Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Just now, marigial είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου...να είστε καλα!!!!!ακόμα μια ερωτησουλα...συμπτώματα πριν την καθυστερηση ειχατε;...Εγώ μόνο ευαίσθητο στήθος που πάντα έχω μετά την ωορρηξια..άρα κανένα σύμπτωμα μέχρι τώρα 

Και εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα. Μόνο όπως ακριβώς πριν μου έρθει περίοδος.πονοι περιόδου, στήθος κλπ.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην δευτερη εγκυμοσυνη παρατηρησα κτ που μπορει αν δ ειχα μεινει απλα να ηταν τυχαιο. Τα υγρα ωορρηξιας συνεχιστηκαν κ μετα τις γονιμες, παρα πολλα υγρα. Κ διαπιστωσα παρα πολυ γρηγορα ενα μικρο πρηξιμο, χαρακτηριστικα θυμαμσαι οτι με ενοχλουσαν τα τζην μου, 10-15μερες μετα την επαφη, οποτε λογικα ειχε γινει η εμφυτευση

Ομως το μυαλο μας παιζει πολλα οπεριεργα παιχνιδια. Λιγο πριν την πρωτη εγκυμοσυνη ενιωθα οτι εχω ολα τα συμπτωματα, μεχρι κ δεκατα, ενω τελικα δ ημουν. εμεινα δυο μηνες μετα

Link to comment
Share on other sites

Από τις πρώτες 2 εβδομαδες δλδ πριν κ τη καθυστερήση είχα φουλ ξαφνικό πριξημο που φόραγα μόνο κολάν σκέψου,δέκατα από 36.7-37.2 και το πρώτο μπαμ είναι ότι πήγα να φάω το αγαπημένο μου κουλουράκι κ μου φαίνοταν άγευστο σαν άχυρο,δίνω στον άντρα μ να δοκιμάσει κ μου λέει "είσαι σιγουρα έγκυος! Είναι τέλειο όπως πάντα!"

Α! Κ εννοείται πονακια περιόδου αλλά μπορείς να τα μπερδέψεις κ με περίοδο αυτά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marigial said:

Για τα τεστακια hometest έχει καμία σας εμπειρια;

Και τα onetest επίσης οικονομικά και πολύ αξιόπιστα τα χρησιμοποιώ καιρό. Κι εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει αυτό που δείχνει 6 μέρες πριν της clearblue το είχα κάνει 4 μέρες πριν κ είχε βγει αρνητικό ενώ ήμουν. Στη δεύτερη έκανα κάθε μέρα ξεκινώντας από 5 μέρες πριν γιατί ήμουν σίγουρη κ έβγαινε αρνητικό έως και μια μέρα πριν τη περίοδο που έδειξε πρώτη φορά θετικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Και τα onetest επίσης οικονομικά και πολύ αξιόπιστα τα χρησιμοποιώ καιρό. Κι εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει αυτό που δείχνει 6 μέρες πριν της clearblue το είχα κάνει 4 μέρες πριν κ είχε βγει αρνητικό ενώ ήμουν. Στη δεύτερη έκανα κάθε μέρα ξεκινώντας από 5 μέρες πριν γιατί ήμουν σίγουρη κ έβγαινε αρνητικό έως και μια μέρα πριν τη περίοδο που έδειξε πρώτη φορά θετικό.

Είχες επιμονή όμως ε?? Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez said:

Είχες επιμονή όμως ε?? Χαχαχα

Ναι γιατί στη πρώτη λόγω του αρνητικού τεστ και καθώς τα συμπτώματα έμοιαζαν με περιόδου κ νόμιζα ότι δεν είμαι δε πρόσεχα και ανάλογα...και είχα αποκόλληση. Οπότε στη δεύτερη ήθελα να το μάθω όσο νωρίτερα γίνεται..όπως και να χει καμία απ' τις δυο δε πήγε καλά τελικά αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :) 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ναι γιατί στη πρώτη λόγω του αρνητικού τεστ και καθώς τα συμπτώματα έμοιαζαν με περιόδου κ νόμιζα ότι δεν είμαι δε πρόσεχα και ανάλογα...και είχα αποκόλληση. Οπότε στη δεύτερη ήθελα να το μάθω όσο νωρίτερα γίνεται..όπως και να χει καμία απ' τις δυο δε πήγε καλά τελικά αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :) 

Θα πάει η επόμενη λοιπόν :-) εισαι κ τώρα εγκυουλα ή προσπαθειτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Στην δευτερη εγκυμοσυνη παρατηρησα κτ που μπορει αν δ ειχα μεινει απλα να ηταν τυχαιο. Τα υγρα ωορρηξιας συνεχιστηκαν κ μετα τις γονιμες, παρα πολλα υγρα. Κ διαπιστωσα παρα πολυ γρηγορα ενα μικρο πρηξιμο, χαρακτηριστικα θυμαμσαι οτι με ενοχλουσαν τα τζην μου, 10-15μερες μετα την επαφη, οποτε λογικα ειχε γινει η εμφυτευση

Ομως το μυαλο μας παιζει πολλα οπεριεργα παιχνιδια. Λιγο πριν την πρωτη εγκυμοσυνη ενιωθα οτι εχω ολα τα συμπτωματα, μεχρι κ δεκατα, ενω τελικα δ ημουν. εμεινα δυο μηνες μετα

Κάτι τέτοιο κι εγώ με όλα τα συμπτώματα 1 φορά κι όμως δεν ήμουν...επισης παρατήρησα κι εγώ τώρα έχει 2 μερες υγρα ,σε λιγότερο βαθμό βέβαια,, σαν της ωορρηξίας...αλλά όλα αυτά μπορεί άνετα να είναι και τυχαία :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Θα πάει η επόμενη λοιπόν :-) εισαι κ τώρα εγκυουλα ή προσπαθειτε?

Μαζεύουμε σε φυσικούς κύκλους και το καλοκαίρι αν πάνε όλα καλά κι έχουμε 2 βλαστοκύστες θα κάνουμε εμβρυομεταφορά. Τώρα με τη καραντίνα προσπαθούμε μόνοι μας...

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

 σε φυσικούς κύκλους και το καλοκαίρι αν πάνε όλα καλά κι έχουμε 2 βλαστοκύστες θα κάνουμε εμβρυομεταφορά. Τώρα με τη καραντίνα προσπαθούμε μόνοι μας...

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ !! Κ εσύ θα δεις πως θα έρθει ακριβώς τη κατάλληλη στιγμή..έτσι μου έκανε κ εμένα,ήρθε ακριβώς μόλις έπρεπε τελικά :-)

ευχομαι ο,τι καλύτερο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koritsia mou kalhspera..suggnwmh pou petagwmai etsi alla tha hthela ta fwta sas!! Den exw idietaira stathero kuklo alla stis 16/3 epeita apo diarkeia kuklou 19 meres eida kafe vlennh kai sunexisthke ews kai tis 20/3 mou zhththike na kanw xoriaki thn opoia kai ekana to idio prwi, to apogeuma mou eipe h mikroviologos oti einai arnhtikh to idio apogeuma eida kai aima alla oxi san thn kanonikh mou roh opws kathe mhna, h timh ths xoriakis mou wstoso htan 3.0 IU/L kai h erwthsh mou exei ws eksis: Uparxei periptwsh kathisterimenhs sullhpsis kai na htan polu nwris wste na fanei? Kai an oxi den tha eprepe to apotelesma na einai 0? Na prosthesw oti me thn katastash pou epikratei twra shmera mporesa na paw na parw to xarti ths eksetashs gia auto kai sas grafw twra, poio prin den hksera poso htan h timh ths xoriakis, upethesa pws tha htan mhdenikh alla me paraksenepse...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xru6 said:

Koritsia mou kalhspera..suggnwmh pou petagwmai etsi alla tha hthela ta fwta sas!! Den exw idietaira stathero kuklo alla stis 16/3 epeita apo diarkeia kuklou 19 meres eida kafe vlennh kai sunexisthke ews kai tis 20/3 mou zhththike na kanw xoriaki thn opoia kai ekana to idio prwi, to apogeuma mou eipe h mikroviologos oti einai arnhtikh to idio apogeuma eida kai aima alla oxi san thn kanonikh mou roh opws kathe mhna, h timh ths xoriakis mou wstoso htan 3.0 IU/L kai h erwthsh mou exei ws eksis: Uparxei periptwsh kathisterimenhs sullhpsis kai na htan polu nwris wste na fanei? Kai an oxi den tha eprepe to apotelesma na einai 0? Na prosthesw oti me thn katastash pou epikratei twra shmera mporesa na paw na parw to xarti ths eksetashs gia auto kai sas grafw twra, poio prin den hksera poso htan h timh ths xoriakis, upethesa pws tha htan mhdenikh alla me paraksenepse...

Ποια μέρα έκανες τη χοριακή; Πόσες μέρες δηλ μετά τις 20/3 που είχες αίμα; Αν συνεχίζεις να μην αδιαθετείς κάνε ένα τεστ λίγες μέρες μετά...

Link to comment
Share on other sites

@olpapa την ίδια μέρα έκανα την χοριακη (20/3) και μετά είχα αίμα με ελάχιστη ροή για 3 μέρες, τώρα περιμένω με βάση την εφαρμογή που έχω στο κινητό στις 17/4 αλλά όπως είπα δεν έχω σταθερό κυκλο...μάλλον το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xru6 said:

@olpapa την ίδια μέρα έκανα την χοριακη (20/3) και μετά είχα αίμα με ελάχιστη ροή για 3 μέρες, τώρα περιμένω με βάση την εφαρμογή που έχω στο κινητό στις 17/4 αλλά όπως είπα δεν έχω σταθερό κυκλο...μάλλον το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω..

Έχουν περάσει αρκετές μέρες στη θέση σου θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης μήπως και το αίμα ήταν εμφύτευσης. Γιατί αν κατάλαβα καλά στις 19 μέρες 'αδιαθετησες' που  είναι πολύ νωρίς εκτός κ αν το συνηθίζει ο οργανισμός σου ...η έτυχε ...πάντως ότι και να είναι πλέον και απλό τεστ θα δείξει οπότε δε κάνεις να είσαι σίγουρη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Έχουν περάσει αρκετές μέρες στη θέση σου θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης μήπως και το αίμα ήταν εμφύτευσης. Γιατί αν κατάλαβα καλά στις 19 μέρες 'αδιαθετησες' που  είναι πολύ νωρίς εκτός κ αν το συνηθίζει ο οργανισμός σου ...η έτυχε ...πάντως ότι και να είναι πλέον και απλό τεστ θα δείξει οπότε δε κάνεις να είσαι σίγουρη;

Τόσο νωρίς δεν έχω ξανά αδιαθετησει..μάλλον αυτό θα κάνω, δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο, αν έρθει..

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...