Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Β Χοριακή


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι νέο μέλος . Είμαι 5 εβδομάδων έγκυος , πριν 48 ώρες η χοριακή ήταν 134 και σήμερα 314 . Τι λέτε; Ο γιατρός μου είπε μια χαρά αφού διπλασιαστήκε. Πέρασε καμιά το ίδιο; Επηδεί ο μικροβιολόγος με άγχωσε ότι έπρέε να είναι πάνω από 500 και ότι πρεπει να κανω αύριο ξσνά και να ειναι πανω απο 600 ...

Καλό Απόγευμα!! :wub::wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσι!Μια χαρά είναι η χοριακη σου.δεν μας ενδιαφέρει αν είναι χαμηλή ,μας ενδιαφέρει να διπλασιάζεται κ η δικιά σου το κάνει.να ακούς τον γιατρό σου κ κανέναν άλλον.με το καλό,να έχεις μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, DollyPrincess είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι νέο μέλος . Είμαι 5 εβδομάδων έγκυος , πριν 48 ώρες η χοριακή ήταν 134 και σήμερα 314 . Τι λέτε; Ο γιατρός μου είπε μια χαρά αφού διπλασιαστήκε. Πέρασε καμιά το ίδιο; Επηδεί ο μικροβιολόγος με άγχωσε ότι έπρέε να είναι πάνω από 500 και ότι πρεπει να κανω αύριο ξσνά και να ειναι πανω απο 600 ...

Καλό Απόγευμα!! :wub::wub:

Καλησπερα.Με το καλο το μωρακι σου.η χοριακι σου ειναι σουπερ.Και 260 μια χαρα θα ηταν,ποσο μαλλον τωρα.Ο γυναικολογος σου εχει δικιο,οι αλλοι να μην ασχολουνται αν δεν ξερουν.Εμενα με χοριακι 950 με 1 μερα κατυστερισι μου χε πει οτι ειναι χαμιλι:shock: Ασχετοι..

  • Μπερδεμένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελεος όμως με τον κάθε επαγγελματία που δουλεύει στην υγεία αλλά δ ειναι δουλειά του κ κανει σχόλια για θέματα που πιθανόν δ εχει ιδεα:shock:

Μια χαρα αυξήθηκε η χοριακη σου, σε καμία βδομάδα λογικα θα μπορείς να δεις κ σακο. Δ εχει σημασια αν ξεκινάει χαμηλά αλλα ο διπλασιασμός σε 2-3 24ωρα

Ακομη χειρότεροι στο μικροβιολογικο που πήγες εσύ @Comet. Πόσο έπρεπε να είναι με μια μερα καθυστέρηση δλδ:confused:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DollyPrincess είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι νέο μέλος . Είμαι 5 εβδομάδων έγκυος , πριν 48 ώρες η χοριακή ήταν 134 και σήμερα 314 . Τι λέτε; Ο γιατρός μου είπε μια χαρά αφού διπλασιαστήκε. Πέρασε καμιά το ίδιο; Επηδεί ο μικροβιολόγος με άγχωσε ότι έπρέε να είναι πάνω από 500 και ότι πρεπει να κανω αύριο ξσνά και να ειναι πανω απο 600 ...

Καλό Απόγευμα!! :wub::wub:

Εκανες πολυ καλο διπλασιασμό! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Ελεος όμως με τον κάθε επαγγελματία που δουλεύει στην υγεία αλλά δ ειναι δουλειά του κ κανει σχόλια για θέματα που πιθανόν δ εχει ιδεα:shock:

Μια χαρα αυξήθηκε η χοριακη σου, σε καμία βδομάδα λογικα θα μπορείς να δεις κ σακο. Δ εχει σημασια αν ξεκινάει χαμηλά αλλα ο διπλασιασμός σε 2-3 24ωρα

Ακομη χειρότεροι στο μικροβιολογικο που πήγες εσύ @Comet. Πόσο έπρεπε να είναι με μια μερα καθυστέρηση δλδ:confused:

Ελα ντε;Αν καποια κοπελα δεν ειχε ιδεα θα αγχωνοταν.Εγω παλι εριξα πολυ γελιο,το ιδιο κι ο γυναικολογος οταν του το ειπα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός σε ενδιαφέρει.εγω με μια βδομάδα καθυστέρηση είχα 250 χοριακη και τώρα έχω έναν μπόμπιρα που με τρέχει όλη την ώρα.Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!θα ηθελα την γνωμη σας γτ το αγχος ειναι μεγαλο και το ζω ολο αυτο κ πρωτη φορα.24η ημερα σε κυκλο 26 κ χοριακη 71 μετα απο 3 μερες 280.τετραπλασιαστηκε.ο γιατρος ακουστηκε πολυ κουλ μια χαρα μ ειπε ελα σε μια εβδομ να δουμε αν θα φανει σακος.αλλα μπαινω κ διαβαζω διαφορα για αδειους σακους κτλ κ εχω κατααγχωθει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα!θα ηθελα την γνωμη σας γτ το αγχος ειναι μεγαλο και το ζω ολο αυτο κ πρωτη φορα.24η ημερα σε κυκλο 26 κ χοριακη 71 μετα απο 3 μερες 280.τετραπλασιαστηκε.ο γιατρος ακουστηκε πολυ κουλ μια χαρα μ ειπε ελα σε μια εβδομ να δουμε αν θα φανει σακος.αλλα μπαινω κ διαβαζω διαφορα για αδειους σακους κτλ κ εχω κατααγχωθει.

Καλημέρα!! Καλή υγιή και τελειομηνη έγκυμοσυνη να έχεις!! Η χοριακη σου είναι άψογη, να ακούς τον γιατρό σου και να είσαι ήρεμη!! Μην ξαναμπείς ποτέ στο google να διαβάσεις κάτι το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ζεις μέσα στο άγχος και επειδή γενικά η εγκυμοσύνη είναι από μόνη της πολύ αγχώδεις δεν χρειάζεσαι επιπλέον!! Ότι απορία έχεις να μιλάς στον γιατρό σου ακόμη και αν θεωρείς ότι είναι "αστεία" ερώτηση για να ενοχλήσεις τον γιατρό ,σημασία έχει να είσαι εσύ ήρεμη μέσα σου!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια καλημερα!θα ηθελα την γνωμη σας γτ το αγχος ειναι μεγαλο και το ζω ολο αυτο κ πρωτη φορα.24η ημερα σε κυκλο 26 κ χοριακη 71 μετα απο 3 μερες 280.τετραπλασιαστηκε.ο γιατρος ακουστηκε πολυ κουλ μια χαρα μ ειπε ελα σε μια εβδομ να δουμε αν θα φανει σακος.αλλα μπαινω κ διαβαζω διαφορα για αδειους σακους κτλ κ εχω κατααγχωθει.

Είναι μια τέλεια χοριακή και στην αύξηση και στις μέρες γιατί διαβάζεις, μη διαβάζεις :)


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είναι μια τέλεια χοριακή και στην αύξηση και στις μέρες γιατί διαβάζεις, μη διαβάζεις :)

Ευχαριστω πολυ!!!ελα μ ντε καθομαι κ διαβαζω κ αγχωνομαι σρτο τελος θα αποβαλω απο το αγχος!!ξερεις τι;τααιπωρηθηκα 2 χρονια απειρα πηγαινα για δωρεα ωαριων σκεψου κ εμεινα φυσιολογικα απιστευτο!!!

Just now, Blonde είπε:

Καλημέρα!! Καλή υγιή και τελειομηνη έγκυμοσυνη να έχεις!! Η χοριακη σου είναι άψογη, να ακούς τον γιατρό σου και να είσαι ήρεμη!! Μην ξαναμπείς ποτέ στο google να διαβάσεις κάτι το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ζεις μέσα στο άγχος και επειδή γενικά η εγκυμοσύνη είναι από μόνη της πολύ αγχώδεις δεν χρειάζεσαι επιπλέον!! Ότι απορία έχεις να μιλάς στον γιατρό σου ακόμη και αν θεωρείς ότι είναι "αστεία" ερώτηση για να ενοχλήσεις τον γιατρό ,σημασία έχει να είσαι εσύ ήρεμη μέσα σου!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!! :wub:

Ευχαριστω πολυ!ναι το ξερω δικιο εχεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki καταλαβαινω απολυτα οτι δε μπορεις να το πιστεψεις γιατί πηγαινες με δωρεα οπως λες..πως ξερεις κ ησουν σιγουρη οτι δε θα πιασεις; τη δωρεα καποιοι αμεσως τη προτινουν..δεν εξαντλουνε τα περιθωρια δυστυχως..αν αλλαξες 5 γιατρους κ λεγαν ολοι τα ιδια τοτε κ θαυματα γινονται ναι! μην αγχωνεσαι κανε κατι να απασχολεις το μυαλο σου, μη διαβαζεις τιποτα πια!! Τελος!! και αραξε κανονικα μονο Ξεκουραση βιταμινες φιλισιν κλπ  ζεστα και καλά βιολογικα φαγητα  και υπνο..τωρα πρεπει να προσεχεις & να τα εχεις ολα ετοιμα.μη κανεις ουτε δουλειες τιποτα!!η αγωνία κ το αγχος δρα αρνητικα.μπορεις να κανεις βελονισμό Πχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ το ελεγαν οι γιατροι μ ελεγαν να επιμεινω αλλα καναμε προσπαθειες εξωσωματικης κ δ εβγαζα ουτε πολλα ουτε καλα ωαρια κ λεω δ υπαρχει λογος να επιμενω κ να παιρνω φαρμακα παω με ξενα τελος!εχω χαμηλη αμη!κ μολις εγινα 34.τεταρτη θα παω μηπως δει σακο ο γιατρος μ ειπε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Δεν μ το ελεγαν οι γιατροι μ ελεγαν να επιμεινω αλλα καναμε προσπαθειες εξωσωματικης κ δ εβγαζα ουτε πολλα ουτε καλα ωαρια κ λεω δ υπαρχει λογος να επιμενω κ να παιρνω φαρμακα παω με ξενα τελος!εχω χαμηλη αμη!κ μολις εγινα 34.τεταρτη θα παω μηπως δει σακο ο γιατρος μ ειπε

Για να επιμενουν τοτε οι γιατροι κατι ξεραν παραπανω..καλε θα με τρελανεις ;; εισαι 34! Οχι 54! Μια χαρα θα δεις σακο ασε τις αρνητικες σκεψεις ..προχωρα με συγκρατημενη αισιοδοξια παντα..και εγώ εχω χαμηλη αμη κ fsh 17 και ειμαι 42 ετων, 
δε βγαζω τιποτα! Με διεγερση δε βγαινουν και αν βγει ενα παραπανω ή 2 ειναι ακαταλληλα ..πηρα 2 φορες κ τζιφος δε θα ξαναπαρω ποτε..παω καθε μηνα  με  φυσικό ..φιλη μου στα 43 επιασε φυσιολογικα! Και μια αλλη γνωστη εκανε διδιμα με εξωσω στα 38 και στα 42 επιασε φυσιολογικα το τριτο παιδι με χαλια ορμονες ! Ολα γινονται !!!προχωραα :-) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...