Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . Η αλήθεια είναι ότι εδώ και δυο χρόνια με ταλαιπωρούν οι πολυκυστικες . Ο κύκλος μου είναι ακανόνιστος γιατί τον τελευταίο χρόνο αδιαθετούσα κάθε 2 με 3 μηνες απλα εδω και 2-3 μήνες χρησιμοποιώ inofert και η περίοδος μ έρχεται ανά 32-35 μέρες . Ευελπιστώ να βγει θετικό το τεστακι γιατί η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι διαφορετικά μέσα μ . Αλλιώς από τον άλλον μήνα 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Elenn είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . Η αλήθεια είναι ότι εδώ και δυο χρόνια με ταλαιπωρούν οι πολυκυστικες . Ο κύκλος μου είναι ακανόνιστος γιατί τον τελευταίο χρόνο αδιαθετούσα κάθε 2 με 3 μηνες απλα εδω και 2-3 μήνες χρησιμοποιώ inofert και η περίοδος μ έρχεται ανά 32-35 μέρες . Ευελπιστώ να βγει θετικό το τεστακι γιατί η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι διαφορετικά μέσα μ . Αλλιώς από τον άλλον μήνα 
 

Ολες μαζι ειμαστε σ αυτο.. σε καταλαβαινουμε ολες, πιστεψε με. Ακομα κ αυτες που εχουν ηδη παιδακι. Αφου δε μπορουμε να κανουμε κατι παραπανω τουλαχιστον ας μοιραζομαστε τα αγχη, τις αγωνιες και τις χαρες μας.

Ολα καλα να πανε. Μακαρι το 2022 να ειναι καλοτυχο για ολες μας ❤

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Elenn είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . Η αλήθεια είναι ότι εδώ και δυο χρόνια με ταλαιπωρούν οι πολυκυστικες . Ο κύκλος μου είναι ακανόνιστος γιατί τον τελευταίο χρόνο αδιαθετούσα κάθε 2 με 3 μηνες απλα εδω και 2-3 μήνες χρησιμοποιώ inofert και η περίοδος μ έρχεται ανά 32-35 μέρες . Ευελπιστώ να βγει θετικό το τεστακι γιατί η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι διαφορετικά μέσα μ . Αλλιώς από τον άλλον μήνα 
 

Ήρθα να σου πω ότι και εγώ έχω ΣΠΩ και είχα πολλούς ακανόνιστους κύκλους και κάποιους που δεν έκανα καθόλου ωορηξια. Εμένα ο γιατρός μου είπε πως αν οι κύκλοι μου έχουν διαφορα μεταξύ τους παραπάνω από δυο ημέρες, τότε δεν είναι «στρωμένοι» που λέμε. 
Εγώ στο τέλος έμεινα έγκυος στο άκυρο με μια ελεύθερη επαφή, αλλά επαιρνα inofert combi(τα μόνα inofert που με βοηθούσαν γιατί έχουν καλή αναλογία μυοινοσιτολης και dchiro ινοσιτολησ, και ας είναι λίγο ακριβά) και glucostop για την αντίσταση στην ινσουλίνη που έχω λόγω ΣΠΩ. Αυτά τα έπαιρνα για να μου έρχεται περίοδος γιατί και εγώ εκανα κάθε χρόνο κάτι κενά 3μηνα χωρίς περιοδο σαν εσένα. Επισης αυτά τα υγρά που λες ότι είναι σαν κατουρήθηκες τα είχα κ εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος. Θυμάμαι χαρακτηριστικά είχα πάει στην μαμά μου στην Θεσσαλονίκη και φορούσα μια λευκή φόρμα και αισθανόμουν υγρή πολύ και είχα πόνους σαν όταν σου έρχεται περίοδος. Λ Έλεγα πάει μ έχει έρθει περίοδος έχει γίνει η φόρμα πουά. Φτάνω στην μαμά μου πάω τουαλέτα και βλέπω έναν τόνο λευκά υγρά αντί για αίματα που περίμενα να δω. Τις επόμενες μέρες πονάκια τσιμπηματάκια κτλ και γυρναω Αθήνα και κάνω ένα παρατημένο τεστ μάρκα ότι να ναι. Και βγήκε θετικό. Είμαι 6 εβδομάδων έγκυος τώρα (φτου φτου). Οποτε μην ανησυχείς για τις πολυκυστικες. Λίγο περπάτημα βοηθάει αν δεν κανεις ήδη, τύπου 20 λεπτάκια την ημέρα(εγώ όταν άρχισε να ανοίγει ο καιρός πήγαινα αυθόρμητα βόλτες γιατί μ άρεσε. Ίσως να με βοήθησε και αυτό). Αυτές είναι πάνω κάτω οι δικές μου συμβουλές για ΣΠΩ ❤️

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...