Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα είναι η μέρα αναμονής της περιόδου μου και το πρωί με ουρά τεσσάρων ωρών έκανα ένα self clear το οποίο έβγαλε εμφανέστατη ροζ γραμμή στο σωστό πάχος όμως οριζόντια. Η γραμμή ήταν εμφανέστατη στο χρόνο που έδινε το τεστ και μετά από ένα τέταρτο εξαφανίστηκε. Πήγα στο φαρμακείο και ρώτησα αν έχουν ξανακούσει κάτι αντίστοιχο και η γυναίκα μου είπε πως στις εγκυμοσύνες της πάντα τα τεστ τις έβγαζαν περίεργα πράγματα και ήταν έγκυος. Μου πρότεινε να κάνω χοριακή τη Δευτέρα. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mary_pa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα είναι η μέρα αναμονής της περιόδου μου και το πρωί με ουρά τεσσάρων ωρών έκανα ένα self clear το οποίο έβγαλε εμφανέστατη ροζ γραμμή στο σωστό πάχος όμως οριζόντια. Η γραμμή ήταν εμφανέστατη στο χρόνο που έδινε το τεστ και μετά από ένα τέταρτο εξαφανίστηκε. Πήγα στο φαρμακείο και ρώτησα αν έχουν ξανακούσει κάτι αντίστοιχο και η γυναίκα μου είπε πως στις εγκυμοσύνες της πάντα τα τεστ τις έβγαζαν περίεργα πράγματα και ήταν έγκυος. Μου πρότεινε να κάνω χοριακή τη Δευτέρα. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Προσωπικα δ εχω εμπειρια από τεστ μεγαλη

Χοριακη μπορείς να κάνεις κ σημερα το απογευμα κ η κ αυριο

Ευχομαι να είναι θετική! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Προσωπικα δ εχω εμπειρια από τεστ μεγαλη

Χοριακη μπορείς να κάνεις κ σημερα το απογευμα κ η κ αυριο

Ευχομαι να είναι θετική! 

Ευχαριστώ πολύ. Θα πάω με την πρώτη ευκαιρία. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Προσωπικα δ εχω εμπειρια από τεστ μεγαλη

Χοριακη μπορείς να κάνεις κ σημερα το απογευμα κ η κ αυριο

Ευχομαι να είναι θετική! 

Δεν κρατήθηκα τελικά και πήγα και μάλιστα έλαβα τα αποτελέσματα εντός δύο ωρών στο mail μου. Αρνητική χοριακή. Εν τέλει άκυρος ο μήνας και ας είχα τα πιο υποσχόμενα συμπτώματα. Τώρα περιμένω την καθυστερημένη να μας κάνει την τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_pa είπε:

Δεν κρατήθηκα τελικά και πήγα και μάλιστα έλαβα τα αποτελέσματα εντός δύο ωρών στο mail μου. Αρνητική χοριακή. Εν τέλει άκυρος ο μήνας και ας είχα τα πιο υποσχόμενα συμπτώματα. Τώρα περιμένω την καθυστερημένη να μας κάνει την τιμή. 

Το μόνο ασφαλές σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση, κ αναλόγως του κυκλου φυσικα

Ανασυγκροτηση κ δυναμικά τον επομενο

Ευχομαι να είναι ο τυχερός! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! λοιπόν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες κ εμείς για μωράκι...με ΤΕΡ 20/8 και κύκλο 33 ημερών είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες.. έχω αναγουλες κ υπνηλία..πότε πιστεύετε μπορώ να κάνω τέστ?

Να σημειώσω ότι εδώ κ 2μιση μήνες παίρνω φυλικο πειράζει λέτε?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! λοιπόν έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες κ εμείς για μωράκι...με ΤΕΡ 20/8 και κύκλο 33 ημερών είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες.. έχω αναγουλες κ υπνηλία..πότε πιστεύετε μπορώ να κάνω τέστ?

Να σημειώσω ότι εδώ κ 2μιση μήνες παίρνω φυλικο πειράζει λέτε?

 

Την Δευτέρα μπορείς να κάνεις τεστ... αντίθετα το φυλικο κάνει μόνο καλό οι πιο πολλές το περναμε πριν την εγκυμοσύνη...

Με το καλό να έχεις τα αποτελέσματα που θέλετε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια Μ καλημέρα.  11 Σεπτεμβρίου τελευταία περίοδος .23+24 ήρθαμε σε ελευθερη επαφή.  Έχω κύκλο 28 ημερών πάντα. 

Έχει 4 μέρες νιώθω ένα βάρος στην κοιλιά Μ.  Σαν να μην μπορώ να την ρουφήξω κιόλας.  Πονακια περιόδου.  Κ αρκετά υγρά σαν νερό κ κάνω καμμία δουλειά κ κουράζομαι αμέσως. 

Σε 4-5 μέρες περιμενω περίοδο.  Άντε να δούμε τι θα δούμε.  

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι κάτι από συμπτώματα μόνο καφετί ροζ υγρά ,ποια μέρα δεν θυμάμαι ,εξάντληση κ υπνηλία. Ήμουν τυχερή κ είχα πιάσει τον πρώτο μήνα.  Για να δούμε τώρα πως θα πάει. 

Εύχομαι κ σε σας μια εγκυμοσύνη γρήγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

τη δεύτερη και τρίτη φορά που έμεινα έγκυος είχα κάνει 1 εβδομάδα πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και το τεστ έδειξε θετικό. 

Από συμπτώματα είχα εξάνλτηση - λαχάνιασμα και ευαίσθητο στήθος.

Τα συμτπώματα μοιάζουν πολύ με της περιόδου αλλά δεν είναι ακριβώς ίδια, τουλάχιστον σε εμένα. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα , προφανώς μπορεί να μην δει κανεις το δικό μου θέμα αλλά θα το γράψω όπως και να έχει . Λοιπόν , εγώ έχω ΣΠΩ , η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 4/4/22 , στις 23-25/4 και στις 29/4 είχα ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μ . Γενικά εδώ και 3 μέρες έχω ένα πρήξιμο στο στήθος , είναι πολύ μαλακό και φουσκωμένο αλλά δεν πονάει . Επίσης έχω πονάκια στην δεξιά ωοθηκη και μερικές φορές έχω κάποιες καφέ σταγόνες στο σερβιετακι μ . Επιπλέον από εχθές το εσώρουχο μου συνέχεια βρέχεται λες και μ φεύγουν τσίσα ( συγγνώμη και για την λεπτομέρεια ) αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και κάθε 10 λεπτά θέλω να πηγαίνω τουαλέτα . Έτσι είπα σήμερα να κάνω 3/5 ένα τεστ εγκυμοσύνης αλλά μου φαίνεται ότι η γραμμή του τεστ είναι πολύ αχνη όποτε δεν ειμαι σίγουρη αν είναι θετικό η όχι . Εσείς τι πιστεύετε ; 
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Elenn είπε:

Καλησπέρα , προφανώς μπορεί να μην δει κανεις το δικό μου θέμα αλλά θα το γράψω όπως και να έχει . Λοιπόν , εγώ έχω ΣΠΩ , η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 4/4/22 , στις 23-25/4 και στις 29/4 είχα ελεύθερη επαφή με τον αρραβωνιαστικό μ . Γενικά εδώ και 3 μέρες έχω ένα πρήξιμο στο στήθος , είναι πολύ μαλακό και φουσκωμένο αλλά δεν πονάει . Επίσης έχω πονάκια στην δεξιά ωοθηκη και μερικές φορές έχω κάποιες καφέ σταγόνες στο σερβιετακι μ . Επιπλέον από εχθές το εσώρουχο μου συνέχεια βρέχεται λες και μ φεύγουν τσίσα ( συγγνώμη και για την λεπτομέρεια ) αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και κάθε 10 λεπτά θέλω να πηγαίνω τουαλέτα . Έτσι είπα σήμερα να κάνω 3/5 ένα τεστ εγκυμοσύνης αλλά μου φαίνεται ότι η γραμμή του τεστ είναι πολύ αχνη όποτε δεν ειμαι σίγουρη αν είναι θετικό η όχι . Εσείς τι πιστεύετε ; 
 

 

Kαλησπέρα!

Αν υπάρχει γραμμή, έστω αχνή, τότε είναι θετικό! Κάνε μια χοριακή για σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

@MumOf2

Καλημέρα , εκανα και σήμερα ένα τεστ της predictor early αλλά βγήκε αρνητικο. Το χθεσινο τεστ ήταν της iq homediagnostics . Πραγματικά δεν ξερω τι συμβαίνει αλλά είμαι σίγουρη για την αχνή γραμμή που είδα βγήκε μέσα σε 5 λεπτά . Το έδειξα και στην κολλητή μου και μου είπε ότι το βλέπει κι αυτή. Ελπίζω να μην είναι πατάτα το τεστ γιατί το θέλω πολύ και τα συμπτώματα είναι πολλά. Κανονικα περιμένω σε 2 μερες περίοδο.

Το χθεσινο τεστ

279460404_484841443371609_63957980574610

Link to comment
Share on other sites

εγω στη φωτο δε βλεπω αχνη γραμμη

δεν τα παω καλα με τα τεστ,οποτε δεν ξερω ποιο να παρεις ως σωστο

καλυτερα θα ηταν να κανεις χοριακη αλλα ειναι οριακα νωρις για τις επαφες 23-25/4.για την επαφη 29/5,ειναι νωρις κ για εμφυτευση

αν ο κυκλος σου ειναι 33ημ,αν υπολογιζω σωστα αφου περιμενεις σε δυο μερες,κ οι επαφες ειναι λιγο αργα στον κυκλο

Link to comment
Share on other sites

@vikibΓενικα έχω ακανόνιστο κύκλο λόγω πολυκυστικών . Δηλαδή περίπου  32-35 μέρες απλά εκείνες τις μέρες που είχα επαφή πονούσε η ωοθηκη μ όποτε υπέθεσα ότι μπορεί να είχα ωορρηξία . Μίλησα και με τον γιατρό μου και μ είπε να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και να κάνω μια χοριακη αν δεν μ έρθει .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elenn είπε:

@vikibΓενικα έχω ακανόνιστο κύκλο λόγω πολυκυστικών . Δηλαδή περίπου  32-35 μέρες απλά εκείνες τις μέρες που είχα επαφή πονούσε η ωοθηκη μ όποτε υπέθεσα ότι μπορεί να είχα ωορρηξία . Μίλησα και με τον γιατρό μου και μ είπε να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και να κάνω μια χοριακη αν δεν μ έρθει .

Ιδια περιοδο ειχαμε. Και εγω περιμενω.

Αλλα ρε συ 32 με 35 μερες δεν ειναι ακανονιστος κυκλος εαν ειναι σταθερα καθε μηνα τοσο. Κ γω εχω 31 με 34 μερες σταθερα (με εξαιρεση καθε μια το χρονο ή αραιοτερα που μπορει να κανω κανα 37αρι). Χωρις ΣΠΩ βεβαια εγω. Κανεις τεστ ωορρηξιας; για εμας με μεγαλο κυκλο ειναι σχεδον απαραιτητο θαρρω, εφοσον δε σε ζοριζει ψυχολογικα, γιατι υπαρχει κ αυτο. Εγω πχ κανω ωορρηξια περιπου 19η με 21η μερα.. 

Αν δε σου ερθει επανελαβε και ιδανικα με χοριακη.. σου ευχομαι συντομα θετικο τεστακι ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...