Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Πρώτες προσκαθειες


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

ειμαι καινούργια στο φόρουμ κ θα ήθελα την γνώμη σας!

Με τον σύντροφο μου ήρθαμε σε επαφή την 14 ημέρα του κύκλου μου (κύκλος 29-30 μ ημερών) 2 μέρες μετά νομίζω πως ήταν η ωορρηξία γιατί σταμάτησαν τα υγρά κ έχω πολύ πόνο στις ωοθήκες (σαν να είναι πρόσμενες).Θα ήθελα την γνώμη σας,έχετε κάποια ανάλογο εμπειρία;

ευχαριστώ παρά πολύ!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,θα μπορουσε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης..για την ακρίβεια κάθε φορά που κάνουμε ελεύθερα υπάρχει..

Εγώ μόνο θα σε ρωτήσω γτ εφόσον αρχίσετε όπως λες τις προσπάθειες είχατε μόνο μία ημέρα ελεύθερη επαφή κ όχι περισσότερες ώστε να ανεβάσετε τις πιθανότητες?

Και θα σε συμβουλέψω μόνο λέγοντας σου πως είναι λάθος αυτό που λένε πως περίπου τη 14η ημέρα είναι η ωορρηξία,αυτό είναι ένας μέσος όρος..κάθε γυναίκα έχει διαφορετική ημέρα (άλλες 2-3 μέρες μετά τη περίοδο,άλλες 18η μέρα κτλ) κ μάλιστα στην ίδια γυναίκα κάθε μήνα πάλι είναι διαφορετική η μέρα ωορρηξίας..

Άρα αν όντως αρχίσατε προσπάθειες κατ εμέ αμέσως μετά τη περίοδο να βάζετε μπρος μέρα παρά μέρα μέχρι περίπου την 20η ημέρα του κύκλου..

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Renez είπε:

Καλημέρα,θα μπορουσε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης..για την ακρίβεια κάθε φορά που κάνουμε ελεύθερα υπάρχει..

Εγώ μόνο θα σε ρωτήσω γτ εφόσον αρχίσετε όπως λες τις προσπάθειες είχατε μόνο μία ημέρα ελεύθερη επαφή κ όχι περισσότερες ώστε να ανεβάσετε τις πιθανότητες?

Και θα σε συμβουλέψω μόνο λέγοντας σου πως είναι λάθος αυτό που λένε πως περίπου τη 14η ημέρα είναι η ωορρηξία,αυτό είναι ένας μέσος όρος..κάθε γυναίκα έχει διαφορετική ημέρα (άλλες 2-3 μέρες μετά τη περίοδο,άλλες 18η μέρα κτλ) κ μάλιστα στην ίδια γυναίκα κάθε μήνα πάλι είναι διαφορετική η μέρα ωορρηξίας..

Άρα αν όντως αρχίσατε προσπάθειες κατ εμέ αμέσως μετά τη περίοδο να βάζετε μπρος μέρα παρά μέρα μέχρι περίπου την 20η ημέρα του κύκλου..

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου,κάναμε και στις 21 και μετά στις 25,ναι έχεις δίκιο πρέπει μέσα παρά μέρα αλλ λόγω δουλειάς δυσκολο...

με ανυσηχει που πρώτη φορά νιώθω τόσο πρόσμενες τις ωοθηκες

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου,κάναμε και στις 21 και μετά στις 25,ναι έχεις δίκιο πρέπει μέσα παρά μέρα αλλ λόγω δουλειάς δυσκολο...

με ανυσηχει που πρώτη φορά νιώθω τόσο πρόσμενες τις ωοθηκες

 

Μακάρι να τα έχετε καταφέρει κορίτσι μου,δε μπορώ να σου πω του για τις ωοθήκες γτ δεν είναι κατι στάνταρ σε σύμπτωμαμ..και αν δεν είσαι σιγά,αυτό το μήνα βάλτε λίγο πιο εντατικά εμπρός!

Έτσι κ αλλιώς πρώτος μήνας προσπάθειας δεν ήταν αυτός? Πόσο χρονών είστε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μακάρι να τα έχετε καταφέρει κορίτσι μου,δε μπορώ να σου πω του για τις ωοθήκες γτ δεν είναι κατι στάνταρ σε σύμπτωμαμ..και αν δεν είσαι σιγά,αυτό το μήνα βάλτε λίγο πιο εντατικά εμπρός!

Έτσι κ αλλιώς πρώτος μήνας προσπάθειας δεν ήταν αυτός? Πόσο χρονών είστε?

Ναι πρώτος μήνας είναι!Εγω 27 εκείνος 29!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα σας,

ειμαι καινούργια στο φόρουμ κ θα ήθελα την γνώμη σας!

Με τον σύντροφο μου ήρθαμε σε επαφή την 14 ημέρα του κύκλου μου (κύκλος 29-30 μ ημερών) 2 μέρες μετά νομίζω πως ήταν η ωορρηξία γιατί σταμάτησαν τα υγρά κ έχω πολύ πόνο στις ωοθήκες (σαν να είναι πρόσμενες).Θα ήθελα την γνώμη σας,έχετε κάποια ανάλογο εμπειρία;

ευχαριστώ παρά πολύ!!!!

 

 

Γεια σου Μαριαλενα! Εγώ έμεινα έγκυος γύρω στην 20η μέρα με κύκλο 29 ημερών (κουλό) 

Αυτό με τις ωοθήκες που λες δεν καταλαβαίνω ακριβώς, εννοείς ότι είναι πρησμένη η κοιλιά σου; Ή μόνο δεξιά αριστερά; 

Το πρήξιμο στην κοιλιά γενικά είναι σύμπτωμα αλλά να ξέρεις ότι έχω ακούσει και από πολλές κοπέλες να εχουν πρήξιμο όταν αρχίζουν τις ελεύθερες επαφές χωρίς προφανή αιτία και ας μην έχουν πιάσει ακόμα μπεμπέ.. Σου εύχομαι για σένα να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γεια σου Μαριαλενα! Εγώ έμεινα έγκυος γύρω στην 20η μέρα με κύκλο 29 ημερών (κουλό) 

Αυτό με τις ωοθήκες που λες δεν καταλαβαίνω ακριβώς, εννοείς ότι είναι πρησμένη η κοιλιά σου; Ή μόνο δεξιά αριστερά; 

Το πρήξιμο στην κοιλιά γενικά είναι σύμπτωμα αλλά να ξέρεις ότι έχω ακούσει και από πολλές κοπέλες να εχουν πρήξιμο όταν αρχίζουν τις ελεύθερες επαφές χωρίς προφανή αιτία και ας μην έχουν πιάσει ακόμα μπεμπέ.. Σου εύχομαι για σένα να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!! 

 

Σοβαρά;

να γι’αυτό ποτέ δεν ξέρεις...

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου γλυκιά μου!!!

κοιταξτε είχαμε καλά ξανά κάνει άλλες 2 φορές ελεύθερα την 7η ημέρα (το σκεφτόμασταν τότε γι αυτό)τον Οκτώβριο κ τον Δεκέμβρη κ ενώ έχω σταθερό κυκλο και τις 2 φορές είχα καθυστερηση 7 ημερών .Ισχυειωαυτο π λένε ότι τις πρώτες φορές έχεις καθυστερηση;;;

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Σοβαρά;

να γι’αυτό ποτέ δεν ξέρεις...

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου γλυκιά μου!!!

κοιταξτε είχαμε καλά ξανά κάνει άλλες 2 φορές ελεύθερα την 7η ημέρα (το σκεφτόμασταν τότε γι αυτό)τον Οκτώβριο κ τον Δεκέμβρη κ ενώ έχω σταθερό κυκλο και τις 2 φορές είχα καθυστερηση 7 ημερών .Ισχυειωαυτο π λένε ότι τις πρώτες φορές έχεις καθυστερηση;;;

 

Αυτό δεν το έχω ακούσει.. 7 μέρες καθυστέρηση;; Πιο πιθανό μου ακούγεται να έπιανες και απλά να ήταν βιοχημικές κάτι το οποίο είναι πολύ συχνό.. Είχες κάνει τεστ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αυτό δεν το έχω ακούσει.. 7 μέρες καθυστέρηση;; Πιο πιθανό μου ακούγεται να έπιανες και απλά να ήταν βιοχημικές κάτι το οποίο είναι πολύ συχνό.. Είχες κάνει τεστ; 

Ναι είχα κάνει από την πρώτη μερα καθήστερήσης μέχρι κ την σ 5 αλλα  ήταν αρνητικά!

Τώρα το μόνο διαφορετικό από άλλες ωορηξιες είναι ότι έχω εδώ κ 3 μέρες ένα σαν πρήξιμο να το πω,μούδιασμα να το πω;από την αριστερή πλευρά χαμηλά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Ναι είχα κάνει από την πρώτη μερα καθήστερήσης μέχρι κ την σ 5 αλλα  ήταν αρνητικά!

Τώρα το μόνο διαφορετικό από άλλες ωορηξιες είναι ότι έχω εδώ κ 3 μέρες ένα σαν πρήξιμο να το πω,μούδιασμα να το πω;από την αριστερή πλευρά χαμηλά...

Τότε ίσως πράγματι επηρεάστηκε ο κύκλος σου από τις επαφές.. Ή από το άγχος..

Αυτό τώρα που λες για την ωορρηξια εγώ το έχω πάντα, εννοώ πάντα ένιωθα πόνο από την πλευρά που έκανα ωορρηξια.. Τι να πω δεν ξέρω αν είναι κάτι.. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια στο προηγούμενο μήνυμα!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκείνες τις δύο φορές που είχες μια εβιυ καθυστέρηση ήταν 99% από το άγχος που είχες ενδομοιχα για το αν είσαι έγκυος ή όχι..

Πάντως φίλη μεταξύ μας μεταξα ολίγον τι θα χαζό το ότι είχατε κάνει άλλες 2 φορές αλλά μόνο κ καλά μέσα στο μήνα 1 γτ ακόμη το σκεφτοσασταν.. το καταλαβαίνεις φαντάζομαι πως υπάρχουν ίδιες πιθανότητες να μείνεις έγκυος ακόμη κ στη μία φορά αν κάτσει κ έχεις τότε ωορρηξία..

Τέλος πάντων,στο τονίζω απλά με αγάπη αλήθεια γτ είναι βλακειουλες να σκέφτεστε έτσι..τώρα ελπίζω να είστε σίγουροι κ να βάλετε κανονικά μπρος αλλιώς μη διακινδυνευσεις κάτι τόσο σοβαρό χωρίς να είστε 100% κ οι δύο μάτια μου..για καλό στο λέω..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εκείνες τις δύο φορές που είχες μια εβιυ καθυστέρηση ήταν 99% από το άγχος που είχες ενδομοιχα για το αν είσαι έγκυος ή όχι..

Πάντως φίλη μεταξύ μας μεταξα ολίγον τι θα χαζό το ότι είχατε κάνει άλλες 2 φορές αλλά μόνο κ καλά μέσα στο μήνα 1 γτ ακόμη το σκεφτοσασταν.. το καταλαβαίνεις φαντάζομαι πως υπάρχουν ίδιες πιθανότητες να μείνεις έγκυος ακόμη κ στη μία φορά αν κάτσει κ έχεις τότε ωορρηξία..

Τέλος πάντων,στο τονίζω απλά με αγάπη αλήθεια γτ είναι βλακειουλες να σκέφτεστε έτσι..τώρα ελπίζω να είστε σίγουροι κ να βάλετε κανονικά μπρος αλλιώς μη διακινδυνευσεις κάτι τόσο σοβαρό χωρίς να είστε 100% κ οι δύο μάτια μου..για καλό στο λέω..

Τώρα ναι είμαστε 100%,εγώ και τότε ήμουν δηλ.Ναι μπορεί να ήταν τ άγχος!!!Γενικα δεν Νοιώθω αγχωμένη απλά μπορεί ν α είμαι κ δεν τ ξέρω γιατί τ ψάχνω όλη την ώρα!

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Σοβαρά;

να γι’αυτό ποτέ δεν ξέρεις...

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου γλυκιά μου!!!

κοιταξτε είχαμε καλά ξανά κάνει άλλες 2 φορές ελεύθερα την 7η ημέρα (το σκεφτόμασταν τότε γι αυτό)τον Οκτώβριο κ τον Δεκέμβρη κ ενώ έχω σταθερό κυκλο και τις 2 φορές είχα καθυστερηση 7 ημερών .Ισχυειωαυτο π λένε ότι τις πρώτες φορές έχεις καθυστερηση;;;

 

Για εμένα ισχύει τον πρώτο μήνα που είχαμε προσπαθήσει για μωρό είχα 9μερες καθυστέρηση και μου ήρθε τον επόμενο έπιασα την κόρη μου και τώρα πάλι τον πρώτο μήνα τον προηγούμενο  δηλ που κάναμε ελεύθερα μια φορά πάλι άργησε 13μερες ίσως σοκάρεται ο οργανισμός γιατί όταν δεν προσπαθούμε για μωρό χρησιμοποιούμε πάντα προφύλαξη....εύχομαι να είσαι εγκυουλα....και αν δεν είσαι τον επόμενο πιο εντατικά και χωρίς άγχος....

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!Ουσιαστικα είναι ο δεύτερος μήνας προσπαθείας με επαφές 9η 14η και 17η ημέρα του κύκλου μου!Ο κύκλος μου είναι 28-30 ημερών!Μακαρι...σε 2 εβδομάδες θα ξέρουμε!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι κορίτσια μου!!!

Σημερα απέχω 7 ημέρες από την περίοδο π ελπίζω δηλ να μην έρθει και αν την δω πάλι σε 9 μήνες!!!

Βρε κορίτσια μου το ξέρω είναι πλ νωρίς για συμπτωματα απλά εδώ 2 μέρες έχω αναγούλα ,με ενοχλούν οι μυρωδιές πχ μύρισα τ αφρόλουτρο κ μόνο π δεν ξερασα(σορυ).

Επισης δεν έχω γεύση...σαν να έχω κέρματα στο στόμα μου...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...