Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Αχνό τεστ εγκυμοσύνης..


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

είμαι καινούργια εδώ, αλλά βέβαια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Εύχομαι μ τη σειρά μου τα καλύτερα για όλες σας.

Θέλω τις συμβουλές σας:)

Γενικά ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος,38-39 μέρες.Έχω κάποιες αποκλείσεις κατά καιρούς αλλά συνήθως εκεί.Πριν δυο χρόνια περίπου είχα μείνει έγκυος αλλά έχοντας μία συνηθισμένη καθυστέρηση δεν το έλεγξα ποτέ και δυστυχώς ήρθε η αποβολή.Από τότε δεν έχω μείνει έγκυος,δεν μπορώ να πω όμως ότι παρακολουθούσα την ωορρηξία μου και συστηματικά γιατί δεν ήθελαν να αγχωθώ. Τον Ιούνιο πήρα για πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και το έκανα στις 16 του μήνα με θετικό αποτέλεσμα και 17 αρνητικό.Επαφές είχα καθόλη τη διάρκεια του μήνα.Η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 16 Μαίου. Μέχρι σήμερα δεν έχω αδειαθετήσει αλλά δεν έχω και κανένα σύμπτωμα περιόδου. Συνήθως πονάει πολύ το στήθος μου,η κοιλιά μου κλπ.Τα γνωστά σε όλες μας συμπτώματα περιόδου. Αυτή την φορά δεν έχω τίποτα. Αυτό είχε συμβεί και όταν ήμουν έγκυος,κανένα σύμπτωμα περιόδου. Έκανα λοιπόν τεστ εγκυμοσύνης στις 27-6 αρνητικό, έκανα χτες το βράδυ αρνητικό,κάνω σήμερα το πρωί και μου βγαίνει μία πάρα πολύ αχνή γραμμή,που σκεφτόμουν κιόλας μήπως το κάνουν τα μάτια μου..Τελικά δεν το κάνουν τα μάτια μου γιατί το βλέπουν κ άλλοι..:) Όμως πριν βγει το αποτέλεσμα αυτής της αχνής γραμμής και πριν περάσει το 3λεπτο για να διαβαστούν τα αποτελέσματα,έκανε μία γραμμή ο άντρας μου με το στυλό επάνω και την έσβησα ώστε να μπορέσω να δω τι λέει. Ξέρω, άντρες...αλλά...Υπάρχει περίπτωση αυτή η γραμμή να έγινε από την πίεση ώστε να το καθαρίσω? Σήμερα βρίσκομαι στις 51 μέρες χωρίς περίοδο και κανένα σύμπτωμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mairh! είπε:

Γεια σας κορίτσια,

είμαι καινούργια εδώ, αλλά βέβαια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Εύχομαι μ τη σειρά μου τα καλύτερα για όλες σας.

Θέλω τις συμβουλές σας:)

Γενικά ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος,38-39 μέρες.Έχω κάποιες αποκλείσεις κατά καιρούς αλλά συνήθως εκεί.Πριν δυο χρόνια περίπου είχα μείνει έγκυος αλλά έχοντας μία συνηθισμένη καθυστέρηση δεν το έλεγξα ποτέ και δυστυχώς ήρθε η αποβολή.Από τότε δεν έχω μείνει έγκυος,δεν μπορώ να πω όμως ότι παρακολουθούσα την ωορρηξία μου και συστηματικά γιατί δεν ήθελαν να αγχωθώ. Τον Ιούνιο πήρα για πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και το έκανα στις 16 του μήνα με θετικό αποτέλεσμα και 17 αρνητικό.Επαφές είχα καθόλη τη διάρκεια του μήνα.Η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 16 Μαίου. Μέχρι σήμερα δεν έχω αδειαθετήσει αλλά δεν έχω και κανένα σύμπτωμα περιόδου. Συνήθως πονάει πολύ το στήθος μου,η κοιλιά μου κλπ.Τα γνωστά σε όλες μας συμπτώματα περιόδου. Αυτή την φορά δεν έχω τίποτα. Αυτό είχε συμβεί και όταν ήμουν έγκυος,κανένα σύμπτωμα περιόδου. Έκανα λοιπόν τεστ εγκυμοσύνης στις 27-6 αρνητικό, έκανα χτες το βράδυ αρνητικό,κάνω σήμερα το πρωί και μου βγαίνει μία πάρα πολύ αχνή γραμμή,που σκεφτόμουν κιόλας μήπως το κάνουν τα μάτια μου..Τελικά δεν το κάνουν τα μάτια μου γιατί το βλέπουν κ άλλοι..:) Όμως πριν βγει το αποτέλεσμα αυτής της αχνής γραμμής και πριν περάσει το 3λεπτο για να διαβαστούν τα αποτελέσματα,έκανε μία γραμμή ο άντρας μου με το στυλό επάνω και την έσβησα ώστε να μπορέσω να δω τι λέει. Ξέρω, άντρες...αλλά...Υπάρχει περίπτωση αυτή η γραμμή να έγινε από την πίεση ώστε να το καθαρίσω? Σήμερα βρίσκομαι στις 51 μέρες χωρίς περίοδο και κανένα σύμπτωμα.

Εγώ πιστεύω είσαι εγκυουλα.. έστω και αχνη να είναι η γραμμή είσαι!!! Όχι δεν θα επηρέασε κάτι τέτοιο. Η γραμμή δημιουργείται μόνο αν βρεθεί αυτη η ουσία στα ούρα.  συγνωμη ξεχνάω την λέξη τώρα.  σου εύχομαι τα καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairh! είπε:

Γεια σας κορίτσια,

είμαι καινούργια εδώ, αλλά βέβαια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Εύχομαι μ τη σειρά μου τα καλύτερα για όλες σας.

Θέλω τις συμβουλές σας:)

Γενικά ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος,38-39 μέρες.Έχω κάποιες αποκλείσεις κατά καιρούς αλλά συνήθως εκεί.Πριν δυο χρόνια περίπου είχα μείνει έγκυος αλλά έχοντας μία συνηθισμένη καθυστέρηση δεν το έλεγξα ποτέ και δυστυχώς ήρθε η αποβολή.Από τότε δεν έχω μείνει έγκυος,δεν μπορώ να πω όμως ότι παρακολουθούσα την ωορρηξία μου και συστηματικά γιατί δεν ήθελαν να αγχωθώ. Τον Ιούνιο πήρα για πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και το έκανα στις 16 του μήνα με θετικό αποτέλεσμα και 17 αρνητικό.Επαφές είχα καθόλη τη διάρκεια του μήνα.Η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 16 Μαίου. Μέχρι σήμερα δεν έχω αδειαθετήσει αλλά δεν έχω και κανένα σύμπτωμα περιόδου. Συνήθως πονάει πολύ το στήθος μου,η κοιλιά μου κλπ.Τα γνωστά σε όλες μας συμπτώματα περιόδου. Αυτή την φορά δεν έχω τίποτα. Αυτό είχε συμβεί και όταν ήμουν έγκυος,κανένα σύμπτωμα περιόδου. Έκανα λοιπόν τεστ εγκυμοσύνης στις 27-6 αρνητικό, έκανα χτες το βράδυ αρνητικό,κάνω σήμερα το πρωί και μου βγαίνει μία πάρα πολύ αχνή γραμμή,που σκεφτόμουν κιόλας μήπως το κάνουν τα μάτια μου..Τελικά δεν το κάνουν τα μάτια μου γιατί το βλέπουν κ άλλοι..:) Όμως πριν βγει το αποτέλεσμα αυτής της αχνής γραμμής και πριν περάσει το 3λεπτο για να διαβαστούν τα αποτελέσματα,έκανε μία γραμμή ο άντρας μου με το στυλό επάνω και την έσβησα ώστε να μπορέσω να δω τι λέει. Ξέρω, άντρες...αλλά...Υπάρχει περίπτωση αυτή η γραμμή να έγινε από την πίεση ώστε να το καθαρίσω? Σήμερα βρίσκομαι στις 51 μέρες χωρίς περίοδο και κανένα σύμπτωμα.

Αυριο το πρωί πήγαινε κάνε μια β χοριακη. Καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια λέτε??Μακάρι..Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Δυστυχώς είμαι Γερμανία και δεν ξέρω πως λειτουργούν εδώ με τις χοριακές. Θα ψάξω να μάθω όμως γιατί θα σκάσω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairh! είπε:

Βρε κορίτσια λέτε??Μακάρι..Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Δυστυχώς είμαι Γερμανία και δεν ξέρω πως λειτουργούν εδώ με τις χοριακές. Θα ψάξω να μάθω όμως γιατί θα σκάσω..

Μπορείς να επαναλάβεις ένα τεστ αν δε γίνεται άμεσα χοριακη. Απλά κάνε το σωστά χωρίς τον άντρα σου. Εγω εκανα τεστ αρνητικό Κ παρότι το έκανα τελείως λάθος, το επιβεβαίωσε η χοριακη. Καλή σου επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Mairh! είπε:

Γεια σας κορίτσια,

είμαι καινούργια εδώ, αλλά βέβαια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό. Εύχομαι μ τη σειρά μου τα καλύτερα για όλες σας.

Θέλω τις συμβουλές σας:)

Γενικά ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος,38-39 μέρες.Έχω κάποιες αποκλείσεις κατά καιρούς αλλά συνήθως εκεί.Πριν δυο χρόνια περίπου είχα μείνει έγκυος αλλά έχοντας μία συνηθισμένη καθυστέρηση δεν το έλεγξα ποτέ και δυστυχώς ήρθε η αποβολή.Από τότε δεν έχω μείνει έγκυος,δεν μπορώ να πω όμως ότι παρακολουθούσα την ωορρηξία μου και συστηματικά γιατί δεν ήθελαν να αγχωθώ. Τον Ιούνιο πήρα για πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και το έκανα στις 16 του μήνα με θετικό αποτέλεσμα και 17 αρνητικό.Επαφές είχα καθόλη τη διάρκεια του μήνα.Η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 16 Μαίου. Μέχρι σήμερα δεν έχω αδειαθετήσει αλλά δεν έχω και κανένα σύμπτωμα περιόδου. Συνήθως πονάει πολύ το στήθος μου,η κοιλιά μου κλπ.Τα γνωστά σε όλες μας συμπτώματα περιόδου. Αυτή την φορά δεν έχω τίποτα. Αυτό είχε συμβεί και όταν ήμουν έγκυος,κανένα σύμπτωμα περιόδου. Έκανα λοιπόν τεστ εγκυμοσύνης στις 27-6 αρνητικό, έκανα χτες το βράδυ αρνητικό,κάνω σήμερα το πρωί και μου βγαίνει μία πάρα πολύ αχνή γραμμή,που σκεφτόμουν κιόλας μήπως το κάνουν τα μάτια μου..Τελικά δεν το κάνουν τα μάτια μου γιατί το βλέπουν κ άλλοι..:) Όμως πριν βγει το αποτέλεσμα αυτής της αχνής γραμμής και πριν περάσει το 3λεπτο για να διαβαστούν τα αποτελέσματα,έκανε μία γραμμή ο άντρας μου με το στυλό επάνω και την έσβησα ώστε να μπορέσω να δω τι λέει. Ξέρω, άντρες...αλλά...Υπάρχει περίπτωση αυτή η γραμμή να έγινε από την πίεση ώστε να το καθαρίσω? Σήμερα βρίσκομαι στις 51 μέρες χωρίς περίοδο και κανένα σύμπτωμα.

Αν όντως είδατε άχνη γραμμουλα είσαι σιιιγουρα εγκυουλα!! 

Εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Αχαχαχα άνδρες ρε φίλε. Πολύ γέλασα.καμε ξανά τεστ με πρωινά ούρα αυριο

Άσε..Έγω ήθελα να τον χτυπήσω εκείνη την ώρα αλλά κρατήθηκα..χαχα

Just now, Renez είπε:

Αν όντως είδατε άχνη γραμμουλα είσαι σιιιγουρα εγκυουλα!! 

Εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσι μου!!

Την είδαμε αλλά ξέρω γω...Έχω απογοητευτεί γενικά λιγάκι.Δεν ξέρω και πως μπορώ να σας ανεβάσω φώτο κιόλας..:) Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairh! είπε:

Άσε..Έγω ήθελα να τον χτυπήσω εκείνη την ώρα αλλά κρατήθηκα..χαχα

Την είδαμε αλλά ξέρω γω...Έχω απογοητευτεί γενικά λιγάκι.Δεν ξέρω και πως μπορώ να σας ανεβάσω φώτο κιόλας..:) Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ..

Μπαίνεις στο προφίλ σου απλά πατώντας το όνομα σου κ πάνω δεξιά έχει εικονίδιο για ανέβασμα φωτο.βαλε να δουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mairh! είπε:

Άσε..Έγω ήθελα να τον χτυπήσω εκείνη την ώρα αλλά κρατήθηκα..χαχα

Την είδαμε αλλά ξέρω γω...Έχω απογοητευτεί γενικά λιγάκι.Δεν ξέρω και πως μπορώ να σας ανεβάσω φώτο κιόλας..:) Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ..

Εγω έκανα το πρώτο μου τεστ 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ ήταν τοοοοοσο αχνό που πίστευα ότι ήταν αρνητικό(μόνο σκέψου κάτω από φως φαινόταν κάποια διαφορά) έκανα το επόμενο 2 μέρες μετά κ ήταν πάλι αχνό αλλά πλέον φαινόταν πιο ξεκάθαρα κ σε άλλες δύο μέρες ξανά έκανα κ ήταν κανονικοτατα θετικό φίλη!!!

Κ σκέψου έπαιρνα κ το early test..

Θέλω να πω πως το πιο πιθανό είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης να είναι ακόμη σε χαμηλά επίπεδα κ ιιιισα που την εντοπίζει. Αλλά κ σήμερα να κάνεις θα φανεί γτ αυτή ανεβαίνει αρκετά μέρα με τη μέρα!!

Σου εύχομαι καλή καλή επιτυχία αν κ είμαι βέβαιη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.... Εγώ είμαι στις 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ένα ένα τεστ το πρωί early pred.... Και βγήκε μια πολύ πολύ πολύ άχνη γραμμή. Κι εγώ πίστευα ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Εεεεετρεξα βουρ για χοριακη και τελικά έφαγα τα μούτρα μου. Αρνητική χοριακη 0,1. Δεν μπορούσε να γίνει το αντίθετο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.... Εγώ είμαι στις 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ένα ένα τεστ το πρωί early pred.... Και βγήκε μια πολύ πολύ πολύ άχνη γραμμή. Κι εγώ πίστευα ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Εεεεετρεξα βουρ για χοριακη και τελικά έφαγα τα μούτρα μου. Αρνητική χοριακη 0,1. Δεν μπορούσε να γίνει το αντίθετο? 

Μα είναι πολύ νωρίς για χοριακη !5 μερεσ πριν την περίοδο δεν είναι σίγουρο ότι θα δείξει !εγώ έκανα 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε μια πολύ άχνη γραμμή !αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην κάνω χοριακη (δεν είναι υπέρ γενικά αν το τεστ βγει θετικό εκτός αν υπάρχει λόγος)αλλά αν θέλω τόσο πολύ να κάνω να την κάνω μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης!

Just now, elia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.... Εγώ είμαι στις 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ένα ένα τεστ το πρωί early pred.... Και βγήκε μια πολύ πολύ πολύ άχνη γραμμή. Κι εγώ πίστευα ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Εεεεετρεξα βουρ για χοριακη και τελικά έφαγα τα μούτρα μου. Αρνητική χοριακη 0,1. Δεν μπορούσε να γίνει το αντίθετο? 

Επανέλαβε ένα τεστ σε δύο μερεσ λογικά αν είσαι θα είναι ένα τσακ πιο έντονη !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πεπη μου έκανα το τεστ και πραγματικά μου βγήκαν τα μάτια να δω την γραμμή. Αλλά την είδα (ή όχι?) δεν ξέρω τι να πιστέψω. Σκέφτομαι να πάρω ένα early και να το κάνω την Δευτέρα το πρωί. Πάντως νομίζω ότι απ την στιγμή που δείχνει το τεστ θα έπρεπε να δείχνει κ η χοριακη που είναι πολύ πιο ευαίσθητη στο αίμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για να επιβεβαιωθεί η κύηση τόσο νωρίς είναι η χοριακή.

Εγώ δεν θα ξεχάσω ποτέ που με χοριακή σχεδόν 4000 και επιβεβαιωμένη δίδυμη κύηση έκανα τέστ (μην γελάσετε ήθελα να δω και εγώ ένα θετικό τεστ μετά τα τόσα αρνητικά) και βγήκε αχνό (πολυ αχνό) θετικό!

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...