Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Β Χοριακή


Recommended Posts

Πηρα ομως πολυ καιρο για να γινει.δ εχω ξαναμεινει ποτε εγκυος.φοβαμαι μην παει καρι στραβα γτ δ ειμαι απο τις περιπτωσεις που πανευκολα θα ξαναπιασω τον αλλο μηνα πχ κ σκεφτομαι αν θα ναι καλο το ωαριο για να επιβιωσει κ να μην βγει καποιο αρρωστο παιδι κτλ.αστααα πολυ αγχος.ουτε εγω εβγαζα 2 3 το πολυ δ πηγαν ουτε μια φορα για βλαστοκυστη.με ποιον γιατρο εχεις κανεις προσπαθειες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Πηρα ομως πολυ καιρο για να γινει.δ εχω ξαναμεινει ποτε εγκυος.φοβαμαι μην παει καρι στραβα γτ δ ειμαι απο τις περιπτωσεις που πανευκολα θα ξαναπιασω τον αλλο μηνα πχ κ σκεφτομαι αν θα ναι καλο το ωαριο για να επιβιωσει κ να μην βγει καποιο αρρωστο παιδι κτλ.αστααα πολυ αγχος.ουτε εγω εβγαζα 2 3 το πολυ δ πηγαν ουτε μια φορα για βλαστοκυστη.με ποιον γιατρο εχεις κανεις προσπαθειες;

Και εγώ ποτέ δεν εχω μεινει ουτε μικρή κ ανεμελη που ημουν..το ξερω οτι φοβασαι αλλα δε πρεπει να υπαρχει αγχος χειροτερεευει τα πραγματα ,προσπαθησε να το μειωσεις οπως κ ναχει..εγώ ας πουμε ξεχνιεμαι με σειρες ευτυχως..καλά για βλαστοκυστη δε το συζητώ !!ποτΕ δεν ειχα.. 3ης μερας τα παγωνει ..το Παντο εχω απο την αρχη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Για να επιμενουν τοτε οι γιατροι κατι ξεραν παραπανω..καλε θα με τρελανεις ;; εισαι 34! Οχι 54! Μια χαρα θα δεις σακο ασε τις αρνητικες σκεψεις ..προχωρα με συγκρατημενη αισιοδοξια παντα..και εγώ εχω χαμηλη αμη κ fsh 17 και ειμαι 42 ετων, 
δε βγαζω τιποτα! Με διεγερση δε βγαινουν και αν βγει ενα παραπανω ή 2 ειναι ακαταλληλα ..πηρα 2 φορες κ τζιφος δε θα ξαναπαρω ποτε..παω καθε μηνα  με  φυσικό ..φιλη μου στα 43 επιασε φυσιολογικα! Και μια αλλη γνωστη εκανε διδιμα με εξωσω στα 38 και στα 42 επιασε φυσιολογικα το τριτο παιδι με χαλια ορμονες ! Ολα γινονται !!!προχωραα :-) 

Βρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ η αδαής κάτι... οι φίλες σας που μένουν έγκυες σε αυτές τις ηλικίες και ειδικά φυσιολογικά που δεν έχουν ελέγξει τίποτα, είναι μια χαρά τα παιδάκια τους έτσι? Ρωτάω, γιατί οι γενετιστές λένε ότι μετά τα 37, 2 στα 3 ωάρια είναι με χρωμοσωμικές ανωμαλίες... έχω μπερδευτεί πολύ, άμα ισχύει αυτό τόσο κατηγορηματικά πάνω από τα μισά παιδιά που συλλαμβάνονται από μεγαλύτερες γυναίκες θα είχαν πρόβλημα... @Suzukaki συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ η αδαής κάτι... οι φίλες σας που μένουν έγκυες σε αυτές τις ηλικίες και ειδικά φυσιολογικά που δεν έχουν ελέγξει τίποτα, είναι μια χαρά τα παιδάκια τους έτσι? Ρωτάω, γιατί οι γενετιστές λένε ότι μετά τα 37, 2 στα 3 ωάρια είναι με χρωμοσωμικές ανωμαλίες... έχω μπερδευτεί πολύ, άμα ισχύει αυτό τόσο κατηγορηματικά πάνω από τα μισά παιδιά που συλλαμβάνονται από μεγαλύτερες γυναίκες θα είχαν πρόβλημα... @Suzukaki συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Ευχαριστω πολυ.δεν ξερω αν εχεις προσπαθησει με εξωσωματικη κ αν ξερεις εννοω λιγο τι παιζει αλλα παρα πολλες γυναικες εχουν θεματα με χρωμοσ.ανωμαλιες.οι κοπελες που μενουν γυρω μας οι συνομιληκες μου τλχ εχουν μαλλον καλη αμη που εγω για την ηλικια μ δ εχω φυσιολογικη.τωρα οι μεγαλ.γυναικες οι πιο πολλες θεωρω ειναι με εξωσωματικη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ η αδαής κάτι... οι φίλες σας που μένουν έγκυες σε αυτές τις ηλικίες και ειδικά φυσιολογικά που δεν έχουν ελέγξει τίποτα, είναι μια χαρά τα παιδάκια τους έτσι? Ρωτάω, γιατί οι γενετιστές λένε ότι μετά τα 37, 2 στα 3 ωάρια είναι με χρωμοσωμικές ανωμαλίες... έχω μπερδευτεί πολύ, άμα ισχύει αυτό τόσο κατηγορηματικά πάνω από τα μισά παιδιά που συλλαμβάνονται από μεγαλύτερες γυναίκες θα είχαν πρόβλημα... @Suzukaki συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Ναι η μια που σου λεω το παιδι της τωρα 7 ετων και ολα μια χαρα!  Η αλλη που ειχε κανει την εξωσω πιο παλια ειχε ελεχξει παλια αλλα μετα δεν ειχε ξαναελεχξει τιποτα..ολα ειναι καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Και εγώ ποτέ δεν εχω μεινει ουτε μικρή κ ανεμελη που ημουν..το ξερω οτι φοβασαι αλλα δε πρεπει να υπαρχει αγχος χειροτερεευει τα πραγματα ,προσπαθησε να το μειωσεις οπως κ ναχει..εγώ ας πουμε ξεχνιεμαι με σειρες ευτυχως..καλά για βλαστοκυστη δε το συζητώ !!ποτΕ δεν ειχα.. 3ης μερας τα παγωνει ..το Παντο εχω απο την αρχη.

Κ εγω στο ιδιο κεντρο ημουν με σφακιαν.κ εγω μεχρι 3ων ημερων εφτανα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ.δεν ξερω αν εχεις προσπαθησει με εξωσωματικη κ αν ξερεις εννοω λιγο τι παιζει αλλα παρα πολλες γυναικες εχουν θεματα με χρωμοσ.ανωμαλιες.οι κοπελες που μενουν γυρω μας οι συνομιληκες μου τλχ εχουν μαλλον καλη αμη που εγω για την ηλικια μ δ εχω φυσιολογικη.τωρα οι μεγαλ.γυναικες οι πιο πολλες θεωρω ειναι με εξωσωματικη.

Δυστυχώς ξέρω από εξωσωματική γιαυτό και αναρωτιέμαι αυτό το 2 στα 3 ανώμαλα ωάρια... βέβαια αυτό δεν ισχύει για την ηλικία σου, μην αγχώνεσαι εσύ όλα καλά, να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου..!

 

Just now, Nephelie είπε:

Ναι η μια που σου λεω το παιδι της τωρα 7 ετων και ολα μια χαρα!  Η αλλη που ειχε κανει την εξωσω πιο παλια ειχε ελεχξει παλια αλλα μετα δεν ειχε ξαναελεχξει τιποτα..ολα ειναι καλά! 

Αυτό με προβληματίζει, ότι γεννιούνται μια χαρά παιδάκια και από μεγαλύτερες γυναίκες... ξέρω γω έχω καταμπερδευτεί.. τέλως πάντων λίγο off topic τώρα αυτά με τις χοριακές...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Δεν εφυγα.εμεινα φυσιολογ μονη μου

Εχω κανει 2 με φαρμακα κ 2 φυσικους

Α οκ γιατι ειπες ημουν.οποτε συνεχιζει να ειναι ο γιατρος σου κ να σε παρακολουθει! Μια χαρα :)-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Χαμογέλα είπε:

Δυστυχώς ξέρω από εξωσωματική γιαυτό και αναρωτιέμαι αυτό το 2 στα 3 ανώμαλα ωάρια... βέβαια αυτό δεν ισχύει για την ηλικία σου, μην αγχώνεσαι εσύ όλα καλά, να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου..!

 

Αυτό με προβληματίζει, ότι γεννιούνται μια χαρά παιδάκια και από μεγαλύτερες γυναίκες... ξέρω γω έχω καταμπερδευτεί.. τέλως πάντων λίγο off topic τώρα αυτά με τις χοριακές...

Ναι σας εβγαλα απο το θεμα σας συγνωμη.ευχαριστω για την συμπαρασταση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Δυστυχώς ξέρω από εξωσωματική γιαυτό και αναρωτιέμαι αυτό το 2 στα 3 ανώμαλα ωάρια... βέβαια αυτό δεν ισχύει για την ηλικία σου, μην αγχώνεσαι εσύ όλα καλά, να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου..!

 

Αυτό με προβληματίζει, ότι γεννιούνται μια χαρά παιδάκια και από μεγαλύτερες γυναίκες... ξέρω γω έχω καταμπερδευτεί.. τέλως πάντων λίγο off topic τώρα αυτά με τις χοριακές...

Υπαρχει ελπιδα φυσικα γιατί δεν ειναι οτι θα ειναι 1 καλό στα 20 να σου πω αστο..μια χαρα γεννανε ναι οχι οτι ειναι καθημερινο αλλα γνωριζουμε ολες τετοιες περιπτωσεις και σιγουρα δεν ειναι ψεμα ..

Just now, Suzukaki είπε:

Ναι σας εβγαλα απο το θεμα σας συγνωμη.ευχαριστω για την συμπαρασταση.

Ποιο θεμα μας βρε αλιμονο εσυ εισαι το θεμα κανε βελονισμο ..μειωσε το αγχος να εισαι στη φυση πιο πολυ και ολα καλά θα πανε θα δεις και σακο και ασε τις αρνητικες σκεψεις.σε λογικα πλαισια ολα οχι υπερβολες! Ευχομαι τα καλυτερα να μας ενημερωσεις αν το θυμηθεις να χαρουμε :-) οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλα δ πηγα πισω χαχαχχα

Just now, Nephelie είπε:

Υπαρχει ελπιδα φυσικα γιατί δεν ειναι οτι θα ειναι 1 καλό στα 20 να σου πω αστο..μια χαρα γεννανε ναι οχι οτι ειναι καθημερινο αλλα γνωριζουμε ολες τετοιες περιπτωσεις και σιγουρα δεν ειναι ψεμα ..

Ποιο θεμα μας βρε αλιμονο εσυ εισαι το θεμα κανε βελονισμο ..μειωσε το αγχος να εισαι στη φυση πιο πολυ και ολα καλά θα πανε θα δεις και σακο και ασε τις αρνητικες σκεψεις.σε λογικα πλαισια ολα οχι υπερβολες! Ευχομαι τα καλυτερα να μας ενημερωσεις αν το θυμηθεις να χαρουμε :-) οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου!! 

Ευχαριστω παρα πολυ.θα σας ενημερωσω και σε εσας ευχομαι γρηγορα να μας πειτε ευχαριστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2020 at 9:12 ΜΜ, DollyPrincess είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι νέο μέλος . Είμαι 5 εβδομάδων έγκυος , πριν 48 ώρες η χοριακή ήταν 134 και σήμερα 314 . Τι λέτε; Ο γιατρός μου είπε μια χαρά αφού διπλασιαστήκε. Πέρασε καμιά το ίδιο; Επηδεί ο μικροβιολόγος με άγχωσε ότι έπρέε να είναι πάνω από 500 και ότι πρεπει να κανω αύριο ξσνά και να ειναι πανω απο 600 ...

Καλό Απόγευμα!! :wub::wub:

Πάνω από 130 το θέλουν! Μια χαρά είσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...