Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ορμονικές ανωμαλίες


Recommended Posts

Καλημέρα σας,απέχω καιρό απο το φόρουμ καθώς είπα να  μην αγχώνομαι και να προαπαθούμε για μωράκι χωρις να υπολογίζω ακριβως μέρες και λοιπά...όμως απο τότε πέρασαν 5 μήνες και αποφάσισα να πάω στον γιατρό μου καθώς είχα περίεργους πόνους απο τη μέρα της ωορρηξίας και μετά. Μετά απο έναν κύκλο εξετάσεων βρίκαμε πολύ υψηλή προλακτίνη (129) λίγο χαμηλη προγεστερόνη και λίγο αυξημένη ωοθηλακιοτρόπο ορμόνη. Επανέλαβα τη προλακτικη και επεσε στο 50 και ετσι ο γιατρός μου έδωσε dostinex και  cyclacur( μονο τα καφέ χαπακια). Moυ είπε σε εναν μήνα επανάληψη. Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω εαν εχει τύχει σε κάποια με παρόμοιο πρόβλημα να μείνει έγκυος ενω έπαιρνε αγωγή; εχω αρχισει και απογοητεύομαι παααρα πολυ και ζητω ψυψολογική υποστήριξη καθώς ο φίλος μου δεν το εχει παρςι και πολύ στα σοβαρα. Μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη και δεν πρεπει να αγχονομαι ολα θα γινουν,δεν διαφωνω αλλα πραγματικά εχω επογοητευθει. Συγγνώμη για το σεντόνι. Καλημέρα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, τα πέρασα και γω. Δυστυχώς ο σύντροφός μας δεν μπορεί να καταλάβει τι περνάμε. Εγω είχα αλλα θέματα, είχε αλλάξει η περιοδός μου, ειχε μειωθεί η ροη δραματικά, και στον υπέρηχο που είχα κάνει το ενδομήτριό μου ήταν λεπτό για τις ημέρες που ήμουν, που σημαίνει δυσκολία σύλληψης. Στους έξι μήνες προσπαθειών είχα απογοητευτεί. Περίμενα να έρθει το ραντεβού με τον γιατρό μου γιατί πίστευα ότι έχω συμφύσεις και δεν θα τα καταφέρω. Ούτε πρόσεξα γόνιμες ούτε τίποτα. Εγω δεν ήθελα να έχω καν επαφές εκείνο το μήνα. Ε τότε έμεινα έγκυος γιατί ηρέμησα. Μην αγχώνεσαι προσπάθησε να ηρεμήσεις. Ψαξτο και με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις, κάνε και γυμναστικούλα και σιγά σιγά θα έρθει και αυτο εκεί που δεν το περιμένεις.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, τα πέρασα και γω. Δυστυχώς ο σύντροφός μας δεν μπορεί να καταλάβει τι περνάμε. Εγω είχα αλλα θέματα, είχε αλλάξει η περιοδός μου, ειχε μειωθεί η ροη δραματικά, και στον υπέρηχο που είχα κάνει το ενδομήτριό μου ήταν λεπτό για τις ημέρες που ήμουν, που σημαίνει δυσκολία σύλληψης. Στους έξι μήνες προσπαθειών είχα απογοητευτεί. Περίμενα να έρθει το ραντεβού με τον γιατρό μου γιατί πίστευα ότι έχω συμφύσεις και δεν θα τα καταφέρω. Ούτε πρόσεξα γόνιμες ούτε τίποτα. Εγω δεν ήθελα να έχω καν επαφές εκείνο το μήνα. Ε τότε έμεινα έγκυος γιατί ηρέμησα. Μην αγχώνεσαι προσπάθησε να ηρεμήσεις. Ψαξτο και με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις, κάνε και γυμναστικούλα και σιγά σιγά θα έρθει και αυτο εκεί που δεν το περιμένεις.

"Φραουλίτσα" σ ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη. Η αλήθεια ειναι οτι συνεχώς μόνο αυτό σκέφτομαι, η καραντίνα επίσης δεν βοηθάει,πριν και τη γυμναστική μου έκανα και όλα. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλα γενικά μου είναι δύσκολο....εύχομαι να έρθει γρήγορα ένα μωράκι

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Καλημέρα σας,απέχω καιρό απο το φόρουμ καθώς είπα να  μην αγχώνομαι και να προαπαθούμε για μωράκι χωρις να υπολογίζω ακριβως μέρες και λοιπά...όμως απο τότε πέρασαν 5 μήνες και αποφάσισα να πάω στον γιατρό μου καθώς είχα περίεργους πόνους απο τη μέρα της ωορρηξίας και μετά. Μετά απο έναν κύκλο εξετάσεων βρίκαμε πολύ υψηλή προλακτίνη (129) λίγο χαμηλη προγεστερόνη και λίγο αυξημένη ωοθηλακιοτρόπο ορμόνη. Επανέλαβα τη προλακτικη και επεσε στο 50 και ετσι ο γιατρός μου έδωσε dostinex και  cyclacur( μονο τα καφέ χαπακια). Moυ είπε σε εναν μήνα επανάληψη. Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω εαν εχει τύχει σε κάποια με παρόμοιο πρόβλημα να μείνει έγκυος ενω έπαιρνε αγωγή; εχω αρχισει και απογοητεύομαι παααρα πολυ και ζητω ψυψολογική υποστήριξη καθώς ο φίλος μου δεν το εχει παρςι και πολύ στα σοβαρα. Μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη και δεν πρεπει να αγχονομαι ολα θα γινουν,δεν διαφωνω αλλα πραγματικά εχω επογοητευθει. Συγγνώμη για το σεντόνι. Καλημέρα σας!

καλησπερα.Εκανα μια φορα αγωγη με dostinex .Eμενα εκεινο το μηνα που πηρα dostinex μου απαγορευσε την κυηση μου ζητησε να ειμαι πολύ προσεκτικη. Νομίζω το εκανε για τα dostinex. Eπαιρνα μισό χαπι Τεταρτη μισό Κυριακη. Δεν ξερω αν επαιξε ρόλο η δοση.Κατα τα αλλά μια χαρα μενεις όταν πεσει η προλακτινη.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με σε καταλαβαίνω, και υπάρχουν και πολλές άλλες κοπέλες που νιώθουν ακριβώς το ίδιο. Για την γυναίκα είναι πολύ ψυχοφθόρο. Καθε μήνα με το που αδιαθετουσα ελεγα νεος μήνας προσπαθειών, μέχρι τη μέση τσέκαρα επαφές και γόνιμες και απο τη μέση και μετα τσέκαρα μην εχω συμπτώματα και τέτοια και ανυπομονούσα, και όταν αδιαθετουσα έπεφτα στα τάρταρα, και φτου και απο την αρχή!! Τρελα!!! Μου έλεγαν ότι παίζει ρόλο και το στρες αλλά δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Να μην στεναχωριέσαι να σκέφτεσαι θετικά και ότι υπάρχουν πολλές σαν εσένα δεν είσαι μόνη σου!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, τα πέρασα και γω. Δυστυχώς ο σύντροφός μας δεν μπορεί να καταλάβει τι περνάμε. Εγω είχα αλλα θέματα, είχε αλλάξει η περιοδός μου, ειχε μειωθεί η ροη δραματικά, και στον υπέρηχο που είχα κάνει το ενδομήτριό μου ήταν λεπτό για τις ημέρες που ήμουν, που σημαίνει δυσκολία σύλληψης. Στους έξι μήνες προσπαθειών είχα απογοητευτεί. Περίμενα να έρθει το ραντεβού με τον γιατρό μου γιατί πίστευα ότι έχω συμφύσεις και δεν θα τα καταφέρω. Ούτε πρόσεξα γόνιμες ούτε τίποτα. Εγω δεν ήθελα να έχω καν επαφές εκείνο το μήνα. Ε τότε έμεινα έγκυος γιατί ηρέμησα. Μην αγχώνεσαι προσπάθησε να ηρεμήσεις. Ψαξτο και με τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις, κάνε και γυμναστικούλα και σιγά σιγά θα έρθει και αυτο εκεί που δεν το περιμένεις.

Τι έκανες με το ενδομήτριο ;;

Γιατί το ίδιο θέμα αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό δε πάει πάνω από 6.5 δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τι έκανες με το ενδομήτριο ;;

Γιατί το ίδιο θέμα αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό δε πάει πάνω από 6.5 δυστυχώς 

Απολύτως τίποτα. Ήμουν σε φάση που έκανα εξετάσεις ορμονικές και περίμενα το ραντεβού με τον γιατρό μου να δω μήπως χρειαστεί υστεροσκόπηση. Η περίοδος μου δεν είχε φτιάξει μέχρι και που έμεινα έγκυος. Η περίοδος μου είχε χαλασει μετα απο απόξεση που είχα κάνει λόγο παλίνδρομης κύησης. Είχα μικρή ροη για 2 μέρες και μετα ελάχιστη σαν τελειώματα. Το μονο ενα πριν έπαιρνα ωμεγα3 αν και δεν νομίζω να έπαιξε ρόλο αυτο. Και λόγω καλοκαιριού είχαν ανέβει τα αποθέματα της d3. 

Υ.γ. Το ενδομήτριο ποια μερα το τσεκαρες; Μήπως κάνεις νωρίτερα ωορρηξία. Και μενα το έμβρυο μου βγαίνει υπερηχογραφικα μια βδομάδα μεγαλύτερο απο οτι ημερολογιακά. Που σημαίνει ότι έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Απολύτως τίποτα. Ήμουν σε φάση που έκανα εξετάσεις ορμονικές και περίμενα το ραντεβού με τον γιατρό μου να δω μήπως χρειαστεί υστεροσκόπηση. Η περίοδος μου δεν είχε φτιάξει μέχρι και που έμεινα έγκυος. Η περίοδος μου είχε χαλασει μετα απο απόξεση που είχα κάνει λόγο παλίνδρομης κύησης. Είχα μικρή ροη για 2 μέρες και μετα ελάχιστη σαν τελειώματα. Το μονο ενα πριν έπαιρνα ωμεγα3 αν και δεν νομίζω να έπαιξε ρόλο αυτο. Και λόγω καλοκαιριού είχαν ανέβει τα αποθέματα της d3. 

Υ.γ. Το ενδομήτριο ποια μερα το τσεκαρες; Μήπως κάνεις νωρίτερα ωορρηξία. Και μενα το έμβρυο μου βγαίνει υπερηχογραφικα μια βδομάδα μεγαλύτερο απο οτι ημερολογιακά. Που σημαίνει ότι έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία. 

Εγώ κάνω γενικά νωρίς ωορρηξία μέχρι την 12 μέρα έχει γίνει 

Ο κύκλος μου είναι γύρω στις 25 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* said:

Απολύτως τίποτα. Ήμουν σε φάση που έκανα εξετάσεις ορμονικές και περίμενα το ραντεβού με τον γιατρό μου να δω μήπως χρειαστεί υστεροσκόπηση. Η περίοδος μου δεν είχε φτιάξει μέχρι και που έμεινα έγκυος. Η περίοδος μου είχε χαλασει μετα απο απόξεση που είχα κάνει λόγο παλίνδρομης κύησης. Είχα μικρή ροη για 2 μέρες και μετα ελάχιστη σαν τελειώματα. Το μονο ενα πριν έπαιρνα ωμεγα3 αν και δεν νομίζω να έπαιξε ρόλο αυτο. Και λόγω καλοκαιριού είχαν ανέβει τα αποθέματα της d3. 

Υ.γ. Το ενδομήτριο ποια μερα το τσεκαρες; Μήπως κάνεις νωρίτερα ωορρηξία. Και μενα το έμβρυο μου βγαίνει υπερηχογραφικα μια βδομάδα μεγαλύτερο απο οτι ημερολογιακά. Που σημαίνει ότι έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία. 

Καλά δεν ξέρεις τι χαρά και ελπιδεσ μου δίνεις με την ιστορία σου!!!

εχω λεπτό ενδομήτριο μετά από απόξεση και τα έχω βάψει μαύρα τελείως..

να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Konna! είπε:

Καλά δεν ξέρεις τι χαρά και ελπιδεσ μου δίνεις με την ιστορία σου!!!

εχω λεπτό ενδομήτριο μετά από απόξεση και τα έχω βάψει μαύρα τελείως..

να είσαι καλά!!!

Και γω κατάμαυρα τα είχα βάψει... Μην στεναχωριέσαι. Να ξέρεις και τα δυο μου παιδιά, ένα που έχω και ενα που έρχεται τα απέκτησα μετα απο παλίνδρομη και απόξεση. Αισιοδοξία και ηρεμία, και φυσικά αν χρειάζεται να το ψάξεις. Μετα την δεύτερη απόξεση πήγα σε αιματολόγο, και ένιωσα λίγο καλύτερα. 

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Εγώ κάνω γενικά νωρίς ωορρηξία μέχρι την 12 μέρα έχει γίνει 

Ο κύκλος μου είναι γύρω στις 25 μέρες 

Και γω 26αρι κυκλο είχα καταλήξει να έχω και τον υπέρηχο τον είχα κάνει 11η ή 12η μέρα. Μάλλον έκανα ακόμα νωρίτερα ωορρηξία. Ρώτα και τον γιατρό σου.

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες σας να έχετε ευχαριστα νέα και σύντομα!!

  • Ευχαριστώ 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Πίστεψε με σε καταλαβαίνω, και υπάρχουν και πολλές άλλες κοπέλες που νιώθουν ακριβώς το ίδιο. Για την γυναίκα είναι πολύ ψυχοφθόρο. Καθε μήνα με το που αδιαθετουσα ελεγα νεος μήνας προσπαθειών, μέχρι τη μέση τσέκαρα επαφές και γόνιμες και απο τη μέση και μετα τσέκαρα μην εχω συμπτώματα και τέτοια και ανυπομονούσα, και όταν αδιαθετουσα έπεφτα στα τάρταρα, και φτου και απο την αρχή!! Τρελα!!! Μου έλεγαν ότι παίζει ρόλο και το στρες αλλά δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Να μην στεναχωριέσαι να σκέφτεσαι θετικά και ότι υπάρχουν πολλές σαν εσένα δεν είσαι μόνη σου!!!

Αχ ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια για τη συμπαράσταση! Πραγματικά νιώθω οτι επιτέλους  κάποιος με νιώθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Καλημέρα σας,απέχω καιρό απο το φόρουμ καθώς είπα να  μην αγχώνομαι και να προαπαθούμε για μωράκι χωρις να υπολογίζω ακριβως μέρες και λοιπά...όμως απο τότε πέρασαν 5 μήνες και αποφάσισα να πάω στον γιατρό μου καθώς είχα περίεργους πόνους απο τη μέρα της ωορρηξίας και μετά. Μετά απο έναν κύκλο εξετάσεων βρίκαμε πολύ υψηλή προλακτίνη (129) λίγο χαμηλη προγεστερόνη και λίγο αυξημένη ωοθηλακιοτρόπο ορμόνη. Επανέλαβα τη προλακτικη και επεσε στο 50 και ετσι ο γιατρός μου έδωσε dostinex και  cyclacur( μονο τα καφέ χαπακια). Moυ είπε σε εναν μήνα επανάληψη. Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω εαν εχει τύχει σε κάποια με παρόμοιο πρόβλημα να μείνει έγκυος ενω έπαιρνε αγωγή; εχω αρχισει και απογοητεύομαι παααρα πολυ και ζητω ψυψολογική υποστήριξη καθώς ο φίλος μου δεν το εχει παρςι και πολύ στα σοβαρα. Μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη και δεν πρεπει να αγχονομαι ολα θα γινουν,δεν διαφωνω αλλα πραγματικά εχω επογοητευθει. Συγγνώμη για το σεντόνι. Καλημέρα σας!

Καλησπέρα κι εύχομαι να στρώσει ο κύκλος σου και όλα να σου πάνε καλά! Τι fsh ειχες και ποσών ετών είσαι; Τι πονους ειχες μετά την ωορρηξία ? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω fsh 10.1 και ειμαι 30. Μετα την ωορρηξια ειχα έντονους πόνους χαμηλά και ελαφρυα αιμοραγία μέχρι την περίοδο. Επι 4-5 μήνες. Γι αυτό το λόγο πήγα και στον γιατρό αρχικά. Γενικά συνειδητοποιώ οτι το ταξίδι ειναι δύσκολο και ψιλοαπογοητευομαι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Καλησπέρα,έχω fsh 10.1 και ειμαι 30. Μετα την ωορρηξια ειχα έντονους πόνους χαμηλά και ελαφρυα αιμοραγία μέχρι την περίοδο. Επι 4-5 μήνες. Γι αυτό το λόγο πήγα και στον γιατρό αρχικά. Γενικά συνειδητοποιώ οτι το ταξίδι ειναι δύσκολο και ψιλοαπογοητευομαι. 

Μην απογοητεύεσαι. Η fsh σου δεν είναι απαγορευτική.. μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος, κι αφού είσαι στην προσπάθεια , θα το πετύχεις σύντομα. Θα ρυθμιστούν τώρα τα μικρά θεματάκια που έχεις και θα πάνε όλα καλά. Μικρό κορίτσι είσαι ακόμη, έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μην απογοητεύεσαι. Η fsh σου δεν είναι απαγορευτική.. μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος, κι αφού είσαι στην προσπάθεια , θα το πετύχεις σύντομα. Θα ρυθμιστούν τώρα τα μικρά θεματάκια που έχεις και θα πάνε όλα καλά. Μικρό κορίτσι είσαι ακόμη, έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου.

Καλημέρα και ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου δίνετε κουράγιο. Το θέμα είναι οτι γενικά είμαι τρομερά αγχώδης κ οσο κ αν προσπαθώ δεν μ είναι εύκολο να ηρεμίσω! Παρ ολα αυτά θα το προσπαθήσω γιατί ειδικά με την fsh μου τα είπαν λίγο περιεργα,ειδικά στο μολροβιολογικό. Μου είπαν οτι είναι υψηλή για την ηλικία μου. Μεχρι τώρα δεν τα είχα ψαξει ολα αυτά και μονο ν μονο η διαδικασια του ψαξιματος ειναι αγχωτική!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...