Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

On 13/1/2022 at 12:34 ΠΜ, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και από εμάς!!! Εμείς 5 μηνών σήμερα και την Τρίτη έχουμε ραντεβού παιδίατρο για εμβόλιο και οδηγίες για στερεές. Και εγω άσχετη είμαι εντελώς οπότε διαβάζω τις συμβουλές εδώ της @Emilly800 και περιμένω να δω τι θα μας πει.. Προς το παρόν το μόνο που έχουμε είναι ένα σετ φαγητού που μας έχουν κάνει δώρο και δεν έχω ιδέα τι άλλο χρειάζεται :lol: Έναν ατμομαγειρα που πολτοποιει κιόλας είδαμε και σκεφτόμαστε να τον πάρουμε για ευκολία! Εμείς @Sofiamar93 μου έχουμε καρεκλάκι peg perego που είπε και η @xenia^^ και κάθεται μια χαρά και θέλει πλέον και την όρθια στάση η σουρλουλου! Αυτό έχει και να ξαπλώνει η πλάτη και την παιρνει και ο ύπνος εκεί είναι πολύ άνετο! Στον ποπό της έχει αρχίσει να κάθεται αλλά πάει να πέσει μπροστά οπότε την κρατάμε.. 

Εγώ έχω άλλη ερώτηση.. Αγοράσαμε κούνια γιατί η μικρή κοιμάται οριακά στο λίκνο πλέον, κουνιέται πολύ στριφογυριζει και χτυπιέται. Σκεφτόμαστε να την πάμε κατευθείαν την κούνια στο άλλο δωμάτιο και να κρατήσουμε για λίγο ακόμα το λίκνο να δούμε πως θα πάει! Εσάς τα μωρά σας κοιμούνται ακόμα στο δωμάτιο σας, και τι σκέφτεστε γι αυτό; Αισθάνομαι ότι είναι λίγο νωρίς αλλά νομίζω είναι δικό μου αυτό.. Η μικρή κοιμάται μόνη της χωρίς νανούρισμα πέρα από το αρκουδάκι της και το μομπιλε και 12ωρο πλεον σερί χωρίς ξυπνηματα στο ενδιάμεσο. Κοιμάται κάπου ανάμεσα στις 20:00 και τις 23:00 το αργότερο και ξυπνάει πρωί μεσημέρι ποτέ πριν τις 9, μπορεί και στις 12. Αισθανόμαστε λοιπόν ότι είναι έτοιμη να το υποστηρίξει αλλά ήθελα και τις εμπειρίες σας. 

Επίσης πάντες έχετε βάλει όσες έχετε κούνια; Έχω διαβάσει πολλά και φοβάμαι αρκετά να βάλω.. Σκέφτομαι να δοκιμάσουμε πως θα πάει χωρίς πρώτα. 

@Dimitra94 κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το γεγονός..ευχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! ❤️

Εγω Δήμητρα μου δουλεύω από όταν ήταν η μικρή μου 2 μηνών (ούτε!) γιατί είμαι ελεύθερη επαγγελματίας.. Μην αισθάνεσαι ενοχές, κάνουμε το καλύτερο για τα μπεμπακια μας και τα λατρεύουμε!! Αλλά πρέπει και να δουλέψουμε, πως θα τα αναθρέψουμε καλά και με σωστά πρότυπα :wink:

Εμένα γυρίζει και ο άντρας μου στη δουλειά τέλος Φλεβάρη οπότε θα αρχίσουμε να χρειαζόμαστε βοήθεια. Μέχρι τώρα μας την έχουν κρατήσει μόνο 4 φορές για λίγες ώρες βράδυ για να βγούμε τίποτα άλλο και μας φαίνεται και εμάς περίεργο έχουμε μια ανησυχία για το πως θα είναι αλλά πιστεύω είναι καθαρά θέμα προσαρμογής και συνήθειας.. 

Βασικά το θέμα είναι δικό μας πιστεύω κι εγώ.. απλά εγώ σκέφτομαι ότι θα είναι σε "ξένα" χέρια και όχι σε γιαγιά-παππού και μου έχει δημιουργηθεί μια χαζή ιδέα ότι θα μπερδέψει τη μαμά του με τη δασκάλα του.. δεν πάω καλά, το ξέρω.. πόσο καιρό κρατάνε οι τρελές ορμόνες της εγκυμοσύνης είπαμε;:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Με βάση την Πητ είναι στην 21η εβδομάδα με βάση την ημερα που γεννήθηκε σε δυο μέρες μπαίνει 23η.. Δεν ξερω λες να είναι άλμα και ουλα μαζί?? 

Καλα με τα ούλα η δικια μου έχει φρικάρει. Δαγκώνει με μανία ότι βρει. Εκεί που γελάει κλαίει. Εκεί που κλΑει γελάει. Μια μούρλα. Γενικώς δεν είναι για πολλά η καημενουλα ζορίζεται. Της βάζω κρέμα αλλά δεν νομίζω ότι κάνει και πολλά. Μασητικα με νερό της έχω και της τα βάζω ψυγείο. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχει επηρεάσει τον βραδινό ύπνο της. Παίζει να είναι άλμα και να σου ετοιμάζει κάτι καλό !! Εγώ βέβαια δε πιστεύω στις στάνταρ εβδομάδες ανάπτυξης το κάθε μωράκι έχει τα δικά του !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλα με τα ούλα η δικια μου έχει φρικάρει. Δαγκώνει με μανία ότι βρει. Εκεί που γελάει κλαίει. Εκεί που κλΑει γελάει. Μια μούρλα. Γενικώς δεν είναι για πολλά η καημενουλα ζορίζεται. Της βάζω κρέμα αλλά δεν νομίζω ότι κάνει και πολλά. Μασητικα με νερό της έχω και της τα βάζω ψυγείο. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχει επηρεάσει τον βραδινό ύπνο της. Παίζει να είναι άλμα και να σου ετοιμάζει κάτι καλό !! Εγώ βέβαια δε πιστεύω στις στάνταρ εβδομάδες ανάπτυξης το κάθε μωράκι έχει τα δικά του !!!!

Βασικα αυτές τις μέρες πολλά νεύρα, πολλά ουλα και κλαματα και εξάνθημα στο μαγουλο κόκκινο σαν να εψει φάει μπουνιά, επίσης ξεκίνησε να γυρνάει μπρούμυτα.. Πριν γυρνούσε και από μπρούμυτα ανάσκελα αλλά το έκανε 3 φορες και μετα σταμάτησε.. Δεν το ξανα έκανε από τότε.. Σαν να το φοβάται? Δνε ξερω.. Λεω μήπως επειδή σήμερα κατάφερε και γύρισε και μπρούμυτα μόνος του μήπως ήταν άλμα? Είναι λίγο καλύτερος σήμερα πάντως σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες.. Μονο μια φορά δεν ήπιε το γαλα του.. Αλλα μπορεί να ειναι και επειδη ημουν ολη μερα μαζί του.. Ξερω κι εγώ?? Χαχχαχα ρε κοριτσια πραγματικά μακαρι να έμπαινα στο μυαλουδακι τους να ξέραμε τι έχουν.. Βασανιζονται και δνε ξέρουμε πως να τα βοηθήσουμε.. Θελω να κλαιω.. Ειστε και εσεις έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 9:37 ΠΜ, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου... Βοήθεια.. Το μωρο μου έχει αλλάξει συμπεριφορά.. Ξαφνικά ξυπνάει συνέχεια μέσα στην νυχτα, δεν πίνει το γαλα του κάποιες φορές, δεν θελει να κοιμαται τις ώρες που κοιμοταν.. Αν τον βάλω να πιει γαλα σηκώνεται όρθιος και θέλει παιχνίδι αλλά βλέπω ότι νυσταζει..σξμερα δοκιμάσαμε πρώτη φορά λίγο αβοκαντο με γάλα το εκανα κρεμουλα εφαγε 2 κουταλιές την δεύτερη τον αναγουλιασε κσι του ήρθε για εμετός και σταμάτησα.. Του δίνω τώρα γαλα αφού δεν έφαγε και δεν το δέχεται..  Περνάει άλμα? Θέλει να μου; λλαξει το πρόγραμμα του άραγε? Μήπως αντιδράει που επέστρεψα δουλειά κσι λείπω? Δεν ξέρω Αλήθεια.. Και επίσης πολύ ιδιοτροπια ολη μερα 

Εμένα κορίτσια εδώ κ μερικές μέρες άρχισε να φωνάζει πολύ..σαν νεύρα κ εγώ δεν ξέρω τι;τόσο που φοβήθηκα για αυτισμό αλλά μετά τσεκαρα ότι παρατηρεί αντικείμενα ότι πιάσω πάει το βλέμμα όπου πάει το αντικείμενο μας βλέπει στα μάτια όλη την ώρα κ γελάει κ ίσα ίσα που ψάχνει κ το βλέμμα μας αν δεν τον βλέπουμε για να του κάνουμε πλάκα κ γελάει μόνος του ο καημένος .εμένα δεν γυρνάει μόνος του μπρούμυτα..μια δυο φορές στο πλάι..είναι τεμπέλης..μέσα στην νύχτα με έχει ξεπατωσει εντελώς ξυπνάει όλη την ώρα.εχει γίνει πολύ αστείος...ο μεγάλος μου είναι ξανθός κ αυτός βγήκε με μαύρο μαλλί άσπρο πρόσωπο κ είναι σαν playmobil..τώρα που φυτρώνουν τα μαλλιά του είναι πολύ αστείος..όλο γελάω...ολοστρόγγυλη φατσούλα μάγουλα πέντε κιλά.τον έχω τσακίσει στο φιλί.το φαγητό του το τρώει μια χαρά κ φουσκώνει..

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Εμένα κορίτσια εδώ κ μερικές μέρες άρχισε να φωνάζει πολύ..σαν νεύρα κ εγώ δεν ξέρω τι;τόσο που φοβήθηκα για αυτισμό αλλά μετά τσεκαρα ότι παρατηρεί αντικείμενα ότι πιάσω πάει το βλέμμα όπου πάει το αντικείμενο μας βλέπει στα μάτια όλη την ώρα κ γελάει κ ίσα ίσα που ψάχνει κ το βλέμμα μας αν δεν τον βλέπουμε για να του κάνουμε πλάκα κ γελάει μόνος του ο καημένος .εμένα δεν γυρνάει μόνος του μπρούμυτα..μια δυο φορές στο πλάι..είναι τεμπέλης..μέσα στην νύχτα με έχει ξεπατωσει εντελώς ξυπνάει όλη την ώρα.εχει γίνει πολύ αστείος...ο μεγάλος μου είναι ξανθός κ αυτός βγήκε με μαύρο μαλλί άσπρο πρόσωπο κ είναι σαν playmobil..τώρα που φυτρώνουν τα μαλλιά του είναι πολύ αστείος..όλο γελάω...ολοστρόγγυλη φατσούλα μάγουλα πέντε κιλά.τον έχω τσακίσει στο φιλί.το φαγητό του το τρώει μια χαρά κ φουσκώνει..

 

Κορίτσια γεια σας! Είχα καιρό να μπω κ διαβασα τα νέα σας! Όλες τις ίδιες αγωνίες έχουμε! Τι θα φάνε, πως κοιμούνται…πάντως όσο μεγαλώνουν, που μεγαλώνουν ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ είναι απίθανα τα παιδακια! Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας! Συμμαθήτρια νωρίς ξεκινήσατε το φαγητό με το φρατζολακι σου! Εγώ κορίτσια σκέφτομαι την άνοιξη να τον πάω Για κολύμβηση σε θερμαινόμενη πισίνα. Υπάρχουν τμήματα για βρέφη.. εσείς τα βγάζετε πολύ έξω; Αισθάνομαι ότι το έχω το παιδι λίγο στο θερμοκήπιο κ λόγω κρύου κ λόγω κοβιντ…εγώ έκανα κ Τρίτη δόση εμβολίου κιόλας. Αλλά σκέφτομαι το μωρό που είναι ακάλυπτο, ο, τι έχει από αντισώματα το έχει πάρει από τον θηλασμό.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είχα καιρό να μπω κ διαβασα τα νέα σας! Όλες τις ίδιες αγωνίες έχουμε! Τι θα φάνε, πως κοιμούνται…πάντως όσο μεγαλώνουν, που μεγαλώνουν ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ είναι απίθανα τα παιδακια! Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας! Συμμαθήτρια νωρίς ξεκινήσατε το φαγητό με το φρατζολακι σου! Εγώ κορίτσια σκέφτομαι την άνοιξη να τον πάω Για κολύμβηση σε θερμαινόμενη πισίνα. Υπάρχουν τμήματα για βρέφη.. εσείς τα βγάζετε πολύ έξω; Αισθάνομαι ότι το έχω το παιδι λίγο στο θερμοκήπιο κ λόγω κρύου κ λόγω κοβιντ…εγώ έκανα κ Τρίτη δόση εμβολίου κιόλας. Αλλά σκέφτομαι το μωρό που είναι ακάλυπτο, ο, τι έχει από αντισώματα το έχει πάρει από τον θηλασμό.

Συμμαθητρια κ εγώ δεν το πολυβγαζω.εζει πολύ κρύο..βέβαια εδώ που είμαι εγώ δεν έχει κ που να πας τον χειμώνα.εσυ που είσαι στον πολιτισμό φόρτωνε καρότσι κ πήγαινε βολτουλες μην κάθεσαι μέσα..κ εγώ έκανα δεύτερη δόση πριν είκοσι μέρες κ άλλοι λένε δεν περνούν αντισώματα μέσω θηλασμού για το εμβόλιο κοβιντ ενώ άλλοι κ η παιδίατρος μου λένε περνάει...εγώ να σου πω στην πράξη βλέπω ότι ενώ έχουμε ξεσκίστει στις ιώσεις κάθε εβδομάδα πλέον ο μεγάλος ,,ο μικρός την έχει βγάλει λάδι με τον θηλασμό .δεν μπορείς να φανταστείς..δύο φορές πυρετό ίωση ο μεγάλος κ συνολικά τέσσερις πέντε ιώσεις κολησαμε κ ο μικρός μαζί με λίγη μυξα...χαμός ..στα δύσκολα ο μπεμπουλης...πάντα έτσι τα δεύτερα παιδιά..μην ανησυχείς δεν παθαίνει τίποτα πίστεψέ με .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2022 at 3:31 ΜΜ, Emilly800 είπε:

Συμμαθητρια κ εγώ δεν το πολυβγαζω.εζει πολύ κρύο..βέβαια εδώ που είμαι εγώ δεν έχει κ που να πας τον χειμώνα.εσυ που είσαι στον πολιτισμό φόρτωνε καρότσι κ πήγαινε βολτουλες μην κάθεσαι μέσα..κ εγώ έκανα δεύτερη δόση πριν είκοσι μέρες κ άλλοι λένε δεν περνούν αντισώματα μέσω θηλασμού για το εμβόλιο κοβιντ ενώ άλλοι κ η παιδίατρος μου λένε περνάει...εγώ να σου πω στην πράξη βλέπω ότι ενώ έχουμε ξεσκίστει στις ιώσεις κάθε εβδομάδα πλέον ο μεγάλος ,,ο μικρός την έχει βγάλει λάδι με τον θηλασμό .δεν μπορείς να φανταστείς..δύο φορές πυρετό ίωση ο μεγάλος κ συνολικά τέσσερις πέντε ιώσεις κολησαμε κ ο μικρός μαζί με λίγη μυξα...χαμός ..στα δύσκολα ο μπεμπουλης...πάντα έτσι τα δεύτερα παιδιά..μην ανησυχείς δεν παθαίνει τίποτα πίστεψέ με .

Εγω παντως κοριτσια οπότε έχει ήλιο τον βάζω βόλτα.. Ακομη και τωρα που παω δουλεια αν έχει καλό καιρό όταν αοχλαω τον πάω βολτουλα.. Συνήθως την ωρα που ειναι για ύπνο γιατί πάντα στην βόλτα κοιμαται.. Είτε μαρσιπο είτε καρότσι.. Αλλα προτιμάει μαρσιπο.. Επίσης ο αντρας μου κόλλησε κορονοϊό.. Χάρηκα ότι δύο χρόνια δεν την πατήσαμε.. Πφφφ... Ευτυχως δεν ήμασταν κοντά 3 μερες πριν να βγει θετικός γιατί είχε μάθει ότι υπάρχουν κρουσματα στην δουλεια και ότι ήρθε σε επαφή και ετσι δεν κοιμοταν μαζί μας ούτε είχαμε επαφές.. Οποτε ελπίζω να μην την πατήσαμε.. Προς το παρόν βγαίνω αρνητική.. Σημερα το μωρο μου έφαγε γλυκοπατάτα και το έφαγε σχεδόν όλο.... Έπαθα σοκ.. Με την μαμα μου τα πάει τελεια.. Με εμένα κλαιει αν τον δοκιμάσω λες και με εμένα μου κάνει ναζια.. Αλλα και εχθες και σημερα που έφαγε αρκετά δεν ήθελε το γαλα του για να κοιμηθει... Και όταν ερχοταν η ώρα μετά για το επόμενο γεύμα έπινε παραπάνω γαλα αποτι κανονικά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εγω παντως κοριτσια οπότε έχει ήλιο τον βάζω βόλτα.. Ακομη και τωρα που παω δουλεια αν έχει καλό καιρό όταν αοχλαω τον πάω βολτουλα.. Συνήθως την ωρα που ειναι για ύπνο γιατί πάντα στην βόλτα κοιμαται.. Είτε μαρσιπο είτε καρότσι.. Αλλα προτιμάει μαρσιπο.. Επίσης ο αντρας μου κόλλησε κορονοϊό.. Χάρηκα ότι δύο χρόνια δεν την πατήσαμε.. Πφφφ... Ευτυχως δεν ήμασταν κοντά 3 μερες πριν να βγει θετικός γιατί είχε μάθει ότι υπάρχουν κρουσματα στην δουλεια και ότι ήρθε σε επαφή και ετσι δεν κοιμοταν μαζί μας ούτε είχαμε επαφές.. Οποτε ελπίζω να μην την πατήσαμε.. Προς το παρόν βγαίνω αρνητική.. Σημερα το μωρο μου έφαγε γλυκοπατάτα και το έφαγε σχεδόν όλο.... Έπαθα σοκ.. Με την μαμα μου τα πάει τελεια.. Με εμένα κλαιει αν τον δοκιμάσω λες και με εμένα μου κάνει ναζια.. Αλλα και εχθες και σημερα που έφαγε αρκετά δεν ήθελε το γαλα του για να κοιμηθει... Και όταν ερχοταν η ώρα μετά για το επόμενο γεύμα έπινε παραπάνω γαλα αποτι κανονικά.. 

Περαστικα Σοφάκι στον άντρα σου..άσε κ εμείς στην τάξη μας γίνεται της μουρλης από κρούσματα κ ο καημένος μου ο μεγάλος φοράει διπλή μάσκα κ κάθεται μόνος του...για να μην φέρει τίποτα στον μπέμπη...χαμός αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άνοιξαν τα σχολεία το δεκαήμερο μετά τις γιορτές..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο! 8100 η μπουλουκα και σε μια εβδομάδα ξεκινάμε στερεές με μήλο αχλάδι.. Όλα μια χαρά κάναμε και δεύτερη δόση πνευμονιοκοκκου. 

Εμείς γενικά δεν καθόμαστε και καθόλου μέσα, έχει και ο άντρας μου ακόμα την άδεια πατρότητας οπότε βγαίνουμε πολύ και με τη μπέμπα μαζί.. Την ντυνουμε σαν αρκουδιτσα και πάμε παντού! Μόνο 3 4 φορές την έχουμε αφήσει για να βγούμε μόνοι μας κατά τα άλλα παντού μαζί της. 

@Sofiamar93 για τον Κορονοϊο μας είπε η παιδίατρος ότι γινεται χαμός από πριν τις γιορτές και ευτυχώς μέχρι τώρα όλα τα μωράκια το περνάνε πολύ ελαφριά.. Μέχρι και 30 ημερών δίδυμα εχει που κόλλησαν και αν δεν ήταν θετικοί οι γονείς ούτε που θα το καταλάβαιναν ότι κάτι έχουν τα μωρά, γι αυτό μην αγχώνεσαι τόσο εννοείται πάρτε τα μέτρα σας και όλα καλά! Εμείς έχουμε και γάμο σε ένα μήνα άσε και το σκέφτομαι αλλά δεν γίνεται να λειψουμε οπότε λέω εύχομαι απλά να είμαστε τυχεροί όπως έχουμε σταθεί μέχρι τώρα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2021 at 11:37 ΠΜ, Dimitra94 είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια και καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε!!! Με υγεία κι ευτυχία για εμάς και τα μωράκια μας!!!

Εμείς είχαμε δυσάρεστα μέσα στα Χριστούγεννα δυστυχώς.. θυμάστε που λέγαμε για 2ο παιδί; Ε λοιπόν είχα καθυστέρηση, κάνω ένα τεστ.. αρνητικό.. το περίμενα γιατί δεν είχαμε κάνει καθόλου στοχευμένες προσπάθειες.. η περίοδος όμως δεν ερχόταν και περνούσαν οι μέρες.. σκεφτόμουν ότι θα χάλασε ο κύκλος μου μετά τη γέννα, αλλά μια μέρα πήρα να κάνω άλλο ένα τεστ και βγήκε θετικό..! Σοκ! Δεν το περιμέναμε με τίποτα τόσο σύντομα.. Η χαρά μας όμως δεν κράτησε πολύ, αφού η χοριακή δεν ανέβαινε ικανοποιητικά και τελικά διαπιστώσαμε ότι το έμβρυο παλινδρόμησε.. ήμουν ήδη 8 εβδομάδων και τελικά χρειάστηκα απόξεση.. είμαι λίγο παγωμένη μετά από αυτό, αλλά έχω το μωράκι μου και ξεχνιέμαι κάπως.. σορρυ για το μεγάλο κείμενο, ήθελα κάπου να τα πω και ξέρω ότι εσείς θα με καταλάβετε..

Όσο για τα βαφτίσια που είδα ότι γράφετε πιο πάνω, σκεφτόμαστε κι εμείς τον Ιούνιο.. Πρέπει να κλείσουμε από τώρα λέτε για να βρούμε, ε; Δεν έχουμε οργανωθεί καθόλου χαχα

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Να κοιτάς το μπουμπουκακι σου και να παιρνεις δυνάμεις!!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία (δεν θυμάμαι εαν σας ευχήθηκα)!!! Βλέπω είστε όλες καλά!! Κι εμείς εδώ μεγαλώνουμε και όλα γίνονται πιο εύκολα! Έχω σταματήσει τον μεγάλο από τον παιδικό για ένα 2μηνο περίπου, θα δούμε.. Κι εμείς οταν ξεκινήσουμε με στερεες θα ξεκινήσω με φρούτο μάλλον. Ο γιατρός γράφει ρυζάλευρο αλλά δεν θα δώσω ρυζάλευρο.. Επίσης κι εμείς πάμε βολτουλες πολλές γιατί έχουμε και τον μεγάλο! Και ταξιδάκι πήγαμε πριν τα Χριστούγεννα στα Τρίκαλα, πολύ ωραία περάσαμε! Και φυσικά από γκρίνιες κι εμείς έχουμε, υπάρχουν ημέρες που είμαστε καλά, κι άλλες που την πιάνει αμοκ :P

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/1/2022 at 6:54 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Βασικα αυτές τις μέρες πολλά νεύρα, πολλά ουλα και κλαματα και εξάνθημα στο μαγουλο κόκκινο σαν να εψει φάει μπουνιά, επίσης ξεκίνησε να γυρνάει μπρούμυτα.. Πριν γυρνούσε και από μπρούμυτα ανάσκελα αλλά το έκανε 3 φορες και μετα σταμάτησε.. Δεν το ξανα έκανε από τότε.. Σαν να το φοβάται? Δνε ξερω.. Λεω μήπως επειδή σήμερα κατάφερε και γύρισε και μπρούμυτα μόνος του μήπως ήταν άλμα? Είναι λίγο καλύτερος σήμερα πάντως σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες.. Μονο μια φορά δεν ήπιε το γαλα του.. Αλλα μπορεί να ειναι και επειδη ημουν ολη μερα μαζί του.. Ξερω κι εγώ?? Χαχχαχα ρε κοριτσια πραγματικά μακαρι να έμπαινα στο μυαλουδακι τους να ξέραμε τι έχουν.. Βασανιζονται και δνε ξέρουμε πως να τα βοηθήσουμε.. Θελω να κλαιω.. Ειστε και εσεις έτσι? 

Ρε συ και σε μένα έχει μια αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά .. εκεί που είναι ήρεμη εκεί γκρινιάζει , νευριάζει , κλαίει , γελάει , έχει υπερένταση και όλα αυτά ταυτόχρονα.. χαχαχα τρέλα .. σοφακι είναι ούλα .. περαστικά μας !!!! Ειδικά και το κόκκινο μαγουλακι το υποδηλώνει . Μιλάμε δαγκώνει τα πάντα με ιδιαίτερη προτίμηση στα δάχτυλα μας !!! 
και σε μένα γυρίζει μπρούμυτα και έχει συμβεί όπως το λες.. πριν κάνα δυο μήνες γύρισε μπρούμυτα και ανάσκελα μέχρι και βαρελακι έκανε. Και το σταμάτησε απότομα. Και τώρα αυτές τις μέρες έχει κατακτήσει εντελώς το μπρούμυτα και το κάνει συνέχεια. Ανάσκελα όμως δε γυρίζει ακόμα ενώ το είχε καταφέρει κάποιες φορές. 
 

και εγώ σε κάνα δυο βδομαδες θα την ξεκινήσω φρουτάκι να δω αντίδραση !! Και σε κάνα μήνα θα μπω κανονικά. Ως τότε θηλασμός ! Θα ξεκινήσω και δουλειά από το σπιτι τελικά Μηπβς μπορέσω να συντηρήσω τον θηλασμό μέχρι τον 6ο !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Ρε συ και σε μένα έχει μια αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά .. εκεί που είναι ήρεμη εκεί γκρινιάζει , νευριάζει , κλαίει , γελάει , έχει υπερένταση και όλα αυτά ταυτόχρονα.. χαχαχα τρέλα .. σοφακι είναι ούλα .. περαστικά μας !!!! Ειδικά και το κόκκινο μαγουλακι το υποδηλώνει . Μιλάμε δαγκώνει τα πάντα με ιδιαίτερη προτίμηση στα δάχτυλα μας !!! 
και σε μένα γυρίζει μπρούμυτα και έχει συμβεί όπως το λες.. πριν κάνα δυο μήνες γύρισε μπρούμυτα και ανάσκελα μέχρι και βαρελακι έκανε. Και το σταμάτησε απότομα. Και τώρα αυτές τις μέρες έχει κατακτήσει εντελώς το μπρούμυτα και το κάνει συνέχεια. Ανάσκελα όμως δε γυρίζει ακόμα ενώ το είχε καταφέρει κάποιες φορές. 
 

και εγώ σε κάνα δυο βδομαδες θα την ξεκινήσω φρουτάκι να δω αντίδραση !! Και σε κάνα μήνα θα μπω κανονικά. Ως τότε θηλασμός ! Θα ξεκινήσω και δουλειά από το σπιτι τελικά Μηπβς μπορέσω να συντηρήσω τον θηλασμό μέχρι τον 6ο !!

Αχχχ αστα.. Πολυ ιδιοτροπια.. Σε καταλαβαίνω.. Το εξάνθημα στο προσωπο κατακόκκινο και από τις δύο πλευρές εχθες και σημερα και εχθες το βραδυ μου έκανε πολύ υψηλό πυρετό.. 38, 4 στις 2μιση το ξημερωμα. Του έδωσα φαρμακο και ηρεμησε το μωρο.. Αλλα.. Εχω χεστει πάνω μου.. Λεω μην είναι κορονοϊός.. Η μαμα μου μου λεει ειναι τα δόντια.. Περιμενω τώρα να δω αν θα ανεβάσει ξανα και να περάσει λίγη ώρα να παρω τηλ τον παιδίατρο.. Δνε πηγα δουλειά ακόμη..τους πήρα τηλ ότι θα αργήσω.. Ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα από το άγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ αστα.. Πολυ ιδιοτροπια.. Σε καταλαβαίνω.. Το εξάνθημα στο προσωπο κατακόκκινο και από τις δύο πλευρές εχθες και σημερα και εχθες το βραδυ μου έκανε πολύ υψηλό πυρετό.. 38, 4 στις 2μιση το ξημερωμα. Του έδωσα φαρμακο και ηρεμησε το μωρο.. Αλλα.. Εχω χεστει πάνω μου.. Λεω μην είναι κορονοϊός.. Η μαμα μου μου λεει ειναι τα δόντια.. Περιμενω τώρα να δω αν θα ανεβάσει ξανα και να περάσει λίγη ώρα να παρω τηλ τον παιδίατρο.. Δνε πηγα δουλειά ακόμη..τους πήρα τηλ ότι θα αργήσω.. Ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα από το άγχος.. 

Κοριτσια έχει κοβιντ το μωρο μου.. Εκλαιγα ολη μερα.. Εγω ειμαι αρνητική και η μαμα μου.. Πείτε μου λίγο πως γίνεται να είμαστε αρνητικές και το μωρο θετικο.. Καραμπινάτο θετικο κιόλας.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια έχει κοβιντ το μωρο μου.. Εκλαιγα ολη μερα.. Εγω ειμαι αρνητική και η μαμα μου.. Πείτε μου λίγο πως γίνεται να είμαστε αρνητικές και το μωρο θετικο.. Καραμπινάτο θετικο κιόλας.. 

Ωχ κορίτσι μου αλήθεια ;; Ο άντρας σου ;; Ψυχραιμία η γιατρός μας μου είπε ότι τα μωράκια το περνάνε ελαφριά με πυρετό μόνο για μια δυο μέρες. Καταλαβαίνω τον πανικό σου όμως αλήθεια θα δεις θα το περάσει πολύ πιο ελαφριά από μια γρίπη. Περαστικά του !!! Πρόσεχε μην κολλήσεις !! Να μας ενημερώνεις !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια έχει κοβιντ το μωρο μου.. Εκλαιγα ολη μερα.. Εγω ειμαι αρνητική και η μαμα μου.. Πείτε μου λίγο πως γίνεται να είμαστε αρνητικές και το μωρο θετικο.. Καραμπινάτο θετικο κιόλας.. 

Σοφακι μου περαστικά στον μπεμπούλη σου!!!!! Self του έκανες; Τι σου είπε ο γιατρός; Μην σε αγχώνει πάντως γιατί όλα τα παιδάκια το περνάνε πολύ ελαφριά. Εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κολλήσουμε όλοι. Πες μας όποτε έχεις νεότερα. Εύχομαι να περάσει γρήγορα στον γλυκούλη σου!!!! Μια μεγάλη αγκαλιά από εμενα και την μπεμπούλα! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...