καρδιοτοκογράφο, τι είναι αυτή η εξέταση? Δεν την έχω κάνει!

Τι ομορφες ειναι αυτες οι ετοιμασιες κοριτσια. 

Τα ξαναζω κ συγκινουμαι!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χαμός από προετοιμασίες βλέπω!! Και εδώ έχουν πάρει φωτιά τα πλυντήρια! Πήγαμε χθες στο γιατρό, ο μικρούλης είναι 2300 γρ!! Μια χαρα μας είπε και κλείσαμε ραντεβού ξανά σε 2, 4 και 5 εβδομάδες! Τίποτα δεν έμεινε!! Διαβάζω που λέτε για καρδιοτοκογράφο, τι είναι αυτή η εξέταση? Δεν την έχω κάνει!

Ο μικρούλης ειναι παίδαρος!

 Στις 36 εβδομάδες σε βάζουν και μετα καθε εβδομαδα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης θα γεννήσω τελικά κορίτσι μου 

 

 

Συμπάσχω φούλλλλλλλ!!!!!!! 

 

Όσο αφορά το χαρτί,είναι ένα τρίπτυχο το οποίο το συμπληρώνει :

1. ο γιατρός σου που πρέπει να είναι συμβεβλημένος όπως είπες αλλιώς το απορρίπτουν

2. από την εργασία 

3. εσύ

 

Ξέρεις αν αυτό το τρίπτυχο υπάρχει κάπου στο ίντερνετ να το τυπώσω ώστε να το συμπληρώσουμε και οι 3?????


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Ξέρεις αν αυτό το τρίπτυχο υπάρχει κάπου στο ίντερνετ να το τυπώσω ώστε να το συμπληρώσουμε και οι 3?????

καποια στιγμη πριν μερικους μηνες το ειχα βρει - τωρα δε το βρισκω

παντως το τριπτυχο θα στο δωσει ο γιατρος του ΕΟΠΥ. σιγουρα αν τον ρωτησεις θα γνωριζει και θα στο δωσει

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα:)

Την Δευτέρα έχω γιατρό να δω το μωρό μου να δούμε μήπως γύρισε προς τα κάτω κ αν όχι τι πιθανότητες έχω για καισαρική :???::???::???:... Τα βράδια πως κοιμάστε; εγώ ειλικρινά δεν την παλευω ποναω παντου κ κανω προσευχη για κάνω μια στροφή να αλλάξω πλευρό. Ενώ λένε να κοιμόμαστε αριστερά εμένα με πιανει ένα σφίξιμο σαν να μην μπορώ να αναπνεύσω. Άσε που στον υπνο μου γυρνάω ανάσκελα κ όταν το πάρω χαμπάρι μετά από ώρα πονάω τόσο πολυ που σηκώνομαι για να αμολήσει το τράβηγμα:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...