Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσκαθειες


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Γιατί κορίτσι μου κ 3η χοριακη????

Να πηγαίνεις θάλασσα κ αν θες να βουτήξεις μπορείς κανονικά αρκεί να είναι καθαρά τα νερά κ όχι πολύ κρύο το νερό γτ προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα το πολύ κρύο..στον ήλιο μη κάθεσαι πολύ ,όχι ότι είναι επικίνδυνο μόνο για το νινι αλλά κ για εσένα γενικά κ να φοράς φουλ αντιηλιακο ειδικά στο προσωπάκι γτ στην εγκυμοσύνη είμαστε επηρεπεις στις παναδες να ξέρεις κ δε το θελουμεεεε,!!

Ότι μπορώ κ ξέρω εννοείται να σε βοηθησω,χωρίς να αναιρεί ότι θα ρωτήσεις κ τον γιατρό σου όταν πας. Αν θες στέλνε μου και μήνυμα αν είναι κάποια ποιο προσωπική σου ερώτηση.

Αχχχχ συγνώμη 2ρη χοριακη εννοούσα!

Επειδη είπα τηλεφωνικά στην γιατρό ότι είχα πόνο μ είπε να παίρνω κολπικά κάθε βράδυ προγεστερωνη.Και θα κάνω κ μια εξέταση προγεστερωνης αύριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Αχχχχ συγνώμη 2ρη χοριακη εννοούσα!

Επειδη είπα τηλεφωνικά στην γιατρό ότι είχα πόνο μ είπε να παίρνω κολπικά κάθε βράδυ προγεστερωνη.Και θα κάνω κ μια εξέταση προγεστερωνης αύριο 

Οκ η προγεστερόνη είναι ουσιαστικά ορμόνη που βοηθάει στην εγκυμοσύνη,την παράγει κ ο ίδιος μας οργανισμός απλά κάποιες φορές δίνουν έξτρα οι γιατροί για συμπλήρωμα..

Στο έδωσε προφανώς μέχρι να σε δει να είναι σίγουρη :-) ελπίζω να πάει σούπερ η εξέταση σου!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Οκ η προγεστερόνη είναι ουσιαστικά ορμόνη που βοηθάει στην εγκυμοσύνη,την παράγει κ ο ίδιος μας οργανισμός απλά κάποιες φορές δίνουν έξτρα οι γιατροί για συμπλήρωμα..

Στο έδωσε προφανώς μέχρι να σε δει να είναι σίγουρη :-) ελπίζω να πάει σούπερ η εξέταση σου!!

Καλημερα!!!!

Μολις πήρα τα αποτελέσματα 2.171,80!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλημερα!!!!

Μολις πήρα τα αποτελέσματα 2.171,80!!!!!

Τέλεια μαναρακι μου!!!!!

Άντε να πας κ στον γιατρό σου να ακούσεις κ τη καρδούλα του μωρού σου να ηρεμήσεις ακόμη πιο πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τέλεια μαναρακι μου!!!!!

Άντε να πας κ στον γιατρό σου να ακούσεις κ τη καρδούλα του μωρού σου να ηρεμήσεις ακόμη πιο πολύ!!

Ευχαριατω πολύ!!!!!Σου εύχομαι κ εσένα μια τελειώνει η εγκυμοσυνη με ένα υγιέστατο μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena123 είπε:

Ευχαριατω πολύ!!!!!Σου εύχομαι κ εσένα μια τελειώνει η εγκυμοσυνη με ένα υγιέστατο μωράκι!

Θα έχουμε,κ εγώ κ εσύ!! Λοιπόν ειναι άλλη μια μανούλα καινούρια που μπήκε κατά λάθος στην ομάδα μας για να ρωτήσει διάφορα για την εγκυμοσύνη της..

Λογικά θα είστε κοντά σε ΠΗΤ (πιθανή ημερομηνία τοκετού) κ της πρότεινα να φτιάξει νέο θέμα με "μανουλες Ιανουαρίου 2021" που θα είστε με το καλό εσείς..αν το κάνει μπες να το δεις ώστε να μοιράζεστε τις κοινές σας εμπειρίες κ να έρθουν κ άλλες μανουλες της σειράς σας.

Εννοείται εμείς οι παλιότερες θα είμαστε εδώ,εγώ τουλάχιστον,σε ο,τι απορία έχετε κ θα μπαίνω να βλέπω το θέμα σας :-) σας πήρα υπό τη προστασία μου τώρα τέλος χαχαχα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!

Ειδαμε το σποράκι μας!!!!Ακουσαμε και την καρδούλα του!!!Τωρα θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εσείς κάνατε την εξέταση για την κυστικη ίνωση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα κάνει στην εγκυμοσύνη μου την εξέταση για κυστική ίνωση. Την πιο συνηθισμένη μορφή την δικαιολογούν τα ταμεία νομίζω. Εμείς είχαμε κάνει και για τις πιο σπάνιες περιπτώσεις. Ακριβές εξετάσεις, αλλά για το παιδί σου όλα τα κάνεις... Με το καλό το μωρό σου!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!

Ειδαμε το σποράκι μας!!!!Ακουσαμε και την καρδούλα του!!!Τωρα θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εσείς κάνατε την εξέταση για την κυστικη ίνωση;

Γεια σου κορίτσι, καταρχάς με το καλό το μωράκι σου εύχομαι!! Απίστευτο συναίσθημα όταν ακούς τη καρδούλα!

Ναι κι εγώ την έχω κάνει. Τη κάνεις μόνο μια φορά αυτή την εξέταση. Καλό είναι να γίνεται σε όλες τις μέλλουσες ή υποψήφιες μανούλες!

  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!

Ειδαμε το σποράκι μας!!!!Ακουσαμε και την καρδούλα του!!!Τωρα θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εσείς κάνατε την εξέταση για την κυστικη ίνωση;

Μπράβο Μαριαλενα μου!! Ηρεμισες κάπως τώρα πιστεύω ε?! :-)

εμενα δε μου είπε ο γιατρός μου να την κάνω..κ από ένα γκάλοπ που έχω κάνει είναι 50-50 ανάλογα τον γιατρό όπως τα περισσότερα σε συμβουλές ιατρών τελικά!! Εφοσον στο είπε καντην έννοειται!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες σας!

Αικανα την εξέταση για στίγμα και δεν έχω.Η τιμή δηλ είναι 3(1,5-3,3) ο σύντροφος μου έχει και η τιμή είναι λίγο πάνω από τ όριο.Γνωριζει καμία σας Ποσο πρέπει να είναι στο σύνολο του ζευγαριού για να μην υπάρχει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...