Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια έχει κοβιντ το μωρο μου.. Εκλαιγα ολη μερα.. Εγω ειμαι αρνητική και η μαμα μου.. Πείτε μου λίγο πως γίνεται να είμαστε αρνητικές και το μωρο θετικο.. Καραμπινάτο θετικο κιόλας.. 

Περαστικά Σοφακι στον μπεμπακο! Σε καταλαβαίνω. Κάνε υπομονή, θα το περάσει ελαφρά λογικά.. καλή ανάρρωση! Και ψυχραιμία.. όσο μπορείς.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια έχει κοβιντ το μωρο μου.. Εκλαιγα ολη μερα.. Εγω ειμαι αρνητική και η μαμα μου.. Πείτε μου λίγο πως γίνεται να είμαστε αρνητικές και το μωρο θετικο..Οι Καραμπινάτο θετικο κιόλας.. 

Σοφακι μου έχουν κολλήσει και οι πέτρες εδώ που είμαι..περαστικά ,,ναι γίνεται να κολλάνε κάποια μέλη της οικογένειας κ αλλά όχι...πάντως τις προάλλες που πάλι ανέβασε ο μεγάλος μου πυρετό κ πήρα την παιδίατρο κ μου έδινε οδηγίες ,,μου είπε να του κάνω κάθε μέρα τεστ για κοβιντ κ για το μωρό δεν ανέφερε τίποτα..προφανώς δεν τους θορυβει και τόσο..όποτε θα σου πει κ ο παιδίατρος ,,θα φροντίσεις το μωρό όπως θα το φροντίζες σε οποιαδήποτε ίωση ..εμένα ο μπέμπης έχει κολήσει σίγουρα πέντε ιώσεις κ την πρώτη που ήταν 40 ημερών είχε πολυυυυ χάλια μύτη κ όλη μα όλη νύχτα ήμουν ξύπνια κ του έβαζα όρο κ τραβούσα με το εξάρτημα για να παιρνει ανασσα..όποτε όπως κάθε ίωση θα το περάσει το μωράκι κ μην ανησυχείς ..μου είχε ανεβάσει κ έναν πυρετό στο 38 πριν ένα μήνα κ κάτι ..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. Ένας χαμός για αυτο δεν σας απάντησα.. Εγω ακομη αρνητική.. Το μωρο έχει υψηλούς πυρετους του βάζω υποθετα πλέον γιατί την νυχτα είδα κι αν κοιμοταν ξεπερνούσε το 38,5 και φοβομουν αλλά επίσης μου έκανε εμετο τα φάρμακα και ετσι δεν δούλευαν καλά.. Οποτε πηγαμε στα υποθετα κάθε 6 ώρες..εχει μυξουλες σήμερα έκανε και διαρροια.. Και καθόλου όρεξη για γαλα.. Την νυχτα εχθες δεν κοιμοταν καθόλου στο κρεβατι του.. Τον έβαλα δίπλα μου για να κοιμηθει.. Ειμαι 4 μερες αυπνη κοριτσια.. Εχω φρικάρει.. Κάθομαι και βλέπω αν αναπνέει.. Την ημέρα πολύ ανήσυχος κσι κοιμαται μόνο στην αγκαλιά μου.. Αυτααα από εμάς.. Χαχαχα. Εμείς που πρόσεχαμε και δεν αφήναμε κόσμο ούτε βόλτες ούτε για καφέ ούτε ποτά η εστιατόρια .. εμεις την πατήσαμε.. Τι να πω.. Αν είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Ένας χαμός για αυτο δεν σας απάντησα.. Εγω ακομη αρνητική.. Το μωρο έχει υψηλούς πυρετους του βάζω υποθετα πλέον γιατί την νυχτα είδα κι αν κοιμοταν ξεπερνούσε το 38,5 και φοβομουν αλλά επίσης μου έκανε εμετο τα φάρμακα και ετσι δεν δούλευαν καλά.. Οποτε πηγαμε στα υποθετα κάθε 6 ώρες..εχει μυξουλες σήμερα έκανε και διαρροια.. Και καθόλου όρεξη για γαλα.. Την νυχτα εχθες δεν κοιμοταν καθόλου στο κρεβατι του.. Τον έβαλα δίπλα μου για να κοιμηθει.. Ειμαι 4 μερες αυπνη κοριτσια.. Εχω φρικάρει.. Κάθομαι και βλέπω αν αναπνέει.. Την ημέρα πολύ ανήσυχος κσι κοιμαται μόνο στην αγκαλιά μου.. Αυτααα από εμάς.. Χαχαχα. Εμείς που πρόσεχαμε και δεν αφήναμε κόσμο ούτε βόλτες ούτε για καφέ ούτε ποτά η εστιατόρια .. εμεις την πατήσαμε.. Τι να πω.. Αν είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει.. 

Κορίτσι μου περαστικά σας!! Μια χαρά θα γίνει ο μπεμπούλης σας.. Ξέρεις πόσα μωράκια κολλάνε και όλα καλά πάνε μην ανησυχείς! Σου είπα τι μας έλεγε και εμάς η παιδίατρος, ένας χαμός αλλά όλα τα μωράκια καλά χωρίς ούτε νοσηλείες ούτε τπτ ακόμα και τα νεογέννητα.. Φυσιολογικά συμπτώματα είναι αυτά που έχει όπως αν είχε την οποιαδήποτε ίωση! Θα πέσει και ο πυρετός και θα ηρεμήσετε.. Ο άντρας σου πως είναι;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου περαστικά σας!! Μια χαρά θα γίνει ο μπεμπούλης σας.. Ξέρεις πόσα μωράκια κολλάνε και όλα καλά πάνε μην ανησυχείς! Σου είπα τι μας έλεγε και εμάς η παιδίατρος, ένας χαμός αλλά όλα τα μωράκια καλά χωρίς ούτε νοσηλείες ούτε τπτ ακόμα και τα νεογέννητα.. Φυσιολογικά συμπτώματα είναι αυτά που έχει όπως αν είχε την οποιαδήποτε ίωση! Θα πέσει και ο πυρετός και θα ηρεμήσετε.. Ο άντρας σου πως είναι;; 

Ο αντρας μου τώρα του βγηκαν συμπτωματα.. 5 μερες δεν είχε τίποτα.. Αλλα ειναι καλα ακομη.. Όπως μια γρίπη.. Και το μωρο όπως μια γρίπη.. Και τωρα νομίζω ξεκινάω και εγω συμπτωματα.. Αλλα βγαίνω ακομη αρνητική.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ο αντρας μου τώρα του βγηκαν συμπτωματα.. 5 μερες δεν είχε τίποτα.. Αλλα ειναι καλα ακομη.. Όπως μια γρίπη.. Και το μωρο όπως μια γρίπη.. Και τωρα νομίζω ξεκινάω και εγω συμπτωματα.. Αλλα βγαίνω ακομη αρνητική.. 

Αχ σοφακι μου περαστικά σε όλους σας !!! Υπομονή και κουράγιο για τον μπεμπακο σας !!! Σε νιώθω απίστευτα !!! Θα δεις θα συνέλθει το μωράκι σου !!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ο αντρας μου τώρα του βγηκαν συμπτωματα.. 5 μερες δεν είχε τίποτα.. Αλλα ειναι καλα ακομη.. Όπως μια γρίπη.. Και το μωρο όπως μια γρίπη.. Και τωρα νομίζω ξεκινάω και εγω συμπτωματα.. Αλλα βγαίνω ακομη αρνητική.. 

Περαστικά σε όλους σας κορίτσι μου, να γίνετε γρήγορα καλά και να είναι όλη αυτή η αγωνία απλά μία κακή ανάμνηση!!!! ❤️ Μη νομίζεις και εγώ κάθε πρωί ξυπνάω και λέω θα ρθει σήμερα δε θα ρθει;; Είναι αναπόφευκτο πλέον δεν νομίζω ότι τη γλιτώνει και κανένας μας.. Πολλά φιλιά σε όλους σας!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Περαστικά σε όλους σας κορίτσι μου, να γίνετε γρήγορα καλά και να είναι όλη αυτή η αγωνία απλά μία κακή ανάμνηση!!!! ❤️ Μη νομίζεις και εγώ κάθε πρωί ξυπνάω και λέω θα ρθει σήμερα δε θα ρθει;; Είναι αναπόφευκτο πλέον δεν νομίζω ότι τη γλιτώνει και κανένας μας.. Πολλά φιλιά σε όλους σας!! 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου για τις ευχές σας και την συμπαράσταση.. Ειμαι θετική και εγω σήμερα.. Με φουλ πυρετους... Ασταμάτητους και δνε πέφτουν κιόλας.. Θα περασει όμως.. Παναγια μου ευτυχως έχω την μαμα μου εδώ για ακόμη ένα μήνα και μας βοηθάει απίστευτα γιατί δεν έχω δύναμη ούτε να σηκωθω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου για τις ευχές σας και την συμπαράσταση.. Ειμαι θετική και εγω σήμερα.. Με φουλ πυρετους... Ασταμάτητους και δνε πέφτουν κιόλας.. Θα περασει όμως.. Παναγια μου ευτυχως έχω την μαμα μου εδώ για ακόμη ένα μήνα και μας βοηθάει απίστευτα γιατί δεν έχω δύναμη ούτε να σηκωθω.. 

Περαστικά Σοφία μου, θα σας περάσει. Είχες εμβολιαστεί εσυ; Τα μωράκια ειδικά τα καταφέρνουν καλά, μην αγχώνεσαι για τον μπεμπακο! Να προσεχεις τον εαυτό σου


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Liakada είπε:

Περαστικά Σοφία μου, θα σας περάσει. Είχες εμβολιαστεί εσυ; Τα μωράκια ειδικά τα καταφέρνουν καλά, μην αγχώνεσαι για τον μπεμπακο! Να προσεχεις τον εαυτό σου

Το μωρο μας είναι πάρα πολύ καλά σήμερα.. Ουτε πυρετους ούτε τίποτα..μονο λίγες μυξουλες.. Ευτυχως.. Το πέρασε πολύ γρήγορα.. Ειχα κανει την πρώτη δόση και τωρα 1η φλεβαρη ήταν η δεύτερη αλλά την ακυρωσαμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Το μωρο μας είναι πάρα πολύ καλά σήμερα.. Ουτε πυρετους ούτε τίποτα..μονο λίγες μυξουλες.. Ευτυχως.. Το πέρασε πολύ γρήγορα.. Ειχα κανει την πρώτη δόση και τωρα 1η φλεβαρη ήταν η δεύτερη αλλά την ακυρωσαμε. 

Είδες κορίτσι μου που ο μπέμπης σου είναι μπεμπαρος κει δεν μασάει !!!!! Περαστικά σε όλους !! Να αναρρώσεις και εσυ πολύ γρήγορα !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , xenia^^ είπε:

Είδες κορίτσι μου που ο μπέμπης σου είναι μπεμπαρος κει δεν μασάει !!!!! Περαστικά σε όλους !! Να αναρρώσεις και εσυ πολύ γρήγορα !!! 

Ναι κοριτσια το πέρασε παρα πολυ ελαφριά.. Ένα 48ωρο ήταν όλο κι όλο του μωρου.. Εγω και ο αντρας μου πιο βαριά το περάσαμε.. Ειδικα εγω.. Εγω ημουν ως το βράδυ με παρα πολυ υψηλούς πυρετους και δεν έπεφτε με παυσίπονα... Επρεπε να κανω κομπρεσές με νερό και ξύδι και κάλτσες το ίδιο για να πέσει... Αλλιώς τίποτα ψηνόμουν για ώρες χωρίς να πέσει.. Σημερα ειμαι άλλος άνθρωπος.. Πολυ πολυ καλύτερα.. Δοξα το θεο.. Σας ευχαριστώ όλες για όλες τις ευχές και την συμπαράσταση.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι κοριτσια το πέρασε παρα πολυ ελαφριά.. Ένα 48ωρο ήταν όλο κι όλο του μωρου.. Εγω και ο αντρας μου πιο βαριά το περάσαμε.. Ειδικα εγω.. Εγω ημουν ως το βράδυ με παρα πολυ υψηλούς πυρετους και δεν έπεφτε με παυσίπονα... Επρεπε να κανω κομπρεσές με νερό και ξύδι και κάλτσες το ίδιο για να πέσει... Αλλιώς τίποτα ψηνόμουν για ώρες χωρίς να πέσει.. Σημερα ειμαι άλλος άνθρωπος.. Πολυ πολυ καλύτερα.. Δοξα το θεο.. Σας ευχαριστώ όλες για όλες τις ευχές και την συμπαράσταση.. 

Μπράβο σοφακι μου !! Εγώ για να καταλάβεις είδα στον ύπνο μου ότι κόλλησα χεχε εμμονή ρε παιδάκι μου !!! Καλή ανάρρωση και σε λίγες μέρες να είστε όλοι περδικια !!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Και εμείς με κορονοιο, εγώ δηλαδή προς το παρόν..θετικότατη με πυρετό ακατέβατο όλη μέρα χθες και γενικά όλα τα συμπτώματα! Βαριά το περνάω. Ο άντρας μου και η μικρή ακόμα αρνητικοί και οι δύο αλλά δεν νομίζω για πολύ.. πφφ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Και εμείς με κορονοιο, εγώ δηλαδή προς το παρόν..θετικότατη με πυρετό ακατέβατο όλη μέρα χθες και γενικά όλα τα συμπτώματα! Βαριά το περνάω. Ο άντρας μου και η μικρή ακόμα αρνητικοί και οι δύο αλλά δεν νομίζω για πολύ.. πφφ

Περαστικά κορίτσι μου! Εύχομαι να πέσει ο πυρετός και να μην κολλήσει η μικρούλα.. λένε ότι αργά η γρήγορα θα κολλήσουμε όλοι βέβαια…


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...