Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

1 hour ago, μαντζικκκ είπε:

καλησπερα... ειμαι καινουρια και δεν ξερω πως λειτουργει το φορουμ.

προσπαθουμε με τν αντρα μου για παιδαμι εδω και 3-4 μηνες.. σημερα εκανα τεστ λιγες μερες πριν την περιοδο μου,ενα τεστ που δν ειχα ξανα κανει..ειναι 5 μερες μετα την σύλληψη..εκανα τωρα τ απογευμα γιατι γενικα δεν μπορώ να κρατηθώ και βγεικε μια πολυ αχνη γραμμη και μια κανονική ..  εσεις εχεετ κανει τετοιο τεστ;;; λετε να ειμαι εγκυος;;;;;;;;;;

Καλησπέρα! Στην δεύτερη εγκυμοσύνη (είμαι 8 μηνών) είχα άχνη γραμμή! Ξαναέκανα την επόμενη ημερα (πιο σωστά,ήθελε κι άλλα ουρά)κ η γραμμή ήταν πεντακάθαρη!

Είχα καθυστέρηση όμως μια εβδομάδα!

Εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, μαντζικκκ είπε:

καλησπερα... ειμαι καινουρια και δεν ξερω πως λειτουργει το φορουμ.

προσπαθουμε με τν αντρα μου για παιδαμι εδω και 3-4 μηνες.. σημερα εκανα τεστ λιγες μερες πριν την περιοδο μου,ενα τεστ που δν ειχα ξανα κανει..ειναι 5 μερες μετα την σύλληψη..εκανα τωρα τ απογευμα γιατι γενικα δεν μπορώ να κρατηθώ και βγεικε μια πολυ αχνη γραμμη και μια κανονική ..  εσεις εχεετ κανει τετοιο τεστ;;; λετε να ειμαι εγκυος;;;;;;;;;;

Και μένα το πρώτο αχνό ήταν !μετά επανέλαβα τρεις μέρες μετά και ήταν κανονικό!το θετικό δύσκολα να είναι λάθος κορίτσι μου!!με το καλό !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, μαντζικκκ είπε:

αχχαχαχαχαχα και εγω το ειχα σκεφτει αυτοοοο... αλλα εχω πονουν περιοδους :/ βασικα κατω χαμηλά με ποναει λιγο  

Τι κάνεις βρε κορίτσι ;;

Ξαναεκανες τεστ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τι κάνεις βρε κορίτσι ;;

Ξαναεκανες τεστ;;

πηγα στο φαρμακείο πριν,να παρω τεστ για να το κανω αυριο το πρωι.. και της έδειξα το τεστ που 'εκανα χθες και μου λεει δεν φαίνεται κατι είναι αρνητικό ..πρεπει να ειναι πιο έντονο όπως στην φωτογραφια που δείχνει το κουτακι του τεστ.. και λεω μαααα κοιτάξτε καλύτερα , φαίνεται ... :/ ανέκδοτη η μανταμ .. τεσπα.. πηρα το γνωστό τεστ που ειναι 6 μερες πριν την καθυστέρηση και μου είπε καλύτερα να το κανω την παρασκευή ( εάν δεν αδιαθετήσω φυσικα)  Δεν ξέρω τι να πώ.. με στεναχώρησε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

πηγα στο φαρμακείο πριν,να παρω τεστ για να το κανω αυριο το πρωι.. και της έδειξα το τεστ που 'εκανα χθες και μου λεει δεν φαίνεται κατι είναι αρνητικό ..πρεπει να ειναι πιο έντονο όπως στην φωτογραφια που δείχνει το κουτακι του τεστ.. και λεω μαααα κοιτάξτε καλύτερα , φαίνεται ... :/ ανέκδοτη η μανταμ .. τεσπα.. πηρα το γνωστό τεστ που ειναι 6 μερες πριν την καθυστέρηση και μου είπε καλύτερα να το κανω την παρασκευή ( εάν δεν αδιαθετήσω φυσικα)  Δεν ξέρω τι να πώ.. με στεναχώρησε 

Αχ βρε κορίτσι μου κ εγώ είχα κάτι τέτοια τεστ αλλά δυστυχώς χοριακη στα τάρταρα 

Αν περιμένεις αύριο ή μεθαύριο περίοδο κάνε το με τα πρωινά ούρα θα δείξει σίγουρα 

Εγώ από τη καρδιά μου εύχομαι θετικότατο++++++++

Και φυσικά να μας ενημερώσεις να χαμογελάσουμε κ εμείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου κ εγώ είχα κάτι τέτοια τεστ αλλά δυστυχώς χοριακη στα τάρταρα 

Αν περιμένεις αύριο ή μεθαύριο περίοδο κάνε το με τα πρωινά ούρα θα δείξει σίγουρα 

Εγώ από τη καρδιά μου εύχομαι θετικότατο++++++++

Και φυσικά να μας ενημερώσεις να χαμογελάσουμε κ εμείς.

στις 3-4 περιμενω..αυριο θα το κανω.. :wub:;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

στις 3-4 περιμενω..αυριο θα το κανω.. :wub:;)

Κάνε 

Αν πιστεύεις ότι σου βγήκε αχνό 

Αύριο θα είναι πιο ευδιάκριτο

Σου εύχομαι να σε βρει το πρωί με μεγάλα χαμόγελα

Κ αν όχι μη σκας 

Προχωράμε δυναμικά.

Ενημέρωση βέβαια θέλουμε έτσι....;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα :grin::grin::grin: μόλις έκανα τέστ και βγήκε θετικό, άχνη γραμμή μεν αλλά πιο έντονη.. φαίνεται καλύτερα τώρα... :x:wub:   Άντε τώρα να κόψω τον καφέ :? αχαχαχα

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα!!!!!!!Άντε μπράβο με το καλό!μπες κι εσύ στο αντίστοιχο γκρουπ και ξεκινάει το ταξίδι σου!Να πάνε όλα καλά εύχομαι, με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι!!!!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαντζικκκ είπε:

Καλημέρααααααα :grin::grin::grin: μόλις έκανα τέστ και βγήκε θετικό, άχνη γραμμή μεν αλλά πιο έντονη.. φαίνεται καλύτερα τώρα... :x:wub:   Άντε τώρα να κόψω τον καφέ :? αχαχαχα

 

Μπραβοοοοοοο...........

Αύριο χοριακη να το κλειδώσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/9/2020 at 10:15 ΠΜ, μαντζικκκ είπε:

Καλημέρααααααα :grin::grin::grin: μόλις έκανα τέστ και βγήκε θετικό, άχνη γραμμή μεν αλλά πιο έντονη.. φαίνεται καλύτερα τώρα... :x:wub:   Άντε τώρα να κόψω τον καφέ :? αχαχαχα

 

Τελειαααααααααααα να εχεις μια ομρφη εγκυμοσύνη κοριτσι μου!!!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση και ο πρώτος μήνας μας που προσπαθούμε για μωράκι παντελώς ελεύθερα. Επαφές είχαμε στις γόνιμες 13,14,15,18/8 και είχα πονάκια ωορρηξίας όλες αυτές τις μέρες όμως στις 17 του μήνα ήταν ο οξύς πόνος ωορρηξίας που έχω κάθε μήνα. Συμπτώματα εγκυμοσύνης πάμπολα την τελευταία εβδομάδα, από αναγούλες το μεσημέρι που κρατάνε λίγο βέβαια, κυρίως την ώρα που μαγειρεύω, τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά άσχετες στιγμές, πόνοι στην μέση, κούραση, όνειρα σαν ταινία δράσης, άπειρα υγρά λευκά που λεκιάζουν το εσώρουχο από την ωορρηξία ως και σήμερα κλπ. Το περίεργο ήταν πως στις 23/8 είδα στο σκούπισμα και μόνο μια κόκκινη γραμμή λεπτή σαν κλωστή και από τότε τίποτα άλλο (6-7 μέρες μετά την ωορρηξία). Περιμένω να αδιαθετήσω στις 9/9 σύμφωνα με τον ημερολόγιο μου και σήμερα η ιδιοφυία έκανα ένα τεστ self clear που νομίζω πως είναι αρνητικό αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν βλέπω τίποτα. Πότε μου προτείνετε να ξανακάνω τεστ; Θεωρείται και εσείς πως το έκανα πολύ νωρίς; Αααα και αυτό το κεφάλι μου ρε κορίτσια που δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος αλλά είναι βαρύ κυρίως πάνω από τα μάτια το νιώθω αυτό το βάρος δεν παλεύεται. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση και ο πρώτος μήνας μας που προσπαθούμε για μωράκι παντελώς ελεύθερα. Επαφές είχαμε στις γόνιμες 13,14,15,18/8 και είχα πονάκια ωορρηξίας όλες αυτές τις μέρες όμως στις 17 του μήνα ήταν ο οξύς πόνος ωορρηξίας που έχω κάθε μήνα. Συμπτώματα εγκυμοσύνης πάμπολα την τελευταία εβδομάδα, από αναγούλες το μεσημέρι που κρατάνε λίγο βέβαια, κυρίως την ώρα που μαγειρεύω, τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά άσχετες στιγμές, πόνοι στην μέση, κούραση, όνειρα σαν ταινία δράσης, άπειρα υγρά λευκά που λεκιάζουν το εσώρουχο από την ωορρηξία ως και σήμερα κλπ. Το περίεργο ήταν πως στις 23/8 είδα στο σκούπισμα και μόνο μια κόκκινη γραμμή λεπτή σαν κλωστή και από τότε τίποτα άλλο (6-7 μέρες μετά την ωορρηξία). Περιμένω να αδιαθετήσω στις 9/9 σύμφωνα με τον ημερολόγιο μου και σήμερα η ιδιοφυία έκανα ένα τεστ self clear που νομίζω πως είναι αρνητικό αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν βλέπω τίποτα. Πότε μου προτείνετε να ξανακάνω τεστ; Θεωρείται και εσείς πως το έκανα πολύ νωρίς; Αααα και αυτό το κεφάλι μου ρε κορίτσια που δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος αλλά είναι βαρύ κυρίως πάνω από τα μάτια το νιώθω αυτό το βάρος δεν παλεύεται. 

 

 

Το τεστ είναι με τη γραμμή ή με το σταυρό; 

Αν το βγάλεις φωτό φαίνεται η γραμμή θετικού ;;

Να το βάλεις στο προφίλ σου να το δούμε κ εμείς;;

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr Στη φωτογραφία που έβγαλα δεν βλέπω τίποτα. Για μένα όσο το κοιτάζω είναι αρνητικό. Θα περιμένω μερικές ημέρες. Στην ουσία είμαι 9-10  μέρες μετά την ωορρηξία και 3 μέρες μετά το ελάχιστο αιματάκι που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_pa είπε:

@Ellidr Στη φωτογραφία που έβγαλα δεν βλέπω τίποτα. Για μένα όσο το κοιτάζω είναι αρνητικό. Θα περιμένω μερικές ημέρες. Στην ουσία είμαι 9-10  μέρες μετά την ωορρηξία και 3 μέρες μετά το ελάχιστο αιματάκι που είδα.

Ναι καλύτερα να περιμένεις λίγο ακόμα 

Και να κάνεις άλλο ένα τεστ την ημέρα αναμονής της περιόδου σου 

Και σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...