Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Just now, Foteinilolipop είπε:

Καλημερα σας! Επειδή μέχρι και σήμερα δεν έχω αδιαθετησει, έκανα πριν από καμία ώρα ένα τεστ predictor early και βγήκε αρνητικό, όποτε θεωρώ ξεκάθαρα δεν είμαι έγκυος. Τώρα γιατί έχει καθυστερήσει η περίοδος μου με σταθερό κύκλο 28 ημερών σχεδόν πάντα, άγνωστο.... δεν νιώθω κανένα σύμπτωμα περιόδου, τίποτα . Ο γιατρός στις 25 Ιουνίου στον υπέρηχο μου είπε πως η ωορρηξία ήταν έτοιμη να γίνει... να άργησε τελικά; Ποιος ξέρει... περιμένω την περίοδο τώρα να ηρεμήσω. 

Ίσως είσαι λίγο οριακα

Δλδ κ 25να έγινε η ωορρηξια, σήμερα είναι 15η μέρα μετα

Η ωχρινικη φάση είναι 12-16ημ οποτε αν πούμε ότι μπορεί να έγινε κ 26-28, έχεις περιθωριο

Μπορει να ετυχε να άλλαξε ο κύκλος, συμβαινει

Γενικα δ εκανα τεστ, αλλα κ το predictor δ θεωρώ ότι είναι πολύ αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vikib είπε:

Ίσως είσαι λίγο οριακα

Δλδ κ 25να έγινε η ωορρηξια, σήμερα είναι 15η μέρα μετα

Η ωχρινικη φάση είναι 12-16ημ οποτε αν πούμε ότι μπορεί να έγινε κ 26-28, έχεις περιθωριο

Μπορει να ετυχε να άλλαξε ο κύκλος, συμβαινει

Γενικα δ εκανα τεστ, αλλα κ το predictor δ θεωρώ ότι είναι πολύ αξιοπιστο

Για τα predictor έχω ακούσει και εγώ κακές κριτικές...! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Καλημερα σας! Επειδή μέχρι και σήμερα δεν έχω αδιαθετησει, έκανα πριν από καμία ώρα ένα τεστ predictor early και βγήκε αρνητικό, όποτε θεωρώ ξεκάθαρα δεν είμαι έγκυος. Τώρα γιατί έχει καθυστερήσει η περίοδος μου με σταθερό κύκλο 28 ημερών σχεδόν πάντα, άγνωστο.... δεν νιώθω κανένα σύμπτωμα περιόδου, τίποτα . Ο γιατρός στις 25 Ιουνίου στον υπέρηχο μου είπε πως η ωορρηξία ήταν έτοιμη να γίνει... να άργησε τελικά; Ποιος ξέρει... περιμένω την περίοδο τώρα να ηρεμήσω. 

Σε εμένα πολλές φορές η περίοδος ήρθε ως 18 μέρες μετά την ωορρηξία που είναι το μάξιμουμ.αυτο με τα τεστ είναι ψυχοβγαλτης.αν δεν σου έρθει μέχρι Δευτέρα κάνε χοριακη.παντως στον γιο μου μια μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ ήταν τόσο άχνη η γραμμή που δεν φαινοταν,την επόμενη πάω στον γιατρό μου κάνει τεστακι αυτά τα φθηνά,με βλέπει κ υπέρηχο με κοιτάει μου λέει δεν είσαι έγκυος κορίτσι μου.μα είμαι του λέω με στέλνει χοριακη κ ήταν 2000.γενικα οι χοριακες μου ήταν σε όλες τις εγκυμοσύνες υψηλές.δηλαδη με 2000 χοριακη έβγαιναν αρνητικά τεστ κ ο γιατρός δεν έβλεπε τίποτα.μονο το δικό μου τεστακι είχε μια ψευτογραμμη.και με 5000 χοριακη εμένα αχνοφαινοταν ο σακος.δηλαδη είναι όλα σχετικά κ θέμα οργανισμού.για να φτάσει η χοριακη στα ούρα μου έπρεπε στο αίμα να ήταν φουλ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σε εμένα πολλές φορές η περίοδος ήρθε ως 18 μέρες μετά την ωορρηξία που είναι το μάξιμουμ.αυτο με τα τεστ είναι ψυχοβγαλτης.αν δεν σου έρθει μέχρι Δευτέρα κάνε χοριακη.παντως στον γιο μου μια μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ ήταν τόσο άχνη η γραμμή που δεν φαινοταν,την επόμενη πάω στον γιατρό μου κάνει τεστακι αυτά τα φθηνά,με βλέπει κ υπέρηχο με κοιτάει μου λέει δεν είσαι έγκυος κορίτσι μου.μα είμαι του λέω με στέλνει χοριακη κ ήταν 2000.γενικα οι χοριακες μου ήταν σε όλες τις εγκυμοσύνες υψηλές.δηλαδη με 2000 χοριακη έβγαιναν αρνητικά τεστ κ ο γιατρός δεν έβλεπε τίποτα.μονο το δικό μου τεστακι είχε μια ψευτογραμμη.

@Emilly είναι τρομερά ψυχοφθόρο αυτό με τα τεστ... θεωρώ όμως ότι σήμερα το ευαίσθητο τεστακι αν ήταν θα έδειχνε ...λέει ότι ανιχνεύει την χοριακη από τιμή 10 και πάνω...παρόλο που πάλι δεν το έκανα με πρωινά ουρά ! Μυαλό δεν βάζω με τίποτα!!! Ας περιμένω μέχρι Δευτέρα και βλέπουμε πάλι. Ευχαριστώ για τον ενδιαφερον❣️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

@Emilly είναι τρομερά ψυχοφθόρο αυτό με τα τεστ... θεωρώ όμως ότι σήμερα το ευαίσθητο τεστακι αν ήταν θα έδειχνε ...λέει ότι ανιχνεύει την χοριακη από τιμή 10 και πάνω...παρόλο που πάλι δεν το έκανα με πρωινά ουρά ! Μυαλό δεν βάζω με τίποτα!!! Ας περιμένω μέχρι Δευτέρα και βλέπουμε πάλι. Ευχαριστώ για τον ενδιαφερον❣️

Περιμένω τα νέα σου.εχει κορίτσια που είναι σε αναμονή αυτόν τον μήνα.εγω είμαι στην μέση του κυκλου.μακαρι να έχουμε καλα νέα όλες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Ίσως είσαι λίγο οριακα

Δλδ κ 25να έγινε η ωορρηξια, σήμερα είναι 15η μέρα μετα

Η ωχρινικη φάση είναι 12-16ημ οποτε αν πούμε ότι μπορεί να έγινε κ 26-28, έχεις περιθωριο

Μπορει να ετυχε να άλλαξε ο κύκλος, συμβαινει

Γενικα δ εκανα τεστ, αλλα κ το predictor δ θεωρώ ότι είναι πολύ αξιοπιστο

@vikib έχεις δίκιο , μάλλον ο κύκλος μου θα άλλαξε αυτήν την φορά, έτσι πιστεύω.Για να πω την αλήθεια μου, προσωπικά όσες φορές έχω κάνει τεστ , πάντα ήταν έγκυρα, ποτε δεν διαψεύστηκα. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για μη αληθή αρνητικά , αλλά σε μένα δεν έχει τύχει ποτε.

Just now, Emilly είπε:

Περιμένω τα νέα σου.εχει κορίτσια που είναι σε αναμονή αυτόν τον μήνα.εγω είμαι στην μέση του κυκλου.μακαρι να έχουμε καλα νέα όλες.

Εύχομαι τα καλύτερα για σενα και για όλα τα κοριτσια! Θα ενημερώσω σίγουρα.

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σου φωτεινή μου!!σήμερα περίμενες κανονικά περίοδο????Μήπως είναι νωρίς για να δείξει το τεστ??μην απογοητεύεσαι!!!Όσο δε σου έρχεται περίοδος να μη χάνεις τις ελπίδες σου!!!

Γεια σου @*Vasoula! 11 Ιουνίου είχα ΤΕΡ και ο κύκλος μου είναι σταθερός 28-29 ημερών . 25 Ιουνίου που πηγα στον γυναικολόγο για παπ μου είπε ότι βλέπει ωοθυλάκιο έτοιμο και η ωορρηξία θα γινόταν σχετικά άμεσα, όποτε να έχω επαφές εκείνη την ημέρα και την επόμενη όπως κ έγινε. Πιστεύω σήμερα το τεστ κάτι θα έδειχνε, αλλά βγήκε αρνητικό. Το μόνο περίεργο είναι ότι δεν νιώθω ότι θα αδιαθετήσω δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από την εμπειρία σας, πως βλέπετε,  με ΤΕΡ 10/6 , τιμή χοριακης  στην 26η μερα του κύκλου 206 και μετά από τρεις μέρες δηλαδή στην 29η ημέρα τιμή 404; Είναι ανησυχητικό κατά τη γνώμη σας; Ρωτώ για δικό μου άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Κορίτσια από την εμπειρία σας, πως βλέπετε,  με ΤΕΡ 10/6 , τιμή χοριακης  στην 26η μερα του κύκλου 206 και μετά από τρεις μέρες δηλαδή στην 29η ημέρα τιμή 404; Είναι ανησυχητικό κατά τη γνώμη σας; Ρωτώ για δικό μου άνθρωπο.

Πολύ καλή είναι.καθε δύο με τρεις μέρες διπλασιάζεται όποτε τέλεια.με το καλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πολύ καλή είναι.καθε δύο με τρεις μέρες διπλασιάζεται όποτε τέλεια.με το καλό.

Έχει ανησυχήσει λίγο γιατί οι δυο μετρήσεις έγιναν με διαφορά περίπου 3 ημερών κ κάτι και απλά οριακά έχει διπλασιαστεί η τιμή. Θα κάνει κι άλλη μέτρηση τη Δευτέρα κ βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Έχει ανησυχήσει λίγο γιατί οι δυο μετρήσεις έγιναν με διαφορά περίπου 3 ημερών κ κάτι και απλά οριακά έχει διπλασιαστεί η τιμή. Θα κάνει κι άλλη μέτρηση τη Δευτέρα κ βλέπουμε.

Να μην ανησυχει είναι τόσο πολύ αρχή θα πάρει μπρος η χοριακη της.καλα τι νωρίς που πήγε και έκανε χοριακη.γιατι 26 μέρα;;;στην αρχή μπορεί να σέρνεται η χοριακη κ μετά να πάρει τα πάνω της.αλλα κ πάλι δύο με τρεις μέρες λένε διπλασιασμο.εκτος αν το κορίτσι έχει υποψία θρομβοφιλιας στην εγκυμοσύνη κ τότε καλά εκανε κ την έκανε νωρίς.αλλα νομίζω είναι πολύ καλά.δευτερα θα έχει πάνω από 1000 και θεωρητικά θα φανεί ο σάκος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Να μην ανησυχει είναι τόσο πολύ αρχή θα πάρει μπρος η χοριακη της.καλα τι νωρίς που πήγε και έκανε χοριακη.γιατι 26 μέρα;;;στην αρχή μπορεί να σέρνεται η χοριακη κ μετά να πάρει τα πάνω της.αλλα κ πάλι δύο με τρεις μέρες λένε διπλασιασμο.εκτος αν το κορίτσι έχει υποψία θρομβοφιλιας στην εγκυμοσύνη κ τότε καλά εκανε κ την έκανε νωρίς.αλλα νομίζω είναι πολύ καλά.δευτερα θα έχει πάνω από 1000 και θεωρητικά θα φανεί ο σάκος.

 

Είχε λίγο καφέ την 21η μέρα του κύκλου της και νόμιζε ότι αδιαθέτησε. Αλλά την επόμενη και μεθεπόμενη ημέρα δεν είχε τίποτα, όποτε της είπα ότι θα είναι αιμορραγία εμφύτευσης μάλλον. Είχε πρησμένο στήθος και πονάκια και κρατήθηκε ως την 26η μέρα όποτε κ έκανε το τεστ κ βγήκε θετικό. Πήρε το γιατρό κ της είπε να κάνει χοριακη κ επαναληπτική σε τρεις μέρες. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν βρίσκω λόγο για τόσες χοριακες... όταν έβλεπα τεστ θετικό περίμενα μέχρι την 6η εβδομάδα, έκανα τότε μέτρηση χοριακης και κατευθείαν ακούγαμε καρδιά κλπ στον υπέρηχο... η διαδικασία με τις χοριακεσμξυ φαίνεται πολύ αγχωτική.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

 

Είχε λίγο καφέ την 21η μέρα του κύκλου της και νόμιζε ότι αδιαθέτησε. Αλλά την επόμενη και μεθεπόμενη ημέρα δεν είχε τίποτα, όποτε της είπα ότι θα είναι αιμορραγία εμφύτευσης μάλλον. Είχε πρησμένο στήθος και πονάκια και κρατήθηκε ως την 26η μέρα όποτε κ έκανε το τεστ κ βγήκε θετικό. Πήρε το γιατρό κ της είπε να κάνει χοριακη κ επαναληπτική σε τρεις μέρες. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν βρίσκω λόγο για τόσες χοριακες... όταν έβλεπα τεστ θετικό περίμενα μέχρι την 6η εβδομάδα, έκανα τότε μέτρηση χοριακης και κατευθείαν ακούγαμε καρδιά κλπ στον υπέρηχο... η διαδικασία με τις χοριακεσμξυ φαίνεται πολύ αγχωτική.

Συμφωνώ απόλυτα.τωρα Δευτέρα θα κάνει χοριακη κ αν είναι καλή δεν θα ξανακάνει.πιστευω ότι θα πάει καλά το κορίτσι.να μην αγχώνεται ας το απολαύσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 4:06 ΜΜ, Emilly είπε:

Περιμένω τα νέα σου.εχει κορίτσια που είναι σε αναμονή αυτόν τον μήνα.εγω είμαι στην μέση του κυκλου.μακαρι να έχουμε καλα νέα όλες.

Καλημερα! Ενημερώνω ότι τελικά αδιαθέτησα εχθες. Πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα... επιτυχία εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Καλημερα! Ενημερώνω ότι τελικά αδιαθέτησα εχθες. Πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα... επιτυχία εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

Του καλοκαιριου τα όρμονικα...δεν πειράζει όπως είπες το επόμενο μήνα.για την ακρίβεια σε δύο εβδομάδες πάλι μπορείς να μείνεις έγκυος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Του καλοκαιριου τα όρμονικα...δεν πειράζει όπως είπες το επόμενο μήνα.για την ακρίβεια σε δύο εβδομάδες πάλι μπορείς να μείνεις έγκυος.

Όπως τα λες, του καλοκαιριού τα ορμονικά που μ’ έχουν επηρεάσει και ψυχολογικά κιόλας κι έχω αρχίσει να χάνω την αισιοδοξία μου λίγο... Θελει χαλαρότητα και ηρεμία η όλη διαδικασία, γεγονός που μου είναι δύσκολο πια. Για να δούμε. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον πάντως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...