Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ναι καλύτερα να περιμένεις λίγο ακόμα 

Και να κάνεις άλλο ένα τεστ την ημέρα αναμονής της περιόδου σου 

Και σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη..

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα ενημερώσω για κάθε νεότερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mary_pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση και ο πρώτος μήνας μας που προσπαθούμε για μωράκι παντελώς ελεύθερα. Επαφές είχαμε στις γόνιμες 13,14,15,18/8 και είχα πονάκια ωορρηξίας όλες αυτές τις μέρες όμως στις 17 του μήνα ήταν ο οξύς πόνος ωορρηξίας που έχω κάθε μήνα. Συμπτώματα εγκυμοσύνης πάμπολα την τελευταία εβδομάδα, από αναγούλες το μεσημέρι που κρατάνε λίγο βέβαια, κυρίως την ώρα που μαγειρεύω, τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά άσχετες στιγμές, πόνοι στην μέση, κούραση, όνειρα σαν ταινία δράσης, άπειρα υγρά λευκά που λεκιάζουν το εσώρουχο από την ωορρηξία ως και σήμερα κλπ. Το περίεργο ήταν πως στις 23/8 είδα στο σκούπισμα και μόνο μια κόκκινη γραμμή λεπτή σαν κλωστή και από τότε τίποτα άλλο (6-7 μέρες μετά την ωορρηξία). Περιμένω να αδιαθετήσω στις 9/9 σύμφωνα με τον ημερολόγιο μου και σήμερα η ιδιοφυία έκανα ένα τεστ self clear που νομίζω πως είναι αρνητικό αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν βλέπω τίποτα. Πότε μου προτείνετε να ξανακάνω τεστ; Θεωρείται και εσείς πως το έκανα πολύ νωρίς; Αααα και αυτό το κεφάλι μου ρε κορίτσια που δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος αλλά είναι βαρύ κυρίως πάνω από τα μάτια το νιώθω αυτό το βάρος δεν παλεύεται. 

 

 

Καλως ηρθες!!!σου ευχομαι τα καλυτερα και γρήγορα να μεινεις έγκυος....ειναι λιγο νωρις κοριτσι μου αφου περιμενεις 9 ομως δεν αποκλείεται να είσαι...εχεις και πολυ ωραία συμπτωματα....μπορεις να κανεις τη Δευτέρα μια χοριακη που θα δείξει πιο ξεκάθαρα και πιο νωρίς από το τεστ!!!ε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλως ηρθες!!!σου ευχομαι τα καλυτερα και γρήγορα να μεινεις έγκυος....ειναι λιγο νωρις κοριτσι μου αφου περιμενεις 9 ομως δεν αποκλείεται να είσαι...εχεις και πολυ ωραία συμπτωματα....μπορεις να κανεις τη Δευτέρα μια χοριακη που θα δείξει πιο ξεκάθαρα και πιο νωρίς από το τεστ!!!ε???

Θα συμφωνήσω. Πολυ ωραια συμπτώματα, αλλα κράτα σαν πιθανότητα ότι το σωμα μας τρελενεται από τις ελεύθερες επαφές συν την αυθυποβολη

Κ εγω προτιμω χοριακη. Δευτέρα-Τρίτη θα δείξει. Αν κ προσωπικά περίμενα καθυστέρηση καμια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλως ηρθες!!!σου ευχομαι τα καλυτερα και γρήγορα να μεινεις έγκυος....ειναι λιγο νωρις κοριτσι μου αφου περιμενεις 9 ομως δεν αποκλείεται να είσαι...εχεις και πολυ ωραία συμπτωματα....μπορεις να κανεις τη Δευτέρα μια χοριακη που θα δείξει πιο ξεκάθαρα και πιο νωρίς από το τεστ!!!ε???

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Και εγώ έτσι έλεγα να κάνω την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου είτε επαναληπτικό τεστάκι είτε χοριακή. Η αλήθεια είναι πως δεν απογοητεύτηκα γιατί είναι νωρίς και όντως τα συμπτώματα του δίνουν και καταλαβαίνει. Σίγουρα δεν είναι της φαντασίας μου. Εύχομαι το καλύτερο σε όλους και να έχουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε. 

Just now, vikib είπε:

Θα συμφωνήσω. Πολυ ωραια συμπτώματα, αλλα κράτα σαν πιθανότητα ότι το σωμα μας τρελενεται από τις ελεύθερες επαφές συν την αυθυποβολη

Κ εγω προτιμω χοριακη. Δευτέρα-Τρίτη θα δείξει. Αν κ προσωπικά περίμενα καθυστέρηση καμια βδομαδα

Δίκιο έχετε κορίτσια για την αυθυποβολή αλλά ειδικά σήμερα έχω τοοοοσα πολλα άσπρα υγρά και ένα μαύρο κύκλο ενώ κοιμήθηκα και 10 ώρες το βράδυ. Απίστευτο πράγμα και αυτό αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια σε όσες είδαν την μαγική γραμμουλα!! Καααιιι καλή επιτυχία σε όσες περιμένουμε να την δούμε!! Δεν έχω κάποιο τεστ θετικό ακόμα και συγγνώμη που είμαι εκτός θέματος απλά ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι.. Είχε κάποια κοπέλα στην αρχή πριν μάθει ότι είναι έγκυος παλινδρόμηση και καουρες ? Δηλαδή μόλις φάει κάτι να νιώθει ότι έχει κάτσει το φαγητό στο λαιμό και να ρευεται και να της βγαίνει ξυδας ? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tina90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια σε όσες είδαν την μαγική γραμμουλα!! Καααιιι καλή επιτυχία σε όσες περιμένουμε να την δούμε!! Δεν έχω κάποιο τεστ θετικό ακόμα και συγγνώμη που είμαι εκτός θέματος απλά ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι.. Είχε κάποια κοπέλα στην αρχή πριν μάθει ότι είναι έγκυος παλινδρόμηση και καουρες ? Δηλαδή μόλις φάει κάτι να νιώθει ότι έχει κάτσει το φαγητό στο λαιμό και να ρευεται και να της βγαίνει ξυδας ? 

Καλημερα κορίτσι μου!!!με το καλο να δεις και εσύ τις δυο γραμμούλες αυτές αφού από ότι κατάλαβα το επιδιώκεται ε???

Λοιπον εγω δεν ημουν έγκυος αλλα είχα αυτά ακριβώς τα συμπτώματα οταν έπαιρνα για περίπου 15 μερες μετα την ωορηξια προγεστερόνη...απίστευτες καούρες και βάρος...δε ξερω αν βοηθάω με αυτο βεβαια.....χαχχαχαχα

Για το πρώτο προσπαθείς??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!!!με το καλο να δεις και εσύ τις δυο γραμμούλες αυτές αφού από ότι κατάλαβα το επιδιώκεται ε???

Λοιπον εγω δεν ημουν έγκυος αλλα είχα αυτά ακριβώς τα συμπτώματα οταν έπαιρνα για περίπου 15 μερες μετα την ωορηξια προγεστερόνη...απίστευτες καούρες και βάρος...δε ξερω αν βοηθάω με αυτο βεβαια.....χαχχαχαχα

Για το πρώτο προσπαθείς??

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Ναι για πρώτο... εδώ και 3 χρόνια... να σου πω δεν ξέρω και εγώ τι να σκεφτώ γιατί παλαιότερα είχα ζοριστει πολύ ψυχολογικά με αυτό το θέμα,  ενώ τώρα που είμαστε χαλαροί ξαφνικά έρχεται αυτό... πόνο στο στομάχι σαν να πεινάω από το πρωί και μόλις φάω έχω ενοχλήσεις και ρευομαι... ( έχω και αέρια γενικά αυτές τις μέρες   συγγνώμη :oops:) . Νομίζω ότι έχω και ένα προαίσθημα αλλά φοβάμαι να το πιστέψω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Ναι για πρώτο... εδώ και 3 χρόνια... να σου πω δεν ξέρω και εγώ τι να σκεφτώ γιατί παλαιότερα είχα ζοριστει πολύ ψυχολογικά με αυτό το θέμα,  ενώ τώρα που είμαστε χαλαροί ξαφνικά έρχεται αυτό... πόνο στο στομάχι σαν να πεινάω από το πρωί και μόλις φάω έχω ενοχλήσεις και ρευομαι... ( έχω και αέρια γενικά αυτές τις μέρες   συγγνώμη :oops:) . Νομίζω ότι έχω και ένα προαίσθημα αλλά φοβάμαι να το πιστέψω...

Στο ευχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/9/2020 at 6:32 ΜΜ, Ellidr είπε:

Ναι καλύτερα να περιμένεις λίγο ακόμα 

Και να κάνεις άλλο ένα τεστ την ημέρα αναμονής της περιόδου σου 

Και σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη..

 

Καλημέρα κορίτσια.  Την Πέμπτη που έκανα χοριακη ήταν στα 40 μου είπε ο μικροβιολόγος να το επαναλάβω Δευτέρα και μετά Παρασκευή, δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορούσα..μάλλον θα πάω αύριο.. εμένα τώρα με απασχολεί η εργασία μου, είμαι καμαριέρα και κουράζομαι, σκύβω πολλές φορές , βαρύ σηκώνω και πολύ ορθοστασία, λέω να πάω το αφεντικό μου από τώρα ότι είμαι έγκυος,γιατί φοβαμαι κιόλας. Εσείς τι λέτε;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Την Πέμπτη που έκανα χοριακη ήταν στα 40 μου είπε ο μικροβιολόγος να το επαναλάβω Δευτέρα και μετά Παρασκευή, δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορούσα..μάλλον θα πάω αύριο.. εμένα τώρα με απασχολεί η εργασία μου, είμαι καμαριέρα και κουράζομαι, σκύβω πολλές φορές , βαρύ σηκώνω και πολύ ορθοστασία, λέω να πάω το αφεντικό μου από τώρα ότι είμαι έγκυος,γιατί φοβαμαι κιόλας. Εσείς τι λέτε;;; 

Κορίτσι μου καλημέρα 

Και συγχαρητήρια

Για να είσαι πιο καλά με τον εαυτό σου και καταλαβαίνω και τις εποχές που ζούμε ,δε γίνεται να μείνουμε χωρίς δουλειά 

Σου προτείνω να πεις με ειλικρίνεια του διευθυντή σου τι συμβαίνει και να σου δώσει δύο με τρεις μέρες ρεπό κ αν όλα πάνε καλά και στη δεύτερη τρίτη χοριακη τότε να του πεις ότι σταματάς .

Γιατί η αλήθεια είναι ότι η δουλειά σου είναι πολύ κουραστική για μια εγκυμοσύνη που είναι στην αρχή της 

Σε φιλώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα 

Και συγχαρητήρια

Για να είσαι πιο καλά με τον εαυτό σου και καταλαβαίνω και τις εποχές που ζούμε ,δε γίνεται να μείνουμε χωρίς δουλειά 

Σου προτείνω να πεις με ειλικρίνεια του διευθυντή σου τι συμβαίνει και να σου δώσει δύο με τρεις μέρες ρεπό κ αν όλα πάνε καλά και στη δεύτερη τρίτη χοριακη τότε να του πεις ότι σταματάς .

Γιατί η αλήθεια είναι ότι η δουλειά σου είναι πολύ κουραστική για μια εγκυμοσύνη που είναι στην αρχή της 

Σε φιλώ

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️.  Το μόνο καλό η κακο δεν ξέρω. Είναι ότι είμαστε σε αναστολή ακόμη και δουλεύουμε μαύρα.  Δυστυχώς μας το ανάγκασε και δν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς  .. τέλος πάντων .Και το πολύ πολύ να του πω να με αφήσει να παραμείνω σε αναστολή κ μην εργάζομαι.. αλλά θα περιμένω μέχρι τις 17 που έχω ραντεβού με τν γιατρό  να μου πει ο γιατρός τι να κάνω 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️.  Το μόνο καλό η κακο δεν ξέρω. Είναι ότι είμαστε σε αναστολή ακόμη και δουλεύουμε μαύρα.  Δυστυχώς μας το ανάγκασε και δν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς  .. τέλος πάντων .Και το πολύ πολύ να του πω να με αφήσει να παραμείνω σε αναστολή κ μην εργάζομαι.. αλλά θα περιμένω μέχρι τις 17 που έχω ραντεβού με τν γιατρό  να μου πει ο γιατρός τι να κάνω 

 

Ναι αλλά μέχρι τις 17 μη σηκώνεις βάρη και μη σκύβεις 

Μη κάνεις κακό άθελά σου στο μωράκι που έρχεται

Και σου το λέω εγώ που προσπαθώ ενάμιση χρόνο και δε τα έχω καταφέρει ακόμα και μάλλον είναι δύσκολο και έχω μια ευαισθησία παραπάνω 

Πρόσεχε το το εμβρυακι που έχεις μέσα σου ....

Είναι πολύτιμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️.  Το μόνο καλό η κακο δεν ξέρω. Είναι ότι είμαστε σε αναστολή ακόμη και δουλεύουμε μαύρα.  Δυστυχώς μας το ανάγκασε και δν μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς  .. τέλος πάντων .Και το πολύ πολύ να του πω να με αφήσει να παραμείνω σε αναστολή κ μην εργάζομαι.. αλλά θα περιμένω μέχρι τις 17 που έχω ραντεβού με τν γιατρό  να μου πει ο γιατρός τι να κάνω 

 

Ναι κοριτσι μου...εχει δικιο η @Ellidr..

Κάνεις δύσκολη δουλειά και πρέπει λιγακι να προσέξεις....καταλαβαίνω βεβαια και να μη θέλεις να πεις κάτι ακόμα...αν το έριχνες πως εχεις κάποιο πρόβλημα με τη μεση σου???εστω για κάποιο διάστημα???

Σου εύχομαι να έχεις ξανα μια μεγάλη χοριακή και μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!και να προσέχεις τον εαυτό σου και το σποράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...