Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μικρός τράχηλος


Recommended Posts

Κοριτσι μου να μην στενοχωριεσαι, γιατι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου. Ειχα 10χιλ. τραχηλο στις 28 εβδομαδες, στις 31 μισο εκατοστο. Γεννησα 36 εβδομαδες ενα υγιεστατο μωρο 2.700, ουτε θερμοκοιτιδα ουτε τπτ. Μεινε στο κρεβατι, ακου τον γιαττο σου και ολα θα πανε κατ ευχην. Μετα δεν θα θυμασαι τπτ απ αυτες τις μερες. Ολα τα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annoula2020 είπε:

Ναι θα πάρει θέση!! Έχω διαβήτη κύησης όποτε οι υδατάνθρακες με το σταγονόμετρο !!! 

Και μετα σου λεγανε πως οτι θελεις θα το εχεις στην εγκυμοσύνη, εσυ διαβητη κυησης εγω καουρες με το σταγονομετρο το φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Και μετα σου λεγανε πως οτι θελεις θα το εχεις στην εγκυμοσύνη, εσυ διαβητη κυησης εγω καουρες με το σταγονομετρο το φαγητο.

Ναι καλά!!! Χα χα χα!!! Και μέσα στο σπίτι και να μην μπορείς να φας!!! Ιδανικό σενάριο!!! 

Οταν γεννήσω με το καλό, ονειρεύομαι μακαρόνια με 4 τυριά και κρέπα με Nutella !! Θα θηλάσει το μωρό και θα κάνει σαν παλαβό !! 

Βεβαια ας παραταθεί η ώρα της γεννάς κατά ένα μήνα τουλάχιστον και εγώ θα κάνω υπομονή δεν έχω πρόβλημα!! Ευτυχώς υπάρχουν και τα προϊόντα με στέβια !

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula2020 είπε:

Ναι καλά!!! Χα χα χα!!! Και μέσα στο σπίτι και να μην μπορείς να φας!!! Ιδανικό σενάριο!!! 

Οταν γεννήσω με το καλό, ονειρεύομαι μακαρόνια με 4 τυριά και κρέπα με Nutella !! Θα θηλάσει το μωρό και θα κάνει σαν παλαβό !! 

Βεβαια ας παραταθεί η ώρα της γεννάς κατά ένα μήνα τουλάχιστον και εγώ θα κάνω υπομονή δεν έχω πρόβλημα!! Ευτυχώς υπάρχουν και τα προϊόντα με στέβια !

Ελα η ουρα μας εμεινε ολα για τα μωρακια μας τα κανουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Ελα η ουρα μας εμεινε ολα για τα μωρακια μας τα κανουμε!!!!

Ας αργήσει η ώρα του τοκετού και το φαγητό είναι το τελευταίο που με νοιάζει !! Το μωράκι να είναι καλά!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annoula2020 είπε:

Ας αργήσει η ώρα του τοκετού και το φαγητό είναι το τελευταίο που με νοιάζει !! Το μωράκι να είναι καλά!!  

Θα ειναι!! Ειδες τι ειπε η κριστη πιο πανω; κ πως τα καταφερε; ετσι θα τα καταφερουμε κι εμεις κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2020 at 12:21 ΠΜ, Annoula2020 είπε:

Μακαρι να τα καταφέρουμε!! Φοβάμαι τη θνησιμότητα τη θερμοκοιτίδα και τα πιθανά προβλήματα υγείας. Εσυ πως τα πας; Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα; Ο τραχηλος πως είναι; 

Τώρα διανύω την 28η και ο τραχηλος παρεμεινε μέχρι στιγμής 2,2εκ.Συνεχίζεται το κρεβάτι και η προγεστερόνη και ο θεός βοηθός...Σίγουρα καλό είναι ένα μωρό να βγει τελειόμηνο αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες τόσο μειώνονται οι πιθανότητες αν βγει πρόωρο να χει θέματα στη θερμοκοιτήδα.Για αυτό κάνουμε και τις ενέσεις για να ωριμάσουν νωρίτερα τα πνευμόνια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Christy32 said:

Κοριτσι μου να μην στενοχωριεσαι, γιατι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου. Ειχα 10χιλ. τραχηλο στις 28 εβδομαδες, στις 31 μισο εκατοστο. Γεννησα 36 εβδομαδες ενα υγιεστατο μωρο 2.700, ουτε θερμοκοιτιδα ουτε τπτ. Μεινε στο κρεβατι, ακου τον γιαττο σου και ολα θα πανε κατ ευχην. Μετα δεν θα θυμασαι τπτ απ αυτες τις μερες. Ολα τα καλα.

Καλησπέρα! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου! Επειδή το έχω απορία σχετικά με το θέμα, αν πέσει κάτω από κάποιο όριο δε κάνουν περίδεση? Δε βοηθάει αυτό? Στη δική σου περίπτωση δηλαδή κρίθηκε προτιμότερο ξεκούραση μόνο? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου! Επειδή το έχω απορία σχετικά με το θέμα, αν πέσει κάτω από κάποιο όριο δε κάνουν περίδεση? Δε βοηθάει αυτό? Στη δική σου περίπτωση δηλαδή κρίθηκε προτιμότερο ξεκούραση μόνο? Ευχαριστώ!

δεν κανουν περιδεση αν ξεπερασεις τις 16 εβδομαδες υπαρχει κινδινος να περασει μικροβιο κ να σπασουν τα νερα. πολλες φορες γινετε μετα την β επιπεδου αλλα ειναι παρακινδινευμενο. οταν περασεις τις 28 εβδομαδες το μωρο ειναι βιωσιμο κ απλα περνεις αγωγη κ οσο κρατηθει περισσοτερο τοσο καλητερα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Stella_kl είπε:

Τώρα διανύω την 28η και ο τραχηλος παρεμεινε μέχρι στιγμής 2,2εκ.Συνεχίζεται το κρεβάτι και η προγεστερόνη και ο θεός βοηθός...Σίγουρα καλό είναι ένα μωρό να βγει τελειόμηνο αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες τόσο μειώνονται οι πιθανότητες αν βγει πρόωρο να χει θέματα στη θερμοκοιτήδα.Για αυτό κάνουμε και τις ενέσεις για να ωριμάσουν νωρίτερα τα πνευμόνια.

Με το καλό λίγες μέρες σου έμειναν για να την κλείσεις! Περνάει ο καιρός τελικά! Θα κανεις ενέσεις; Είναι πολύ καλό που έχει μείνει σταθερός ο τραχηλος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου! Επειδή το έχω απορία σχετικά με το θέμα, αν πέσει κάτω από κάποιο όριο δε κάνουν περίδεση? Δε βοηθάει αυτό? Στη δική σου περίπτωση δηλαδή κρίθηκε προτιμότερο ξεκούραση μόνο? Ευχαριστώ!

Ηταν προχωρημενη η εγκυμοσυνη γι αυτο ο γιατρος δεν προχωρησε σε περιδεση. Ημουν στην 28η. Βεβαια, ειναι παντα θεμα γιατρου, εχω ακουσει απο αλλες κοπελες οτι εχουν κατι περιδεση και στην 28η.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου! Επειδή το έχω απορία σχετικά με το θέμα, αν πέσει κάτω από κάποιο όριο δε κάνουν περίδεση? Δε βοηθάει αυτό? Στη δική σου περίπτωση δηλαδή κρίθηκε προτιμότερο ξεκούραση μόνο? Ευχαριστώ!

Καποιοι κανουν και αργοτερα στην κυηση οταν ο τραχηλος κοντυνει πολυ κ σε συντομο διαστημα, λεγεται κατεπειγουσα περιδεση. Ωστοσο εγκυμονει κ μεγαλυτερους κινδυνους.

Προσωπικα κ στην πρωτη κ στην δευτερη εγκυμοσυνη, εβαλα πεσσο. Δυστυχως εχω κ γω θεματα με τον τραχηλο. Στην πρωτη εγκυμοσυνη το βαλαμε στην 24η βδομαδα κ τωρα στην 17η νομιζω. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καποιοι κανουν και αργοτερα στην κυηση οταν ο τραχηλος κοντυνει πολυ κ σε συντομο διαστημα, λεγεται κατεπειγουσα περιδεση. Ωστοσο εγκυμονει κ μεγαλυτερους κινδυνους.

Προσωπικα κ στην πρωτη κ στην δευτερη εγκυμοσυνη, εβαλα πεσσο. Δυστυχως εχω κ γω θεματα με τον τραχηλο. Στην πρωτη εγκυμοσυνη το βαλαμε στην 24η βδομαδα κ τωρα στην 17η νομιζω. 

Πεσσο έβαλα κι εγώ αλλά τον απέρριψε το σύστημα μου. Πήγα να βάλω το χάπι και έπιασα πεσσο !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula2020 είπε:

Πεσσο έβαλα κι εγώ αλλά τον απέρριψε το σύστημα μου. Πήγα να βάλω το χάπι και έπιασα πεσσο !!

Αχ κ γω το παθαινω αυτο. Που κ που. Να τον ακουμπαω. Αλλα ειναι στη θεση του!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...