Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την καθυστερηση


Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι νέα στην Ομάδα, αλλά θα ήθελα λίγο τη γνώση σας γιατι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Εχω δυο παιδάκια, 7 και 5 και δεν υπήρχε σκεψη γθα τρίτο. Συνέβη όμως το εξής. Περίοδος 7/8, κύκλος 28-29ημερων σταθερά. Επαφη οχι ελευθερη, δλδ ο σύζυγος εκσπερματισε εξω, στις 14/8 και 22/8. Δεν ξερω ποτε ηταν οι γονιμες, δε δινω σημασια δλδ. Απο 25-26/8 εχω πολυ περιεργα συμπτωματα. Διαρκή πονο χαμηλα στην κοιλια, πρησμενο στηθος με πόνο ειδικα το πρωι, απιστευτο πρηξιμο και πολλα πολλα αερια. Μιλάμε θα εκραγω. Ειναι πολυ νωρις για συμπτώματα περιοδου, αφου περιμενω 3-4/9. Και λεω εγω τωρα βρε λες να παμε για τριτο;;;;στα 39;; να πω οτι στις δυο αλλες εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα τετοια!!!λετε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Fofimg είπε:

Καλησπέρα. Είμαι νέα στην Ομάδα, αλλά θα ήθελα λίγο τη γνώση σας γιατι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Εχω δυο παιδάκια, 7 και 5 και δεν υπήρχε σκεψη γθα τρίτο. Συνέβη όμως το εξής. Περίοδος 7/8, κύκλος 28-29ημερων σταθερά. Επαφη οχι ελευθερη, δλδ ο σύζυγος εκσπερματισε εξω, στις 14/8 και 22/8. Δεν ξερω ποτε ηταν οι γονιμες, δε δινω σημασια δλδ. Απο 25-26/8 εχω πολυ περιεργα συμπτωματα. Διαρκή πονο χαμηλα στην κοιλια, πρησμενο στηθος με πόνο ειδικα το πρωι, απιστευτο πρηξιμο και πολλα πολλα αερια. Μιλάμε θα εκραγω. Ειναι πολυ νωρις για συμπτώματα περιοδου, αφου περιμενω 3-4/9. Και λεω εγω τωρα βρε λες να παμε για τριτο;;;;στα 39;; να πω οτι στις δυο αλλες εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα τετοια!!!λετε;;

Καλως την!!να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!!είναι νωρις ειναι η αλήθεια για συμπτωματα είτε περιοδου είτε εγκυμοσύνης...σκέφτηκες να κανεις ενα τεστ πιο ευαίσθητο π δείχνει πιο νωρίς για να περάσει η αγωνία λιγακι??

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fofimg είπε:

Καλησπέρα. Είμαι νέα στην Ομάδα, αλλά θα ήθελα λίγο τη γνώση σας γιατι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Εχω δυο παιδάκια, 7 και 5 και δεν υπήρχε σκεψη γθα τρίτο. Συνέβη όμως το εξής. Περίοδος 7/8, κύκλος 28-29ημερων σταθερά. Επαφη οχι ελευθερη, δλδ ο σύζυγος εκσπερματισε εξω, στις 14/8 και 22/8. Δεν ξερω ποτε ηταν οι γονιμες, δε δινω σημασια δλδ. Απο 25-26/8 εχω πολυ περιεργα συμπτωματα. Διαρκή πονο χαμηλα στην κοιλια, πρησμενο στηθος με πόνο ειδικα το πρωι, απιστευτο πρηξιμο και πολλα πολλα αερια. Μιλάμε θα εκραγω. Ειναι πολυ νωρις για συμπτώματα περιοδου, αφου περιμενω 3-4/9. Και λεω εγω τωρα βρε λες να παμε για τριτο;;;;στα 39;; να πω οτι στις δυο αλλες εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα τετοια!!!λετε;;

Πιστεύω είναι ορμονικά.αν δεν εκσπερματωσε ο άντρας το μόνο που μπορεί να παιχτεί είναι η δεύτερη επαφή μέσα στην μέρα όπου ξέμεινε σπέρμα ζωντανό μέσα στον άντρα από την προηγούμενη επαφή.ετσι κι αλλιώς είσαι 22 μέρα του κύκλου είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγκυμοσύνης.αλλα παρηγαγες φουλ ορμόνες μετά από την ωορηξια σου.τεστ καλύτερα να κάνεις την ημέρα που περιμένεις αν όχι με καθυστερηση,να μην παιδευεσαι απο πριν γιατί μπορεί να δείχνει αρνητικό ακόμα κ θετικό να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!!μεχρι τωρα επιμενουν πολυ τα συμπτωματα, ειδικα το στηθος αυτο ειναι που με προβληματιζει!!!ουτε στην περίοδο εχω τόσο πρησμένο! Δλδ λετε απο προσπερματικα δεν παίζει κατι; γιατι εχω διαβάσει διάφορα απο προχτές. Παλι ψυχολογικο γιατί να ειναι αφου δεν ημουν σε προσδοκία εγκυμοσυνης. Μαλλον ορμονικο. Ποιο τεστ να κανω λετε πριν την καθυστέρηση;;; Γιατί απο την αγωνια δε με βλεπω να μπορω να περιμένω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofimg είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!!μεχρι τωρα επιμενουν πολυ τα συμπτωματα, ειδικα το στηθος αυτο ειναι που με προβληματιζει!!!ουτε στην περίοδο εχω τόσο πρησμένο! Δλδ λετε απο προσπερματικα δεν παίζει κατι; γιατι εχω διαβάσει διάφορα απο προχτές. Παλι ψυχολογικο γιατί να ειναι αφου δεν ημουν σε προσδοκία εγκυμοσυνης. Μαλλον ορμονικο. Ποιο τεστ να κανω λετε πριν την καθυστέρηση;;; Γιατί απο την αγωνια δε με βλεπω να μπορω να περιμένω!!

Είναι πολύ νωρίς ακόμα και για ευαίσθητα τεστ.αν είσαι τόσο αγχώνεσαι να πας να κάνεις μια χοριακη,αίμα δηλαδή και αυτή αν έχεις μείνει έγκυος,αν έχει προλάβει να γίνει η εμφύτευση κάτι θα δείξει.βασικα αφού είσαι στην ,22 περίπου μέρα,ίσα ίσα που έγινε η ωορηξια και εμφυτεύεται τώρα το έμβρυο.δευτερα κάνε χοριακη να ξέρεις.καλυτερα.πες μας τα νέα σου.θα είναι τα πιο πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης.σου εύχομαι ότι επιθυμείς να γίνει.τωρα να σου πω γιατροί απορρίπτουν την θεωρία προσπερματικων υγρών αλλά η αδερφή μου το δεύτερο κ το τρίτο της παιδί έτσι τα έπιασε.αφου τρίτο δεν ήθελαν στα σίγουρα.αλλιως θα έλεγα με δουλεύουν...αλλά συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofimg είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!!μεχρι τωρα επιμενουν πολυ τα συμπτωματα, ειδικα το στηθος αυτο ειναι που με προβληματιζει!!!ουτε στην περίοδο εχω τόσο πρησμένο! Δλδ λετε απο προσπερματικα δεν παίζει κατι; γιατι εχω διαβάσει διάφορα απο προχτές. Παλι ψυχολογικο γιατί να ειναι αφου δεν ημουν σε προσδοκία εγκυμοσυνης. Μαλλον ορμονικο. Ποιο τεστ να κανω λετε πριν την καθυστέρηση;;; Γιατί απο την αγωνια δε με βλεπω να μπορω να περιμένω!!

Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει κοπελα που έπιασε με προσπερματικα υγρα.....αλλα ειναι πιθανότητες ολα....

Θα συμφωνήσω βέβαια με την @Emilly...ειναι νωρις για τεστ....μπορει κοριτσι μου επειδή είσαι και αγχωμένη τωρα και το έχεις στο μυαλό σου να αντιδράει ετσι ο οργανισμός σου....οπως και να έχει δυστυχώς πρέπει να κάνεις υπομονή μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας...πράγμα δύσκολο το ξερω!!!

Πάντως θέλω να σου πω πως ενώ σίγουρα δεν ειμαι εγκυος....απο την ωορηξια και μετά το στηθος μου ειναι υπερβολικά πρησμενο σε σημειο π δε χωράει πουθενά...ετσι νοιωθω....οποτε παίζουν και τα ορμονικα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofimg είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τα συμπτώματα επιμένουν, αλλά λέω να κρατήσω την ψυχραιμία μου μέχρι την Πέμπτη που περιμένω. Θα σας ενημερώσω!

Είναι σκότωμα ολη αυτή η αγωνια....αλλα δυο τρεις μερες ακομα υπομονη....θα περιμένω νέα σου!!!:x

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου μου και έκανα το τεστ εγκυμοσύνης της hometest και βγήκε αρνητικό. Εγώ έχω κύκλο 28-29 ημέρες. Απογοητευτηκα λίγο που βγήκε αρνητικό. Επίσης, έχω και πόνους περιόδου νιώθω πως θα μου έρθει. Λέτε έχω καμιά ελπίδα να βγει θετικό την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου μου? Εσείς ππυ μείνατε εγκυουλες πριν την περίοδο σας πονουσατε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, annouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου μου και έκανα το τεστ εγκυμοσύνης της hometest και βγήκε αρνητικό. Εγώ έχω κύκλο 28-29 ημέρες. Απογοητευτηκα λίγο που βγήκε αρνητικό. Επίσης, έχω και πόνους περιόδου νιώθω πως θα μου έρθει. Λέτε έχω καμιά ελπίδα να βγει θετικό την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου μου? Εσείς ππυ μείνατε εγκυουλες πριν την περίοδο σας πονουσατε? 

Δεν έχει διαφορά το πριν την περιοδο,πριν την εγκυμοσύνη ίδια είναι όλα.κανε τεστακι την πρώτη μέρα καθυστέρησης όχι πριν.τσαμπα χρήματα και άγχος.αν είναι αρνητικό την πρώτη μέρα καθυστέρησης είναι αρνητικό 99 τα εκατό.καλη επιτυχία σου ευχομαι

On 29/8/2020 at 5:11 ΠΜ, Fofimg είπε:

Καλησπέρα. Είμαι νέα στην Ομάδα, αλλά θα ήθελα λίγο τη γνώση σας γιατι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Εχω δυο παιδάκια, 7 και 5 και δεν υπήρχε σκεψη γθα τρίτο. Συνέβη όμως το εξής. Περίοδος 7/8, κύκλος 28-29ημερων σταθερά. Επαφη οχι ελευθερη, δλδ ο σύζυγος εκσπερματισε εξω, στις 14/8 και 22/8. Δεν ξερω ποτε ηταν οι γονιμες, δε δινω σημασια δλδ. Απο 25-26/8 εχω πολυ περιεργα συμπτωματα. Διαρκή πονο χαμηλα στην κοιλια, πρησμενο στηθος με πόνο ειδικα το πρωι, απιστευτο πρηξιμο και πολλα πολλα αερια. Μιλάμε θα εκραγω. Ειναι πολυ νωρις για συμπτώματα περιοδου, αφου περιμενω 3-4/9. Και λεω εγω τωρα βρε λες να παμε για τριτο;;;;στα 39;; να πω οτι στις δυο αλλες εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα τετοια!!!λετε;;

Καλημέρα κορίτσι.τι έκανες τελικά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/8/2020 at 4:28 ΜΜ, Fofimg είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τα συμπτώματα επιμένουν, αλλά λέω να κρατήσω την ψυχραιμία μου μέχρι την Πέμπτη που περιμένω. Θα σας ενημερώσω!

Καλημερα κοριτσι μου!!!πως είσαι????τι εγινε τελικά????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χτες περίμενα και τελικά σήμερα ξημερώματα ήρθε... κρίμα είχε αρχίσει να μου αρέσει η ιδέα. Πάντως τι να πω πολύ περίεργος κύκλος αυτός. Ίσως η θάλασσα... μάλλον πρέπει να αρχίζω να προσπαθώ μπας και πείσω το σύζυγο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofimg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χτες περίμενα και τελικά σήμερα ξημερώματα ήρθε... κρίμα είχε αρχίσει να μου αρέσει η ιδέα. Πάντως τι να πω πολύ περίεργος κύκλος αυτός. Ίσως η θάλασσα... μάλλον πρέπει να αρχίζω να προσπαθώ μπας και πείσω το σύζυγο!!

Την επόμενη φορά πιο οργανωμένα!!

Δε θέλει παιδάκι ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofimg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χτες περίμενα και τελικά σήμερα ξημερώματα ήρθε... κρίμα είχε αρχίσει να μου αρέσει η ιδέα. Πάντως τι να πω πολύ περίεργος κύκλος αυτός. Ίσως η θάλασσα... μάλλον πρέπει να αρχίζω να προσπαθώ μπας και πείσω το σύζυγο!!

Ωωωωω ήρθε??κοίτα να δεις πάνω που σου άρεσε η ιδέα...ποτε δεν είναι αργά βέβαια να βάλετε μπροστά...χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...