Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.. είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να απολαύσω κι εγώ την παρέα σας..:)...τελευταια περιοδος 10 Μαρτίου και στις 22/3 θετικο τεστ ωορρηξίας..είχαμε κανονικά επαφές με το σύζυγό τις ημέρες αυτές.. τώρα είμαι 4 ημέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και το τεστ βγηκε αρνητικό.. ειχε καμια αλλη τετοια εμπειρια ;εννοω το τεστ να είναι αρνητικό την συγκεκριμένη μέρα και μετά να βγει θετικο..Και γενικά πότε αρχίζει να ανεβαίνει η χοριακη έτσι ώστε να ανιχνευθεί στα ούρα..από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ συνήθως θετικοποιειται το τεστ πριν την αναμενόμενη περιοδο..θέλω πολύ τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας...Ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, καλό μήνα, καλώς ήρθες κ σύντομα με ευχάριστα! 

Δ μου εχει συμβεί κτ τετοιο γτ δ συνήθιζα τα τεστ, μονο χοριακη μετά από πολλές μέρες καθυστέρηση κ στις δύο εγκυμοσυνες μου 

Για να βγει θετικό ένα τεστ εγκυμοσύνης πρέπει να έχεις πάνω από 10-20μοναδες χοριακής κ φυσικα η χοριακη ανεβαίνει αφού υπάρξει εμφυτευση

Εμφύτευση μπορεί να έχουμε 5-12ημερες μετά την σύλληψη. Αν λοιπόν εσύ είχες συλληψη 22-24/3 μετά τις 5/4θα έχει φανεί. Το τεστ που έκανες το έκανες νωρις, οποτε δ αποκλείει εγκυμοσυνη, απλα είναι νωρίς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Εύχομαι να είναι το αποτέλεσμα που θες:)!!!Έκανες νωρίς το τέστ ...γι'αυτό δεν είναι σίγουρο καποιο αποτέλεσμα....στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν σίγουρη ότι ήμουν έγκυος κ έκανα τεστ την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου ...αρνητικό ....έκανα μετά από 3 μέρες αρνητικό πάλι ...έκανα χοριακη την επόμενη και ήταν 9....έπρεπε να την επαναλάβω ...κ μετά από 48 ώρες είχε ανέβει!!!Κ τώρα που είμαι έγκυος ξανά έκανα τεστ 2 μέρες πριν κ ήταν αρνητικό.. .περίμενα την ημέρα της περιόδου έκανα χοριακη κ ήταν θετικό!!!οπότε μην απογοητεύεται κάνε λίγο υπομονή κ κάνε χοριακη!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!...Και για τις απαντήσεις σας και για την αισιοδοξία που μου δίνετε...γιατί έχει 10 μήνες που προσπαθούμε κ τίποτα...κάθε μήνα ελπίζω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα... Και εγώ είχα κάνει τεσσερις μέρες πριν την περίοδο και είχε βγει αρνητικό και απογοητεύτηκα. Μετά από τρεις μέρες ξανακάνω γιατί μου τη σβουριξε και τελικά ήταν θετικό!!!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια !! Εμείς προσπαθούμε απο τον Αύγουστο του 17... τώρα είμαι με 5 μέρες καθυστέρηση όμως επειδή δεν έχω 100% σταθερό κύκλο δεν μπορώ να ξέρω... Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχω στο κινητό, περίμενα στις 27/3 ( για 26αρι κύκλο) έκανα μια χοριακη στις 30/3 με 3 μέρες καθυστέρηση και ήταν αρνητική.  Οπότε περιμένω να δω πότε και αν θα έρθει.. ειμαι αισιόδοξη αλλά κρατάω μικρό καλάθι... γτ έχω δει πολλά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια !! Εμείς προσπαθούμε απο τον Αύγουστο του 17... τώρα είμαι με 5 μέρες καθυστέρηση όμως επειδή δεν έχω 100% σταθερό κύκλο δεν μπορώ να ξέρω... Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχω στο κινητό, περίμενα στις 27/3 ( για 26αρι κύκλο) έκανα μια χοριακη στις 30/3 με 3 μέρες καθυστέρηση και ήταν αρνητική.  Οπότε περιμένω να δω πότε και αν θα έρθει.. ειμαι αισιόδοξη αλλά κρατάω μικρό καλάθι... γτ έχω δει πολλά...

Σας έχει πει ο γιατρός σου να κάνετε εξετάσεις???Για να δείτε αν σίγουρα είναι όλα καλά....κ να σας φύγει το άγχος γιατί το άγχος καμιά φορά λειτουργεί ως ανασταλτικός παράγοντας!!!!Αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο....θα πρέπει να μετράς για καθυστέρηση από την ημερομηνία του μεγαλύτερου κύκλου σου....αν πχ έχεις συνήθως κύκλο 26 ημερών αλλά έχει τύχει να κάνεις κ 30....τότε θα μετράς μετά τις 30!!!Με το καλό να έρθει κ σε σένα ένα μωράκι!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια !! Εμείς προσπαθούμε απο τον Αύγουστο του 17... τώρα είμαι με 5 μέρες καθυστέρηση όμως επειδή δεν έχω 100% σταθερό κύκλο δεν μπορώ να ξέρω... Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχω στο κινητό, περίμενα στις 27/3 ( για 26αρι κύκλο) έκανα μια χοριακη στις 30/3 με 3 μέρες καθυστέρηση και ήταν αρνητική.  Οπότε περιμένω να δω πότε και αν θα έρθει.. ειμαι αισιόδοξη αλλά κρατάω μικρό καλάθι... γτ έχω δει πολλά... 

Σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα και αν δεν είσαι αυτό τον μήνα να είσαι τον επόμενο. Μπορεί να είναι κάτι ορμονικό που καθυστέρησε η περίοδος ή απλά μια καθυστέρηση. Σε όλες έχει συμβεί. Σου εύχομαι πάντως σύντομα θετικό!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Σας έχει πει ο γιατρός σου να κάνετε εξετάσεις???Για να δείτε αν σίγουρα είναι όλα καλά....κ να σας φύγει το άγχος γιατί το άγχος καμιά φορά λειτουργεί ως ανασταλτικός παράγοντας!!!!Αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο....θα πρέπει να μετράς για καθυστέρηση από την ημερομηνία του μεγαλύτερου κύκλου σου....αν πχ έχεις συνήθως κύκλο 26 ημερών αλλά έχει τύχει να κάνεις κ 30....τότε θα μετράς μετά τις 30!!!Με το καλό να έρθει κ σε σένα ένα μωράκι!!!!

Ναι έχουμε κάνει τα πάντα... Εκτός από υστεροσκοπηση Αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται... Ο άντρας μου είχε ένα μικρόβιο στο σπέρμα, είχε πολλά πυοσφαιρια και είχε γεμίσει και η μήτρα μου πυον και πήραμε αγωγή και τώρα είμαστε στον 2ο μήνα καθαροί... Ο πιο μεγάλος κύκλος που έχω κάνει ποτέ ήταν 33 Αλλά πολύ παλιά... Γενικά τον τελευταίο χρόνο κυμαίνεται από 25 έως 29 ...  Σε ευχαριστώ πολύ πολύ :x

Just now, Jerina είπε:

Σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα και αν δεν είσαι αυτό τον μήνα να είσαι τον επόμενο. Μπορεί να είναι κάτι ορμονικό που καθυστέρησε η περίοδος ή απλά μια καθυστέρηση. Σε όλες έχει συμβεί. Σου εύχομαι πάντως σύντομα θετικό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :-) είχαμε μια βιοχημική τον προηγούμενο μήνα και είδα αίμα με 4 μέρες καθυστέρηση και μετά από 10 μέρες ξανά ήρθε περίοδος,  οπότε ίσως να μην έχει στρώσει ακόμα... Δεν ξέρω και εγώ τι να πω ... έχω όμως πόνους περιόδου αλλά κάποιες στιγμές της ημέρας σαν να πάει να έρθει Αλλά δεν έρχεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, marigial είπε:

Γεια σας κορίτσια.. είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να απολαύσω κι εγώ την παρέα σας..:)...τελευταια περιοδος 10 Μαρτίου και στις 22/3 θετικο τεστ ωορρηξίας..είχαμε κανονικά επαφές με το σύζυγό τις ημέρες αυτές.. τώρα είμαι 4 ημέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και το τεστ βγηκε αρνητικό.. ειχε καμια αλλη τετοια εμπειρια ;εννοω το τεστ να είναι αρνητικό την συγκεκριμένη μέρα και μετά να βγει θετικο..Και γενικά πότε αρχίζει να ανεβαίνει η χοριακη έτσι ώστε να ανιχνευθεί στα ούρα..από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ συνήθως θετικοποιειται το τεστ πριν την αναμενόμενη περιοδο..θέλω πολύ τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας...Ευχαριστώ πολυ

Μην αγχώνεσαι έχεις ακόμη πολλές πιθανότητες κοπέλα μου!!

Εγώ 2-3 ημέρεςπριν την αναμενόμενη περίοδο( κ με το τεστ που υποτίθεται ανιχνεύει μέχρι κ 7 ημέρες πριν!) Αρνητικό!

Την ημέρα αναμενόμενη περίοδου τόσο αχνό θετικό που νόμιζα ότι το βλέπω απλά επειδή το ήθελα πολύ..

3η ημέρα καθυστέρησης θετικότατο!! 

Οπότε έχεις ακόμη :-) ευχομαι ότι καλύτερο!!

πρίν από 16 λεπτά , marigial είπε:

Για τα τεστακια hometest έχει καμία σας εμπειρια;;

Δεν έχω πρόσβαση εμπειρία αλλά πολλές κοπέλες εδώ τα έχουν χρησιμοποιήσει και τα χρησιμοποιούν οπότε πρέπει να ναι μια χαρά :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου...να είστε καλα!!!!!ακόμα μια ερωτησουλα...συμπτώματα πριν την καθυστερηση ειχατε;...Εγώ μόνο ευαίσθητο στήθος που πάντα έχω μετά την ωορρηξια..άρα κανένα σύμπτωμα μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...